Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Co to znaczy jedno ustawienie do wszystkiego???
Jakie wash and go?
Wash and go, to jest zrobienie kalibracji i pozostawienie ustawień które narzucił ampli (!)
Dlatego pierwszą czynnością jaką należy wykonać, to poprawki.
Instrukcje od ampli (w kontekście kalibracji) na dzień dobry można sobie odpuścić, a do definicji ustawień odsyłam do żródła.

Cały wątek kalibracyjny o tym mówi, mamy linki do żródła z wyjaśnieniem + setki osób potwierdzających zasadność ustawień.

Bipo pytał o konkretne ustawienia i dostał konkretną odpowiedż, na miarę tego wątku, bez głębszej analizy, a podstawą takich pytań (z założenia) są odsłuchy przy żródle BR.
Gdyby pytał jak odsłuchiwać w nocy, dostałby taką odpowiedż.

Pomijając już samą akustykę, rozstawienie, dobór (osobny temat), poprawna kalibracja (punkty pomiaru, ilość, wysokość, odległość itp.) zostaje nam korekta.
Korekta ustawień narzuconych przez ampli.

Cała reszta to pitu pitu, i nie ma nic wspólnego z meritum.
Idąc do kina, czy salonu audio, nie interesują nas radia, tv, mp3, nocne odsłuchy i inne bzdety.
Interesuję nas brzmienie w KD, na możliwie jak najlepszym żródle.
Stereo to osobny temat i rządzi się innym prawami.

Jeżeli chcemy przeprowadzać odsłuchy w każdych innych warunkach jak te które nas głównie interesują, to mamy cały szereg ustawień.
Od Dyn.Vol, poprzez cięcie pasma, M-Dax, LFC, kończąc na manualnych ustawieniach.

Pomijając już fakt, że pewnie i tak większość ustawia jak chce (zgodnie z preferencjami) to jednak proponuję nie zaśmiecać tutaj, a pisać w wątku kalibracyjnym.
Wysyłasz sprzeczne sygnały. Z jednej strony piszesz w nerwowym tonie, z drugiej potwierdzasz 100% tego co napisałem. Może przeczytaj jeszcze raz mojego posta...

A Bipo nie pytał o "sluchanie br w dzień" tylko ogólnie o użytkowanie ampli w dłuższym czasie.
 
A u mnie małe testy :)

cayin.jpg
 
Nie jest tak źle :) Jakość wykonania pierwsza liga. Chińskie rączki się postarały :)

Generalnie takie kombo S16hz + Planeta z Warszawy. Nówkę mam zarezerwowaną w S16hz bo to już końcówka. Dolar tak skoczył więc ciężko powiedzieć czy i kiedy będzie następna dostawa. Na razie gram 3h więc się jeszcze zobaczy, ale jest dobrze :)

image.jpg
 
Ostatnia edycja:
Jedynie przy nocnym oglądaniu filmów ze słabiej słyszalnymi dialogami ;)

Bubcio, czepiasz się, my lubimy po prostu większą ilość kloców z literką M :D
Pobaw się kalibracją, modele z tej serii mają sporo funkcji kalibracyjnych, niestety właściwe ich ustawienie wymaga trochę zachodu i porównań

Guzik maja, a nie sporo funkcji kalibracyjnych. W stosunku do mojej starej Onkyo. Marantz to golas
Ale juz mi lepiej, od kiedy uruchomilem 4 sufitowe. Wprawdzie poki co prowizorycznie, rozwiodlem sie tez prowizorycznie przy okazji, ale przynajmniej uruchomolem kino. Pora na zimego browarka i testy.

Bibo.
Nie chce Wam sie w dyskusje wcinac, ale Imho Dynamic EQ dziala przyzwoicie i napewno pomoze Ci w sytuacjach kino z kurtyna /bez kurtyny. Reference level offset dziala inaczej ( chyba daje lepszy efekt) niz w moim ostatnim ampie i warto sie pobawic w zaleznosci od muzyki 10 i 5 dB daja dobre rezultaty (15 dB to chyba do HipHopu )
Narazie bass jest lipny zdecydowanie musze nad nim popracowac, albo przytachac drugiego suba. Ale to jak sasiedzi wyjada na jakies zakupy albo imprez. Narazie ciagle jest ktos u nich w domu, bo remont robia i nie chce by kafelkarz zwlal wine na mnie.
 
no cóz wygrzewam.
 

Attachments

  • IMG_0525.jpg
    IMG_0525.jpg
    208,3 KB · Wyś: 68
  • IMG_0526.jpg
    IMG_0526.jpg
    199,2 KB · Wyś: 60
  • IMG_0527.jpg
    IMG_0527.jpg
    196,2 KB · Wyś: 57
  • IMG_0528.jpg
    IMG_0528.jpg
    197,1 KB · Wyś: 73
  • IMG_0529.jpg
    IMG_0529.jpg
    168,5 KB · Wyś: 71
  • IMG_0530.jpg
    IMG_0530.jpg
    186,8 KB · Wyś: 58
Przyjemnych testów, zwłaszcza związanych z ostatnią częścią twojej wypowiedzi.
Idę uczynić to samo świeżutkim, przepraszam čerstvým Zlatym Bazantem prosto z browaru , za twoje zdrowie i pomyślne testy.
Henry.
Dziekuje i wzajemnie. Walki poki co nie poddaje mimo strat.

2 piwa dalej i 3 probki: Gravitacja, 5 Element, Everest i nasunal sie wniosek ze z Marantzem glosniki Atmos, mozna sobie odpuscic. Albo ten Amp kalibruje i gra tak swietnie z DolbyTrueHD, albo tak kijowo w Dolby Atmos. Nie o to chodzi ze jest grzecznie, ale Dolby Atmos wcale nie jest bardziej szczegolowy, czy precyzyjnie prezentuje zrodla, za to cale powietrze ucieklo. Pierwsza mysl zignorowalem, bo 3 ostatnie
Onkyo mierzyly podczas kalibracji wszystko jak nalezy (tylko 606 cos swirowala). Po Marantzu musialem wczoraj poprawiac odleglosc suba i wyrownac C do LR. Myslalem ze dzisiaj nie bedzie gorzej , ale 3 filmy i taka lipa? No wiec sprawdzam, a tu sub nie 3 a 6.8m, a sufit 250Hz. (poziomy tez nie bardzo) Nic dziwnego ze bylo badziewnie.
Ide chyba po lepsze glosniki i napewno cos mocniejszego ;)
Moze chociaz Jupiter Ascending pokaze wyzszosc Atmosa. Onkyo lsnilo w scenie poscigu (5.2.2).
Jeszcze OSD mi sie posypalo. Wylacza obraz i przelacza siw wieki. OCB?
Dobra koniec tych wynurzen, bo to raczej przynalalezy do innego watku.
 
Pierwsze co zauwazyłem po podłaczeniu to ogromna scena, perkusje słyszę na srodku.
Rozstaw kolumn 2,5m,a talerze hmmm z tyłu???
Gora w tych kolumnach jest piekna,nie kłuje w uszy,a cieszy,czekam tylko na kolejny utwor ze smyczkami...
Srodek wycofany. A bass ? To nie sa kolumny dla ciebie kapustka,wiem ze lubisz nisko. Niestety tu rozczarowanie.
Moj Azur 551 ma go jakby mało,moze to jego wina ale w kolumnach go nie słyszę duzo.
Zobaczymy jak beda grały po wygrzaniu. Narazie ani nie polecam ani nie załuje. Musze przestetowac.

Wysłane z mojego ASUS_T00G
 
Obiecane co nieco.
Lobos mam nadzieję że ci się w końcu spodobają ;)

Widac ze XT 8F znacznie sie różnią od XT 6F.
Glosnikom basowym z szóstek jest znacznie blizej do tych z centrala.

Z pewnościa ósemki są znacznie lepsze niz szóstki.

Świetny zestaw:).

Ja oczekuje na swoje Mercury - może dzisiaj dostane
Napewno wkleje fotki.

Pzdr
 
Teraz to rozumiem :-D Dzięki za fotki :eek:k: Kolorek jak najbardziej pasowałby do mojego wnętrza ;-)
Bardzo estetycznie wykonane. No i ten stand nawet pod centralem gotowy z firmową blaszką czyli tak po "audiofilksu" :p
Dobrze to wymyślili. Teraz nic tylko delektować się dźwiękiem :)
 
Widac ze XT 8F znacznie sie różnią od XT 6F.
Glosnikom basowym z szóstek jest znacznie blizej do tych z centrala.

Z pewnościa ósemki są znacznie lepsze niz szóstki.

Świetny zestaw:).

Ja oczekuje na swoje Mercury - może dzisiaj dostane
Napewno wkleje fotki.

Pzdr
Opisuj jak dojdą :)

Kolorek jak najbardziej pasowałby do mojego wnętrza ;-)
Przeca mówiłem, że u ciebie wyglądałyby dobrze, to nie słuchałeś :D

@Rafa, super :)
 
Rafa teraz to się pięknie prezentują, nawet central zwiększył swoje gabaryty. ;-) Widać fajny basstrap w postaci poduszki za centralnym, albo pozostałość po wojnie na poduszki...;-) bardzo mi się podobają te firmowe standy czemu większość producent pomija taki subtelny a zarazem elegancki detal... Jeszcze raz gratuluję zakupu:) Jak to sie mówi,
Miłość od pierwszego uslyszenia";-)
Ps. Mógłbyś zrobić jedną fotkę jak masz kolumny z tyłu oraz atmos na suficie będę bardzo wdzięczny. ;-)
 
Artiz kolumienki wpasowaly się w nowoczesny wystrój salonu, bravo za gust.. ;-) jak się kolumny rozegrają napisz wrażenia; -)
 
Do góry