Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

collider

New member
Bez reklam
Patrzac na kasete video zastanawiam sie jak wygladaloby teraz porownanie obrazu z topowego magnetowidu vs bluray/DVD. Nie chodzi mi o rozdzielczosc bo ta wiadomo gdzie jest wyzsza, ale o inne parametry jak odwzorowanie koloru, czerni itd.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Jesteś100% fanem :D
No może 99.9 procentowym ;)

zabrakło do kolekcji w 4k

Jeszcze trochę i Bubafat wrzuci fotkę :D;)

Patrzac na kasete video zastanawiam sie jak wygladaloby teraz porownanie obrazu z topowego magnetowidu vs bluray/DVD. Nie chodzi mi o rozdzielczosc bo ta wiadomo gdzie jest wyzsza, ale o inne parametry jak odwzorowanie koloru, czerni itd.

Tutaj ktoś starał się porównywać ;) :
Hi Fi Writer - VHS vs DVD vs Blu-ray

A tu dla przypomnienia mój screen z filmu "Zimny jak głaz" :D, z tym,że to był VHS rip :
http://s18.postimg.org/52bitoeuf/image.jpg
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Obejrzałem z rana film naszej rodzimej produkcji Na granicy - jest to film oparty na naszych najlepszych albo prawie najlepszych aktorach (oczywiście to kwestia gustu) .. film pokazuje nasze piękne Bieszczady (ja uwielbiam Bieszczady) i w sumie pomysł był fajny na zrobienie takiego filmu ale mi coś zabrakło, coś co spowodowałoby że ten film byłby fajniejszy..
Chyra, Dorociński, Grabowski jak zwykle trzymają poziom i milo się ich ogląda.. przynajmniej ja ich lubię..

Ale najgorsze w tym filmie jak dla mnie to ścieżka dźwiękowa .. która by pasowała do takiego klimatu jaki był w tym filmie.. a szkoda bo byłoby zdecydowanie lepiej. Ale film w sumie warto obejrzeć obejrzeć, a pewnie niedługo będzie w tv w C+ lub HBO, a na pewno jest to coś innego od tych naszych komedyjek które już na siłę co jakiś czas nam wciskają nasi reżyserzy.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Po takiej recenzji to nawet nie chce mi się podchodzić do tego filmu... aż tak źle? :-(
Ps. Ten film jest jako pierwszy wydany w Dolby Atmos... ;-) ale z tego co piszesz to nawet taki gadżet nie pomoże dorwać do końca. ..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Po takiej recenzji to nawet nie chce mi się podchodzić do tego filmu... aż tak źle? :-(
Ps. Ten film jest jako pierwszy wydany w Dolby Atmos... ;-) ale z tego co piszesz to nawet taki gadżet nie pomoże dorwać do końca. ..

Mi nie chodzi o typową jakość dźwięku tak jak to oceniam np w filmach Marvela :) zresztą to inny film...tylko ja bym inną muzę dał do klimatów Bieszczad i tego filmu .... to miałem na myśli (kilka opinii w necie w podobnym tonie czytałem, ale to wszystko zależy co kto lubi) i w kilku scenach też deko ze zrozumieniem tego co mówią aktorzy można mieć deko problem... my we troje oglądaliśmy i jedna osoba miała z tym problem :) ale w Pitbullu dla mnie gorzej z tym było..
Natomiast sam film wg mnie warto obejrzeć. Tym bardziej ze teraz za 30 złoty jest..

Ps. Bipo ale na atmosa zbytnio w tym filmie to bym nie liczył.. nie wiem czy Armanig taką wersję oglądał ale raczej to nie jest film zbytnio robiony pod ten "gadżet"...
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Koledzy oglądaliście może film Dziewczyna z portretu - warto obejrzeć ? Wiem że to nie mój target ale czasem warto obejrzeć coś innego.. Ale wcześniej kolejny odcinek Paktu trzeba obejrzeć a robi się coraz bardziej ciekawie..
 

pantomima

Banned
Koledzy oglądaliście może film Dziewczyna z portretu - warto obejrzeć ? Wiem że to nie mój target ale czasem warto obejrzeć coś innego.. Ale wcześniej kolejny odcinek Paktu trzeba obejrzeć a robi się coraz bardziej ciekawie..

I tak przeleci Ci Lolek to zycie tylko na ogladaniu tych filmow... Ech
No ale coz , Twoje zycie , Twoja gra ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pantonima jakby wszyscy oglądali tyle co ja to w tym temacie połowy stron by nie było :) ja akurat jestem z tych co za dużo to nie oglądają, a przynajmniej tak jest od jakiś 5-6 lat.... bo raz że to mnie aż tak nie kręci, a dwa nie mam na to czasu..ale też i specjalnie nie żałuje :) sobota , niedziela to można coś obejrzeć o ile jest sens..

A Makbeta oglądałeś ?? We wtorek jest powtórka - ja nagram bo wyjeżdżam..
 

pantomima

Banned
Pantonima jakby wszyscy oglądali tyle co ja to w tym temacie połowy stron by nie było :) ja akurat jestem z tych co za dużo to nie oglądają, a przynajmniej tak jest od jakiś 5-6 lat.... bo raz że to mnie aż tak nie kręci, a dwa nie mam na to czasu..ale też i specjalnie nie żałuje :) sobota , niedziela to można coś obejrzeć o ile jest sens..

A Makbeta oglądałeś ?? We wtorek jest powtórka - ja nagram bo wyjeżdżam..

No rozumie ;)

A nie ogladalem , choc bylo kilka wzmianek na forum ostatnio, prawda ?
Chyba Henry zachwalal.
Jak trafie gdzies w ramowce to moze i obejrze ;)
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Lolek.. Rano oglądałeś, teraz będziesz oglądał pakt potem film... Faktycznie mało oglądasz. Ja ost. Film ogladałem w kinie tydzień temu...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
"Sully" z T.Hanksem zaliczony
Sully (2016) - Filmweb
Sully (2016) - IMDb

Jestem właśnie po seansie, więc górę biorą jeszcze emocje i ocena nie musi być obiektywna, ale film uważam za świetny.
Hanks jak zwykle w formie, ale nie o Tomka tutaj chodzi.
Historie tego zdarzenia znałem na długo przed filmem, widziałem też spory materiał na Discovery.

Film pozbawiony jest przesadnego dramatyzmu, nie ma tutaj "wow" i ckliwych historyjek, widowiska czy zbędnej pompatyczności i dla niektórych to będzie wada, ale mi jak najbardziej się podobał.
Prosty film, ale z uwagi na nie tak odległe zdarzenie (2009r) zupełnie inny w odbiorze.
Gdyby to była fikcja odebrałbym go zupełnie inaczej. Polecam.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
PAKT jak zwykle kończy się odpowiednio.. :)

Caparzo średnio oglądam 1-2 filmy na tydzień w zależności od premier na C+ i HBO (przeważnie to jest 1 na tydzień, a czasem nie ma nic tak jak tydzień temu) i jeden serial Pakt w niedzielę.. Do tego jak dobry miesiąc jeśli chodzi o premiery BR to powiedzmy 2-3 -4 filmy dodatkowo - jak dla mnie to jest mało.. niektórzy w kilka dni to obrabiają :) Może jakbym czekał na premiery w tvn lub polsat wtedy byłoby jeszcze mniej ale w końcu po coś płaci się za C+ i HBO :) Dzisiaj bodajże na polsacie nowość Helikopter w ogniu... z super reklamami.

A jak Ty oglądasz mniej niż 1 film i 1 odc. serialu na tydzień (z takich czy innych powodów nie wnikam) to tylko oznacza tyle że oglądasz mniej niż ja i nic więcej.. oczywiście czasem jest mniej a czasem więcej ale średnia taka wyjdzie u mnie... + do kina czasem ... dla mnie 1-2 filmy na tydzień to jest mało - choć znam takich jak mój brat to 1-2 filmy to na miesiąc ogląda.. więc takimi kategoriami patrzeć to 1-2 filmy na tydzień to jest dużo..
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
"Sully" z T.Hanksem zaliczony
Sully (2016) - Filmweb
Sully (2016) - IMDb

Jestem właśnie po seansie, więc górę biorą jeszcze emocje i ocena nie musi być obiektywna, ale film uważam za świetny.
Hanks jak zwykle w formie, ale nie o Tomka tutaj chodzi.
Historie tego zdarzenia znałem na długo przed filmem, widziałem też spory materiał na Discovery.

Film pozbawiony jest przesadnego dramatyzmu, nie ma tutaj "wow" i ckliwych historyjek, widowiska czy zbędnej pompatyczności i dla niektórych to będzie wada, ale mi jak najbardziej się podobał.
Prosty film, ale z uwagi na nie tak odległe zdarzenie (2009r) zupełnie inny w odbiorze.
Gdyby to była fikcja odebrałbym go zupełnie inaczej. Polecam.

Czas wiec nakrecic film o Wronie ;).
 

pantomima

Banned
Na pewno ktos wpadnie na ten pomysl wczesniej czy pozniej .
I tak samo na pewno zostanie on spiepr.ony ,bo wezma sie za niego polacy ktorzy nie maja do tego typu prdukcji glowy .
 
Ostatnia edycja:
Do góry