Nowe plazmy LG 42PC51

scorpio

Klub HDTV.com.pl
VIP
,,Kubast" niezastanawiaj się za tą cenę 3999pln naprawdę warto i 50"niebzyczy-ja mam 50" pc51 i bezwachania kupiłbym ją jeszcze raz-może niech jeszcze ktoś sie wypowie kto ma 50".Może ja miałem fart przy zakupie ale śledzę ten wątek od listopada i wyrażnie czytam że 42" może posiadać tą przypadłość,choć jak widać nie u wszystkich.
Pozdro
 

intryga

New member
moby napisał:
człowieku , kupuj KURO za 10tys i będziesz miał spokój!! Jestem zadowolony z tej plazmy i wcale nie jestem z LG !!
I to "że polski" to wydaje mi się jego atutem.
A tak wogóle , jak się nie podoba to spychaj z tego forum a nie będziesz tu ludzi obrażał !!!
nie pozdrawiam.....

Facet nikogo nie chciałem i nie chce obrażać
Uważam tylko , że co niektórzy piszą tu o tym modelu jak o bóstwie, a tak nie jest. Każdy wie kogo mam na myśli!
Jeśli jesteś zadowolony z tej plazmy to dobrze, ja również że jej nie mam.
A ja Cię pozdrawiam
Miłych wrażeń i doznań z bzykania :)
 

miro.t

New member
kubast napisał:
Wszystko już było jasne, ale nagle...... od jutra w MM Łódź, PC51 50" za.....3999! i do tego raty 0%!. Cena b.dobra o ile nie jest to egzemplarz z ekspozycji, ale z jednym egzemplarzem, nie afiszowaliby się chyba w gazetce.
:niewiem: Może ktoś kto akurat szuka tej plazmy, skorzysta z tej promocji. Ja się ciągle waham.

Witam.
Kurcze Wy w Łodzi to macie szczęście :) Właśnie oglądam gazetkę z łodzi i rzeczywiście jest taka promocja. Z chęcią bym go kupił, gdyby nie to że jestem, ze śląska, a u nas nie ma takich promocji. Zauważ, iż gazetka nazywa się wielka wyprzedaż, i rzeczywiście może to byc jeden egzemplarz lub góra dwa - trzy, które leżały długo na magazynie. Jakby nie patrzeć opłaca się i to bardzo.
Pozdrawiam.

PS. Jednak mieli rano na stanie 50szt.
 
Ostatnia edycja:

lennox2

New member
Przepraszam, jeżeli poruszam ponownie ten temat, ale nie znalazłem podobnego w całym wątku...

Kiedy maciskam "enter" na pilocie od mojego PC42, na ekranie wyświetla mi się 50 Hz, a przecież to jest telewizor 100-Hz. Z odtwarzaczem (nagrywarka Sony RDR-HX510) telewizor połączony jest komponentem. Więc co za cholera? Może powinienem coś pogmerać w ustawieniach?
 

kubast

New member
miro.t napisał:
Witam.
Kurcze Wy w Łodzi to macie szczęście :) Właśnie oglądam gazetkę z łodzi i rzeczywiście jest taka promocja..

No i skusiłem się na 50" za tą cenę (3999). Powodem wyprzedaży nie było czyszczenie wystawy. O godzinie 12:30 było jeszcze 26szt, a tv mają datę produkcji styczeń 2008.

Jutro TV będzie u mnie. Na razie zaopatrzyłem się w płytki DVD bo na dachu zwykła siatka. Mam nadzieję, że kilka filmów i koncertów z DVD zrekompensuje TV ze zwykłej anteny. No i męczą mnie jeszcze pytania, docierać nie docierać....jaki wieszak wybrać....
Podpowiedzi mile widziane.
 

kolbi123

New member
równiez dziś nabyłem, lecz 42 cale pierwsze wrażenia pozytywne -dźwięk świetlówki cichej ale o tym juz czytałem.

na razie na szybko wszystko sprawdziłem i co mi sie nie podoba to słaba jakośc dvd , podłączyłem euro-euro 4-10 a potem componentem 6-10 to było troszke lepiej.potem sprawdziłem z kompa 720P componentem bo innego kabla nie mam na razie obraz wtedy igła 9/10.

Obraz z tunera dbox 2 nokia dobry ale wydaje sie że mógł by być lepszy 6-10 (euro-euro) , obraz ze zwykłej anteny generalnie tez zaskakująco dobry 5-10, dalsze testy jak kupie kable odpowiednie z tym że dvd niczym lepszym nie podepnę bo chyba nic innego nie ma dvd to pionner 380
 

wilqolak

New member
Witam

Słuchajcie mam pytanie czy LG wymienia w przypadku wypalonych duszków matryce albo telewizor czy uznaje to jako wine użytkownika. Z góry dzięki. Pozdrawiam​
 

kolbi123

New member
właśnie przez te powidoki nie moge normalnie oglądać cały czas tylko mysle o nich :( , zastanawiam sie czy nie jechać do MM tv wymienić na jakiś inny LCD bo to jest bez sensu, wiedziałem przed zakupem o powidokach ale nie sądziłem ze to jest az tak duzy problem, każdy pisał że na crt tez można wypalić ekran, moze i tak ale chyba po tygodniu bo u mnie na LG powidok zostaje po 10 sekundach oglądania na raznie znika tylko problem w tym że boje sie oglądać programu godzinnego a zmniejszanie parametrów ze ledwo widać to tez nie jest rozwiązani, najpierw mam zwracać uwage na naj najmocniejszy kontrast w sklepie zeby teraz uustawiać wszystko na 50% i ogladać z kocem na oknie :( , na początku byłem zadowolony z tv ale teraz wiem że plazmy 2 raz bym nie wzioł, czy w MM powinni mi go wymienić bez problemu kiedy powiem ze nie chce go bo buczy (to mi nie przeszkadza), + powidoki i że nie nadaje sie do 360 przez to ?, tv kupiony w piatek ?.
 

timbot

New member
Bez reklam
dowiedz sie, czy w mm nie ma mozliwosci oddania bez podania przyczyny w ciagu tygodnia, w saturnie tak jest
ps. dziwie sie, ze powidoki tak ci przeszkadzaja.... przeciez sa widoczne wlasciwie tylko na czarnym i bardzo ciemnym ekranie
 

Storm

New member
Bez ściemy !!!

Kolega Clony znowu mnie atakuję bez żadnej podstawy.Zejdź na ziemię przestań wypisać głupoty w tym wątku bo aż się człowiekowi niedobrze robi. W twoich wypowiedziach nie ma nic merytorycznego. A jeszcze jedno nie dość.że na RTV to na dodatek na samochodach też się nie znasz. Handluj dalej dywanami !!!
 

wilqolak

New member
jeszcze jedno

Mam pytanie do tych co mają ten telewizor juz jakiś czas. Czy te powidoki po oglądaniu tv po kilku miesiącach (loga stacji itp) wypalą się tak, że będzie to przeszkadzało w normalnym oglądaniu (wybielanie ekranu nic nie da)? Pytam bo u mnie w domu ogląda się sporo ( wielopokoleniowa rodzina )
Pozdrawiam
 

scorpio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam LG50"PC51 od poczatku listopada i niestwierdzam u siebie powidoków czy wypaleń.A oglądamy TV sporo przedewszystkim w dzień- synek bajki z,,n",,PS2"-ja wieczorami.Jest chwilowy powidok (nazwy progr.)ale szybko znika i naprawdę nieprzeszkadza.I wcale niejest tak jak niektórzy opisują że te powidoki pozostają na dłużej i trzeba zaraz wybielać.Ja wybielania użyłem tylko raz w celu sprawdzenia jak to działa. Aczkolwiek też miałem podobne obawy przy kupnie.
 

kolbi123

New member
tz tv ma 2 dni co będzie za pół roku, na całym ekranie różne znaczki ?. Jeszcze co mnie zastanawia czy jeżeli powiedzmy oglądam tvp 1 i póki co powidok znika to czy miejsce to jest coraz bardziej narazone na wypalenie znaczka czy proces zaczyna sie od początku za każdym razem ?, u mnie równiez znika na razie.
 
Ostatnia edycja:

de corazon

New member
DVD do LG 50PC51

Stoję przed koniecznością wyboru odtwarzacza DVD do plazmy LG 50PC51. Zależy mi na jak najlepszej jakości obrazu z płyt DVD. Nie będe używał tego odtwarzacza jako źródła CD, ani do odtwarzania plików Divix, czy oglądania zdjęć, itp. Jestem laikiem. Bardzo proszę o poradę odnośnie tego, jaki sprzęt w cenie do 600 zł najlepiej się sprawdzi i przy jakim podłączeniu (hdmi, component). Chciałby też się dowiedzieć, czy odtwarzacz powinien mieć upscaler - w pewnym teście natknąłem się na opinię, że podoszenie rozdzielczości w odtwarzaczach z podobnego przedziału cenowego często powoduje problemy z prawidłowym wyświetlaniem kolorów.

Z góry dziękuję za pomoc! :)
 

Storm

New member
Jakie DVD do 42PC51?

Ja mam zestaw Denona DVD-1930 i AVR-1907. Powiem ci, że długo szukałem dobrego odtwarzacza i nie mogłem się zdecydować (wcześniej pracowałem na Onkyo DV-SP502 przez komponent) Po wielu próbach i testach ( oczywiście puszczając sygnał przez HDMI) wybór padł na Denona. Nie żałuję swojej decyzji. Tak jak piszesz oglądam głównie filmy DVD i dzięki skalerowi Faroudji mogę wyświetlać na swojej plaźmie sygnał 1080P. Efekty są zdumiewające. Naprawdę warto wydać te parę złotych więcej na Denona. Dobry jest też najnowszy model Denona DVD-1940. Z innych firm polecałbym ci ewentualnie Samsunga 1080P.:)
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
wilqolak napisał:
Mam pytanie do tych co mają ten telewizor juz jakiś czas. Czy te powidoki po oglądaniu tv po kilku miesiącach (loga stacji itp) wypalą się tak, że będzie to przeszkadzało w normalnym oglądaniu (wybielanie ekranu nic nie da)? .....
plazme ta mam od poczatku wrzesnia, przebieg 350 godzin, czyli srednia wychodzi ok 3h/dziennie :) nic sie nie wypalilo na stale,mam wlaczony orbiter, wybielania uzylem z dwa razy. ale tv z znaczkami ogladam w trybie dopasowania Pełny - czyli generalnie obraz sie zmienia i znaczki nie sa zawsze w tym samym miejscu.
 

kolbi123

New member
timbot napisał:
plazme ta mam od poczatku wrzesnia, przebieg 350 godzin, czyli srednia wychodzi ok 3h/dziennie :) nic sie nie wypalilo na stale,mam wlaczony orbiter, wybielania uzylem z dwa razy. ale tv z znaczkami ogladam w trybie dopasowania Pełny - czyli generalnie obraz sie zmienia i znaczki nie sa zawsze w tym samym miejscu.

ale ile konkretnie oglądasz ten sam kanał dziennie, jak widze to czerwone jaskrawe koło ostrzeżenie ze dla dorosłych to wydaje mi sie że to sie musi wypalić, cały czas czytam to i tamto i mam coraz bardziej ochotę wymienić na lcd właśnie przez to wypalanie, kupiłem nowy tv i zamiast sie cieszyć to boli mnie głowa od 2 dni :(.
 
Do góry