Nowe kamery od Sony !!!

nagdob

Member
Bez reklam
Może, rzeczywiście czasami coś jest "sfałszowane" z obrazem na dużej wysokości, ale nie w mim przypadku (dlatego napisałem poprzednie posty). Np. filmowałem na Hintertuxie (ok. 3250 m n.m.p.), oczywiście bez żadnych "ulepszaczy", przy pięknej słonecznej pogodzie w styczniu. Jak oglądam ten film, to Discovery HD nie miało by się czym powstydzić (kamera Sony HDR-SR12E - już wyszła ze sprzedaży, a szkoda bo te nowe obiektywy???).
 

Gucio50

New member
Bez reklam
nagdob napisał:
... ... a szkoda bo te nowe obiektywy???).
Są lepsze niż te starsze. Nie masz, to nie miałeś okazji się przekonać.

Jasne że UV na wysokości NIE ZAWSZE PRZESZKADZA. Wystarczy nie filmować śniegu i innych odbijajacych powierzchni ( z tąd próby uzycia filtru polaryzacyjnego) oraz zadbać by słońce świeciło w plecy filmującego.

A obiektywy serii G są dober, lepsze od poprzednich Zeiss czy Minolta, które Sony montował do swoich wyrobów.

Zresztą stara zasada mówi "co nowe to nowe"
Ze starych rzeczy to wino, znaczki i dzieła sztuki.

Kamery, samochody, aparaty fotograficzne żona - TYLKO nowe. Czego Tobie i sobie życzę. ;)
 

nagdob

Member
Bez reklam
To prawda, że nie mam tej kamery, ale z tego co czytałem na innych forach, to Sony wprowadziło ten obiektyw bo był po prostu tańszy. Czyli jednak tańszy ale nie lepszy od poprzednika. Ma co prawda lepszy przetwornik, ale większe szumy. Coś za coś. Tą "żonę" biorę oczywiście za żart - może to być różnie odbierane przez forumowiczów. Ale co do pozostałych to się zgadzam, co nowe to nowe. Gdyby ten sprzęt był tańszy to można by testować i testować. No cóż, co roku wychodzą nowe modele i aby rzeczywiście obiektywnie je ocenić trzeba mieć wszystkie i naprawdę w jednakowych warunkach je testować.
 

BelYaal

New member
nagdob napisał:
Ma co prawda lepszy przetwornik, ale większe szumy.
Wieksze? Porownujac z HDR-SR12E to wydawalo mi sie, ze szumy sa sporo mniejsze, zreszta [URL="http://www.hdtv.com.pl/forum/member.php?u=101011"]Shinzon[/URL], ktory mial wczesniejszy model tylko 11, tez to zauwazyl i jest dzis posiadaczem 500-ki, no ale to niech sie on wypowie, pozatym sa porownania jego w tym temacie 500-ki i 11-ki
Co do obiektywu, to moze i tanszy, ale moze dlatego, ze placisz tez za nazwe, szczegolnie Zeiss, a tu masz spadek po Minolcie, gdzie literke G dawano obiektywom, tak jak dzis Canon daje L tym z wyzszej polki, wiec nie wiem czy by przeginali i doczepiali G do jakiegos badziewia
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
Miałem Sony CX-6, SONY SR 11 i teraz SONY XR500. Pod względem szumów XR500 jest FENOMENALNA. Nidgy wcześniej nie widziałem tak czystego obrazu w słabym oświetleniu. Żadna inna kamera, czy to Canon czy Panasonic nawet nie zbliża się pod tym względem do SONY.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Mniejsza o to. Prawda jest taka, że jakość ostatnich kamer Sony (tych od modelu HDR-SR) jest naprawdę porównywalna. Rzadko kręci się w ekstremalnych (przynajmniej ja) warunkach, a obraz filmowany, nazwijmy to w normalnych warunkach, jest perfekcyjny.
 

jackpe

New member
Miałem SR12E i mam XR500VE. Obraz w dzień jest faktycznie porównywalny i w obu kamerach bardzo dobrej jakości. Natomiast XR500VE ma super stabilizację i ujęcia nią filmowane są o wiele stabilniejsze i co za tym idzie przyjemniejsze w oglądaniu. Nigdy nie zaryzykowałbym nakręcenia takich ujęć SR12E, np. idę tyłem i filmuję Małą jadącą w wózku. Kiedy oglądam zbliżone nagrania z SR12E i XR500VE na 52 cal telewizorze to naprawdę widać ogromną różnicę.W słabszym oświetleniu już się nie da porównać. XR500VE deklasuje SR12E. Też się długo zastanawiałem nad sprzedażą SR12E i co za tym idzie dość dużą stratą kasy. Po długiej korespondencji ze Shinzonem i obejrzeniu wielu jego klipów kupiłem XR500VE i wcale tego nie żałuję. Dodatkowo XR500ve jest trochę mniejsza i poręczniejsza, przez co idealnie nadaje się w teren. Niekiedy idę na 2-3 godzinny spacer z małą i nie wypuszczam jej z ręki i wcale mi to nie przeszkadza. Zaczyna filmować poprzez wyciągnięcie wizjera,lub otwarcie ekranu i wyłącza się w taki sam sposób. No i mogę wreszcie filmować w ruchu nie myśląc o drżeniach ręki, równym i stabilnym prowadzeniu kamery itp.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
nagdob napisał:
To prawda, że nie mam tej kamery, ale z tego co czytałem na innych forach, to Sony wprowadziło ten obiektyw bo był po prostu tańszy. Czyli jednak tańszy ale nie lepszy
Sam wiesz jakie pierdoły czasem wypisują ludzie na forach. Np kolega nagdob.
Lepiej poczytaj i powyżej i poniżej opinii kolegów dla których 500/520 sony nie jest pierwszą kamerą a którąś z kolei i weź ich opinię pod uwagę.



nagdob napisał:
Tą "żonę" biorę oczywiście za żart - może to być różnie odbierane przez forumowiczów.
Jaki tam żart. No najszczersza prawda.

Tu mała dykteryjka. Dość zaawansowany w latach pan ponownie się ożenił z młodą dziewczyną. Kolega go pyta dlaczego dla tej małolaty porzuciłeś swoją mądrą żonę, nieco już podstarzałą.
On na to tak. Wiesz ze starą miałem problemy ze snem. A to głosno chrapała, a to chciała w nocy herbaty a to ziółek. Nie mogłem sie wyspać.

Młoda wychodzi wieczorem, wraca w południe, mogę się spokojnie wyspać. :)
 

nagdob

Member
Bez reklam
Gucio50 napisał:
Sam wiesz jakie pierdoły czasem wypisują ludzie na forach. Np kolega nagdob.
:)
Właśnie napisałeś o mnie, że niby ja wypisuję pierdoły. Chyba nie czytasz innych wątków tego forum, ale to twoja sprawa.
Tak, żeby z mojej strony zakończyć ten wątek powiem tylko tyle, że sama kamera nigdy niczego nie nakręci. I dodam, że niektórzy mają najnowsze modele drogich marek, ale jak oglądam niektóre ich filmy to porażka, pomimo najbardziej zaawansowanych technologii.
 

Shinzon

New member
nagdob napisał:
Mniejsza o to. Prawda jest taka, że jakość ostatnich kamer Sony (tych od modelu HDR-SR) jest naprawdę porównywalna. Rzadko kręci się w ekstremalnych (przynajmniej ja) warunkach, a obraz filmowany, nazwijmy to w normalnych warunkach, jest perfekcyjny.

No nie zgodzę się. Nawet nie wiesz ile testów wykonałem porównują SONY SR11 (którą de facto nabyłem na początku roku) i SONY XR500, którą kupiłem chyba na początek lipca. Sam na tym forum wcześniej pisałem, że SR 11 ma bardzo dobry obraz i XR500 ma nie wiele lepszy. Tak to już jest jak kupisz kamerę o rok starszą technologicznie i porównujesz jakieś mało konkretne klipy z internetu to starasz się za wszelką cenę innym, a głównie sobie, wbić w głowę, że się nie pomyliłeś w wyborze. Też tak myślałem i pisałem. Aż pewnego dnia spotkałem się z jednym z forumowiczów kolegą BelYaal i dzięki jego uprzejmości mogłem porównać jego XR500 ze swoją SR 11 w akcji. Później zamówiłem XR500 i obie kamery miałem razem przez kilkanaście dni. Miałem do wyboru zostawić SR11 i oddać XR500, albo sprzedać SR11 i zostawić XR500. Po paru dniach wszelkiego rodzaju testów (obie kamery testowane w dzień, w nocy, na rowerze, na schodach, na statywie, z konwerterami) nie miałem wątpliwości, aby zostawić XR500.

Takiej różnicy się nie spodziewałem. Nie chodzi tu o obraz w pięknym słońcu nagrywany ze statywu (chociaż tu też jest różnica bo XR500 ma większą rozdzielczość), ale również o nagrywanie w słabym świetle i co dla mnie najważniejsze STABILIZACJA. XR500 daje tak niesamowitą swobodę w nagrywaniu, że trudno uwierzyć. Wydawałoby się, że nowe zmiany to tylko chwyt marketingowy. Ale te zmiany naprawdę działają i dają niesamowite efekty. Jak się czyta różne fora o XR500/520 to wszyscy to potwierdzają. Filmy nagrane SR 11, które dziś oglądam zwyczajnie mnie denerwują. W dobrym świetle obraz lata bo jest słaba stabilizacja, a w słabym świetle wygląda jak stare VHS. W XR500 nie ma takich problemów i bardzo cenię sobię tą kamerę za to. W całym swoim doświadczeniu z kamerami nigdy się tak nie cieszyłem ze zmiany kamery jak ze zmiany na XR500, a kamerami bawię się od końca lat 80-tych kiedy to miałem Panasonic M5 VHS.
 
Ostatnia edycja:

jackpe

New member
Takie porównanie Canona 5D MKII i XR500 jest niesprawiedliwe co najmniej :) Za cenę Canona + szkło można mieć Sony już w wersji semipro a nie amatorską kamerę. Ponadto to body jest co najmniej semipro jeżeli można używać takich porównań przy body. Największe różnice pomiędzy nimi poza ceną oczywiście to wielkość matrycy/ w Canonie pełnowymiarowa matryca 24x36mm/ i oczywiście obiektywy o jakich Sony może tylko pomarzyć :)
Do tego taki zestaw ma kupę wad. Nie wim jak jest teraz z nowym softem,ale przedtem były kłopoty z autofokusem no i jak tym filmować i jak to trzymać? :) Mam 5D i sam się zastanawiałem nad sprzedażą i dołożeniem do 5D MKII zamiast kupowania XR500. To jednak nie ten ciężar, nie ta wielkość i nie ta wygoda co XR500. Specjalnie w ub.r. dokupiłem Canona G10 żeby nie taszczyć wszędzie kamery i torby ze sprzętem foto :)
Ale trzeba przyznać,że możliwości 5D MKII robią wrażenie.
 

Shinzon

New member
Jesień za oknem więc ostatnio częściej siadam w domu przed telewizorem i oglądam swoje nagrania z SONY XR500, które nagrałem latem. Sporo z nagrań widzę teraz dopiero pierwszy raz w całości i co mnie zaskoczyło to bardzo niski poziom łapania szumu wiatru przez XR500. Wygląda mi na to, że w XR500 musieli coś poprawić. Na filmie widać wiatr (poruszające się drzewa i falujące ubrania), a mimo to tego przykrego wycia mikrofonu do wiejącego wiatru nie ma. I to przy częstej zmianie pozycji kamery. Jedynie większy trask miałem jak kręciłem film płynąc statkiem nad morzem ale tam wiatr był ogromny. W innych przypadkach prawie w ogóle nie da się odczuć szumu wiatru w mikrofonie. Jestem bardzo miło zaskoczony tą obserwacją, bo pamiętam przy moich poprzednich kamerach SONY CX-6 i SR11 problem z wiaterm był bardzo dokuczliwy i pojawiał się przy większości nagrań na zewnątrz nawet przy niewielkim wietrze.

Może inni użytkownicy XR500/XR520 też to zaobserwowali lub mają podobne porównania. Ciekaw jestem.
 

BelYaal

New member
To Ci powiem, ze nie wiem czy mniej, czy tak samo, napewno nadal mi przeszkadza :)
a nie znam jakichs skutecznych filtrow do tego, wiec zostaje mi wtedy wywalenie dzwieku i wrzutka muzyki np. ewentualnie wtedy gdy ktos cos mowi i jest to cos co chcialbym zachowac, to wtedy to zostawiam i po tym znow na dol dzwiek
 

Shinzon

New member
He he he ... no racja coś się trochę ostatnio rozleniwiłem ... a zakupu to wszyscy będziemy pewnie żałować jak się pojawią nowe modele w przyszłym roku ;) ... no chyba tylko z wyjątkiem Ciebie Seba. Możesz sobie teraz wybierać i przebierać bo w tym roku to kamery jak rozumiem nie zmieniałeś.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
nie, nie zmienilem i sie nie spiesze nie mam nacisku, jak ogldam ze swojej to jestem zadowolony obraz jest dobry, no nie ma tej wysmienitej stabilizacji.
Poswiecony jestem teraz muzyce, nie video choc sledze caly czas to co piszecie, ale noz widelec moze trafie w dobrej cenie to kupie (dobra cena to 3tys zl), ale jak ktos wie jaki bedzie nowy model w 2010, kiedy i jakies zmiany to niech da cynk :)
 
Do góry