Nowe kamery od Sony !!!

BelYaal

New member
Shinzon napisał:
a zakupu to wszyscy będziemy pewnie żałować jak się pojawią nowe modele w przyszłym roku ;)

jesli poprawia AF i wymysla matryce z wieksza dynamika niwelujace bardziej przepaly i wyciagajace szczegoly z cieni, to wtedy pomysle o zakupie nowej :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
nie wiem czy mi sie zdaje, ale w mojej Sony CX6 jest wiecej ustawien manualnych, ale i tak jest najwazniejsze by dobrze dzialalo auto po to jest amatorska kamera
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Seba_Fan napisał:
... ...tak jest najwazniejsze by dobrze dzialalo auto po to jest amatorska kamera ... ...
w sklepie zamówiłem do mojej kamery - 37mm- filt UV MC 8 Marumi i zmiękczający Diffusion. Razem z przesyłką coś okjoło 70zł za oba filtry.

Dane sklepu
TRANSIT-firma prywatna
Wacom Partner,Pinnacle Partner,
Acer Sales Expert
------------------------------------------------
Infolinia (pn.-pt. 10-18)22/408-33-01
tel. kom. 0-604 279 925
fax. 22/398-87-46
Sklep http://transit.pl
Świat Tabletów http://wacom.com.pl
------------------------------------------------
Siedziba firmy:
ul. Puszczyka 18A lok. 45 parter
(od Surowieckiego !!!)
02-785 Warszawa
 

BelYaal

New member
to taka ciekawostka z cyklu Adam Slodowy i zrob to sam.. ;)
Bierem tani filtr UV, wazeline i miziamy po nim miziamy wazelina i mamy tez softa filtr ;) a dodatkowo mozemy zrobic efekt, ze miziamy tylko w kolo i mamy tez efekt softa ale dookola... minus taki, ze mozemy sie upierniczyc ta wazelina i kamere rowniez ;)
 

jackpe

New member
BelYaal napisał:
to taka ciekawostka z cyklu Adam Slodowy i zrob to sam.. ;)
Bierem tani filtr UV, wazeline i miziamy po nim miziamy wazelina i mamy tez softa filtr ;) a dodatkowo mozemy zrobic efekt, ze miziamy tylko w kolo i mamy tez efekt softa ale dookola... minus taki, ze mozemy sie upierniczyc ta wazelina i kamere rowniez ;)
Ale możemy też wykorzystać stare pończochy małżonki,znajomej,kochanki itp. i też efekt fajny. No nie taki jak z wazeliną,ale się nie upierniczymy a i przyjemności więcej:)
 

Swierzak

New member
Szykowałem się do zakupu kamery Sony HDR-XR520VE w RTVEuroAGD, codziennie patrzałem czy cena nie spada/nie podnosi się.
Na dniach miałem po nią jechać..
a dzisiaj patrzę na stronkę RTVEuro.. i zonk 5 799zł!
A wczoraj było 4 999! czemu tak z dnia na dzień podnieśli cenę o 800 zł!?
O co chodzi, czy to jakiś błąd?..
Jeżeli ktoś wie czemu cena tak drastycznie się podniosła z dnia na dzień, to prosił bym o wytłumaczenie, tego nie codziennego wręcz nie normalnego (według mnie) wzrostu ceny.
Był bym wdzięczny za wyjaśnienie..

Pozdrawiam!
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Swierzak napisał:
Szykowałem się do zakupu kamery Sony HDR-XR520VE w RTVEuroAGD, codziennie patrzałem czy cena nie spada/nie podnosi się.
Na dniach miałem po nią jechać..
a dzisiaj patrzę na stronkę RTVEuro.. i zonk 5 799zł!
A wczoraj było 4 999! czemu tak z dnia na dzień podnieśli cenę o 800 zł!?
O co chodzi, czy to jakiś błąd?..
Jeżeli ktoś wie czemu cena tak drastycznie się podniosła z dnia na dzień, to prosił bym o wytłumaczenie, tego nie codziennego wręcz nie normalnego (według mnie) wzrostu ceny.
Był bym wdzięczny za wyjaśnienie..

Pozdrawiam!

Rynek niestety a właściwie stety.

Jak kupowałem ją z miesiąc temu to czas oczekiwania był długi. Konsultant w infolinii, mówił mi, niech Pan czeka i "się cieszy". Zainteresowanie jest tak duże, że napewno podniesiemy cenę. Zresztą nie musisz kupować w Euro AGD. Stoi za 7500 w media Markt.:p
 

Shinzon

New member
No w Media Markt czy w Saturnie to od ręki jest kamerka. Istny żer dla skner. Oczywiście skner z Media Markt, czy Saturna bo nie klientów. A tak nawiasem to tych ich kłamliwych reklam powinni zabronić, bo to jest największe na świecie oszustwo z tymi ich cenami. Nie wiem, czy gdzieś jeszcze można drożej za kamery zapłacić niż w MM czy Saturnie.
 

Swierzak

New member
tak czy inaczej będę brał w RTV Euro AGD, ponieważ nie dysponuję taką gotówką aby od ręki zapłacić tyle pieniędzy. Już nie raz w Euro brałem sprzęt na raty i było bezproblemowo, dla tego tam postanowilem wziąć również kamerę. Dopiero jak cena spadnie z taką ceną to oni tam powariowali chyba.
To bedzie cena na stałe czy jest to podwyżka, ze względu na nadchodzące Święto Zmarłych... jak sądzicie?

Bo w tej chwili nie widzę innego wytłumaczenia, czemu tak z dnia na dzień podnieśli cenę.
 

Shinzon

New member
Trzeba obserwować i poczekać. Ja również kupowałem swoją SONY XR500 w EuroRTVAGD, bo sklep jest solidny i mam do niego dwa kroki. Oni mają dwa rodzaje cen, standardowe i w promocji. Trzeba czakać na promocję i wtedy można kupić taniej. Na XR500/XR520 od kiedy kamera się pojawiła w sprzedaży to EuroRTVAGD już kilka razy miało promocję.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
LCC napisał:
Panowie za 3 miesiące SONY, na targach CES w Vegas, zaprezentuje nowe kamerki i aktualne odejdą do lamusa :)

fajnie, nie wiem czy wytrzymam 3 miesiace, ale w planach mam dopiero kupic na wakacje, nastepny problem to ze swietne osoby juz maja, wiec moze byc problem czy wymienia na ta nowa i beda testowac :(
 

BelYaal

New member
Bo teraz mogli obnizyc i napisac, ze promocja :)
A dwa... aby nie miec stresa, to pewnie ktos teraz poleci i zakupi... a bo moze znowu bedzie drozej, a ze swieta blizej coraz... to moze cena troszke podskoczyc niedlugo
 
Ostatnia edycja:

dark2

Member
Hej, widzę temat o nowych kamerach sonego - (no teraz już nie tak nowych :) ), ale wszędzie tylko 500 i 520. A może ktoś może coś powiedzieć o tańszej HDR-XR200VE ? Jak się sprawuje i w ogóle.
(filmiki na youtube widzialem..)
 

Shinzon

New member
No ja trafiłem na takie porównanie XR500 i XR200 na YouTube

http://www.youtube.com/watch?v=0WRXEIL9gVM (koniecznie uruchomić w HD)

SONY XR200 blado wypada nawet w stosunku do zeszłorocznej SONY SR11/SR12. Kolega Ślimak już o tym pisał. Sony XR200 w porównaniu do SR11/SR12 nie ma wizjera, pokrętła do regulacji przy obiektywie, ma mniejszy CMOS 1/5" (SONY SR11/SR12 ma 1/3,1”). XR200 ma dość niską efektywną liczba pikseli w trybie kamery (tys.) Tryb 16:9 tylko 1490 podczas gdy SR11/SR12 ma 3800. XR200 ma też mniejszy obiektyw 30mm (SR11/SR12 ma 37mm). Wszystkie te czynniki bardzo negatywnie wpływają na jakość filmu HD rejestrowanego przez XR200. Stąd lepiej kupić gdzieś na allegro SONY SR11 lub SR12 zamiast XR200.
 
Ostatnia edycja:

Mirek13

New member
Memory Stick PRO Duo (Mark2)MS-MT16G

Witam pierwszy raz na forum. Dzięki kreatywnym wypowiedziom uczestników takich jak Shinzon i innych dokonałem zastąpienia mojej starej sonki 8-mki na HDR-XR500VE dokupiłem do niej aku NP-FH70(OK),torbę LCS-X10(OK),protector de LCD PCK-L32W(OK),HDMI VMC-15MHD(OK) oraz MS-MT16G 16GB Sony :sad: i tu pojawił się problem kamera i owszem nagrywa na wym kartę ( w instrukcji kamery wymieniona jako "zgodna")ale przy każdym wyborze nośnika zapisu z HDD na Memory Stick - wyświewtla mi komunikat na białym tle cyt.Nagrywanie lub odtwarzanie na tej karcie Memory Stick może nie być możliwe...Kamera jednak nagrywa i odtwarza z wym. karty ale wyświetlający się komunikat jest bardo irytujący gdyż na około 5s. zasłania monitorek kamery.Napisałem do Sony pl. i czekam na odpowiedź. Może ktoś z posiadaczy tej kamery miał podobny problem z tą kartą bądź ma możliwość sprawdzenia? Przepraszam, że się "wcisnąłem w temat". Pozdrawiam.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
odnosnie sklepu jak kupuje sie w euro przez strone, to tez mozna na raty, czy tylko za gotowke,
jak to jest kupuje przez net jade do euro i mowie ze chce ja na raty?
 
Do góry