Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Nazwa musi być zmieniona jeśli nie będzie robione przez danego Producenta.. nie ma szans żeby było inaczej - chyba że dany Producent wyrazi zgodę ale wtedy to będzie kosztować więcej..
 
Ostatnia edycja:
lolek chodzi to żeby zbudować fajny HTPC(coś co na dzień dzisiejszy łyknie wszystkie pliki jakie mu człowiek zapoda) z napędem do zgrywania multimediów na dyski opcjonalnie dokładane wg upodobań, z dobrej jakości wyjściami audio video i to zamknięte w obudowie, kopii Marantza, Denona, Cambridge Audio itd. wrzucałem wcześniej obudowy dostępne w popoularnym sklepie internetowym, które wyglądają 1:1.

Armanig pewnie chciałby taki wyświetlacz w obudowie końcówki Marantza:D


W sumie fajny pomysł. Ale tak sobie myślę , że nawet na takim dużym wyświetlaczu z odległości 3m nie za dużo będzie widać?

Teraz Panowie pytanie z cyklu "głupich" bo raczkuje w dziedzinie odtwarzaczy strumieniowych. Rozumiem, że można je zgrać np. z tabletem i za jego pomogę sterować?
 
Ostatnia edycja:
Pionek wygląda kozacko i tyle. :eek:k:

Co prawda to prawda. Niestety nie moge tego samego powiedziec o KD Denona, aleeeeee np. klocki stereo bardzo mi sie podobaja a do tego nawet taki budzecik jak 520 potrafi miec aluminiowy front.
A juz ten, to miodzio :)
Denon-PMA-2500NE-1.jpg
 
W sumie fajny pomysł. Ale tak sobie myślę , że nawet na takim dużym wyświetlaczu z odległości 3m nie za dużo będzie widać?

Teraz Panowie pytanie z cyklu "głupich" bo raczkuje w dziedzinie odtwarzaczy strumieniowych. Rozumiem, że można je zgrać np. z tabletem i za jego pomogę sterować?

Pewnie że można, są setki aplikacji dedykowanych do konkretnych odtwarzaczy bądź apki typu teamviewer itd. Co do wyświetlacza to fakt z 3m raczej słaba widoczność, ale można włączać odtwarzacz bez uruchamiania tv.
 
Co prawda to prawda. Niestety nie moge tego samego powiedziec o KD Denona, aleeeeee np. klocki stereo bardzo mi sie podobaja a do tego nawet taki budzecik jak 520 potrafi miec aluminiowy front.
A juz ten, to miodzio :)
Denon-PMA-2500NE-1.jpg

A te gałki się tak błyszczą w realu ? :grin:

Jak dla mnie,srebrny bardziej wchodzi w aluminium a czarny w plastik...chociaż bardzo lubię czarny kolor :wink:
 
Jednej rzeczy bym nigdy nie chciał. Wyświetlacza jak te tutaj proponowane w takiej konfiguracji sprzętu jak na zdjęciach. To się może podobać tylko gadzeciarzom lub audiofilom. Kinomaniak wie, że taki ekran przy seansie w zaciemnieniu to masakra. Chyba że się go wyłącza do filmu, a włącza do muzyki - ok. Reasumując, stricte do kina taki ekran się nie nadaje.
 
Naturalnie, że się wyłącza. Ew. stoi z boku, tak jak u mnie.
Ty jak pamiętam, bardzo nie lubisz eksponowania sprzętu. Ja to rozumiem.
Ja odwrotnie, lubię te wszystkie sprzęty obok tv.

W sumie fajny pomysł. Ale tak sobie myślę , że nawet na takim dużym wyświetlaczu z odległości 3m nie za dużo będzie widać?

Miałem brać tą obudowę, ale wolałem swoją.
Ten ekran mimo wszystko jest za duży, na nim nie oglądasz, a podglądasz menu.
Chociaż win też możesz odpalić, tylko po co. Nie po to jest.
Przy sprzęcie wygląda dziwnie taka kobyła.
Co do widoczności, to widać na 7", tyle, że przy seansie czy słuchaniu muzyki załączają się podstawowe funkcje, jak lista wykonawców, tytuły, czas, temperatury itp. Można dowolnie modyfikować.
Więc co ma być widać, to widać i ułatwia.
Szczególnie, że my w ampli, czy innych strumieniowcach mamy miniatury, ale to PC.
Jedynie wspomniany CoctalilAudio X50 ma wypasiony ekran i właśnie takie coś bym widział w innych urządzeniach do naszych sprzętów.
Widziałem go na targach i robił świetne wrażenie, tyle, że kosztuje 8k.

HQ150 coś robi w tym kierunku (Raspberry+moduły audio), pisał coś także o porównaniu do któregoś strumieniowca, także jak czyta niech się odezwie.
Nie wiem gdzie ten wątek jest.

X50
Zgrywanie swojej biblioteki CD na HDD, przejrzysta lista itp.
A ja piszę o czymś podobnym, tyle, że z funkcjami video.
Nie trzeba też załączać tv, aby wybrać szybko z listy ulubiony kawałek.
Czy stacje internetową.

[youtube]EXhnEzmPXKU[/youtube]
 
Ostatnia edycja:
Naturalnie, że się wyłącza. Ew. stoi z boku, tak jak u mnie.
Ty jak pamiętam, bardzo nie lubisz eksponowania sprzętu. Ja to rozumiem.
Ja odwrotnie, lubię te wszystkie sprzęty obok tv.

Dobrze pamiętasz ☺ grać ma w uszach, nie w oczach. A świecić ma tylko powierzchnia klatki filmowej ☺

Co innego w muzyce stereo. Tutaj się nie wypowiadam, bo 99% mojego wykorzystania sprzętu to filmy.
 
Co prawda to prawda. Niestety nie moge tego samego powiedziec o KD Denona, aleeeeee np. klocki stereo bardzo mi sie podobaja a do tego nawet taki budzecik jak 520 potrafi miec aluminiowy front.
A juz ten, to miodzio :)
Denon-PMA-2500NE-1.jpg
Mi się widzą nawet i ampli ale od modelu X4XXX są srebrne i aluminium.
Te plastikowe juz nie za specjalnie.
 
Mi się widzą nawet i ampli ale od modelu X4XXX są srebrne i aluminium.
Te plastikowe juz nie za specjalnie.

Te wyzsze modele tak. Moge pojsc na kompromis ;).
I wcale nie uwazam, ze ten wyswietlacz, jak tu twierdza od Casio, zle wyglada. Moim zdaniem odswieza wyglad.
Jednak i tak obecnie produkowany sprzet ma sie nijak do tego z lat 70-80tych.
 
He, he. To ja poproszę coś z Denon-a :) Oczywiście wyjście HDMIx2, RCA, XLR. Do tego Tidal, DAC 32/7...khz i dorzuć coś od siebie. :)
Edit. Może Rapiden


Lepiej od Raspenon ;)
Z resztą nie widzę raczej problemu.
Z tego co widzę, sporo audiofilskich modułów na rynku.
Niech tylko dorwę jakąś używkę i zabieram się do testów.
Na forach audiofilskich forach sporo na ten temat.
Trzeba się zapoznać bliżej z propozycjami.
Plus jest taki, że można to zrobić w bardzo przyzwoitych pieniądzach.
Możliwości są niemal nieograniczone.

Do tego Kodi. YT. Netflix. Airplay...
No i niech nikt mi nie mówi, że to zły pomysł jak na jedno urządzenie z takimi możliwościami.
Ok, zobaczymy co się da i jak to się ma do tego co oferują inni znani producenci i za ile ; )
Duży kolorowy i czytelny lcd o którym często piszemy + osd na tv w gratisie ; )
 
Ostatnia edycja:
Malinka leży u mnie już tyle czasu a ja nie wiedziałem że można z niej taki fajny sprzęt zrobić. Tylko filmy i muza przez HDMI. Teraz chyba muszę kupić drugą do audio? :) Bo to chyba na innym systemie musi chodzić? Muszę pogadać z kolegą HQ150 (jak tylko będzie czas). Jak by nie było dzieli nas około 15 km. :)
 
Co prawda to prawda. Niestety nie moge tego samego powiedziec o KD Denona, aleeeeee np. klocki stereo bardzo mi sie podobaja a do tego nawet taki budzecik jak 520 potrafi miec aluminiowy front.
A juz ten, to miodzio :)
Denon-PMA-2500NE-1.jpg

A widziałeś go w realu jaki to jest kawał kloca... na zdjęciach nie widać aż tak bardzo.. jak na żywo.. większy od marantza 11 s3..
 
Do góry