Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Piramida.
No co? Jeden film mi sie podoba, a drugiego nie ogladalem jeszcze, a BD kupowac nie ma sensu.
Ostatnio spedzilem weekendowe noce na odswierzaniu paru tytulow w UHD i pod wrazeniem splodzilem nawet na goraco posta, po czym go wykasowalem, majac swiadomosc jak inni zapatruja sie na te materie, co zreszta okazalo sie slusznym zalozeniem, bo opinie, ktorych sie spodziewalem, zostaly tutaj w roznych watkach mocno wyartykulowane. Staram sie uniknac burzliwych reakcji ( pomny tego co mialo miejsce u konkurencji 2 lata temu, po wrzutkach opinii o Nettliksie i 4k), ludzie sami z czasem sie opatrza i uformuja swoje wlasne opinie. W skrocie powiem Ci tylko jedno.
Jak zobaczysz Revenanta w UHD (tzn z HDR), to sam wyrobisz sobie zdanie o potencjale nowego standardu, mimo iz SDR-capute w tym przypadku, wyglada fantastycznie. Przy okazji porownalem troche tych samorobek z HDR-em i tak jak myslalem, maja sie nijak do zrodla, ale o szczegolach mozemy podyskutowac tam, gdzie skonczylismy o encodowaniu HDR i UHDcapture'ach.



A to tylko dlatego, że masz taki a nie inny amplituner :D

Dobra, dobra. :)
Dawaj podkujemy Ci te nozke. ;)
Gdyby nie klasa D u Onkyo (nie mam koncowek mocy) i spadek KD na dno hierarchi potrzeb i liscie aktualnych projektow, to juz bym mial inny ;)
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Z tego wszystkiego prawie zapomnialem, ze ogladalem wczoraj Pitbuliny. Boze co za chala pod publike. Przypomnial mi sie za to stary przeboj Kazika. Tak, ten o artystach.
 

zgred72

New member
Może warto sobie w tym momencie zadać pytanie:
A gdzie w tym wszystkim jest film??😊
Co raz mniej filmu w filmie.Efekty, bajery, wodotryski.
Wszystko można poprawić, podkoloryzować i będzie git.
Aktor i jego umiejętności schodzą na dalszy plan, a szkoda...
Oglądałem ostatnio "Siedmiu wspaniałych" dwie wersje i mimo że obie oglądało się dobrze, to tylko ta stara miała klimat.I , to jaki.
 

pantomima

Banned
Zawdzieczamy to tylko i wylacznie producentom wszelakiego sprzetu rtv, ktory daje nam mozliosc rozkoszowania sie tymi wodotryskami .
Obecnie juz nie wazna jest fabula , umiejetnosci aktorskie a przedweszystkim wizualne/dzwiekowe wrazenia .
Normalnie to wszystko powino tylko wzbogacac film , niestety w ostatecznym rozliczeniu rzadko kiedy tak sie dzieje .
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Kurde lolek, co innego jak ja czekam na film Johny Wick 2 bo jest fajna, pełna akcji, muzyki, klimatu produkcja a co innego jak ktoś pisze, że kolejne gówno od kogoś, odgrzewany kotlet z efektami itd.. Zjechać filma na końcu kupie bo ma dobry dźwięk.
Jeżeli Gwiezdne Wojny nowe wychodzą w 50 systemach dźwieku, w 50k i za darmo to i tak tego nie będę oglądał bo mnie kompletnie nie interesuje już to kino a już na pewno nie będę tego chciał u siebie. Jak dla mnie film jest gówniany to nic się nie stanie takiego żebym go polubił nawet gdy główną rolę zagra Arnold Schwarzenegger i będzie biegał z mieczem świetlnym obok nagiej miss świata...
Jeżeli coś mi się nie podoba nie kupuje nawet jak w tym filmie będzie Bugatti Chiron, jakiś dzwięk kosmiczny a narratorem będzie Władek Putin ... To jest moje zdanie i ja o tym mówie a nie o tym co ty znowu piszesz na pół strony czy armani. Z g*wna tortu nie zrobisz choćbyś dodał wagon cukru. Rozumiesz o co mi chodzi ?
Nie rozumiem psioczenia na film że taki i owaki a na końcu sie okazuje że kupie bo coś tam gra lepiej.. Szybcy wyciśnięta cytryna ale każdy będzie oglądał ...
 

pantomima

Banned
Mow za siebie ! Ja tego shitu nie obejrze ! ;)
Ktora to juz czesc , 10ta ? Hahaha
Niekonczaca sie seria dziwnych,mimicznych grymasow twarzy V.Diesel'a i tej rambo w spodnicy Michelle Rodriguez ...
Zalosne jest to widowisko !
 

zgred72

New member
:)
Zawdzieczamy to tylko i wylacznie producentom wszelakiego sprzetu rtv, ktory daje nam mozliosc rozkoszowania sie tymi wodotryskami .
Obecnie juz nie wazna jest fabula , umiejetnosci aktorskie a przedweszystkim wizualne/dzwiekowe wrazenia .
Normalnie to wszystko powino tylko wzbogacac film , niestety w ostatecznym rozliczeniu zadko kiedy tak sie dzieje .

Dokładnie tak jak pan piszesz :)
Szkoda, że akurat w tym kierunku, to idzie.
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Zawdzieczamy to tylko i wylacznie producentom wszelakiego sprzetu rtv, ktory daje nam mozliosc rozkoszowania sie tymi wodotryskami .
Obecnie juz nie wazna jest fabula , umiejetnosci aktorskie a przedweszystkim wizualne/dzwiekowe wrazenia .
Normalnie to wszystko powino tylko wzbogacac film , niestety w ostatecznym rozliczeniu rzadko kiedy tak sie dzieje .
To nie jest wina sprzetu, czy jego producentow, tylko oczekiwan widza i jego poziomu. Modelu biznesowago produkcji filmowej i prowadzenia kin. Technologia, czy to nowatorska, czy odgrzewana, byla w kinie od zawsze. Tak samo gwiazdy srednich lotow.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
No mnie wiecej to mialem na mysli choc nie do konca .
Wraz z mozliwosciami sprzetowymi producenci poteguja wizualne/dziwkowe wrazenia , na ktore tak licza widzowie przez to czesto zapominajac o tym co jest tak naprawde wazne w filmie .
To jest po czesci paradoksalnie wina sprzetu .

Wiekszy nacisk sie kladzie obecnie na wodotryski , ujmujac tym z fabuly itp itd .
Trailery maja na celu zachecic widza glownie poprzez wizualne atrakcje danej produkcji , ktore wyodrbenic , ukazac moze tylko konkretny sprzet a raczej techniczne mozliowosci jakie on obecnie daje .

Edit.
Przykladem moze byc dobrze nam znany Avatar , w ktorym fabula byla banalna , ale obraz 3d zrobil swoje .
Tego typu produkcji jest mnostwo .
Mozliwosc wzbogacania produkcji w wodotryski i moznosc ukazania tego wodzowi dzieki inzynierskiej technice jest powodem zatracania tego co jest najwazniejsze .
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
Po co pisać o jakiś bzdurnych gniotach typu wściekli i wścieklejsi, podajcie lepiej co warto zobaczyć na Netflixie (kończy mi się miesiąc ;))
Oglądałem House of cards, The Crown i Black mirror wszystkie rewelacyjne, co jeszcze warto zobaczyć?
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Piramida.
No co? Jeden film mi sie podoba, a drugiego nie ogladalem jeszcze, a BD kupowac nie ma sensu.
Ostatnio spedzilem weekendowe noce na odswierzaniu paru tytulow w UHD i pod wrazeniem splodzilem nawet na goraco posta, po czym go wykasowalem, majac swiadomosc jak inni zapatruja sie na te materie, co zreszta okazalo sie slusznym zalozeniem, bo opinie, ktorych sie spodziewalem, zostaly tutaj w roznych watkach mocno wyartykulowane. Staram sie uniknac burzliwych reakcji ( pomny tego co mialo miejsce u konkurencji 2 lata temu, po wrzutkach opinii o Nettliksie i 4k), ludzie sami z czasem sie opatrza i uformuja swoje wlasne opinie. W skrocie powiem Ci tylko jedno.
Jak zobaczysz Revenanta w UHD (tzn z HDR), to sam wyrobisz sobie zdanie o potencjale nowego standardu, mimo iz SDR-capute w tym przypadku, wyglada fantastycznie

To ile nitów Cię tam oświeca ? :-D

Przy okazji porownalem troche tych samorobek z HDR-em i tak jak myslalem, maja sie nijak do zrodla, ale o szczegolach mozemy podyskutowac tam, gdzie skonczylismy o encodowaniu HDR i UHDcapture'ach.

Przypuszczałem,że te przechwytywania 4K UHD HDR są stratne,nawet jeśli chodzi o sam obraz.
Z chęcią jednak przeczytam,jak się mają do źródła,na TV z HDR :wink:

Aktor i jego umiejętności schodzą na dalszy plan, a szkoda...
Oglądałem ostatnio "Siedmiu wspaniałych" dwie wersje i mimo że obie oglądało się dobrze, to tylko ta stara miała klimat.I , to jaki.
Według mnie,to nie za trafny przykład dobrego aktorstwa.
Dodatkowo,połowa z tych wspaniałych,była tak charyzmatyczna,że chyba lepiej,gdyby ich tam w ogóle nie było :wink:

Co do coraz to większej ilości filmów kierowanych bardziej w stronę młodzieży,zgadzam się.
Jednak cały czas powstaje sporo poważniejszych produkcji.
Pamiętam,jak w lutym/marcu,oglądając oscarowe pozycje z końcówki 2015 roku,miałem już przesyt tej "normalności" i marzyła mi się jakaś rozpierducha ;-)

Tymczasem,idę zobaczyć,co tam słychać w Teksasie ;)
Az do piekla (2016) - IMDb
 

DrWredman

Active member
choć nasuwa mi się też pytanie jeśli taki człowiek jak ja który lubi efekty, dźwięk itp w filmie (nigdy tego nie ukrywałem)w takich Transach 4 już mi tego jest za dużo i w filmie nie ma filmu poza tym właśnie ciągłym "łupaniem i rozwalaniem" czy to gdzieś nie idzie za daleko..gdzieś gdzie człowiek oglądający taki film jednak się zanudzi.. bo ile można.. i jestem przekonany że dobrych kilka lat temu w życiu bym tego nie napisał..

Gdzies musi być równowaga i każdy ma ją gdzie indziej.

lolek widziałeś "Drive"? Niby efektów tam nie ma, ale wg mnie dźwięk jest tam zrobiony bardzo dobrze. I nie chodzi tylko o muzykę, która dodaje klimatu, ale zwykły wystrzał z broni inaczej brzmi niż w wielu innych produkcjach.
 

zgred72

New member
To ile nitów Cię tam oświeca ? :-D



Przypuszczałem,że te przechwytywania 4K UHD HDR są stratne,nawet jeśli chodzi o sam obraz.
Z chęcią jednak przeczytam,jak się mają do źródła,na TV z HDR :wink:


Według mnie,to nie za trafny przykład dobrego aktorstwa.
Dodatkowo,połowa z tych wspaniałych,była tak charyzmatyczna,że chyba lepiej,gdyby ich tam w ogóle nie było :wink:

Co do coraz to większej ilości filmów kierowanych bardziej w stronę młodzieży,zgadzam się.
Jednak cały czas powstaje sporo poważniejszych produkcji.
Pamiętam,jak w lutym/marcu,oglądając oscarowe pozycje z końcówki 2015 roku,miałem już przesyt tej "normalności" i marzyła mi się jakaś rozpierducha ;-)

Tymczasem,idę zobaczyć,co tam słychać w Teksasie ;)
Az do piekla (2016) - IMDb

Na szczęście powstają i to z dobrym aktorstwem i ciekawymi scenariuszami.Dobra rozpierducha raz po raz nie jest zła :-D
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
To ile nitów Cię tam oświeca ? :-D

Whuj. Mam welding moda ;)
Kolor bracie. Kolor i swiatlo.


Przypuszczałem,że te przechwytywania 4K UHD HDR są stratne,nawet jeśli chodzi o sam obraz.
Z chęcią jednak przeczytam,jak się mają do źródła,na TV z HDR :wink:
No zdarzaja sie artefakty, czy inna kasza, ale przede wszystkim zdarzaja sie kolory falszywe. Mozna intensywnosc koloru zmniejszyc ale zlego koloru/odcienia nie ma jak zmienic.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja to się w ogóle zastanawiam czy niektórym brakuje piątej klepki, czy tylko udają.

W upie mam Transów, latające roboty i historyjki dla 10-latków, ale efekty robią wrażenie.
Co tu tłumaczyć, ja pitole. Ręce i nogi opadają.

To samo jest z muzyką, słuchasz Queena i od A do Z (dla mnie!) jest dopieszczony "produkt", słuchasz jakiegoś rocka, kawałek słaby, ale 1/3 czasu to genialna perkusja i co, człowiek ma się tłumaczyć, że przewija do tego fragmentu?

Napisałem wyrażnie co i jak, dalej nie kumate to wszystko.


Po co pisać o jakiś bzdurnych gniotach typu wściekli i wścieklejsi, podajcie lepiej co warto zobaczyć na Netflixie (kończy mi się miesiąc ;))
Oglądałem House of cards, The Crown i Black mirror wszystkie rewelacyjne, co jeszcze warto zobaczyć?

Z ostatnich które widziałem "Zadzwoń do Saula".

lolek widziałeś "Drive"? Niby efektów tam nie ma, ale wg mnie dźwięk jest tam zrobiony bardzo dobrze. I nie chodzi tylko o muzykę, która dodaje klimatu, ale zwykły wystrzał z broni inaczej brzmi niż w wielu innych produkcjach.

Pisałem o tym filmie 100x, rewelacja. Klimat, muzyka. Wszystko.

Polecam również z ostatnich:
Aż do piekła (2016) - Filmweb
 
Ostatnia edycja:
Do góry