Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Właśnie się zastanawiałem czy z takich funkcji korzystacie jak:
- Audyssey Dynamic EQ,
- Audyssey Dynamic Volume,
- Opcje poprawy dialogu,
bo dla mnie to nowości, czy one się sprawdzają w dłuższym użytkowaniu..;-)

Dynamic EQ - ON
Dynamic Vol. - OFF
Dialogi - OFF
Dalej: Cinema EQ - OFF
Rozszerzenie centralne - OFF
 
Mój nowy zestaw :D Z mojej perspektywy uważam że to była idealna decyzja.
Jestem tak pochłonięty słuchaniem w stereo że central tylko w tle się rozgrzewał przez chwile.
Jest nieduży ale bardzo solidnie wykonany i dość ciężki.
 

Attachments

  • IMG_1506mini.jpg
    IMG_1506mini.jpg
    32,2 KB · Wyś: 123
Jak ten central zgrywa się z frontami, maławy coś?
Nie myślałeś żeby to wszystko rozłożyć w poziomie, tv niżej, sprzęt na boki itp.?
Sprzęcik 1-klasa, tylko tego krzaka zabierz z ekranu bo nieco zachodzi na tv ;)
 
Tak jak Armaning napisał strasznie malutki ten central w porównaniu w z przodami...;-) Fajnie, że te kolumny mają standy wbudowane nie trzeba granitów.
Rafa zrób fotkę tyłów względem kanapy tak aby jeszcze od atmosa kolumny uchwycić, będę wdzięczny..;-)
 
Bipo, nie daj się nikomu wkręcić w te rady odnośnie ustawień. Każda z tych funkcji jest użyteczna w określonych okolicznościach.

Napisałem Ci wczoraj dluuuuugiego posta, ale mi telefon padł i poszło... jak chcesz to daj telefon. Zadzwonię i pogadamy.

W skrócie. Ampli zagra bdb jeśli:
- prawidłowo zrobiłeś kalibracje
- wszystkie ulepszacze (z wyjatkiem tych od room correction) dasz na off
- wlaczysz dobre źródło: film z bd lub stereo z cd
- ustawisz głośność bardzo wysoko (tak kinowo/imprezowo).

Wtedy ampli gra tak jaj mu producent dał. Pełnią swoich możliwości. Natomiast ulepszacze zapodajesz wtedy, gdy:
- masz gorsze źródło (telewizja, mp3, starsze dvd, etc)
- sluchasz ciszej, np. w nocy.
Ale też trzeba wiedzieć, które opcje jak działają. Amplitunery to fajne komputerki do zabawy z dźwiękiem. I nie ma jednych ustawień do wszystkich okazji.

Jeśli Cię to nie przekonuje i chcesz mieć jednak jedno ustawienie do wszystkiego (wash and go) to ustaw jak napisał armanig. Tylko DynamicEQ włącz. To najbezpieczniejsze ustawienie, bo ta funkcja działa progresywne. Im ciszej sluchasz tym mocniej działa.

Anyway, jakby co, daj numer :)

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
 
Mój nowy zestaw :D Z mojej perspektywy uważam że to była idealna decyzja.
Jestem tak pochłonięty słuchaniem w stereo że central tylko w tle się rozgrzewał przez chwile.
Jest nieduży ale bardzo solidnie wykonany i dość ciężki.
Gratulacje! Świetnie się prezentują! :eek:k: Powiem Ci, że co raz bardziej mi się podobają wizualnie ;-)
Wrzuć fotę w lepszej rozdziałce, bo ta malutka strasznie.
P.s. popraw opis w sygnaturze po Zajebiste zmień "o" na "a" w Tannoy :-D ;-)
 
Ładnie się prezentują te Tannoye w tej dżungli. Podobnie jak u Bipo Heco, na pierwszy rzut oka słabo, ale później okazuje się, że to kawał porządnej, ładnej kolumny.
Rafa, masz do ucięcia trzy listki :) Kwiatkowi nic nie będzie, a może odrosną ładniejsze, z innej strony :)
 
Bipo, nie daj się nikomu wkręcić w te rady odnośnie ustawień. Każda z tych funkcji jest użyteczna w określonych okolicznościach.

Napisałem Ci wczoraj dluuuuugiego posta, ale mi telefon padł i poszło... jak chcesz to daj telefon. Zadzwonię i pogadamy.

Anyway, jakby co, daj numer :)

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka

Szkoda, że Ci padł telefon..:sad:
Trzeba się w końcu spotkać i przy coca coli na spokojnie pogadać..;-)
Poprzedni mój ampli miał 18str. instrukcji, jak otworzyłem do nowego to się lekko zniesmaczylem widząc 353str...:shock:
Żeby to wszystko ogarnąć potrzeba trochę czasu...:sad: szczególnie że miałem bardzo długa przerwę ze zmianami w poszczególnych amplitunerach. Przez ostatnie 10lat trochę tego dołożyli..:?
 
Mój nowy zestaw :D Z mojej perspektywy uważam że to była idealna decyzja.
Jestem tak pochłonięty słuchaniem w stereo że central tylko w tle się rozgrzewał przez chwile.
Jest nieduży ale bardzo solidnie wykonany i dość ciężki.

Kolumny konkret - gratulacje.
Ps jaki to kolor ?
 
Co to znaczy jedno ustawienie do wszystkiego???
Jakie wash and go?
Wash and go, to jest zrobienie kalibracji i pozostawienie ustawień które narzucił ampli (!)
Dlatego pierwszą czynnością jaką należy wykonać, to poprawki.
Instrukcje od ampli (w kontekście kalibracji) na dzień dobry można sobie odpuścić, a do definicji ustawień odsyłam do żródła.

Cały wątek kalibracyjny o tym mówi, mamy linki do żródła z wyjaśnieniem + setki osób potwierdzających zasadność ustawień.

Bipo pytał o konkretne ustawienia i dostał konkretną odpowiedż, na miarę tego wątku, bez głębszej analizy, a podstawą takich pytań (z założenia) są odsłuchy przy żródle BR.
Gdyby pytał jak odsłuchiwać w nocy, dostałby taką odpowiedż.

Pomijając już samą akustykę, rozstawienie, dobór (osobny temat), poprawna kalibracja (punkty pomiaru, ilość, wysokość, odległość itp.) zostaje nam korekta.
Korekta ustawień narzuconych przez ampli.

Cała reszta to pitu pitu, i nie ma nic wspólnego z meritum.
Idąc do kina, czy salonu audio, nie interesują nas radia, tv, mp3, nocne odsłuchy i inne bzdety.
Interesuję nas brzmienie w KD, na możliwie jak najlepszym żródle.
Stereo to osobny temat i rządzi się innym prawami.

Jeżeli chcemy przeprowadzać odsłuchy w każdych innych warunkach jak te które nas głównie interesują, to mamy cały szereg ustawień.
Od Dyn.Vol, poprzez cięcie pasma, M-Dax, LFC, kończąc na manualnych ustawieniach.

Pomijając już fakt, że pewnie i tak większość ustawia jak chce (zgodnie z preferencjami) to jednak proponuję nie zaśmiecać tutaj, a pisać w wątku kalibracyjnym.
 
Gratulacje! Świetnie się prezentują! :eek:k: Powiem Ci, że co raz bardziej mi się podobają wizualnie ;-)
Wrzuć fotę w lepszej rozdziałce, bo ta malutka strasznie.
P.s. popraw opis w sygnaturze po Zajebiste zmień "o" na "a" w Tannoy :-D ;-)
A tam sie czepiasz malej literowki kiedy ja podjarany sygnature zmienialem :)
Ładnie się prezentują te Tannoye w tej dżungli. Podobnie jak u Bipo Heco, na pierwszy rzut oka słabo, ale później okazuje się, że to kawał porządnej, ładnej kolumny.
Rafa, masz do ucięcia trzy listki :) Kwiatkowi nic nie będzie, a może odrosną ładniejsze, z innej strony :)
Prawdopodobnie gdybym je ucial stracilbym dokladnie tyle samo konczyn.. ;)
Kwiatek dopiero co wrocil na miejsce a ze zonie powiedzialem zdala od kolumny postawila przyslaniajac TV. Wszystko bedzie poprawione.
Kolumny konkret - gratulacje.
Ps jaki to kolor ?
Producent okresla jako ciemny orzech.

Sporo wczoraj spedzilem przesuwajac je z miejsca na miejsce zeby znalesc ten idealny punkt. I jeszcze pewnie jakis czas zejdzie.
Przy okazji kiedy kolumn nie bylo wogole odkrylem kilka slabych miejsc w akustyce pokoju. Zamowilem kilka paneli i pulapek basowych. Oczywiscie w neutralnym kolorze zeby zona to jakos przezyla ;)

Co do rozstawiania w poziomie nie mam na to miejsca a lubimy z zona TV miec wysoko.
 
A tam sie czepiasz malej literowki kiedy ja podjarany sygnature zmienialem :)
Haha! Domyślam się :-D Zresztą zaakcentowałeś to w wyrazie przed Tannoy :p
Urlop wziąłeś i słuchasz czy po nocach siedzisz? ;-)
Jak wrażenia w warunkach domowych? Pewnie pliki hi-res z NA brzmią jeszcze lepiej niż podczas odsłuchów?
Podtrzymuję prośbę o lepsze foto :) Na tej miniaturze wyglądają na czarne.
 
Gratulacje Rafa :)
Mam nadzieję, że pozytywne wrażenia w domowych warunkach się pogłębiają ;)
Absolutnie tak. I z kazda godzina coraz lepiej bylo. Dzwiek coraz delikatniejszy..
Poza tymi kilkoma problemami z akustyka ktore zamierzam naprawic jest na prawde dobrze.
Haha! Domyślam się :-D Zresztą zaakcentowałeś to w wyrazie przed Tannoy :p
Urlop wziąłeś i słuchasz czy po nocach siedzisz? ;-)
Jak wrażenia w warunkach domowych? Pewnie pliki hi-res z NA brzmią jeszcze lepiej niż podczas odsłuchów?
Podtrzymuję prośbę o lepsze foto :) Na tej miniaturze wyglądają na czarne.

Ciii, bo ja w pracy.. ;)

Na odsluchach mialem swoj NA i moja kolekcje.
Foto bedzie obiecuje.
 
Ostatnia edycja:
Absolutnie tak. I z kazda godzina coraz lepiej bylo. Dzwiek coraz delikatniejszy..
Poza tymi kilkoma problemami z akustyka ktore zamierzam naprawic jest na prawde dobrze.


Ciii, bo ja w pracy.. ;)

Na odsluchach mialem swoj NA i moja kolekcje.
Foto bedzie obiecuje.
To chyba tak jak większość z nas pracusiów ;-)
Aaa... myślałem, że na cd odsłuchiwałeś i jak zapodasz taki flac 24bit/192kHz to dopiero będzie wow ;-)
Trzymam za słowo co do foty :)
 
Do góry