Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Rok Marantza? Marantz tu od dawna bryluje na forum ; )
Jakby ładniejsza ta SR7011 od poprzedników, zauważyliście? ;)
Gratki Koledzy z nowych nabytków.
 
10-15 lat temu jakby ktoś mi powiedział ze w tym Państwie będą robić za te 10 powiedzmy lat np amplitunery to myślę że dużo bym postawił na to nie będzie możliwe... a tu proszę..
 
10-15 lat temu jakby ktoś mi powiedział ze w tym Państwie będą robić za te 10 powiedzmy lat np amplitunery to myślę że dużo bym postawił na to nie będzie możliwe... a tu proszę..


Robić.... za dużo powiedziane.

Tam zapewne jest tylko montownia. Całe Know How jest gdzie indziej.
 
Moj panasonic jest z czech :D
Lolek, technicsa chyba w malezji składali, dużo jest takich państw. Ale skoro u nas robią fotel i stelarz do A8 itp itd i wiem że jst ostra kontrola to czemu tam nie może być? Jedyna wada, że sprzęt wytrzepie na statku czy w samolocie
 
Niestety 10 nie miałem więc nie bardzo mogę coś wam powiedzieć w temacie.Kiedyś była 7,8 i 9 z tego co pamiętam 7 była żywa a 9 już miśiowiała.
Ten musi pograć przez weekend,przejże kilka filmów coś napiszę do tej pory się nie składało tylko telewizja.
Muzykę niestety sprowadza do płaskiej dechy ale w końcu nie do tego jest wyprodukowana.
 
Caparzo a w poznaniu studenci za nascie zl za godzine projektuja drzwi i tylnia klape do Porsche.

Moja firma tez co rusz dostaje roboty do samochodowki, ale w praktyce jest to czarna robota (podzlecenie podzlecenia od zleceniodawcy, ktory dostal zlecenie) ty zapierdzielasz jak murzyn a wisienki zgarniaja kolesie z laptopem co maja chody, certyfikaty i szukaja jeleni (zazwyczaj w polsce lub turcji) co im zrobia za pol darmo.


Werf to na czym sluchasz muzy?
 
Czyli "montownia". Dobrze Lolo napisał.
Nie ma znaczenia gdzie są linie produkcyjne o ile wprowadzone zostały standardy (a tak jest) i materiały (tak też jest) zgodne z zaleceniem właściciela firmy. Tak to właśnie działa. To nie jest Afryka dzika.
Jeżeli coś jest kiepskie, to jest takie za zgodą właściciela i często są to kompromisy (cena/jakość).
 
Caparzo a w poznaniu studenci za nascie zl za godzine projektuja drzwi i tylnia klape do Porsche.

Moja firma tez co rusz dostaje roboty do samochodowki, ale w praktyce jest to czarna robota (podzlecenie podzlecenia od zleceniodawcy, ktory dostal zlecenie) ty zapierdzielasz jak murzyn a wisienki zgarniaja kolesie z laptopem co maja chody, certyfikaty i szukaja jeleni (zazwyczaj w polsce lub turcji) co im zrobia za pol darmo.


Werf to na czym sluchasz muzy?

851N + końcówka Marantza+Air play+Tidal
 
Nie do końca tak jest. Żeby być "montownią" to takiej technologii jak kino domowe trzeba mieć produkcję na wysokim poziomie. To nie jest tylko dokręcanie śrubek.


No niestety nie trzeba.... montaż samochodów jest bardziej skomplikowany

Najpierw taką linię a nawet cały zakład tworzy się w firmie specjalizującej się produkcją linii montażowych, robisz odbiory że linia montażowa działa i dopiero wtedy przenosisz ją do fabryki w Polsce / Turcji / Chinach / Indiach czy Wietnamie.

W Wietnamie na linii zapewne pracują ludzie którzy nawet nie wiedzą do czego służy ten Marantz. W galileo był chyba taki odcinek jak pracownikom z montowni Apple w chinach pokazali Ipada, pierwszy raz na oczy dopiero widzieli co to jest to coś co składają.

Pracują dla Apple, nigdy nie widzieli iPada



A płyty główne w naszych zabawkach montuje się za pomocą Chip Shooterów
https://www.youtube.com/watch?v=nah4BQ9y8IY

Montownia to jedne wielkie skupisko pracowników ZOOMBIE.
Takie mam zdanie, bo właśnie zajmuję się min. wdrażaniem nowych metod produkcyjnych.


851N + końcówka Marantza+Air play+Tidal

Końcówka Marantza nie robi ci "deski" z muzyki? Jest "neutralna" ?



I mam jeszcze jedno pytanko techniczne.

Czy da się aby nasz AVR działał tylko jako końcówka mocy?
Chodzi mi czy np. takiego 851N podłączymy RCA do wejścia analogowego 7.1CH w amplitunerze i stąd na głośniki?

Czy w ten sposób pomijamy znaczącą część "elektroniki" w naszym amplitunerze i działają tylko końcówki mocy?
 
Ostatnia edycja:
Moj panasonic jest z czech :D
Lolek, technicsa chyba w malezji składali, dużo jest takich państw. Ale skoro u nas robią fotel i stelarz do A8 itp itd i wiem że jst ostra kontrola to czemu tam nie może być? Jedyna wada, że sprzęt wytrzepie na statku czy w samolocie

W dzisiejszych czasach to już wszystko jest możliwe :) więc nic mnie już nie dziwi.. wszystko przez to że tam tańsza jest siła robocza więc firmy tam zakładają fabryki.. Tramp troszkę w tym zakresie miesza zobaczymy co zwojuje..
Choć mówiąc całkowicie szczerze nie wyobrażam sobie żeby pewne firmy czy to z branży samochodowej czy z elektronicznej robiły gdzieś na końcu świata swoje "zabawki".. ma to być zrobione w danym kraju gdzie ludzie podchodzą do pracy nie tylko ze względu zarobku ale i z pasji.. a w tych Malezjach, Tajwanach itp nie dość ze słabe pieniądze tam ludzie dostają to na pasję tym bardziej nie ma tam miejsca..
Na pewne rzeczy człowieka albo jest stać albo nie i daj Boże żeby tak zostało.. a reszta niech robią gdzie chcą.. amplituner budżetowy czy on będzie robiony np we Francji czy w Malezji - jakoś specjalnie dla menie to nie ma znaczenia..
 
Ostatnia edycja:
No niestety nie trzeba.... montaż samochodów jest bardziej skomplikowany

Najpierw taką linię a nawet cały zakład tworzy się w firmie specjalizującej się produkcją linii montażowych, robisz odbiory że linia montażowa działa i dopiero wtedy przenosisz ją do fabryki w Polsce / Turcji / Chinach / Indiach czy Wietnamie.

W Wietnamie na linii zapewne pracują ludzie którzy nawet nie wiedzą do czego służy ten Marantz. W galileo był chyba taki odcinek jak pracownikom z montowni Apple w chinach pokazali Ipada, pierwszy raz na oczy dopiero widzieli co to jest to coś co składają.

Pracują dla Apple, nigdy nie widzieli iPada



A płyty główne w naszych zabawkach montuje się za pomocą Chip Shooterów
https://www.youtube.com/watch?v=nah4BQ9y8IY

Montownia to jedne wielkie skupisko pracowników ZOOMBIE.
Takie mam zdanie, bo właśnie zajmuję się min. wdrażaniem nowych metod produkcyjnych.

Ja pisze ze swojego doświadczenia. Pracuje w firmie która oprócz własnej produkcji, zajmuje się także "montownią" dla innych firm. I nie zawsze zleceniodawca wyznaczana standardy. Czasem ocenia potencjał i po prostu zleca produkcję. My nawet czasem schodzimy z swoich standardów, żeby sprostać wyzwaniu ceny. To samo jest w Chinach. Powstają tam bardzo dobre produkty, jak i te beznadziejne jak tylko na nie się znajdzie się klient.
 
Nie ważne gdzie tego Marantza wyprodukowali, dalej jest brzydki i czarny :p.

No teraz będzie mi się dobrze spało :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry