Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Czyli lolek który robił testy, bibo u którego jest super wypas to są gury a my stado baranów ??

Nie poochlebiaj az tak sobie. ;)
Nie przypominam sobie, zebys rok, czy 2 lata temu bral udzial w dysputach na temat, co tam widac i co tam bedzie widac.
A te guru, to najpierw pisali tak, pozniej pisali inaczej, pozniej znowu tak, pozniej znowu inaczej a teraz znowu tak. Takie guru, Na dodatek po polsku ni w zab nie mowia, wiec nawet jak im naublizasz, to nie beda wiedziec co. Tych co czytasz. to albo pisali, ze jest super - bedzie lepiej, albo , ze jest tak samo, nie moze byc lepiej, a wlasciwie to jest gorzej, bo rozmyte. A glupia baba widzi Netflix 4k, co to nie jest 4k, i ponoc nie rozni sie od FHD i nie moze wogole chodzic, bo przeciez internet "za waski", mimo tego, ze po nowemu wyglada gorzej niz 2 lata temu ( tak mowia Ci co widzieli, m.in. ja), to wyglada lepiej niz wszystko co do tej pory ogladala, na dodatek tymi starymi slepiami, z 3 metrow, a miala nie widziec juz z poltora.
To jak chcesz pogadac na ten temat, to lepiej ze stara baba, bo ja nie bardzo widze sens.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ja jestem po prostu ciekaw Revenant'a w 4k, bo oglądając na bluray'u na swoich 60' to ten film wizualnie jest po prostu piękny. Super.zdjęcia, super krajobrazy. Jak go oglądałem włączył mi sie tryb "lolek mode on" Zwracałem uwage na jakość.. Więc niewiem co tam ma być jeszcze piękniej ??
Więc może ty widziałeś na swoim tv w ful hd i obraz nie był super bo niewiem, może kiepska kalibracja? A teraz pod 4k widzisz różnice ??
Bo cały czas usilnie wielu stara się udowodnić że jest lepiej. Więc skoro niejaki lolek zrobił test z 3m i nie widział różnicy, dla mnie jakość tego filmu również była nanwysokim poziomie a sam nie oglądałem i dla kilku osób to był miód.
Większośc ma w domu gówniany obraz przez złą kalibrację, kiepski sygnał dostawcy wizji, a potem idą do marketu gdzie są przekoloryzowane treści, filmy demo jak to jest lepiej i sprzedawca który jeszcze loda zrobi żeby tylko kupić bo tak omami że tv to jest mistrz świata, i wtedy ludzie mówia wow 4k jest lepsze... A w tematach o philipsie że idzie pod strzechy, jeden z drugim biorą swoje filmy, swoje dyski z meczmi itp, włączają i nagle tv ma powidoki, clouding, nie jest super jak w filmie od sprzedawcy..

Rozumiesz o co mi chodzi ?? Czy dalej uważasz że nie ma sensu gadać?
Ja nie jestem laikiem, patrze trzeźwo na świat i myśle racjonalnie. Tylko tobie chyba nie odp moje argumenty nie wzięre z centralnej dupy.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Podobno taki sobie.. ale podobno.. :)

Pierwszą połowe,udało mi się obejrzeć z normalną prędkością.Drugą,już przewijałem,bo nie chciałem się przeziębić.Tak wiało nudą ;)
Ja właśnie zaliczyłem Short Term 12 (Przechowalnia numer 12). Baaaardzo polecam.

To i ja dołączam się do rekomendacji ;)

Masz przynajmniej ten komfort, ze mozesz nie tylko oddzielic ziarna od plew, ale wybierac posrod najlepszych, czy najciekawszych pozycji, zostawiajac zmudna prace ogladania wszystkiego Piramidzie ;)

To prawda,jednak najczarniejszą robotę,odwala taki jeden dobry chłopaczyna na M :D;)
 

zgred72

New member
Przypatruje się tej dyskusji i chciałbym dołożyć swoje "trzy grosze".;)
Kupiłem TV 4K i odtwarzacz w tej technologii pewnie też kupie za jakiś czas .
Problem polega na tym,że mnóstwo dobrych filmów może nie być wydana w 4k, ba nawet na blu ray`u trudne je zdobyć lub ich nie ma.
A w nowościach coraz mniej kina a coraz więcej efektów.
Dobry film w jakości hd w zupełności się obroni bez fajerwerków itp
Ostatnio pokazał się pakiet zremasterowanego Almodovara na blu. Co wniesie wydanie tego w 4k w tym przypadku??Obawiam się,że nie wiele.
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Ja jestem po prostu ciekaw Revenant'a w 4k, bo oglądając na bluray'u na swoich 60' to ten film wizualnie jest po prostu piękny. Super.zdjęcia, super krajobrazy. Jak go oglądałem włączył mi sie tryb "lolek mode on" Zwracałem uwage na jakość.. Więc niewiem co tam ma być jeszcze piękniej ??
Więc może ty widziałeś na swoim tv w ful hd i obraz nie był super bo niewiem, może kiepska kalibracja? A teraz pod 4k widzisz różnice ??
Bo cały czas usilnie wielu stara się udowodnić że jest lepiej. Więc skoro niejaki lolek zrobił test z 3m i nie widział różnicy, dla mnie jakość tego filmu również była nanwysokim poziomie a sam nie oglądałem i dla kilku osób to był miód.
Większośc ma w domu gówniany obraz przez złą kalibrację, kiepski sygnał dostawcy wizji, a potem idą do marketu gdzie są przekoloryzowane treści, filmy demo jak to jest lepiej i sprzedawca który jeszcze loda zrobi żeby tylko kupić bo tak omami że tv to jest mistrz świata, i wtedy ludzie mówia wow 4k jest lepsze... A w tematach o philipsie że idzie pod strzechy, jeden z drugim biorą swoje filmy, swoje dyski z meczmi itp, włączają i nagle tv ma powidoki, clouding, nie jest super jak w filmie od sprzedawcy..

Rozumiesz o co mi chodzi ?? Czy dalej uważasz że nie ma sensu gadać?
Ja nie jestem laikiem, patrze trzeźwo na świat i myśle racjonalnie. Tylko tobie chyba nie odp moje argumenty nie wzięre z centralnej dupy.
Caparzo wiesz co nie obrazaj sie na mnie ale nie bardzo mam mozliwosc i ochote gawedzic o dupie marymi z Toba, tym bardziej ze nie rozumiesz chyba co pisze.
Mialem ciezka noc, zapowiada sie ciezki dzien i jestem zdala od klawiatury. Wiec bardzo skrotowo. Skoro nie jestes laikiem to pogadajmy o czyms, co ma w tej chwili jakas wartosc poznawcza, albo jest interesujaca dla mnie np to aplikacji CTA-861-G do HDMI 2.0 b. Albo dlaczego Panasonic DX900, ktory ponoc ma zaimplementowany HLG, jednak we wczoraj udostepninej probce BBC, go nie dekoduje. Wyjasnienienie i odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania znajdziesz w tym watku, jesli uwaznie przeczytasz moje posty, zas na wszystkie inne potencjalne watpliwosci, w tej materii znajdziesz na konkurencyjnym forum. Interesuje sie i pisze tam o 4k uhd od ok 5 lat. Wiem ze nie zadasz sobie trudu, aby sie przez nie przebic, wiec pewnie tez nie znajdziesz informacji np o tym, ze mam Tv 4k i zrodla video od 2.5 roku i srodki techniczne umozliwiajace, dokladniesze ich studiowanie na 4x wiekszym ekranie niz Twoj. Moze wiec zacznij od ponownego uwaznego przeczytania kilku moich ostatnich postow, a moze zauwazysz cos co przeoczyles lub zle zinterpretowales poprzednio. Zapewniam Cie ze piszac o stadzie baranow nie mialem na mysli zadnego z Was. Oczywiscie jesli czujesz sie dotkniety, takim wykluczeniem, to moge Ci zaproponowac tytul barana honoris causa. Na ewentualna dyskusje mozesz liczyc niebawem, bo szykuje mi sie troche wolnego czasu, czyt urlop. Do tego czasu nie wkladaj patyka bo nie ma po co. Moge nawet nie zauwazyc.
 

pantomima

Banned
Buba - grubo !
To profesja , z ktora masz styk na codzien, zajmujesz sie nia zawodowo ?
Wnikam , bo poziom zaangazowania w ta materie w Twoim przypadku to chyba cos wiecej niz tylko hobby ...
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Caparzo może inaczej, wiesz jak ja sobie pewne rzeczy tłumaczę ?? Dzielę ludzi lubiących KD na kilka grup : 1 to taka jak np Armanig który pomimo że film może mu się nie podobać to i tak kupi ze względu na choćby efekty dźwiękowe...2. to taka jak choćby ja czyli w głębokim poważaniu mam Atmosy i inne cuda tego typu mając KD w salonie użytkowym, ale zależy mi jednak na dobrej jakości dźwięku i obrazie, bo w przeciwnym wypadku kupiłbym sobie kino typu plastik za 3 tys i byłoby git..
3. to tak jak np Twoja osoba czyli nie wnikasz aż tak bardzo w jakość techniczną i mało tego jak film Ci nie podchodzi to bez względu jaka by tam była ścieżka dźwiękowa czy obraz to i tak tego filmu nie kupisz, a nawet pewnie nie obejrzysz.. 4. to tacy ludzie dla których nie ma znaczenia czy obejrzą film poprzez ampltuner czy w tv czy to będzie jakosć BR czy dvd.. 5. top tacy dla których kompletnie nie m a znaczenia na czym to obejrzą - mogą obejrzeć na laptopie a nawet tablecie.. i będą zadowoleni bo zaliczą film..

Dla mnie 4k tak ja zrobiłem test u siebie w domu na dwóch tv obok siebie dla kilku osób i tych znających się jak i tych laików (zresztą wszystko dokładnie opisałem można sobie przeczytać)wyszło ze przy tych "normalnych" rozmiarach samo 4k nie ma takiego szału jeśli oglądamy w dość znacznej odległości.. Natomiast gdybym miał dedykowaną salę do KD i ono byłoby moim jedynym albo prawie jedynym zainteresowaniem to zapewne kupiłbym projektor 4k miałbym 130 cali ekran, miałbym amplituner z atmosem i kupa głośników..i nie byłoby to istotne o ile lepiej byłoby w stosunku do projektora FHD bo byłoby lepiej..i to jest najważniejszy argument.. To tak jak z samochodem jak ktoś kupuje samochód z marek tzw. premium to nikt nie patrzy potem na to o ile on jest lepszy od "zwykłego samochodu" tej klasy w stosunku o ile więcej on kosztuje do tego"normalnego".

Natomiast Kolega Bubufat to jest inna bajka dla mnie to ktoś kto interesuje się bardzo filmem i tym co ma wpływ na ten film ( być może zawodowo po części też ma z tym do czynienia) nie ważne , ważne jest to że chłopak naprawdę jest dobry w tym i miło przynajmniej dla mnie się czyta to co pisze o filmie i aspektach technicznych, bo ja się tym aż tak nie interesuje.. nie mam na to czasu.. i to nie jest dla meni aż tak ważne..ale poczytać lubię..

Caparzo ja mam czasami taki kaprys że oddaje, sprzedaje filmy na dvd i jakiś czas temu sprzedałem za grosze film na DVD Inwazja Bitwa o LA.. szukałem na BR żeby kupić w dobrej cenie tak by to co wydałem na dvd plus to co wydam na BR kosztowało mnie około 50 zl.. i udało się wczoraj kupiłem , dzisiaj z rana obejrzałem i patrząc to co miałem na dvd, a to co jest na BR jest duża różnica (największa pod względem obrazu) ale i dźwiękowo też jest znacznie lepiej.. i dla kogoś może to dziwne wydawać dwa razy na ten sam film (nie patrzmy czy to dobry film czy zły - kwestia gustu) ale jeśli ja robię taki myk, a robiłem to wielokrotnie i jest różnica to ja się bardzo cieszę z tego, co innego kiedy ta różnica jest mała, a zdarzyło się to i nie jeden raz..choćby z Terminatorem 3.

Patrząc omawiany wcześniej film ZJAWA który dla mnie tak jak i dla Ciebie również jest świetny pod względem technicznym a i sam film mi się podoba - to osobiście jestem skłonny wierzyć że ten film w 4k z HDR będzie jeszcze lepiej wyglądał, a zapewne im większy tv tym większa jakość i większa przyjemność będzie z oglądania takiego filmu. Tylko na pewno nie będziemy tego widzieć na 55 calach z 4 m.

Co jakiś czas oglądam różne filmy nagrywane przez kumpla bardzo dobrą kamerą 4k i ze 2 tygodnie temu oglądałem z Afryki film i powiem Ci tak że np oglądając Lwa i jak zrobił Kolega mu zbliżenie to człowiek jest w stanie niemalże oddzielić każdy włos na jego łbie, jego wąsy to tak były widoczne, ostre i namacalne jakbym widział kota który siedzi obok mnie.... ale Caparzo ja te filmy od niego oglądam na 55 calach z odl. 1,2-1-40 m... gdybym to oglądał z 4m to mógłbym pomarzyć żebym miał takie doznania.. I nie można mówić wg menie że 4k to nic nie daje... nic nie daje kiedy ma się normalną wielkość tv, a stosunkowo daleko się siedzi ale jak ma się odpowiedni rozm. i odpowiednią odl. od tv i oczywiście odpowiedni materiał w 4k.. a nie ala 4k.. - to człowiek by skłamał jakby się powiedziało że to nic nie warte.. ale że taka odl. na co dzień to jak dla mnie jest nie do przyjęcia to w salonie mam tv fhd full led, który jak dla mnie na chwilę obecną sprawdza się lepiej, a 4k jest w sypialni.

Ale tak jak pisałem nie raz 4k za rok dwa będzie już tak dostępne i popularne, że o innych tv , kamerach nie będziemy zbytnio słyszeć - to już żadna przyszłość, a teraźniejszość.
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
No i dobra. Tyle napisałeś, że nie na sensu więcej wyjaśniać co i jak i dla kogo. Trza sie cieszyć z tego co sie ma i z tego co sie podoba.
Bede sie starał nie wchodzić w niektóre dyskusje bo to kompletnie nie ma sensu.
Niektórzy tutaj mają racje co do tego że nie warto za dużo pisać.

Btw.
Dzis wybieram sie na Arrival do kina.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Caparzo i to jest najlepsze zdanie - zawsze to mówię trzeba cieszyć się z tego co się ma i umieć to docenić... bo Polacy są mistrzowie przynajmniej z tego co się słyszy jak się rozmawia z kimś spoza naszych granic.. że nie umiemy się cieszyć tym co mamy - a szkoda..
Nie wspominając że to tylko film, a życie jest zbyt piękne żeby tylko nim się zajmować czy też fascynować .. " :)

A po obejrzeniu napisz swoje wrażenia :) miłego seansu życzę
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
O HDR już kiedyś psiałem :) ale powtórzę że na 55-65 calach to wg tego co ja zaobserwowałem i to co pisali dużo mądrzejsi ode mnie w tych sprawach (a testowali na nowych tv i filmach 4k z HDR) - HDR ma większe znaczenie dla doznań z filmu niż rozdzielczość, ale żeby to ocenić na 100% to muszę kupić nowy tv z nowym HDR, bo ten który ja mam (hdr) to jednak nie to samo co jest w tych nowych tv..

Ps dla mnie cena projektora 4k to naprawdę bardzo dobry samochód.. :) mam na myśli porównanie cen.. Bubufat może pisać o HDR w 100% bo ma nowszy tv więc i nowszy hdr i takie filmy ma...
 
Ostatnia edycja:

zgred72

New member
O HDR już kiedyś psiałem :) ale powtórzę że na 55-65 calach to wg tego co ja zaobserwowałem i to co pisali dużo mądrzejsi ode mnie w tych sprawach (a testowali na nowych tv i filmach 4k z HDR) - HDR ma większe znaczenie dla doznań z filmu niż rozdzielczość, ale żeby to ocenić na 100% to muszę kupić nowy tv z nowym HDR, bo ten który ja mam (hdr) to jednak nie to samo co jest w tych nowych tv..

Ps dla mnie cena projektora 4k to naprawdę bardzo dobry samochód.. :) mam na myśli porównanie cen.. Bubufat może pisać o HDR w 100% bo ma nowszy tv więc i nowszy hdr i takie filmy ma...


HDR robi dobrą robotę, na moim na testowym kanale i demach jest bajka.
Po zakupie odtwarzacza UHD, myślę,że będzie si ;)
No i może do tego czasu spadną ceny filmów w formacie 4k
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiedyś będzie taniej - tylko w moim wypadku jeśli ten film co ja będę chciał kupić będzie w 3d to i tak wybiorę 3d a nie 4k..:) ale to takie "zboczenie"
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Kiedyś będzie taniej - tylko w moim wypadku jeśli ten film co ja będę chciał kupić będzie w 3d to i tak wybiorę 3d a nie 4k..:) ale to takie "zboczenie"
No ja będę miał podobny problem, bo z tego co widzę to wydania uhd mają 2 wersje filmu: fhd i uhd, przy czym brakuje fhd 3d. A dla mnie to słaba sprawa. Chyba że.... uhd hdr daje dużo więcej satysfakcji, niż fhd 3d. Chociaż z jeszcze innej strony, chcialbym mieć obie płyty i samemu porównać.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
lolek
Ja również będę miał ten sam dylemat co Ty bo 3D stawiam w pierwszej kolejności. Wczoraj oglądałem Sekretne życie zwierzaków domowych i tam 3D świetne, sama jakość materiału również na 10.
 
Do góry