Nowe kamery od Sony !!!

jackpe

New member
slimak napisał:
To z Twojego Canona ? Jeżeli tak to faktycznie jest identycznie jak u epwa33. Widziałem jeszcze kilka jego klipów i dokładnie o to chodzi. Masz rację, że się nie skarżą ale jaki % z nich używa kamery do filmowania samolotów ? :) A epwa33 właśnie w tym celu zakupił kamerę za kupe kasy zresztą. No to teraz się z tobą zgodzę, że ratuje go zakup dobrego konwertera i nie używanie max zoomu. Konwerter mu to wyrówna i jeszcze zostanie coś na +. Tylko kurde każde szkło przed obiektywem przynajmniej trochę pogarsza jakość. A ciężko bedzie dostać chyba coś naprawdę pro.
 

xrafal

New member
Witam za miesiąc jadę na wakację z rodzinką i muszę kupić jakąś kamere interesują mnie 3 modele SONY HDR-XR520VE , HDR-SR12E i HDR-XR500VE i taraz mam problem bo nie wiem czym mam sie kierować przy zakupie , która z nich jest lepsza bo rozbierzność pomiędzy 520 a sr-12 to kwota 1500 zł . Bardzo proszę o pomoc w wyborze kamerki pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
cztales na forum o tych kamerach!
wszystko jest napisane wystarczy przeczytac, ja nie mam tych kamer, ale dzieki temu ze czytam, szukam to wiem, lenistwo
jak nie masz tej kasy na ta roznice cenowa to o co chodzi.
kup canona bedzie tanszy.
 

xrafal

New member
Seba_Fan napisał:
cztales na forum o tych kamerach!
wszystko jest napisane wystarczy przeczytac, ja nie mam tych kamer, ale dzieki temu ze czytam, szukam to wiem, lenistwo
jak nie masz tej kasy na ta roznice cenowa to o co chodzi.
kup canona bedzie tanszy.

Właśnie chodzi o to że czytałem i to tylko nie na tym forum , róznica w cenie to nie az tak wielki problem tyle z tym czy warto dołozycz 1500 zł.
A swoją droga skoro nie masz żadnej z tych kamer to po co zabierasz głos.
Nie jestem jakims profesjonalistą i po to jest forum bo wytłumaczyć mi jakie sa róznice między nimi, która sie opłaca i dlaczego. No chyba że sie mylę co do forum.
pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
zabieram glos, bo wiecej wiem od Ciebie i wiecej pisalem o tych kamerach od Ciebie, po nastepne malo czytales, albo bez zrozumienia
nie cytuj mnie!
nie mow mi zebym glos nie zabieral!
w zwiazku z tym nie doradze Ci na Twoja prosbe mimo ze znam wynik.
najwiecej jest ludzi ktorzy tylko by cos chceli, daj cos w zamian!
 

xrafal

New member
Skoro nie chcesz pomóc to trudno nie będę plakał, a po drugie jeśli bym sie znał na kamerach to bym pomagał nie oczekując niczego w zamian.
Sporej ilości osób pomogłem w problemach z komputerem bo na tym akurat sie znam, i nie odpisywałem im że tu juz było , że to gdzieś tam pisze tłumaczyłem im łapotologicznie skoro nie zroumieli wcześniejszych postów.
Bo po to jest forum , a mi tylko chodzi o wytłumaczenie na czym polegają róznicze między tymi kamerami , że dyski maja rózne to już wiem .
 

viValdi

New member
Bez reklam
@xrafal

mylisz się,
forum jest po to żebyś to ty kupił wszystkie trzy kamery, przetestował je i poinformował nas to tym którą warto kupić.
Wtedy my bez żadnego ryzyka sobje ją kupimy albo i nie.

nie my dla ciebie ale ty dla nas -> przyjmij tę filozofię i wszystko stanie się prostsze i bardziej oczywiste, nawet to że Seba_Fan odpowiada na twoje posty a kamerki HD jeszcze nie kupił
 

xrafal

New member
No cóż hmm trzech kamer nie kupię , ale jedną z nich napewno a jak już kupię to z całą pewnością będe dzielił sie opiniami na jej temat bez względu na to czy było to juz napisane czy tez nie.
Pozdrawiam
 

nagdob

Member
Bez reklam
A ja bym kupił HDR-SR12E. Stabilizacja równie dobra, a kamera ma wizjer!!! To super sprawa przy filmowaniu na zewnątrz (np. wakacje) przy silnym nasłonecznieniu lub zimą!
 

xrafal

New member
Fakt SONY HDR-XR500VE ma mniejszy dysk i tak pewnie go się w zupełnosci nie zapełni ale co różni SONY HDR-XR500VE od SONY HDR-XR520VE tylko dysk ??? Widzialem na youtube filmu zgrane SONY HDR-XR520VE były fantastyczne, bynajmniej mi amatorowi tak sie wydawało.Tą kamerę HDR-SR12E byłem zdecydowany kupić ale pojawiły sie własnie modele wyższe i w tym sęk że mam teraz problem z wyborem.
Stabilizacja owszem sprawa pierwszoplanowa ale co daje optyka bo w tych wyższych modelach pisze jakies G. Czy jest lepsze niz w tym nizszym modelu ???
 

Shinzon

New member
@xrafal

Jak znasz angielski to zobacz sobie ten test. Może już widziałeś ten test, bo był link na forum, ale dam jeszcze raz. Sporo jest napisane o nowych SONY XR500 / XR520.

http://www.camcorderinfo.com/content/Sony-Handycam-HDR-XR520V-Camcorder-Review-36461.htm

Tutaj masz porównanie najlepszych kamer HD (amatorskich):

http://www.camcorderinfo.com/ratings.php

Dane techniczne:

http://www.sony.pl/product/hdd-avchd-hard-disk-drive/hdr-xr520ve#pageType=TechnicalSpecs

Ja miałem SONY CX-6, którą sprzedałem na początku 2009. Wiedziałem, że będą nowe SONY XR500/XR520 i chciałem kupić taką kamerę. Jednak kurs złotego się mocno załamam i nowe SONY znacznie więcej kosztują. Stąd złapałem jeszcze ze starych zapasów SONY SR11. Generalnie jestem zadowolony. Oszczędziłem 1.500 zł, mam sporo akcesoriów. Lampę na kamerę, ostatnio kupiłem statyw i jakoś sobie radzę. Może kiedyś wymienię ją na SONY XR500 jak ceny spadną.

Moim zdaniem SONY XR500/XR520 są jeszcze za drogie, bo to nowe kamery, a każda nowość kosztuje. Jak masz możliwość trochę poczekać to poczekaj. Ceny spadną i będziesz mógł kupić XR500 za bardziej rozsądne pieniądze. XR520 nie polecam bo jedyna różnica to dysk, który jest raczej chwytem marketingowym - kamera z największym dyskiem na rynku, ale czy tylko ten parametr powinien określać jakość kamery? Nie warto za to płacić, chyba że pieniądze nie grają roli. Jednak mimo wszystko, taką pojemność będzie trudno wykorzystać, a jak dysk padnie to dużo danych można stracić. Taki dysk skłania do nieoszczędnego nagrywania, a później obróbka i archiwizacja tego będzie trwała wieki.

Między SONY XR500 a XR520 różnica to tylko pojemność dysku. Jakość nagrania i parametry obrazu są identyczne. Tak samo jest przy SONY SR11 i SONY SR12.

Dwa główne atuty SONY XR500/XR520 w porównaniu do SR11/SR12 to lepsza, można powiedzieć przełomowa stabilizacja oraz lepsza jakość nagrań w słabym oświetleniu (mniej szumów). Przy dobrym świetle dziennym różnica między XR500/XR520, a SR11/SR12 nie będzie znacząca.

Jeżeli chodzi o optykę to ciekawe jest dlaczego firma SONY w nowych kamerach zastosowała nowy obiektyw G zamiast dotychczasowego Carl Zeiss. Nie trafiłem jeszcze na jakieś bardziej wnikliwe porównie tych dwóch optyk i ciekawy jestem czy firma SONY w nowych kamerach przypadkiem trochę nie przyoszczędziła na jakości.
 
Ostatnia edycja:

BelYaal

New member
Sprawdzilem i faktycznie na jasnym niebie i duzym zoomie wystepuje ten efekt, wiec Twoja decyzja czy oddajesz kamerke, bo ja musze tego szukac aby zauwazyc, wiec dla mnie nie stanowi to jakiegos problemu.
Faktem jest natomiast gorszy wg mnie balans bieli niz w SR10.... a raczej to, ze mam wrazenie ze dluzej dopasowywuje odpowiedni... tzn wlaczam kamerke i jest kupa (no troszke przesadzam ;) ), troche czasu i zaczyna byc dobrze... chyba, ze samemu ustawisz.. ale generalnie kamerka np w lesie glupieje podobno jak aparaty i probuje rownowazyc zielen na niebiesko, jednak jak ustawiasz opcje "na zewnatrz" to jest to juz do akceptacji... drugie wyjscie to reczne ustawienie wogole.
I ostatnie to AF... moglby byc jednak lepszy, no ale to nie tylko problem tej kamerki SONY
 
Ostatnia edycja:

epwa33

New member
Witam, dzięki wielkie za sprawdzenie. W takim razie nie ma najmniejszego sensu oddawać na gwarancję, bo jest to wina kamery, a nie egzemplarzu i nic z tym nie zrobią, niestety.

Jeszcze takie pytanie odnośnie ustawień. Czy opcje PRZESUN AE (automatyczna ekspozycja) i PRZESUN WB (ustawienie balansu) warto mieć włączone czy wyłączone? Jak kamera lepiej się spisuje, może jakieś doświadczenia? W Góraszce miałem te dwie opcje włączone i ustawione na środek, aktualnie mam opcje wyłączone i gołym okiem nie widzę żadnej różnicy. Poza tym macie jakieś rady odnośnie innych ustawień w tej kamerze?
Rozumiem, że do każdych warunków inaczej powinno się ustawiać kamerę, ale może są ustawienia, z którymi kamera sobie dobrze nie radzi, przykład LOW LUX (szumy).
 

BelYaal

New member
epwa33 napisał:
Jeszcze takie pytanie odnośnie ustawień. Czy opcje PRZESUN AE (automatyczna ekspozycja) i PRZESUN WB (ustawienie balansu)

A czytales instrukcje? Najlepiej ta kolorowa ze strony? Ale ok. tak na chlopski rozum... skoro niby wlaczyles, ale i tak miales ustawione na srodek wiec nie mogles widziec zadnej roznicy... niemniej opcja PRZESUN AE jesli przesuniesz w lewo bedzie powodowac, ze kamera na automacie bedzie krecila troszke ciemniej... z czego chyba bede korzystal w sloneczny dzien, bo kamera troszke za jasno wtedy chyba kreci... natomiast PRZESUN WB powoduje, to ze z tego co pamietam w lewo dajac braz bedzie bardziej niebieskawy.. a w prawo.. czerwonawy... tu dla mnie troszke to glupota, wolalbym aby barsziej w zolte szlo, czyli ocieplalo, co byloby jak dla mnie o wiele lepsze.
Co do szumow... naprawde nie wiem co tu Ci nie pasuje, u mnie przynajmniej jest to naprawde miodnie... nie jest to moze kinowa kamera do horrorow, ale jest naprawde bardzo dobrze, moze masz cos z przelacznikiem i masz wciaz wlaczona ta opcjie low light, bo wtedy jest to slabo, ale w normlaniej pozycji spokojnie krece na ulicy w przy latarniach wcale nie takich jasnych
 

epwa33

New member
BelYaal napisał:
A czytales instrukcje? Najlepiej ta kolorowa ze strony?

Rzeczywiście, czytałem na ten temat w instrukcji. Z tym pytaniem głównie kładłem nacisk czy kamera sobie radzi dobrze z innymi funkcjami, bo może coś warto włączyć/wyłączyć. Dzięki jednak za wyjaśnienie, które bardziej mi się uświadomiło. hehe :)

BelYaal napisał:
naprawde nie wiem co tu Ci nie pasuje, u mnie przynajmniej jest to naprawde miodnie[...]moze masz cos z przelacznikiem i masz wciaz wlaczona ta opcjie low light, bo wtedy jest to slabo, ale w normlaniej pozycji spokojnie krece na ulicy w przy latarniach wcale nie takich jasnych
Trochę źle mnie zrozumiałeś, przełącznik można przestawić w tryby- STD, LOW LUX i NIGHTSHOT. W standardowym trybie jak sam napisałeś jest miodnie i nie mam zastrzeżeń. Miałem na myśli to, że przy włączeniu trybu LOW LUX pojawiają się szumy i sam też przyznałeś. Takie małe sprostowanie, żeby nie było, że narzekam na szumy w trybie STD. :)

Mój temat został już wyczerpany, nie mam więcej pytań. Na szczęście wszystko się wyjaśniło z tym winietowaniem, może nie tak jak tego oczekiwałem, ale trzeba przywyknąć. Może za bardzo oczekiwałem od tej kamery jakości, którą można uzyskać w profesjonalnych, ale i tak nie jest źle, jestem zadowolony.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry