Nowe kamery od Sony !!!

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Sony HDR-XR500V low light test

filmik:
http://exposureroom.com/members/MarioB.aspx/assets/fe2588e8b8ec4bca8b78e74480eb16ee/

jak milo, ze mozna tam uslyszec jezyk pl :)


Almost all shots were on auto; there is one instance where you will see cameraman filming the concert (it was so dark I couldn't see his face) - it was on LowLux setting and following clip (crowd) was 3 steps down(that's why you see three fingers....
This camera is AMAZING!!!!!
LOW LIGHT IS FANTASTIC - NO GRAIN AT ALL!!!!
STABILIZATION IS BEYOND IMAGINATION - most of the concert was filmed from at least 500 ft. HANDHELD!!!!!
Sount in 5.1 is great.
 

BelYaal

New member
Seba_Fan napisał:
Sony HDR-XR500V low light test

No to jest wlasnie to, co mowilem, ze moge juz filmowac miasto w nocy, problemme jest jeszcze tylko AF, ktory czasem sie gubi w takich warunkach ale i tak jest dobrze. Nie wiem tylko po co jest ta opcja low light, jak dla mnie niepotrzebnie rozjasnia generujac szum.
Acha.. nie wspomnialem o ekraniku, nie wiem jak w innych ale w SR10 byl moim zdaniem kiepski, ten co jest teraz jest naprawde dobrej jakosci i zaznacze, ze oba dotykowe, niemniej ten z SR10 zawiod mnie jak na producenta telewizorow :)
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dokladnie, ja czekam na taniej i moze bezpodatku, ja jestem juz zdecydowany, na razie kupuje zestaw grajacy a pozniej pewnie kamere, moze pod koniec roku, albo juz w 2010
 

Bartholomeo

New member
Pytanie do uzytkownikow:

Jakie akcesoria dostajemy razem z kamera? Bateria i ladowarka - na pewno. Pewnie jakis pasek. Czy jest jakis MemoryStick? Czy jest kabelek HDMI<->MiniHDMI?
 
Ostatnia edycja:

BelYaal

New member
Bartholomeo napisał:
Pytanie do uzytkownikow:

Jakie akcesoria dostajemy razem z kamera? Bateria i ladowarka - na pewno. Pewnie jakis pasek. Czy jest jakis MemoryStick? Czy jest kabelek HDMI<->MiniHDMI?

No do swiat to jeszcze kawalek, bo nie masz kabelka HDMI... ale masz za to pilota :).. masz tez pasek... taki maly przytrzymujacy kamerke do reki... MemorySticka nie ma... ale za instrukcja jest :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
kabla nigdy nie dawali, nikt raczej nie daje
inne dodatki to zalezy jaki kraj, w niekotrych krajach dodaja karte, ale sa to male karty
jesli sie kupuje kamere to glowne rzeczy ktore musza byc, instrukcja, kamera, pilot, zasilacz, pasek na reke (nie ramie) i koniec
dodatki zawsze sobie sam kupujesz
 

BelYaal

New member
To daj znac jak wrazenia. swoja droga skoro 500 i 520 to to samo, to jakos nie czulem potrzeby posiadania az takiego dysku, bo majac SR10 i co prawda na krotkich wypadach 3 dniowych nie zuzylem nawet 1/3 dysku
 

epwa33

New member
Witam, posiadam kamerę Sony XR520VE od całkiem niedawna i muszę powiedzieć, że jest to fajna kamerka, ale tylko w przypadku bliskich obiektów i dobrego światła.

Dam kilka filmów, które niestety jakością mnie nie zadowalają i chciałbym się doradzić czy można jakoś naprawić. Mianowicie chodzi generalnie o kolorki, nie ma takiego nasycenia, ostrości i w ogóle czegoś brak w tych filmach. Byłem na pikniku lotniczym w Góraszce i nagrałem bardzo dużo filmów, ale niestety większość nie nadaje się w ogóle do oglądania. Tu nie tylko kolorki są winne, ale to że przy maksymalnym zoomie 12x (nie używałem cyfrowego w Góraszce) pojawia się migająca w okół samolotu otoczka, głównie po prawej i lewej stronie u góry raz ciemno raz jasno, w ciągu 1 sekundy miga kilkakrotnie co niestety psuje całkowicie efekt kamery HD.

I teraz pytanie, czy te miganie, które pojawia się przy dużych zoomach można jakoś wyeliminować, może ustawieniami lub jakimś dodatkiem do kupienia w postaci obiektywu? Drugie pytanie to jak można polepszyć kolory kamery? Przedstawiam 4 filmy, proszę nie patrzeć na brak dobrej stabilizacji, ponieważ stanie od rana przez cały dzień naprawdę męczył, a statywu nie wziąłem. ;)


(Niestety linki powyżej 5 postów można dodawać, więc proszę o wklejenie je do paska adresu w przeglądarce.)

youtube.com/watch?v=57U16gUwD8M
youtube.com/watch?v=iSw8EieeRvg
youtube.com/watch?v=YHvu8KOz9jQ
youtube.com/watch?v=9SY8Youtwx8

Filmy były robione na szybko i niezbyt dobrze skompresowane pod serwis youtube przez co jakość uległa trochę pogorszeniu, ale przyznam, że naprawdę niewiele, jedynie większy szum względem oryginalnych plików.
 
Ostatnia edycja:

BelYaal

New member
Tak szczerze to nie wiem o jakich szumach mowisz...a mowie o swojej 500VE... sorawdz czy przypadkiem nie masz przesunietego wichajstra na low light, wtedy fakt, ze bez sensu rozjasnia i generuje szum... ale nie taki tez nawet jak inne kamery. Chyba, ze nie miales do czynienia z innymi kamerami cyfrowymi ponizej 7000 ;)
Co do Twoich filmikow, to przyznam, ze kolorki mdlawe i jakby bez kontrastu, ale wlasnie czy przypadkiem nie konwertowales to do nizszej rozdzielczosci?
Tak wlasnie to wyglada gdy sie to robi.. przynajmniej gdy ja to robie :)
Dwa.. nie masz wlaczonej opcji XVcolour czy jakos tak? Moze to z tym problem?
A co do migotania... to nie wim o co chodzi... mozesz blizej powiedziec na ktorym filmiku i w ktorym miejscu i czasie?
 

Shinzon

New member
No nie wytrzymałem i kupiłem sobie statyw SONY VCT-80AV

Po pełnym rozłożeniu kamerę mam na wysokości prawie 180 cm, czyil generalnie na wysokości głowy.

statyw02.jpg


Bardzo solidna konstrukcja. Cała masa możliwych regulacji, łącznie z solidnym zaciśnięciem w wybranej pozycji. Pod kamerę montuje się taką fajną stopkę, która nie przeszkadza i może do kamery być przymocowana na stałe. Dzięki tej stopce możliwe jest założenie solidnie kamery na statyw jednym wygodnym ruchem i zaciśnięcie zabezpieczenia. A więc zakładanie i zdejmowanie kamery ze statywu to sekunda.

Poruszanie kamerą na statywie jest niezwykle płynne i nie mam mowy o braku stabilizacji. Ponadto statyw ma po środku grubą rękojeść i można go wygodnie unieść i się z nim przemieszczać. Można zatem nagrywać idąc i jest dużo stabilniej. Oczywiście składa się wtedy nóźki do minimum i jest dużo wygodniej, a przyokazji stabilniej. Do korzystania w domu i po ogrodzie, gdzie nagrywam dzieci fajnie się to sprawdza.

Najważniejsze dla mnie jest to, że teraz będę mógł być na filmie z całą rodzina. Stąd polecam ten statyw nawet posiadaczom SONY XR500/XR520.

Powtórzę linki odnośnie tego statywu:
http://www.sony.pl/product/cac-tripods/vct-80av
http://www.ceneo.pl/1248434
 

Bartholomeo

New member
No i juz jest :) Podladuje baterie i przejde sie z psem na spacer. Tyle ze... wlasnie zaczelo lac :(


Uwagi ogolne:

1) Obawialem sie o wugode uzytkowania pokretla od manual focusa, ale nie jest tak zle.
2) Kamerka nie jest za lekka co wplywa pozytywnie na stabilnosc filmowania "z reki"
3) Wygodne przyciski "zoom" i "rec" na zewnetrznym ekraniku
4) Na prawde dobra stabilizacja zwlaszcza w szerokim ujeciu
5) Koniecznosc dokupienia osobnej ladowarki ze wzgledu na to ze bateria standardowo laduje sie przez kamere
6) Dosc "twardy" touch screen. Trzeba dosc mocno nacisnac zeby kamera zareagowala. Na poczatku myslalem ze ta funkcja nie dziala i trzeba ja jakos zalaczyc. Ogolnie nie uwazam ekranu dotykowego w kamerze za dobry pomysl. Te slady palcow... :(

Ogolna ocena (bez wnikania w jakosc obrazu i funkcje) bardzo pozytywna
 

Shinzon

New member
BelYaal napisał:
To daj znac jak wrazenia. swoja droga skoro 500 i 520 to to samo, to jakos nie czulem potrzeby posiadania az takiego dysku, bo majac SR10 i co prawda na krotkich wypadach 3 dniowych nie zuzylem nawet 1/3 dysku

Taki wielki dysk to trochę ryzyko. Mając tyle miejsca powoduje, że można na nim zgromadzić kilka wyjazdów i nie zgrać tego na inne nośniki w celu archiwizacji. Jak tak wielki dysk padnie to można niezła ilość nagrań stracić.

Szkoda, że SONY XR500/XR520 nie są uzupełnione o model z dyskiem 60GB. Taki dysk w zupełności pasowałby mi gdybym miał kupować te nowe SONY. A pewnie i koszt kamery byłby niższy. SONY SR11 z dyskiem 60GB kosztowała mnie około 3.000 zł, a model SR12 z dyskiem 120GB był w tym czasie co kupowałem o 600-700 zł droższy.

Generalnie z dysku korzystam tylko jak mam jakiś większy wyjazd. Na codzień to nagrywam na kartę 8GB. Jak kartę zapełnię to zgrywam na płytę DVD Double Layer 8,5GB w formacie AVCHD i mam na bieżąco wszystko zarchiwizowane od ręki i mogę to od razu oglądać na stacjonarnym odtwarzaczu Blu-Ray.
 

jackpe

New member
epwa33 napisał:
Witam, posiadam kamerę Sony XR520VE od całkiem niedawna i muszę powiedzieć, że jest to fajna kamerka, ale tylko w przypadku bliskich obiektów i dobrego światła....
Tu bym troszkę polemizował:) Nie miałem w rękach w plenerze lecz myślę, że odległość nie powinna mieć większego znaczenia. Co do światła to prawdopodobnie i tak jest to najlepsza kamera w tej klasie.
Szkoda, że nie mogę jej porównać osobiście w warunkach domowych z SR12.

epwa33 napisał:
Mianowicie chodzi generalnie o kolorki, nie ma takiego nasycenia, ostrości i w ogóle czegoś brak w tych filmach.
Tu masz rację i obraz jest po prostu mdły. Mógłbym pomysleć, że filmowałeś gdzieś w górach bez filtra UV :).
W/g mnie dość duże znaczenie miała pogoda w tym dniu jak i sama pora dnia. Pierwsze chyba 3 klipy kręciłeś przy zachmurzonym niebie z automatu. Nie dziw się, że nie masz nasycenia i kolory ogólnie do d...y. Spróbuj na drugi raz pobawić się wcześniej ręcznymi ustawieniami. Przy małym obiekcie na jasnym tle obiekt który filmujesz zawsze będzie niedoświetlony. Niestety w Sonówkach manualna regulacja nie jest najlepiej rozwiązana i Panasonic je bije swoim pierścieniem na głowę :)

W ostatnich dwóch klipach słońce pada prawie prostopadle na ziemię, czyli zakładam, że filmowałeś ok godz. 12-13. Niestety są to najgorsze godziny do filmowania i robienia zdjęć. Mówiły o tym kiedyś dawno temu wszystkie książki na temat fotografii. W tych godzinach faktycznie nie uzyskasz obrazu plastycznego.
Spróbuj wybrać się np. do parku w godz. popołudniowych, niekoniecznie przy pięknej słonecznej pogodzie, ale dobrze by było aby nie było pochmurno za bardzo i pobaw się filmowaniem ptaków w locie. Używaj ręcznych ustawień światła.
Jeżeli jest to Twoja pierwsza kamera to nic się nie przejmuj - pomału się nauczysz. To jest tak jak z fotografią. Dobry fotograf zrobi piękne zdjęcie nawet pudełkiem po butach :) A Twój sprzęt jest naprawdę dobry i z powodu paru funkcji sam chciałbym go mieć :) No i ten obiektyw. Z tego co czytałem to całkiem całkiem. Więc stawiałbym w tym przypadku tylko na jeszcze troszkę niedoskonałe podejście do filmowania :)
Jak coś jeszcze wyprodukujesz to zapodaj linka do poogladania. Wreszcie coś po naszemu a nie tylko skośnookie na filmie :)
 

epwa33

New member
Trzeci film robiłem w godzinie 17:40, a czwarty o 13:20. Film na YT najlepiej jest wysłać w rozdzielczości 720p i tak właśnie zrobiłem. Oczywiste jest że automatycznie przy zmniejszeniu rozdzielczości jakość ulega pogorszeniu, ale w oryginalnej rozdzielczości również nie zachwyca jeśli mówimy o kolorach. No dobrze, zgadzam się z tym, że oświetlenie oraz być może brak jeszcze profesjonalizmu z mojej strony świadczy o tym, że filmy są niestety takie jakie są, a z czasem dojdę do wprawy. Będę się starał kolejnym razem dobrać miejsce, gdzie jest dobre światło. Pozostaje jednak kwestia migania obrazu, najczęściej pojawia się na niebie w koło obiektu, w tym przypadku samolotu i tylko przy dużych zoomach, czy to jest normalne w tej kamerze? Przełącznik LOW LUX mam wyłączone i nie używam go, bo niestety generuje szumy, a ustawienia kolorów do specjalnych telewizorów mam również wyłączone, włączenie tej opcji nic nie daje.

Coś tam niedługo wrzucę ciekawszego. Niedługo latam więc zamontuję statyw w samolocie, nagram i dam linka. :)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jackpe

New member
Shinzon napisał:
No nie wytrzymałem i kupiłem sobie statyw SONY VCT-80AV
No no Shinzon a to sobie piękny stabilizator zakupiłeś :) Zawsze mi się podobał. Jak Ci się sprawuje ten pilot na rękojeści? Nie ma problemów ze sterowaniem ? To teraz chyba Cię czeka zakup fajnego plecaka foto z trokami do statywu no i w plener :) I dzieci nie zapomnij zabrać :)

p.s. Obejrzałem jeszcze raz te klipy i po pierwsze primo gdzie mam szukać " migania obrazu koło obiektu " ? który klip i w której sek ? Ja już wzrok mam nie ten :)
Po drugie primo zrób jakiś mały test na ostrość kamery. Jak nie wiesz jak to Ci wytłumaczę. Wydaje mi się, że jedną z przyczyn jest brak ostrości na wszystkich klipach. Dodatkowo obiektyw chyba był na automacie na max otwarty i jest brak głębi ostrości co jeszcze bardziej potęguje efekt mydła.
 
Ostatnia edycja:

jackpe

New member
epwa33 napisał:
Coś tam niedługo wrzucę ciekawszego. Niedługo latam więc zamontuję statyw w samolocie, nagram i dam linka. :)
Pozdrawiam
A zabierzesz mnie ? Porównamy wtedy nasze sprzęty :) :) :)

To co pisałem wyżej to IMHO 70% problem pogody i 30% Twój więc nie jest tak źle :)
A filmy kręcone z samolotu są super :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
BelYaal napisał:
Dwa.. nie masz wlaczonej opcji XVcolour czy jakos tak? Moze to z tym problem?
?
sorki, ale nie wprowadzaj w blad, jak nie masz tV z ta opcja i nie bedziesz mial to sie nie nagrywa, bo sa przeklamania, to jest do tego by rozszerzycz barwe, nie ma po co tego uzywac. Ponad 500zl duzo, ja widzielm w sony za 300 cos tam, moze jakis inny model
 
Ostatnia edycja:

BelYaal

New member
No ja wiem o tym, ze wlacza sie to, gdy sie ma taki telewizor, dlatego sam te mam wylaczone, ale kolega moze zapodal ta funkcje, a nie wiem jak sie to zachowuje po konwersji, stad moje pytanie a nie proba wprowadzenia w blad

jackpe... jak jestes z wawy to mozemy sie spotkac i porownac sprzet ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry