Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Czyli jednum słowem te forum to pozeracz pieniedzy. A dzos walentynki a portfel pusty .hi hi

Wysłane z mojego ASUS_T00G
 
Coś w tym jest. Kupiłem TV 65" a po kilku miesiącach wymieniłem go na Sony HW55. Zdjęcia i recenzja m. in. od Bipo miała na to duży wpływ.
Z monitorem było podobnie. Nie planowałem wymiany tak szybko, ale armanig wpłynął na mnie podświadomie i padło na 21:9 34" :D
 
Zachcialo mi sie nowego amplitunera do KD. Po jaka cholere, nie wiem? !Moze troche za wczesnie aby marudzic, bo jeszcze klawiszologii do konca nie opanowalem, jednak szukanie znanych funkcji i ustawien, przychodzi z trudem. Przejscie z Onkyo na Marantza, to droga przez meke.
Nagle cudze watpliwosci, co do czestotlowosci odciecia i problemy z basem staly sie dla mnie zrozumiale. ;)
Opcje poprawy dialogu. W Onkyo podbicie przedzialu czestotliwosci 1-3 kHz w centralu. Marantz rozwiazuje to przez podgloszenie centrala ;) Ok ale czemu tylko recznie? Brak, albo ja nie moge znalezc, automatycznej funkcji normalizacji dialogu (standard dla Dolby).
W Onkyo mialem mozliwosc definicji 6 sound programow (3 multi+3 stereo), czyl inaczej zapamietaniu preferowanuch profili ustawien. W Marantzu nie moge czegos podobnego znalezc, moze ktos podpowie. Generalnie ustawienia rozrzucone po menu.
Znalazlem za to buga w oprogramowaniu. Pomimo iz SR7010 chwali sie processingiem jedynie 11.1 kanalalow, menu daje mozliwosc ustawienia 13.1
5.1. + SB + FW + 4 sufitowe (pre) w dowolnym ukladzie FH,TF, TM, TR i RH. Ciekawe czy zarzadza 4 sufitowymi niezaleznie, czy powiela ten sam sygnal dla obu par. Po paru probkach moge powiedziec, ze dzwiek wydaje sie byc bardzo klarowny, ale mocy to to pudeleczko nie ma. Oczywistym stalo sie tez dla mnie, dlaczego Marantzowicze bez dodatkowych wzmacniaczy zyc nie moga gdzies moc przepadla ;)
 
Ostatnia edycja:
Właśnie się zastanawiałem czy z takich funkcji korzystacie jak:
- Audyssey Dynamic EQ,
- Audyssey Dynamic Volume,
- Opcje poprawy dialogu,
bo dla mnie to nowości, czy one się sprawdzają w dłuższym użytkowaniu..;-)
 
Właśnie się zastanawiałem czy z takich funkcji korzystacie jak:
.....
- Opcje poprawy dialogu,
bo dla mnie to nowości, czy one się sprawdzają w dłuższym użytkowaniu..;-)
Jedynie przy nocnym oglądaniu filmów ze słabiej słyszalnymi dialogami ;)

Bubcio, czepiasz się, my lubimy po prostu większą ilość kloców z literką M :D
Pobaw się kalibracją, modele z tej serii mają sporo funkcji kalibracyjnych, niestety właściwe ich ustawienie wymaga trochę zachodu i porównań
 
Jak kupowałem CA tonrowniez bawiłem sie w sklepie marantzem. I tez mi te menu nie pasowało. Bardzo chaotyczne. Moze to kwestia przyzwyczajenie sie:). Mysle jednak ze nie warto wł. dodatkowych polepszaczy dzwieku. Zazwyczak maja one odwrotny skutek. Bo dzwiek jest podkoloryzowany. Co jest fajne to zwiekszenie gł. na centralnym

Wysłane z mojego ASUS_T00G
 
Audyssey Dynamic EQ używam. Bardzo fajna i co ważniejsze slyszalna opcja. Bardzo poprawia dynamikę.
Poprawę dialogów testuje od kilku dni. Mam wrażenie, że po włączeniu tej opcji faktycznie jakby dialogi wyszły do przodu - przyjemniej w filmach. Muszę to jeszcze sprawdzić na koncertach.
Audyssey Dynamic Volume- nie używam. Nie mam taniej potrzeby i z tego co pamiętam to większość też nie korzysta z tej opcj.

Dużo na ten temat opisane jest w wątku o kalibracji audyssay. Bardzo ciekawy wątek.
 
Do góry