Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
No niestety nie trzeba.... montaż samochodów jest bardziej skomplikowany

Najpierw taką linię a nawet cały zakład tworzy się w firmie specjalizującej się produkcją linii montażowych, robisz odbiory że linia montażowa działa i dopiero wtedy przenosisz ją do fabryki w Polsce / Turcji / Chinach / Indiach czy Wietnamie.

W Wietnamie na linii zapewne pracują ludzie którzy nawet nie wiedzą do czego służy ten Marantz. W galileo był chyba taki odcinek jak pracownikom z montowni Apple w chinach pokazali Ipada, pierwszy raz na oczy dopiero widzieli co to jest to coś co składają.

Pracują dla Apple, nigdy nie widzieli iPada



A płyty główne w naszych zabawkach montuje się za pomocą Chip Shooterów
https://www.youtube.com/watch?v=nah4BQ9y8IY

Montownia to jedne wielkie skupisko pracowników ZOOMBIE.
Takie mam zdanie, bo właśnie zajmuję się min. wdrażaniem nowych metod produkcyjnych.




Końcówka Marantza nie robi ci "deski" z muzyki? Jest "neutralna" ?



I mam jeszcze jedno pytanko techniczne.

Czy da się aby nasz AVR działał tylko jako końcówka mocy?
Chodzi mi czy np. takiego 851N podłączymy RCA do wejścia analogowego 7.1CH w amplitunerze i stąd na głośniki?

Czy w ten sposób pomijamy znaczącą część "elektroniki" w naszym amplitunerze i działają tylko końcówki mocy?


Z moich dotychczasowych doświadczeń wynika że końcówka za wiele nie wnosi do barwy bardziej do ciśnienia i dynamiki. Jak zagra finalnie bardziej zależne jest od pre ampu.


Wejście analogowe 7,1 CH chyba tylko po części zadziała jak końcówka.Sygnał nie przeleci przez dsp ale wzmocnienie i potencjometr ciągle działa, jest szansa że sygnał może jednak ulec degradacji .
Temat trzeba jak najbardziej zbadać dla czystego porównania.
 
Też tego zdania jestem co i Ty Kolego ... ale zapewne są i takie osoby tutaj co będą mieli inne zdanie.. jeśli chodzi o barwę dźwięku itp to ja bym w wzmacniacz bardziej uderzał..
 
Ale wzmacniacz nie da takiego kopa w kinie, po to są właśnie te końcówki.
W wymagających skrzynkach wskazane. Wzmak tego nie da.
Zresztą wystarczy spojrzeć na pierwsze lepsze salki kinowe w sieci, tam nikt nie ma żadnych wzmacniaczy, a właśnie końcówki.
 
...
Choć mówiąc całkowicie szczerze nie wyobrażam sobie żeby pewne firmy czy to z branży samochodowej czy z elektronicznej robiły gdzieś na końcu świata swoje "zabawki".. ma to być zrobione w danym kraju gdzie ludzie podchodzą do pracy nie tylko ze względu zarobku ale i z pasji.. a w tych Malezjach, Tajwanach itp nie dość ze słabe pieniądze tam ludzie dostają to na pasję tym bardziej nie ma tam miejsca..
Na pewne rzeczy człowieka albo jest stać albo nie i daj Boże żeby tak zostało.. a reszta niech robią gdzie chcą.. amplituner budżetowy czy on będzie robiony np we Francji czy w Malezji - jakoś specjalnie dla menie to nie ma znaczenia..
Dla firm większe znaczenie ma wielkość podatków niż sam poziom wypłat, choć tez ważny.

BMW czy VW już od lat produkują w Chinach samochody ;) Oczywiście na rynek azjatycki ale jednak..

A co do ampli Marantz, ja to już bym dawno chętnie zmienił z powrotem na Onkyo. Nie ma lepszych :D
 
Ostatnia edycja:
Bracia bliźniacy razem ;) Velodyne spl 1200 ultra :)

95085f9a951b72cccd57902cc35163d1_1.jpg

8db79a9a184e5fddded68705c18cc12e_1.jpg

Postaram się w niedługim czasie, opisać co wniósł brat bliźniak ;)
 
Pięknie, teraz tylko fotki sprzętu który wisi u góry brakuje..;-)
Koniecznie napisz wrażenia z odsłuchu dwóch skrzynek co na + i -.. ;-)
 
Rempil, przejmujesz berło :krol:
Coś pięknego! Raz jeszcze gratulacje salki, sprzęcicha no i przede wszystkim pasji :eek:k:
Oby zasobnym portfelu nie wspomnę ;-)
 
Ja też gratuluję, sale masz kozacka i za każdym razem gdy coś wrzucisz z czystą przyjemnością powtórzę te słowa.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Rempil, przejmujesz berło :krol:
Coś pięknego! Raz jeszcze gratulacje salki, sprzęcicha no i przede wszystkim pasji :eek:k:
Oby zasobnym portfelu nie wspomnę ;-)


Narazie to jest ilosc (wzglednie jakosc) ale do smaczku takiego jak ma Bipo to jednak jeszcze tego czegos brakuje. Wiec berlo jeszcze nie odebrane aczkolwiek powoli moze czuc sie zagrozone :)

Gratulacje Remi. Kawal ekranu.


Nareszcie weekend :)


Wejście analogowe 7,1 CH chyba tylko po części zadziała jak końcówka.Sygnał nie przeleci przez dsp ale wzmocnienie i potencjometr ciągle działa, jest szansa że sygnał może jednak ulec degradacji .
Temat trzeba jak najbardziej zbadać dla czystego porównania.

Licze ze nie da ci to spokoju i potestujesz :)

W sumie armanig - forumowy tester tez ma mozliwosci aby to sprawdzic. Np. (Jezeli ogarniam) NA + koncowki vs NA + avr (podlaczone do 7.1ch analogu).

Tak - to jest prowokacja :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry