Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
A ja tu się cieszę z nowego centrala MA Silver za marne grosze :( :D
BN jak zwykle szybki i niezawodny.
Dzięki Black.

Kolego bo zasada jest jedna - trzeba umieć się cieszyć z tego co się ma.. bo pierwsze są tacy dla których to co Ty masz to jest mega...a druga sprawa to ktoś kiedyś powiedział ze jeśli nie potrafi się człowiek cieszyć z tych "tanich" rzeczy to z tych mega rzeczy również nie będzie potrafił się cieszyć.. nigdy i nic takiego człowieka w życiu nie zadowoli,,

Pamiętam Kolego takie czasy kiedy w salonach były samochody "Dełu" i widziałem akcję jak cała rodzina kupował jakiś model taki powiedzmy za 50 tys. Kolego żebyś Ty widział jak ta rodzina się cieszyła za zakupu - ja stałem z kumplem tylko dlatego tam żeby popatrzeć się jak ludzie potrafią się cieszyć w sumie dla mnie przeciętnego samochodu - nawet patrząc że to odległe czasy ... piękna sprawa i naprawdę warto.... A tym bardziej jak widziałem kiedy ludzie kupowali fajne samochody a tak to wyglądało jakby kupowali oni "Dełu"

Trzeba umieć się cieszyć ze swojego szczęścia i ze szczęścia swoich znajomych :) mi to sprawia wiele frajdy ..
 
Ostatnia edycja:
Kolego bo zasada jest jedna - trzeba umieć się cieszyć z tego co się ma.. bo pierwsze są tacy dla których to co Ty masz to jest mega...a druga sprawa to ktoś kiedyś powiedział ze jeśli nie potrafi się człowiek cieszyć z tych "tanich" rzeczy to z tych mega rzeczy również nie będzie potrafił się cieszyć.. nigdy i nic takiego człowieka w życiu nie zadowoli,,

Pamiętam Kolego takie czasy kiedy w salonach były samochody "Dełu" i widziałem akcję jak cała rodzina kupował jakiś model taki powiedzmy za 50 tys. Kolego żebyś Ty widział jak ta rodzina się cieszyła za zakupu - ja stałem z kumplem tylko dlatego tam żeby popatrzeć się jak ludzie potrafią się cieszyć w sumie dla mnie przeciętnego samochodu - nawet patrząc że to odległe czasy ... piękna sprawa i naprawdę warto.... A tym bardziej jak widziałem kiedy ludzie kupowali fajne samochody a tak to wyglądało jakby kupowali oni "Dełu"



Ale ja się cieszę :)
Nawiązałem do tego gościa co to zamówił gramofon za 120kE dał 100k zaliczki i poszedł.
A tamte, takie czasy też pamiętam, gdy cieszyłem się z wystanej przez tydzień lodówki Silesia. :)
 
To tak trzymać Kolego :) albo takie czasy jak otwierali nowy market u mnie w mieście rodzinnym i 3 wieże Diory przyszło na cały sklep rtv, a ludzi w mieście ponad 20 tys :) to były czasy..
 
To tak trzymać Kolego :) albo takie czasy jak otwierali nowy market u mnie w mieście rodzinnym i 3 wieże Diory przyszło na cały sklep rtv, a ludzi w mieście ponad 20 tys :) to były czasy..

No takie były.
U mnie przesiadka ze szpulowca na magnetofon Finezja i tu uwaga....z Dolby toż to był szok.
Potem był wystany zestaw (odrzut z eksportu chyba do byłej Jugosławii) wzmak+deck+tuner (Kasprzak czy Unitra czy coś. Nie pamiętam). Do tego własna samoróbka w postaci kilkukanałoeego mixera z kamerą pogłosową i próby jak tu zrobić pseudo-kwadro. :)
Walał się jeszcze do niedawna po kątach i poszedł do ludzi za dobre pieniądze. :)
 
Rozumiem pokryć koszty ściągnięcia gramofonu+powiedzmy maks 500zł za zamieszanie, ale 100 tysi zaliczki odpuścić? Nie wiem co ten gość robi, ale dla mnie jest bogatym debilem, mógł to oddać na dom dziecka.
 
Rozumiem pokryć koszty ściągnięcia gramofonu+powiedzmy maks 500zł za zamieszanie, ale 100 tysi zaliczki odpuścić? Nie wiem co ten gość robi, ale dla mnie jest bogatym debilem, mógł to oddać na dom dziecka.

No i co zrobisz jak nic nie zrobisz ? :)
Kto bogatemu zabroni tyle, że tak to dziś jest, że jednemu zgubić 100k jest łatwiej, niż innemu zarobić 100PLN.
 
Ludzie w night clubie potrafią zostawić 1mln, to może i tutaj podobna sytuacja. W kasynach podobnie, dla niektórych 20-40k to jak paczka fajek dla Kowalskiego. Widzę to. To może i tutaj podobna sytuacja.
Nie wnikam, dla mnie nie poważne.
 
Rozumiem pokryć koszty ściągnięcia gramofonu+powiedzmy maks 500zł za zamieszanie, ale 100 tysi zaliczki odpuścić? Nie wiem co ten gość robi, ale dla mnie jest bogatym debilem, mógł to oddać na dom dziecka.


Pakolo Ty mój Kolego sympatyczny - chyba nie do końca zrozumiałeś :) Może trochę za lajtowo napisałem ... więc teraz troszkę poważniej..
Użyłem tam słowa zaliczka nie bez Kozery... Kolego ten Pan chcąc kupić gramofon za 120 tys Euro zaznaczam Euro zgodził się że rezygnując z zakupu to zaliczka mu przepadnie.. mało tego sklep jak i ja uważam że zaliczka 100 tys zl na coś takiego jak gramofon za taką cenę to bardzo mała ale nie wierzyli że ten człowiek zrezygnuje z tego gramofonu. Kolejna sprawa ten gramofon to nie jest pokroju sławnej czwórki z tego forum gdzie większe sklepy mogą zapłacić powiedzmy z 14 dniowym opóźnieniem i to te większe bo tym mniejszym to nawet ze sławnej czwórki potrafią kazać sobie płacić z góry i wiem co pisze... w przeciwnym razie to np jakbyś chciał kupić i odsłuchać sobie sub velodyne w cenie za 10 tys i w górę miałbyś ich w każdym sklepie gdzie jest sprzedawany Velodyne, a zadzwoń po sklepach to się przekonasz w ilu sklepach możesz sobie odsłuchać takie suby :) a jak zadasz pytanei sprzedawcy że przecież Pan sprzedaje te suby to dlaczego nie można u Pana tego posłuchać to otrzymujesz odwiedź a kogo stać na to żeby zapłacić za sub który będzie stał w sklepie przez x czasu... nie będę rozwijał tej myśli bo szkoda mi zdrowia co o takich sklepach myślę..
Ale wracamy do gramofonu sklep poniósł koszta i ten gramofon z tego co ja zrozumiałem to stoi u nich na sklepie lśniący - pytanie kto kupi i kiedy ??

Teraz wracamy do Pana więc nie mógł tych 100 tys przeznaczyć na dom dziecka, na zwierzęta które są zagrożone wyginięciem w Afryce itd.. tylko te pieniądze mogły trafić wyłącznie do tego konkretnego dystrybutora. Mało tego ja uważam że ten Pan w całe nie stracił 100 tys zł - a dlaczego? Ponieważ jeśli On powiedział im że znalazł w bardzo dobrej cenie droższy-lepszy , wyższy model itp.. za bardzo dobre pieniądze to może się okazać że On na tym stracił powiedzmy 50 tys .. dla nas i tyle to dużo ale dla kogoś kto jest melomanem i do tego ma pieniądze nie koniecznie... A sam dystrybutor w Polsce również może w konsekwencji na tym zarobić bo już dostał 100 tys ale nie koniecznie bo równie dobrze ten gramofon jeśli dobrze zrozumiałem może stać u nich przez najbliższe i 2 lata..albo i więcej..

Ale są takie firmy że np chcąc je sprzedawać musisz mieć na półce ich sprzęt np w ilości 4-6 szt. cały czas - światek piątek niedziela, przylatują z USA czy z Japonii i musisz im pokazać powiedzmy 5 szt ich klocków na półeczce - nie masz to zrywają umowę i płacisz im.. krótka piłka ..bo jeśli chcesz coś sprzedawać ich to musi sklep być na to stać.. i żeby była jasność to nie polega na tym że coś najniższego 5 szt. postawisz :) te kilka szt. to kosztuje wiesz bardzo dobry samochód i myślę że wiesz o jakie chodzi...:)

Podobnie z zaliczkami jest przy zakupie samochodów nowych do czasu kiedy Twój egz nie jest na taśmie w fabryce jeszcze jesteś w stanie pogadać sobie z odpowiednią osobą w takim salonie , ale z chwilą kiedy jest już na taśmie możesz zapomnieć.. ba nawet bywa że tak masz w umowie że bez względu w którym momencie zrezygnujesz to zaliczka przepada..

A to co napisałem że ma gest to nie miałem na myśli że był taki głupiutki że od tak oddał 100 tys. tylko miałem na myśli to że te powiedzmy 100 tys (bo tak jak napisałem może to być mniej w konsekwencji) oddał dla swojego hobby jakim nie wątpliwie dla niego jest muzyka.
Napisałem o tym Panu wyłącznie dlatego żeby pokazać ze naprawdę ludziom zależy na tym co kochają ...bo pomimo że ma pieniądze to na spokojnie mógłby to wywalić np na kupno mieszkanie pod wynajem.. a kupuje gramofon..


A ja w takie pierdoły nie wierzę co Lolek pisze ,z reguły bogole to skompiradła za złotówą by sobie jajca ogolili,mam takich w rodzinie to wiem.

Co dla Ciebie jest z reguły w tym wypadku ? czy np 5 na 10 to skąpce i buce czy 8 na 10 to są tacy ludzie o których Ty piszesz.
Osobiście znam takie osoby i są bardzo w porządku , Armanig też kiedyś psial że zna takie osoby i są wyluzowane i może sobie na spokojnie z nimi pogadać. To że np Ty znasz jeśli znasz osobiście takich ludzi i są tacy a nie inni to nie oznacza ze są tacy wszyscy.. Bo to bzdura i obraża się ludzi którzy dorobili się na tym czy innym , ale jeśli zrobili to uczciwie to wielki szacun bo niewątpliwie trzeba mieć głowę żeby w takim kraju jak Polska dorobić się dużych i bardzo dużych pieniędzy. Bo teraz idąc takim tokiem rozumowania to możemy napisać że XXXX % to na przekrętach się dorobili... a to kolejna nieprawda... tym bardziej że coraz trudniej robić przekręty takim ludziom..

Ważne tez to co Armanig napisał chyba nie do końca sobie zdajesz ile ludzi i jakie pieniądze wywalają na kluby, kasyna, na urodziny swoich dzieci itp.. I uwierz na słowo że np wchodząc do klubu mówisz sobie że chcesz wydać na maksa 2 tys. chowasz kartę , 2 tys Ci leci i sięgasz po kartę.. Są rożni ludzie i nie można wg mnie szufladkować.. i gardzić nimi tylko dlatego bo są bogaci//
 
Ostatnia edycja:
Panowie, ostatnia prośba o nie zaśmiecanie wątku. Nasze zestawy, główny wątek to zdjęcia naszych sprzętów i aranżacji.
 
Przyjąłem do wiadomości, chciałem tylko Koledze wytłumaczyć o człowieku który ma niewątpliwie pasję do muzyki..

Ps. Kolego Dommino nie odpowiadaj na moje zadane Tobie pytania :) chyba że na priv...
 
Ostatnia edycja:
A wiec Panowie zagoscil u mnie nowy sprzt nie jest to zaden kosmosz racji braku pln ,na ale na taki mnie stac.Zastapil CA 651aktory sie sypnal na gwarancji nie potrafie pisac jak co nie ktorzyjednak moze uda Wam sie cos zrozumiec.
Wpadlem na odsluch -z racji tego iz nie potrafie okreslic moich preferencji brzmieniowych kolumn wiec ,obok 3 wzmacniaczy pojawily sie 3 zestawy glosnikowe.
Wzmacniacze CXA80 na tego liczylem,ARCAM A 29, i ADVANCE ACOUSTIC X-i75(wiem nie ta klasa ale wyboru duzego nie bylo a i mialem tylko 90min)
Glosniki -XAVIAN PICCOLO,KEF R 500, AUDIOVECTOR QR3
CXA80 - bas taki nijaki,nie mrawy srednie wporzadku nie wycofane,wysokie przydymione jak dla mnie za malo,scena lekko za linia kolumn dosc szeroka .Zawiodlem sie,choc z 651a nie bylem do konca zadowolony Tu liczylem na wiecej z racji nowej serii.
ARCAM -precyzyjny,dynamika porownywalna z CXA,szersza scena ,naturalne brzmienie,liczylem na wieksze wow z racji ceny.No i Kopciuszek
ADVANCE ACOUSTIC-scena dosc szeroka ,skupiona centralne po srodku i wchodzaca w za linie kolumn,srednia fajna super wokal,wysokie najlepsze ze stawki,bas punktowy dosc mocny-NO ZAGRAL DLA MNIE -Dynamicznie nie ospale .Moze mi sie parametry sluchu zmienily ?Spdobal mi sie najbardziej.
Dodam ze po 2 rundach odpadly Xaviany stawke wygraly KEF choc AUDIVECTOR odstawaly od nich lekko dynamika .
PODSUMOWUJAC podeszla mi firma ktorej nie bralem pod uwage,uczestniczyla w tescie dla kolorytu no i z braku mozliwosci.
Pamietam ze jak5 lat temu kupowalem swoje BX5 to w luznych rozmowach o wzmacniaczach uslyszalem ze ADVANCE by je troche rozswietlil i dodal pazura.Zdecydowalem sie go zabrac do domu miedzy innymi dlatego ze ma regulacje tonow (przyda sie przy mojej akustyce)wejscie na koncowke mocy choc ze zworami ,no i pewnie pomogla mi cena w mojej sytuacji to +
Pomyslalem tez ze dam jeszcze jedna szanse moim MA Bx5 sie wykazac.
Ok to tyle nie zanudzam ,zdjecia beda ,teraz musze obyc sie z dzwiekiem moze cos jeszcze z tego wyniknie.Pzdr
 
@Ikar, już go kupiłeś czy na razie na testy zabrałeś?
Jeśli tylko na testy, to może spróbuj też posłuchać Roksana K3,
jeśli na stałe, to ciesz się dźwiękiem i nie zawracaj sobie głowy, czasem nie warto za bardzo drążyć ;)
 
Ikar gratuluje. Advance Acoustic robi całkiem fajne klocki. Pamiętam z odsłuchu starsze X-i60 i 90. Miały trochę problem z szumem, ale brzmiały dobrze. Nowe są już poprawione z tego co słyszałem. Wrzuć foty :) W sumie to sobie myślę, że AA może być dobrym partnerem do MA.

Jeśli tylko na testy, to może spróbuj też posłuchać Roksana K3,

K3 fajny , ale to już inny pułap cenowy. Do BX5 trochę byłby to przerost formy.... Na pewno przyszłościowy zakup przy ewentualnej zmianie kolumn.
 
Ikar, gratuluje zakupu
Audiovectory zapadły mi w pamięć po AudioShow i przyznam, że analizowałem temat przymierzając się do ewentualnego zakupu. Jednak to nie moja półka cenowa. Nie słyszałem Kefów i xavianów. Jak widać odsłuch to podstawa.
 
Do góry