Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

bubafat

Well-known member
Bez reklam
To nie takie proste, bo najwiekszy efekt robi HDR i kolor (np nie odroznisz upskalowanego na tv SSquadu od wersji 4k), wiec wszystko zalezy od realizacji i wyswietlacza. Poza tym, pozycji w prawdziwym 4k, poki co za wiele nie ma. Moge Ci napisac ktory mi sie najbardziej podoba w UHD - Revenant.
Wczoraj np robiac porzadki w mediaplayerach, (musze sprzedac (3 albo 4), natrafilem na hdd w od dawna nieuzywanej Dune HF Smart ISO Obliviona. i tak sobie rzucilem okiem na proju jak wyglada porownanie wobec 4k, a pozniej downscalowanego 4k ( tez na proju) i mysle, ze jakby ktos chcial te 14 funtow wydac na plyte UHD dla samego Atmosa, to tez chyba by zmienil zdanie, bo Neural:X slicznie upmiksuje i to nie tylko latajace nad glowa drony ( dobry moment kiedy TC nadlatuje swoim hoverem nad ruiny stadionu,aby naprawic drone'a) ale inne dzwieki ( piknik z Led Zeppelin w tle i sen TC w jego oazie, tuz przed crash landingiem statku z zona), sprawiajac, ze wyrzucilem dzisiaj z zamowien te pozycje. Horizona chyba tez wywale ale Magnificent Seven zostawiam, bo wersji 4k sporo chyba brakuje bez HDR-u.
Bol polega na tym, ze nie ma jeszcze tytulow na ktore czekam, czyli tych starszych. Tam spodziewam sie najwiekszego zysku.
Jeszcze raz HDR i KOLOR, reszta nie ma znaczenia, bo jesli obraz pierwotnie nie jest extra ( ostatnimi czasy zwykle jest) , to i tak Darbee, RC, SR albo jakis inny magiczny poprawiacz Ci zrobi, a jak masz tv 4k to on Ci przeskaluje.

Kiedy idziesz na Pasażerów??

Nigdy? ;) Corka byla i upewnila mnie w tym, zebym nie marnowal czasu.
Wypatruje Live by Night, podobno wczoraj juz mozna bylo to zobaczyc na prescreeningu w UK. Moze w poniedzialek do nas zawita?
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Ja przedwczoraj obejrzalem sobie Prometeusza w wersji 3D. Wczesniej nie widzialem w takim wydaniu. I powiem szczerze, zadne 4K nie daje filmowi tyle co 3D. Film ma wtedy swoj klimat. Ta glebia gdy na przyklad eksploruja korytarze statku inzynierow. Czujesz wtedy groze tego miejsca. Naprawde ta wersje sprawila mi ogromna przyjemnosc. Mam nadzieje, ze malkontenci nie zabija do konca sensu produkcji takich wydan.
 

enocyl

Banned
Breaking Bad - zaliczony.

To już jest koniec nie ma już nic... jak śpiewały Elektryczne gitary.
Dosłownie. Wielka szkoda.
Świetny serial, Walter ujmował kulturą i inteligencją.
Bez względu na wszystko zawsze grzeczny i kulturalny, a co miał robić robił.
Nie mogę za to zdzierżyć tylko tego pyskatego śmierdziela Jessiego.
Jak ja nie trawię takich prymitywów i chamów, a już w ostatnim sezonie miałem ochotę przewijać.
Tak czy inaczej, świetny serial.
Nie wiem co teraz, zawsze po takim maratonie ciężko otworzyć się na coś nowego.

Na TVP2 nieśmiertelny Pulp Fiction.
Tak myślałem, że Ci się spodoba skoro wciągnąłeś się w Saula :D
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Ja przedwczoraj obejrzalem sobie Prometeusza w wersji 3D. Wczesniej nie widzialem w takim wydaniu. I powiem szczerze, zadne 4K nie daje filmowi tyle co 3D. Film ma wtedy swoj klimat. Ta glebia gdy na przyklad eksploruja korytarze statku inzynierow. Czujesz wtedy groze tego miejsca. Naprawde ta wersje sprawila mi ogromna przyjemnosc. Mam nadzieje, ze malkontenci nie zabija do konca sensu produkcji takich wydan.

Ale wiesz ze sa kina Dolby Vision, gdzie masz i UHD w 3D z Atmosem i nie ma niczego lepszego poki co w KD?
Masz blisko - Austria albo NL, bilety lotnicze po 10-20e, mozna sobie wycieczke przy okazji zrobic
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja przedwczoraj obejrzalem sobie Prometeusza w wersji 3D. Wczesniej nie widzialem w takim wydaniu. I powiem szczerze, zadne 4K nie daje filmowi tyle co 3D. Film ma wtedy swoj klimat. Ta glebia gdy na przyklad eksploruja korytarze statku inzynierow. Czujesz wtedy groze tego miejsca. Naprawde ta wersje sprawila mi ogromna przyjemnosc. Mam nadzieje, ze malkontenci nie zabija do konca sensu produkcji takich wydan.

To trzeba się cieszyć póki jest 3d w tv ... tak patrzę na to co można wyczytać o nowościach w Sony na 2017 i jak na razie nic nie ma o 3d :-( samsung na pewno nie będzie miał, panas to samo, zostaje LG..Tylko ten IPS... ale jeszcze chwila i będą pełne specyfikacje na Sony to będzie pewne czy będzie 3d w 2017 roku w tv Sony czy też nie..mam na myśli nowości..
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Nikt nie ma 3d. Nawet Chinczycy.
Będziesz biegał na 3d do kina.
To zresztą ma dodatkowy benefit. Stare telewizory będą w cenie i nie trzeba będzie ich oddawać za bezcen, bo "są tylko FHD"
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nikt nie ma 3d. Nawet Chinczycy.
Będziesz biegał na 3d do kina.
To zresztą ma dodatkowy benefit. Stare telewizory będą w cenie i nie trzeba będzie ich oddawać za bezcen, bo "są tylko FHD"

Jeśli tak by było to tak zrobię że na 3d będę chodził do kina tyle że na więcej filmów niż to jest teraz..Choć pewnie Lg zostanie ze swoim pasywnym 3d.. Tylko mi z Lg nie bardzo po drodze ale może trzeba będzie wejść na tę drogę :) mam jeszcze jakieś 2 lata, a to dużo czasu jak na tv - wszystko jest możliwe- chyba ze wcześniej się rozsypie tv w salonie..
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ja przedwczoraj obejrzalem sobie Prometeusza w wersji 3D. Wczesniej nie widzialem w takim wydaniu. I powiem szczerze, zadne 4K nie daje filmowi tyle co 3D. Film ma wtedy swoj klimat. Ta glebia gdy na przyklad eksploruja korytarze statku inzynierow. Czujesz wtedy groze tego miejsca. Naprawde ta wersje sprawila mi ogromna przyjemnosc. Mam nadzieje, ze malkontenci nie zabija do konca sensu produkcji takich wydan.
Potwierdzam.

Bubafat, a są jakieś przecieki/plotki o domowym 3d z 4k i hdr?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Powiedzcie tak szczerze ogladacie wogole 3d na tv?

Mam szajsunga 55 h6400 z 3d ale jedyne co ogladalem na nim w 3d to kolekcje najlepszych scen na youtube. Filmy mam (ksiege dzungli i 2 inne) ale szczerze jakos nie mam ochoty na 3d z tv i nie wiem czy 65" by w tym pomoglo.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Sa filmy ktorych sie nie odpuszcza .
Wczoraj z wieczora zaczela mnie ostro napiep..ac czaszka ale Pulp Fiction doogladalem do samiusiego konca ;)
Skoro to "film którego się nie odpuszcza" to chyba zasługuje na coś więcej, niż tvp2?

Sorry, Pantomima, ale widzę pewną analogię i muszę o niej napisać. Zatem...

Jak Koledzy pisali, że George Michael to super artysta i szkoda człowieka, walnąłeś elaborat o tym, jak to ludzie w sieci wychwalają różnych artystów, a tak naprawdę mają ich w dupie, alternatywnie nic o nich nie wiedzą. Nie kupują płyt, ani biletów na koncerty, a to co znają to jedynie darmowe wyrywki. Jednym słowem - hipokryci.

Widzisz analogię? ☺

Albo przyznaj, że w stosunku do filmów zachowujesz się tak samo jak krytykowani Koledzy w stosunku do artystów, albo zrewiduj swoje wcześniejsze mądrości ☺
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Powiedzcie tak szczerze ogladacie wogole 3d na tv?

Mam szajsunga 55 h6400 z 3d ale jedyne co ogladalem na nim w 3d to kolekcje najlepszych scen na youtube. Filmy mam (ksiege dzungli i 2 inne) ale szczerze jakos nie mam ochoty na 3d z tv i nie wiem czy 65" by w tym pomoglo.
Na youtube nie ma 3d, tylko pseudo 3d.

Ja oglądam filmy w 3d zawsze, gdy są dostępne na bd. Ogolnie tej technologii zaszkodziło moim zdaniem (kolejność przypadkowa):
- wyższa cena nośnika,
- niewygoda okularów,
- trudność w kalibracji obrazu,
- mała ilość efektów wychodzenia obrazu z ekranu, czego oczekuje popcornowy/blocbusterowy widz,
- MARNA NA MAXA JAKOŚĆ 80-90% realizacji, np. prawie każdy film od Disneya (animacje, marvele).

Ludzie widzą superhero w 3d i myślą, że tak wygląda dobre 3d. W koncu to blockbuster. Tymczasem obok dobrego 3d to nawet nie stało.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No to raczej duzo osob nie bedzie plakalo za tv bez 3d w tym roku...

Samsung, panas pewnie maja rozeznanie w rynku..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
BiUroNo to raczeja duzo osob nie bedzie plakalo za tv bez 3d w tym roku...

Samsung, panas pewnie maja rozeznanie w rynku..

Dużo, mało pojęcie względne... chodzi o fakt że wszystkie firmy reklamowały 3d co to nie jest itp. a po pewnym czasie jak gro ludzi pokupowało sobie filmy jedna po drugiej wycofuje się z tego ...
a dlaczego żeby koszta zniwelować bo to o to chodzi, a nie że 3d to takie czy inne..Chodzę do kina na 3d i zawsze kupa ludzi - oczywiście i można tego porównać do tv czy nawet do projekcji w domu ale chodzi o samo 3d że jednak ludzie lubią. A pamiętam jak w sklepach Pany od samsunga czy Lg mówili ludziom że ich tv w tej cenie to już mają 3d a np w przypadku Sony to trzeba dołożyć parę zloty żeby było to 3d.. namawiali równo i to rożnymi sposobami..Kolejny aspekt w moim wypadku to mam filmów w 3d około 33-36 te okolice wydane około powiedzmy 3500 zł i jesteś w du...bo ktoś zmienił preferencje - znaczy księgowy..Kolejna sprawa takim tokiem rozumowania to może się okazać że dzisiaj kupisz sobie jakiś sprzęt a panowie dogadają się wprowadza jakieś cudo i co się okaże że połowa posiadanego sprzętu przez Kowalskiego jest do wyrzucenia do śmietnika bo nie będzie dało rady z tym czymś grać, oglądać.. bo ich nie obchodzi nic poza tym żeby wyciągnąć kasę od ludzi..
A wiesz co będzie najlepsze? Jeśli się okaże że Sony faktycznie zrezygnuje z 3d a filmy przez nich produkowane dalej będą wychodzić w wersji 3d albo jeszcze lepiej tylko w takiej wersji bez możliwości wyboru...:)
Bo są takie ich filmy (Sony) jak np Underworld ostatnia cz., Resident evil, Ksiądz to te na szybko które pamiętam gdzie właśnie nie było możliwości kupienia filmu np tylko w 2d.., a wyłącznie w 3d i w 2d.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiedzcie tak szczerze ogladacie wogole 3d na tv?

Zależy kogo pytasz, mnie 3D nie interesuje.
Za to demówka 3D którą mam, zwala z nóg i tyle.
Nie mam ochoty na ta technologię, zdecydowanie wolę 2D.
Do 3D wrócę, jak będzie bez okularów.
Ponadto, dla mnie oglądanie 3D na czymś mniejszym jak 100" nie ma sensu.
Pole widzenia to podstawa w 3D, zakładasz okulary i jesteś otoczony (siedząć 3-4m, a nawet bliżej) przy 120" i zaczyna się zabawa, jeżeli już. Chociażby taki świat podwodny, te ryby pływają obok Ciebie, dosłownie, nie widzisz czarnej ściany obok, bo 120" Cię otacza zupełnie.
Na małej przekątnej nie ma tego.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A właśnie bo zapomniałem o projekcji - bo niech ktoś powie że na 120 calach to nie ma zabawy w 3d ??? A kto wie czy zaraz w projektorach na to samo nie wpadną księgowi..
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Armanig do tego zmierzalem.

Kompletnie nie widze sensu 3D na tv.

Trzeba przyznac ze od tego roku 3D bedzie tylko iwylacznie domena projektorow. Sam chetnie chcialbym miec projektor 3d w swojej salce no ale... nie mozna miec wszystkiego.

Armanig mozna prosic o nawe tej demowki 3D?? Jaka to plyta?

Lolek, nie ma szans aby w projektorach zrezygnowali z 3D, tego sobie nie wyobrazam.
 
Do góry