Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Sprawdzę na 100%. Teraz wszystko Klipscha mnie interesuje, także ocenimy.
Spore są, ale central wymiata. To jest właśnie to co lubię w takich setach.

armanig, a porównywałeś cenrale klipscha RP250c i 450c ?

Zastanawiam się czy w moim przypadku jest sens brać ten większy bo do frontowych jest dość blisko.
 
W bezpośrednim zestawieniu czyli przepinanie kabli w locie, bo tak zawsze testuje, to nie. Natomiast słyszałem.
Dla mnie wybór był prosty. RP450C. Jak masz możliwość, to dołóż.
 
Co powiecie o pomyśle na nowe multimedialne Onkyo?
Duży kolorowy dotykowy ekran, wszystkie możliwe funkcje muzyczne, internet, netflixy, YT, możliwość odpalania filmów itp.

onkyo_htpc.jpg
 
armanig
My już mamy coś podobnego co odtwarza wszystkie pliki jak leci, nawet najcięższe wstawki 4k z dużym bitrate - HiMedia Q10Pro.

Właśnie się głowie czy da się w Harmanie ustawić aby dźwięk szedł po Coaxialu, a obraz po HDMI, ale ampli sam zmienia mi źródło obrazu na CVBS jak wybiorę Coaxial dla dźwięku...
 
Tak, mam solidnego PC, szczególnie nowa obudowa, ale o tym innym razem.

Koledzy, ale takiego urządzenia nie ma. To ma być mój projekt ;)

A dlaczego pytam, bo właśnie zastanawiam się czy coś takiego nie zrobić.
Oczywiście żaden producent nie ma nic takiego. No, powiedzmy jest CoctailAudio za 5tyś.
A już na pewno nie w połączeniu z możliwościami video, czyli zainstalowany KODI itp.

Myślę, czy nie kupić coś (np. CD) z nowej serii Onkyo (RZ), wyciągnąć bebechy, zdjąć aluminiowy front, oddać do wycięcia laserem okna na wyświetlacz i wrzucić piękny 7" dotykowy do Raspberry Pi.
Do tego podpięte moduły "audiofilskie":
https://botland.com.pl/hifiberry-ka...rca-karta-dzwiekowa-do-raspberry-pi-32ba.html
Wszystko będzie wyglądać jak z fabryki. Idealnie spasowane itp.
Wyjścia z tyłu te same co w oryginale, bo spięte z urządzeniem.

Oczywiście srebrne też mogą być, a także inne marki jak Denek, Marantz itp. Ja chcę pod Onkyo.
Chodzi mi ten projekt od 2tyg. po głowie ; )

Po co mam kupować jakiegoś strumieniowca za 2tyś. jak zrobię to 10x lepiej, a do tego będzie miało o wiele więcej funkcji, no i ten wyświetlacz na którym będzie wszystko świetnie widać.
 
Ostatnia edycja:
Wiem, wiem że to pasuje do Onkyo, wygląda ciekawie, ale i pewnie cena będzie ciekawa:D Ty masz chyba solidnego HTPC więc dla Ciebie to zbędny wydatek:)
 
armanig,
pomysł ciekawy, ale musi to przede wszystkim przyzwoicie działać, albo z pilota, albo ze smartfona.
I tutaj z pomocą idzie android. Gdyby się dało napisać aplikację do obsługi tego klocuszka to byłoby super. Chyba, że malinka też to potrafi.
Najlepiej gdyby wszystkie informacje były wyświetlane na ekranie TV lub smartfona/tabletu.
Ekran dotykowy wiele nie pomoże. Przeważnie sprzęty stoją nisko, a komu tam chciałoby się schylać.

Jeśli chciałbyś powalczyć z tematem, to możemy zrobić Krołfanding ;) na potrzeby testów.
 
Po co dotykowy? Wstawać, podchodzić zmieniać coś, wdziejszych czasach? Lepiej wymyśl ciekawy pilot, choc chyba z dotykowym ekranem to już sa piloty ;)
 
Powiem Wam, że gdyby ktoś się pokusił o taki projekt to nie wahałbym się minuty nad zakupem, no, ale nikt się nie kwapi to muszę sam zrobić ; )
Czyli takie HTPC w oryginalnej obudowie danego producenta, bo tu głównie chodzi o wizualne połączenie takiego klocka z resztą systemu.
Jestem przekonany, że będzie się to prezentować rewelacyjnie, szczególnie z tym wyświetlaczem.

Skoro producenci robią, to dlaczego my nie możemy? Chociaż nie, sorry nie robią takich.
Będę pierwszy ; )
Tam przecież nie ma filozofii. To nie budowa wzmacniacza.
Raspberry ma sporo dedykowanych programów i to wszystko można pięknie zgrać z naszym systemem, a do tego KODI. Baza filmów, możliwość wrzucenia napędu który będzie zrzucał na dyski filmy itp. Możliwości jest sporo, a koszty nie takie duże.

Oczywiście dotykowy nie musi być, ale jest. Od przybytku głowa nie boli.
Po prostu fajnie taki wyświetlacz wygląda, a oprogramowanie które jest dostępne dobrze wyświetla informacje.
Sam mam dotykowy w HTPC i prezentuje się GENIALNIE.
To wszystko z OSD na ekranie tv, a jak nie, to cała lista kawałków na lcd wyświetlacza.
Chcemy coś szybko przełączyć, to zamiast gałką/przyciskiem, możemy dotknąć ekranu.
Lub naturalnie użyć pilota, bo przecież będzie.

No nic, muszę to przespać.
Mam wrażenie, że wyjdzie z tego cudna maszynka (także wizualnie z uwagi na ten sam dizajn co reszta naszych klocków), ale muszę jeszcze rozeznać temat.
 
Ostatnia edycja:
Nie Sp.z o.o. tylko S.A. Bo jak mam coś w chodzić, to chce być też na giełdzie ;)
Tak czy inaczej, zbieram informacje i zobaczymy.
 
Zadzwońcie pod te numery. Oni wam pomogą z waszym problemem firmy
tel. (22) 810 63 90
tel. kom. 791 769 069

Czekam na 10x lepszy sprzęt niż potężna firma :popcorn:
 
Caparzo trzeba wierzyć w swoje możliwości, a nie odsyłać ludzi do centrum terapii. Problemem potężnych firm jest to, że nie słuchają swoich klientów.
 
dotykowy ekran
Ściereczka jest w zestawie? ;)
No tak z tą spółką to poleciałem, nie ma co się rozdrabniać. Patrz nie musimy strugać obudowy dla wielbicieli Harmana bo można już kupić:
https://www.morele.net/obudowa-cooltek-g3-srebrny-600046495-743847/
dla miłośników Atoll
https://www.morele.net/obudowa-akas...-itx-bezglosnia-2xusb-3-0-a-itx10-m1b-659904/
Do Marasi widziałem kiedyś na Alliexpress.
 
Ostatnia edycja:
Do góry