Nowe kamery od Sony !!!

Swierzak

New member
Seba_Fan,
Mi się wydaję, że wygląda to tak:
klikasz przycisk zamawiam na stronie z produktem
wypełniasz wszsytko i w punkcie 4 zamówieniajest taka formułka:

Sposób płatności
W SKLEPIE (gotówka, karty płatnicze, raty)
PRZELEW

W sklepie możesz zapłacić gotówką, kartą płatniczą (Maestro, Mastercard, Mastercard Electronic, Visa, Visa Electron), bonami towarowymi EURO, kuponami Sodexho (podarunkowe i premiowe), kuponami Bonus (podarunkowe i premiowe). Możesz także skorzystać z rat, jeżeli będziesz mieć ze sobą odpowiednie dokumenty.

Więc, chyba bedziesz musiał wziśc ze sobą zaświadczenie z pracy itp.

i reszte załatwisz już w sklepie przy odbiorze towaru ;)
 

grazia800

New member
Jestem tu nowa

i nie bardzo wiem,czy na tym forum moge się zwrócić z moją prośbą.Jeśli nie to z góry przepraszam. Mam problem kupiłam kamerę, ale nie mam do niej instrukcji w jęz.polskim.Jakby ktoś miał jakiś namiar to będę bardzo wdzięczna.
Kamera Sony DCR-SR57E.
 

dark2

Member
Shinzon -dziękuję za odp. Filmik widziałem i z parametrami też się zapoznałem :), miałem nadzieję że napisze ktoś - kto używa modelu 200. Z drugiej strony kurs euro jakby troszkę drgnął w dół. Już teraz 500setki sa poniżej 4k zł dostępne, może poczekam jeszcze troszkę :)

Pozdrawiam.
 

Shinzon

New member
@dark2

Zobacz sobie SONY CX505 (cena około 3.300 zł) http://www.ceneo.pl/2810791

handycam-cx520_cx500_02.jpg


Można sobie o tej kamerze poczytać na stronie SONY (na przykładzie modelu CX520):
http://www.sony.pl/hub/handycam/block/7

CX505 ma jeszcze lepszą stabilizację od XR500 no i obraz o niebo lepszy od XR200 za cenę nieznacznie większą od XR200, która w najtańszej ofercie kosztuje około 3.100 zł (http://www.ceneo.pl/2119278). Po pojawieniu się CX505 to kupowanie XR200 jest bez sensu zupełnie. Po to tylko żeby mieć dysk twardy i beznadziejną jakość nagrań na tym dysku. To jakieś nieporozumienie. Myślę, że z tego właśnie powodu trudno będzie spotkać obecnie większe grono użytkowników XR200.

A do CX505 można dokupić kart pamięci i będzie prawie to samo co z dyskiem twardym.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Swierzak napisał:
Seba_Fan,
Mi się wydaję, że wygląda to tak:
klikasz przycisk zamawiam na stronie z produktem
wypełniasz wszsytko i w punkcie 4 zamówieniajest taka formułka:

Sposób płatności
W SKLEPIE (gotówka, karty płatnicze, raty)
PRZELEW
OK dzieki, na razie to tak z ciekawosci,

aaa zapomnialem to ze kamerka potaniala o jakies 200$ w USA jakby kogos interesowalo, u nas za gotowke juz mozna wyrwac 3800zl (okolo), jednak daleko od ceny w USA okolo 950$

Shinzon czy duza jest roznica miedzy XR500 a CX505 Twoim fachowym okiem
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
Seba_Fan napisał:
Shinzon czy duza jest roznica miedzy XR500 a CX505 Twoim fachowym okiem

Oglądałem SONY CX505 w salonie SONY ale nie miałem możliwości zrobienia filmów porównawczych ze swoją SONY XR500. Dość ciekawy film porównawczy tych dwóch kamer dał Ślimak (link jest gdzieś w tym temacie). SONY XR500/520 wydaje się drgać nieco w rogach obrazu przy marszu jak się kamerę trzyma jedną ręką. XR500 kompensuje drgania poziome i pionowe, ale nie drgania wynikające z lekkiego obrotu ręki. Takie drgania CX505 wydaje się lepiej kompensować.

Gdybym miał dziś wybierać pomiędzy XR500, a CX505 to chyba wybrałbym CX505. Dysku twardego wiele nie używam. Codziennie nagrania nagrywam na kartę pamięci i wrzucam szybko przez czytnik kart na kompa. Stąd brak dysku w CX505 by mi nie przeszkadzał. Z wizjera korzystam dość rzadko. Jedynie to ekran LCD w XR500. Myślę, że tego ekranu by mi trochę brakowało.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no wlasnie dysk nie jest mi potrzebny, mam photobank 320 GB wiec te nedzne 120 GB odpada, wizjer nie jest mi potrzebny nie uzywam, co mnie boli to ekran LCD dobrze jak jest duzy bo mozna bawic sie ustawieniami na ekranie a czasem sie przydaje, nastepna rzecz to waga, za lekka moze byc co bardziej reka lata, jednka odpowiednia waga musi byc im ciezsze (nie chodzi mi o te kamery pro) tym lepiej, nie wiem ile wazy, ale pewnie 300g bedzie. Mnie interesuje porownanie materialu nagranego ta i ta kamera.

Wlasnie sobie sciagam instrukcje to poczytam, a jak bede mial chwile to sie przejade do sony i cos nagram, ale w sklepie ciezko cos sprawdzic, bardziej licze na te osoby ktore juz maja
 
Ostatnia edycja:

Mirek13

New member
Seba_Fan napisał:
no wlasnie dysk nie jest mi potrzebny, mam photobank 320 GB wiec te nedzne 120 GB odpada, wizjer nie jest mi potrzebny nie uzywam, co mnie boli to ekran LCD dobrze jak jest duzy bo mozna bawic sie ustawieniami na ekranie a czasem sie przydaje, nastepna rzecz to waga, za lekka moze byc co bardziej reka lata, jednka odpowiednia waga musi byc im ciezsze (nie chodzi mi o te kamery pro) tym lepiej, nie wiem ile wazy, ale pewnie 300g bedzie. Mnie interesuje porownanie materialu nagranego ta i ta kamera.

Wlasnie sobie sciagam instrukcje to poczytam, a jak bede mial chwile to sie przejade do sony i cos nagram, ale w sklepie ciezko cos sprawdzic, bardziej licze na te osoby ktore juz maja
Długo wybierałem między XR a CX i w końcu wybrałem XR dlaczego ?? Na pewno już poprzednicy w tym poście pisali.Ja dołożę parę moich spostrzeżeń : XR - jest lepiej (solidniej wykonana), np: w CX brak zatrzasku monitora LCD (może drobiazg ale przy wyjmowaniu kamery z torby lub z pod" płaszcza" można uszkodzić ekran LCD - w XR jest , w CX gniazda uryte są pod panelem LCD (podłączone przewody ocierają się o otwarty ekran LCD w XR od strony uchwytu), pokrętło manuala wydaje mi się też wygodniej usytuowane w XR(w CX palce ręki trzymającej kamerę nie sięgają do wym. pokrętła i jak XR obsługjemy je drugą ręką tylko, że z tyłu kamery, w XR większy i lepszy ekran LCD +dodatkowe przyciski zoom-u , nagrywany obraz XR bardziej mi się podobał był "kolorystycznie cieplejszy" niż nagrany obraz CX-em , różnica w wielkośći i ciężarze obu kamer jest nieznaczna pomimo iż w XR mamy przecież HDD i wizjer ,stabilizacja obrazu praktycznie porównywalna (mały + dla CX), w CX lepiej rozwiązali otwieranie osłony gniazda dodatkowej lampy, XR jednak będąc starszą kamerą od CX nadal o wiele wyżej stoi w niezależnych rankingach, cena HDR-XR500VE identyczna z ceną HDR-CX520VE. Moja rada iść do salonu i porównać obie ja tak zrobiłem i dopiero wtedy podjąłem decyzję. POWODZENIA.
 

BelYaal

New member
A ja powiem, ze jestem zszokowany co do ceny aktualnej, gdy kupowalem swoja praktycznie jako nowosc 500 to cena byla na poziomie aktualnej ceny w USA i logicznie myslac, cena ta powinna pojsc w dol a nie prawie o 2000 w gore.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
BelYaal napisał:
A ja powiem, ze jestem zszokowany co do ceny aktualnej, gdy kupowalem swoja praktycznie jako nowosc 500 to cena byla na poziomie aktualnej ceny w USA i logicznie myslac, cena ta powinna pojsc w dol a nie prawie o 2000 w gore.


Cena to jest to na co mamy pełny wpływ. Mówię My, myślę nabywcy.
Sklep bierze tyle ile mu dajemy. A w sklepie mozna się targować. Jak kupowałem Telewizor, w sierpniu w saturnie, to zapytałem dlaczego u was kosztuje 7000 a w euro AGD 5999. Jak pan kupi zaraz to też Panu sprezedamy z 6000 i rozłozymy na 30 nieoprocentowanych rat.

Podobny sposób traktowania klienta spotkał mnie w skjlepie Panasonic, jak kupowałem dla żony telefon do sypialni.

No oczywiście nie mam mowy o targowaniu się, jak do sklepu wpada rozgorączkowany klient wraz z tragarzem, w ręku ma kasę i widać że nie może wytrzytmać.

Co do kamery to popatrz na ceny w Euro AGD, Saturnie na ich stronach internetowych i przejżyj skapiec.pl
Napewno zaoszcędzisz 500zł lub więcej.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
"w CX brak zatrzasku monitora LCD (może drobiazg ale przy wyjmowaniu kamery z torby lub z pod" płaszcza" można uszkodzić ekran LCD"

oczywiscie sie nie zgodze, ja w swojej nie mam i nigdy ekran sie nie otworzyl, no ale wtenczas kamery byly wykonane bardzo solidnie, jak ogladalem niektore modele to .... szkoda slow

Mirek13 w kazdym razie dzieki za info, oczywiscie najlepiej samemu porownac, ale ododam od siebie ze w sklepie nie da sie za bardzo, najlepiej na spokojnie w parku :)
jak pisalem wczesniej jak bede mial chwile przejade sie wezme dwie karty i porownam, nie zeby kupic, ale zobaczy i tez porownanm swoja.


BelYaal za 3tys ja kupiles w Polsce na osobe fizyczna, Ty to masz te sny.
 

Shinzon

New member
No cena 3.399 zł za SONY CX505VE w Euro-RTV-AGD jest bardzo atrakcyjna. Najniższa cena na ceneo.pl na chwilę obecną CX505VE to 3.330 zł.

P.S. jednak zauważyłem, że slashCAM ocenił SONY CX520 jedynie na 4/7 gwiazdek, a SONY XR520 na 5/7 gwiazdek.

http://camcorder-test.slashcam.com/compare-5130e4b517a010f50bcf62f52bbce27f.html

Coś wydaje mi się, że może stabilizację nieco poprawili w CX505/520 ale jednak coś przy obrazie zmajstrowali. Widocznie poszli na jakieś uproszczenia dające oszczędność kosztem jakość. Slimak kiedyś pisał o tym porównując CX11 do SR11/12.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ja to nie wiem co sie dzieje w stanach, strasznie drogo teraz jest i dziwnacznie XR500 NTSC kosztuje 1300$ a PAL 1tys $ (bez GPS sie doczytalem teraz ta PAL) cos dzwinego zawsze to PAL byla drozsza a tu takie roznice, cos zlego sie dzieje u nich, nawet stare kamery sa drogie, a CX505 tez kosztuje tyle co u nas prawie.
Bedzie gwiazda droga.
to nie moj sklep jest to tylko przyklad
http://www.jr.com/sony/pe/SON_HDRXR500E/
jest to sklep mojego wojka :) z ameryyki

i popularny sklep, mozna poleciec samolotem wejsc do sklepu i kupic, uwaga przy kasie placi sie podatek (tax)
http://www.bestbuy.com/site/olspage...xr500&lp=1&type=product&cp=1&id=1218046368353
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
musimy jednak pamietac ze sa to inne kamery, z tej samej polki, ale w jednej bedzie inna troche elektronika a moze soft, mniej zlaczy itd
co do stabilizacji to dobrze ze poprawili bo jednka kamera jest zbyt lekka, przy tej wadze kamera bardziej lata nam w rekach, ale jednak chcialbym test tej kamery z XR zeby zrobily to tutaj (pewne osoby) a sa takie dobre (nie bede wymienial nazwisk bo sie beda ślinić :)
 

Swierzak

New member
Ja sobie chyba dam spokój z tą Sony HDR-XR520, wolę poczekać do stycznia i kupić nowy model, ponieważ w tej chwili jak RTV Euro AGD skacze z cenami, że to nie wiadomo czy kamera kosztuje 4999 czy 5799 to nie ma sensu plątać się w taki cyrk. Za 3 miesiące albo kupie nową albo już "starą" XR-520 tyle, że tańszą.

EDIT:
Moderator/Administrator powinien przestawić zegar na tym forum o godzinę w tyl ;) sry za OT
 
Do góry