Nowe plazmy LG 42PC51

ArtS007

New member
Bez reklam
Chodziło mi o to, że komara przy uchu w dzień nie usłyszysz, ze względu na poziom szumu otoczenia.

Przy okazji zwróć uwagę na przycisk Edycja. Jeśli chcesz coś dodać nie musisz tworzyć nowej wypowiedzi.

ArtS :)
 

Storm

New member
Dla niedowiarków !!!

Na forum pojawił się bardzo ciekawy nowy wątek pt " Bzyczenie w Samsung PS42Q91 " Niedowiarków zapraszam do lektury !!! :)
 
Ostatnia edycja:

misiek-ost

New member
uszyneq napisał:
Witam...

Własnie dzis kupilem Plazme LG 42PC51 z przeznaczeniem ogladania Tv kablowej, odtwarzania filmow z laptopa oraz grania na Playstation 3


Najbardziej przekonalo mnie to ze LG posiada:
- plazma slim (jest bardzo zgrabna ma tylko 8cm grubości) dostała nagrodę za desing IF Awards
- jest ekologiczna (jak na Plazme) pobór max 310W ( w trybie oszczędnym ok.190W)
- przyjmuję sygnał 1080P
- ma wbudowany skaler Faroudji
- ma 100Hz
- trybie 24/s do blu ray
- Dobra cena

Przekonania wywnioskowane sa po przeczytaniu forum a jak bedzie na real to zobaczymy jak juz ja dostane... (dostawa do domu przewidziana jest na sobote)


Co do bzyczenia to dowiedzialem sie ze w modelach listopad/grudzien 2007 zostalo to zarzegnane ale przetestuje to i napewno porusze o tym jakis wątek..


Tak z ciekawosci porównam LCD Samsung LE40R81B ktorego juz posiadam do plazmy LG 42PC51 i opisze zaobserwowane + i -


P.S. Ten topic miał byc o PC51 - i tak jest do 15/16 strony a reszta to prywatne pogaduchy ktore do niczego sie nie przydadza ludziom ktorzy chca czegos waznego dowiedziec sie o tym modelu..


Pozdrawiam..
Takie mam odczucie ze chyba sprzedajesz LG bo piszesz ze zakupiłeś dziś PC51 a w innym dziale piszesz że też dziś kupiłeś PT81 http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19728&page=9 w każdym poście bardzo chwalisz LG , a jak co wypowiedź czytam o skalerze Faroudji to od razu mi się ze Stormem kojarzy.. Prowadzicie jakąś wspólną akcję ??
 

uszyneq

New member
misiek-ost tak jak pisalem wczesniej:
'' Powiem szczerze ze nie przepadalem za firma LG (Zastanawialem sie nad kupnem Samsunga lub Panasonica PV70)
W PT81 Zainteresowaly mnie funkcje i dodatki ktore wymienilem wyzej w poscie oraz cena w porownaniu np. do Panasa.''

Szczerze to wolabym Panasonica (Ta firma bardziej przemawia do mnie niz LG) lecz w kupnie Tv nie tylko koncentrujemy sie na parametrach itp ale moim zdaniem pierwszorzedną rola sa pieniądze dlatego wybralem ta druga firme..

Cena w euro:
Panasonic TH-42PV70P - 4700zł
LG 42PT81 - 4600zł .. teraz W PROMOCJI - 3990zł

Ja mialem tylko 4000 tys wiec wybralem LG ... Panas byl poza moimi kosztami


Ja nie mowie ze one sa najlepsze itp itp tylko napisalem czym ja sie wzorowalem w jej kupnie a czy bedzie dobra to przekonam sie dzis jak mi ja przywiozą..


Co do wyjasnienia podejrzen to powiem ze w sklepie internetowym euro.com.pl zamowilem model PC51, na drugi dzien pojechalem do sklepu podpisac umowe lecz zobaczylem ze model PT81 jest w cenie promocyjnej to wybralem go..

P.S. Nie sprzedaje tv LG ani zadnych innych :hmm:
 

Storm

New member
Bez emocji !!!

A ty misiek po co się zalogowałeś co miałeś do powiedzenia oprócz paplaniny bez sensu. Ja w przeciwieństwie do ciebie zawsze piszę obiektywnie i nie zmieniam zdania co 5 minut. Kupiłem TV w oparciu o pewne przesłanki i jak na razie jestem bardzo zadowolony.:)
 

sebaku

New member
sebaku napisał:
TV w serwisie /plamy, wariujące piksele - problem już przeze mnie opisywany/. Wspomniałem przy zgłoszeniu o bzyczeniu, to się chłop na infolini zaczął motać w zeznaniach, tak że do końca to nie zrozumiałem czy poradzili sobie z tym problem czy nie :-D, ale przyjął na zgłoszeniu. Oczywiście poinformuję o rezultatach pracy magików z LG.

sorki, że cytuję sam siebie, ale nie mogłem wyedytować tego posta.

TV wrócił z serwisu. Wariujące piksele i powstające przez to kolorowe plamy zlikwidowane - aktualizacja softu + regulacja napięć. Niejednorodny kolor matrycy przy braku sygnału (3/4 ekranu jaśniejsze - teraz wydaje mi się, że nawet bardziej widoczne) pozostał, ale nie przeszkadza w normalnym oglądaniu - widać to tylko przy zgaszonym świetle np. przy przełączaniu kanałów.
Duszki teraz pojawiają się znacznie później i dużo szybciej znikają.
 

intryga

New member
Co zrobić?

Witam
Poczytałem forum na temat tej plazmy i sam nie wiem co zrobić?
Bo od jutra w makro 15.01.2008 jest promocja na ten model cena okolo 3300 zł
Jedni uważają że bzyczy inni że nie, dzwoniłem przed chwilą do serwisu LG i powiedzieli że od modeli grudniowych już problemu nie ma, a w starych dają jakies maty wygłuszające.
Model można sprawdzić po numerze czyli 712 to z grudnia jak 711 to z listopada itd.
Samo bzyczenie mnie tak nie przeraża tylko bardziej wypalenie lub jakies inne badziewia na ekranie.
i jak jest z wieszakiem, standart vesa pasuje?
No więc kupowac czy nie ?
 

mortas

New member
Wydaje mi się że cena 3300 to nie taka znowu promocja (ja kupiłem w MM za 2990zł +raty 0%). Za 3500 to idzie już wyrwać model PT z nagrywarką.
 

ynio1970

New member
przebarwienia matrycy

Był wczoraj serwis odnośnie przebarwień matrycy i wariujących subpikseli, wymienili na miejscu jakąś płytę i nic nie pomogło. Zabrali TV w celu wymiany matrycy, jak jej nie dostaną (mam jakiś starszy typ) to będzie wymiana na nową plazmę.
Za tydzień jak będę wiedział coś więcej to się odezwę
 

clony

New member
42pc51 wada ukryta

Możliwe że i część kupujących jest zadowolonych z zakupu tej plazmy ale najprawdopodobniej jest to ich pierwszy zakup takiego TV i cieszą się z zakupu i myślą iż to jest szczyt technologii tak jak kolega Storm który prawdopodobnie śpi z tym telewizorem a pogłoska niesie że temat o bzykaniu to on wymyślił.
Facet który jeździ KIA CEED i twierdzi że między VW Golfem niema różnicy naprawdę nie słyszy i nie widzi .
 

clony

New member
42pc51 wada ukryta

Zwracam uwagę iż jak firma wypuściła wadliwy wyrób niema co się cieszyć jak małpa co dostanie pierwszego w życiu banana.
 

olin-72

New member
ponownie ad. bzyczenia

Witam, jak wcześniej pisałem LG poinformowało mnie o rozwiązaniu problemu bzyczenia w naszej plazmie. Oddałem plazmę do serwisu i poza kilkoma rysami, które zapewnili mi panowie serwisanci, nic więcej się nie zmieniło. LG wymyśliło sobie jakieś magiczne podkładki pod wkręty i zmianę softu. Chyba szkoda sobie psuć nerwy. Nie oddawajcie tej plazmy do serwisu do czasu kiedy LG naprawdę coś mądrego wymyśli oraz podniesie jakość usług serwisowych.
 

kubast

New member
dylemat

Po przeczytaniu wątków na temat Panasonica, LG i Samsungów, moje preferencje przesunęły sie zdecydowaniew kierunku Samsunga 50"Q91C (nie ukrywam, że achy i ochy Storma skutecznie odstraszyły mnie od LG). Wszystko już było jasne, ale nagle...... od jutra w MM Łódź, PC51 50" za.....3999! i do tego raty 0%!. Cena b.dobra o ile nie jest to egzemplarz z ekspozycji, ale z jednym egzemplarzem, nie afiszowaliby się chyba w gazetce.
:niewiem: Może ktoś kto akurat szuka tej plazmy, skorzysta z tej promocji. Ja się ciągle waham.
 

uszyneq

New member
Właśnie tez chciałem kupic ten model lecz wybralem PT81 (cena w euro.com.pl wynosi 3999zl i tez raty 0% - tydzien temu byla 4600zl)
 

intryga

New member
Słuszna Decyzja

Wydaje mi się, ze postąpiłem słusznie a nawet jestem pewny, że bardzo słusznie nie kupując tego modelu. Napaliłem się strasznie na plazmę 42 cale i cena tego modelu była dość atrakcyjna ostatnio w promocji w makro 3300 na 20 rat 0%. Ale dokładnie poczytałem posty, wizyta w kilku sklepach, rozmowy z kilkoma sprzedawcami i okazało się że niewarty tej ceny jest ten TV. Przebija się zieleń na czerni , bzyczy i to w sklepie słychac było jak się człowiek przybliżył, no i chyba najgorsze bo po to sie zdecydowalem na plazme aby tej galarety z LCD nie widzieć a w tym modelu niestety taka widzę . Poprostu słabizna i tyle. Ponadto straszne powidoki zostawiał, sprzedawca nie mógł sie nadziwić, no i nie wspomne o wypaleniu, owszem ze na modelu wystawowym ale według sprzedawcy grał duzo krócej niz inne plazmy na wystawie i skutek tragiczny. No i to że polski to już wogóle mnie załamało. Odradzam ten model niech się sklepy wysprzedają z tym szajsem i poczekać do wakacji należy wtedy mam nadzieje coś nowego wejdzie i ceny spadną. Do tych co chwalą ten model i są na etacie fabryki LG: wstyd, hańba jesteście beznadziejni, prawie wam uwierzyłem, ale tylko prawie.
Będe szukał nadal ale już Philips i LG odpadają.
Pozdrawiam
intryga
 

moby

New member
intryga napisał:
Wydaje mi się, ze postąpiłem słusznie a nawet jestem pewny, że bardzo słusznie nie kupując tego modelu. Napaliłem się strasznie na plazmę 42 cale i cena tego modelu była dość atrakcyjna ostatnio w promocji w makro 3300 na 20 rat 0%. Ale dokładnie poczytałem posty, wizyta w kilku sklepach, rozmowy z kilkoma sprzedawcami i okazało się że niewarty tej ceny jest ten TV. Przebija się zieleń na czerni , bzyczy i to w sklepie słychac było jak się człowiek przybliżył, no i chyba najgorsze bo po to sie zdecydowalem na plazme aby tej galarety z LCD nie widzieć a w tym modelu niestety taka widzę . Poprostu słabizna i tyle. Ponadto straszne powidoki zostawiał, sprzedawca nie mógł sie nadziwić, no i nie wspomne o wypaleniu, owszem ze na modelu wystawowym ale według sprzedawcy grał duzo krócej niz inne plazmy na wystawie i skutek tragiczny. No i to że polski to już wogóle mnie załamało. Odradzam ten model niech się sklepy wysprzedają z tym szajsem i poczekać do wakacji należy wtedy mam nadzieje coś nowego wejdzie i ceny spadną. Do tych co chwalą ten model i są na etacie fabryki LG: wstyd, hańba jesteście beznadziejni, prawie wam uwierzyłem, ale tylko prawie.
Będe szukał nadal ale już Philips i LG odpadają.
Pozdrawiam
intryga


człowieku , kupuj KURO za 10tys i będziesz miał spokój!! Jestem zadowolony z tej plazmy i wcale nie jestem z LG !!
I to "że polski" to wydaje mi się jego atutem.
A tak wogóle , jak się nie podoba to spychaj z tego forum a nie będziesz tu ludzi obrażał !!!
nie pozdrawiam.....
 
Do góry