Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
To co widać u mnie w galerii pod nr.1 to też samoróbka.
Wysoki stojak na książki z Ikei, jako konstrukcja, położony na podłodze w poziomie, zwymiarowany, a następnie czarne wygięte pleksi na wymiar i nałożone/nasunięte na ten stojak. Na tym tv. Na żywo fajnie to się prezenciło, bo nigdzie czegoś takiego nie można kupić, a za tym też sporo miejsca na kable, zasilacze. Pleksi zagięte z każdej strony, wystaczyło nałożyć.
Koszt pleksi w firmie reklamowej jakieś 300zł + stojak który posłużył za baze ok. 100zł.
Czyli 4 paki za coś co jest długie i ładnie się błyszczy w czerni. Pasowało do czarnego piano w skrzynkach.

Tu fajny film i prezentacja, to jest cała seria. 14 odcinków.
Nie chodzi o to jak to wygląda, a o sposób prezentacji i ew. możliwości.

[youtube]c7pq3wBFAIg[/youtube]
 
Ostatnia edycja:
Widać masz czas, pomysły i zdolności.
Mi tego brakuje, za dużego lenia mam.

Taki podest świetnie się prezentuje.
Ja niestety pójdę chyba na łatwiznę i pokupuje granity pod Fronty, suba, i ampli. Zbytnio mi się granity nie podobają, ale coś trzeba wykombinować.
Przez te cholerne kolce we frontach uszkodziłem już panele podłogowe.
 
Podest jest na całą szerokość pokoju. Na nim stoją kolumny i sprzęt.
Wysoki na jakieś 8-9cm jak pamiętam, a głęboki na 60cm? Muszę pomierzyć.
Zwymiarowałem, a następnie do sklepu po wycięte na wymiar dechy w bieli, do tego wzmocnienia pod spodem, cokół i po sprawie. Pomysłów jest dużo, można puścić w profilu leda (polecam profil G), podświetlić itp. Będzie wyglądać jak na targach lub w sklepie, ja lubię takie klimaty.
Tam w środku się dzieje, jest tam wszystko pochowane, a na zewnątrz czyli na podeście gdzie stoją sprzęty, to tuż za nimi zrobiłem otwór i puściłem wszystkie kable do sprzętu.
Moim zdaniem to świetne rozwiązanie, nie wyobrażam sobie innego z tymi wszystkim kablami, listwami itp. pod ścianą. Bez kucia czy podobnych pomysłów nie da się inaczej tego pochować.
Wysunąć też łatwo, bo podest podzielony z uwagi na długość na 2-3 części, ale po dosunięciu nie widać łączeń.

Dzięki przede wszystkim za opis Twojego pomysłu. Ja myślałem o stałym podeście ( zabudowie ) z dyskretną klapką do dostępu, bo przy odsuwanym musiałbym wypinać część złącz głośnikowych, które pójdą do gniazd w ścianie i dalej w korytkach w ścianie... ale to też można rozwiązać przy zastosowaniu Twojego pomysłu chyba, bo można wejścia do peszli zrobić poniżej podestu ze sporym zapasem kabli. Tylko musiałby być spory ten podest, a warunki lokalowe mam jakie mam i muszę się dostosować. Miałem też wizję, by cokół był wyższy niż podest, a podświetlenie właśnie dać w cokole od wewnętrznej strony ( na sprzęt ), dodatkowo podest byłby na górze wysypany ozdobnym żwirkiem ( do sprzętu zrobiłbym tylko osobne stopki dla odpowiedniej stabilności ). Niestety ( albo "stety" ) małżonka ostudziła moje zapędy, bo przy grzejącym się sprzęcie, kurzu w tym żwirku byłoby co niemiara, no i lekki przerost formy nad treścią przy budżetowym sprzęcie i takiej wielkości pokoju. Lubię majsterkować i moje remonty czy aranżacje robię sam, więc wiem co znaczą nieprzemyślane pomysły, dlatego się spytałem o Twoją ideę.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
a ja tyle lat się głowiłem co to za podest u Armaniga, że taki fajny HG Black :D
Obstawiałem już nawet marmury polerowane :D
a tu zwykła pleksa :) Gratuluję pomysłowości!
Armanig, czy ta wygięta pleksa jest też jakoś "zamknięta" po bokach, a jeśli tak to czy są jakoś sklejone ze sobą boki, widać / nie widać łączeń? Czy może jeśli jest podest na całą szerokość, to nie ma potrzeby wykańczać go po bokach, bo dotyka ścian?

Bipo ma patent z szufladą. To co widać to szuflada bez uchwytów, w środku można pochować pierdółki.

U mnie są dwie skrzynie, ale puste, otwarte z tyłu, tam są listwy, UPSy, ruterek, itp.

W sumie fajnie temat się rozkręcił na ciekawe patenty do maskowania kabli ;)
Może poprosimy moderację o przeniesieni ostatnich wpisów tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-wszystkim-i-o-niczym/130147-chowanie-kabli-sposoby.html
 
Ostatnia edycja:
Takie podesty to fajna sprawa. Ładnie się prezentują. Jedyny minus to jak postawimy na nim kolumny to mamy ograniczenie w odsunięciu ich od ściany i podwyższamy całą kolumnę. Czasem ma to znaczenie, a czasem nie. Kwestia kolumn.
 
Tak dokładnie, sporo osób przez lata pytało o to na priv ;)
Pleksi zagięta na gorąco z każdej ze stron, czyli zamknięta. Tył natomiast otwarty i tam właśnie poupychane kable, listwy, routery itp.
Co do podestu, to tutaj też myślałem nad niewidocznymi szufladami, ale odpuściłem, to zaledwie 8-10cm wysokości, a i tak pod nimi jest niesamowita ilość okablowania. Zresztą ten podest lekko podniosłem i nie styka bezpośrednio z podłogą, tak aby nadać wrażenie, że lekko unosi się w powietrzu ; )
Projektów jest dużo, a jak widzę nie tylko u mnie, Ty też sporo robiłeś, ale nie wiadomo gdzie to wklejać.

Paweł, idzie to pociągnąć razem z kolumną, ale trzeba to podzielić na 3 elementy w zależności od długości pomieszczenia, a u mnie jest kawałek. Biegnie od ściany do ściany.
Co do podwyższenia kolumny, to powiedziałbym, że jest jeszcze lepiej - idealna wysokość frontów względem słuchacza, ale faktycznie kwestia kolumn i wysokości podestu. Podobnie jak ze standami.
 
Ostatnia edycja:
U rodziców w salonie zmiana. Na 4k przyjdzie jeszcze czas. Salon spory to liczy się rozmiar :D
930bb9bc09567689699a3e976f951889.jpg
 
Witam, Panowie czy warto kupić używany wzmacniacz Denon PMA-1510AE za 2500? Czy lepiej poczekać i odłożyć do czegoś lepszego? Mam amplituner Onkyo RZ800 który gra razem z klipschami rp280f i chcę nieco polepszyć sobie stereo. Nie chcę zakładać nowego tematu na forum.
 
Tak czasem rozmawiamy o kablach i o tych co naprawdę lubią muzykę a przy okazji mają kasę
właśnie zadzwoniłem do pewnego sklepu i sobie pogadałem i Pan powiedział ze sprzedali ostatnio IC 1 m za 100 tys zł, ( a mieszka w bloku z dwoma pokojami - także to potwierdza że są ludzie którzy uwielbiają muzykę ale to nic drugi Pan zamówił gramofon za 120 tys Euro dał 100 tys złoty zaliczki i nie odebrał gramofonu bo stwierdził że lepszy znalazł w fajnej cenie i te 100 tys zl zaliczki sklep niech sobie weźmie :) można - ?? :) i nie chcecie wiedzieć czym się zajmuje bo byście padli :) oczywiście wszystko legalne jest, a tym samym zgodne z prawem.. tak się zastanawiam że chyba trzeba zmienić zawód :)
 
Ostatnia edycja:
Tak czasem rozmawiamy o kablach i o tych co naprawdę lubią muzykę a przy okazji mają kasę
właśnie zadzwoniłem do pewnego sklepu i sobie pogadałem i Pan powiedział ze sprzedali ostatnio IC 1 m za 100 tys zł, ( a mieszka w bloku z dwoma pokojami - także to potwierdza że są ludzie którzy uwielbiają muzykę ale to nic drugi Pan zamówił gramofon za 120 tys Euro dał 100 tys złoty zaliczki i nie odebrał gramofonu bo stwierdził że lepszy znalazł w fajnej cenie i te 100 tys zl zaliczki sklep niech sobie weźmie :) można - ?? :) i ie chcecie wiedzieć czym się zajmuje bo byście padli :) oczywiście wszystko legalne jest a tym samym zgodne z prawem..

A ja tu się cieszę z nowego centrala MA Silver za marne grosze :( :D
BN jak zwykle szybki i niezawodny.
Dzięki Black.
 
Do góry