Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
300-400 tys. ??? Czy ja sie zapisałem do forum dla bogaczy?

Zajrzyj chociażby na targi audio, odsłuchaj i policz.
Kwota będzie adekwatna do zadowolenia zdecydowanej większości audiomaniaków.
Skrzynki, procek, końce, kable, sub i już się robi okrągła sumka.
To nie jest 20-30tyś., bo tyle to kosztuje sam central chociażby od B&W HTM D3, a gdzie fronty, tylne, boczne, sufitowe... sub! x2?
No i oczywiście odpowiednia elektronika.
Gdybym miał wolne środki i chciał spełnić swoje marzenia (czyt. 100% wymagań) względem audio, to właśnie w takiej kwocie bym się zamknął. Potem już nie specjalnie słyszę adekwatnych różnic, czyli ceny rosną, a jakość już niekoniecznie.
Przynajmniej jeżeli chodzi o mnie ; )
 
Artiz spokojnie wszystko zależy jak do tego podchodzisz, można film zobaczyć na TV bez żadnego sprzętu audio i będzie komuś to sprawiało radość a można podłączyć do obejrzenia seansu sprzęt wart mln złoty a i tak może być nie smak bo wtyczki do gniazdka są za słabe i trzeba je wymienić na pozłacane ponieważ będzie lepsza kontrola basu...;-)
 
Zajrzyj chociażby na targi audio, odsłuchaj i policz.
Kwota będzie adekwatna do zadowolenia zdecydowanej większości audiomaniaków.
Skrzynki, procek, końce, kable, sub i już się robi okrągła sumka.
To nie jest 20-30tyś., bo tyle to kosztuje sam central chociażby od B&W HTM D3, a gdzie fronty, tylne, boczne, sufitowe... sub! x2?
No i oczywiście odpowiednia elektronika.
Gdybym miał wolne środki i chciał spełnić swoje marzenia (czyt. 100% wymagań) względem audio, to właśnie w takiej kwocie bym się zamknął. Potem już nie specjalnie słyszę adekwatnych różnic, czyli ceny rosną, a jakość już niekoniecznie.
Przynajmniej jeżeli chodzi o mnie ; )
No zgadzam sie , tak jak ja sobie liczylem kiedys to takie 250k ,coby gralo i wygladalo + trzeba gdzies to postawic to kolejne pare groszy:-D
 
Az takim maniakiem audio video nie jestem aby dac tyle pieniedzy za elektronike .
Wolałbym kupic mieszkanie. Ale co tam ktos napisał ...
Marzenia.
Ale to nie moja bajka

Wysłane z mojego ASUS_T00G
 
No zgadzam sie , tak jak ja sobie liczylem kiedys to takie 250k ,coby gralo i wygladalo + trzeba gdzies to postawic to kolejne pare groszy:-D

No więc własnie. Moje wyliczenia oscylują +/- w tych pieniądzach.
To byłby sprzęt który zaspokoi w pełni moje audio marzenia.
Nie rajcują mnie skrzynki po pare baniek, ale już konkretne końcówki, procesor czy w końcu same skrzynki (np. TAD, czy B&W) jak najbardziej. Wiem jak to gra i wiem ile kosztuje.
Złotym wtykom, magicznym podkładkom pod kable, czy kablom po kilkadziesiąt tyś. stanowczo mówimy NIE ;)

Artiz, Ty chyba nie zrozumiałeś o czym my piszemy.
Nikt przy zdrowych zmysłach nie kupuje sprzętu za pare stówek i idzie mieszkać do cioci.
Ktoś kto wydaje taką kwotę na dobre audio (czyli hobby), ma zapewne w dorobku przynajmniej kilka/naście mieszkań (jako inwestycje).
Mowa była o pogoni za tzw. króliczkiem, dla mnie ten przysłowiowy króliczek zamyka się właśnie w takiej kwocie. Dla innych ta pogoń za ulepszaniem zapewne nigdy się nie skończy.
Nie oznacza to jednak, że obecne nasze sprzęty są złe.
Ja jestem więcej jak zadowolony, a na obecne warunki lokalowe to i tak nadto, ale gdybym miał kilka wolnych groszy, dedykowaną salke, to ho ho ... ;)

Na pewno byłoby coś w ten deseń i konia z rzędem temu kto by nie chciał takiej salki, naturalnie w przypadku, gdyby te "kilka groszy" leżało bezczynnie na koncie i się kurzyło ;)

diamondroom_1.jpg
 
Ostatnia edycja:
No więc własnie. Moje wyliczenia oscylują +/- w tych pieniądzach.
To byłby sprzęt który zaspokoi w pełni moje audio marzenia.
Nie rajcują mnie skrzynki po pare baniek, ale już konkretne końcówki, procesor czy w końcu same skrzynki (np. TAD, czy B&W) jak najbardziej. Wiem jak to gra i wiem ile kosztuje.
Złotym wtykom, magicznym podkładkom pod kable, czy kablom po kilkadziesiąt tyś. stanowczo mówimy NIE ;)

Artiz, Ty chyba nie zrozumiałeś o czym my piszemy.
Nikt przy zdrowych zmysłach nie kupuje sprzętu za pare stówek i idzie mieszkać do cioci.
Ktoś kto wydaje taką kwotę na dobre audio (czyli hobby), ma zapewne w dorobku przynajmniej kilka/naście mieszkań (jako inwestycje).
Mowa była o pogoni za tzw. króliczkiem, dla mnie ten przysłowiowy króliczek zamyka się właśnie w takiej kwocie. Dla innych ta pogoń za ulepszaniem zapewne nigdy się nie skończy.
Nie oznacza to jednak, że obecne nasze sprzęty są złe.
Ja jestem więcej jak zadowolony, a na obecne warunki lokalowe to i tak nadto, ale gdybym miał kilka wolnych groszy, dedykowaną salke, to ho ho ... ;)

Na pewno byłoby coś w ten deseń i konia z rzędu temu kto by nie chciał takiej salki, naturalnie w przypadku, gdyby te "kilka groszy" leżało bezczynnie na koncie i się kurzyło ;)

diamondroom_1.jpg
Armani trafiles w sedno , B&W ,Classe i dolorzyl bym jeszcze Accuphase :eek:k:, ojj pomazyc . No to zdrowko bo widze ze i ty spac niemozesz .
 
Czyli od Dziś wiemy co oznacza 5-50-500
5 tys. zł - zaplanowany budżet na audio
50 tys. zł - realna wydana kwota
500 tys. zł - kwota na system marzeń
:D

Myślę, że u wielu przynajmniej rząd wielkości się zgadza ;)
 
Niezapomnijmy dodac ze to co wydajemy , to sa pieniazki wydawane systematycznie latami , a nie wywalenie majatku na sprzet bo mamy akurat kaprys .Malymi kroczkami a do celu ;-)
Czasami jet takze los daje malo frajdy z zycia , trzeba miec cos co choc na chwile pozwoli nam oddleciec gdzies od tego calego bajzlu . takze nie HEJTOWAC mi tutaj tylko fotki dawac .
 
Ostatnia edycja:
Jeśli pozwolisz to się nie zgodzę z tymi latami ;) patrząc na moją sytuację, oprócz projektora który posiadam, to stoję na starcie.... więc nie kupię centralnego i za jakiś czas frontów itd :) żeby to na lata rozłożyć. Wiadomo, że na start muszę zewrzeć poślady na fronty ampi i okablowanie, resztę faktycznie trzeba będzie przesunąć w czasie. Ja się łapię na 50 w skali Krzysztofa, sala którą buduję plus sprzęt (docelowy).
 
U mnie puki co ns sprzet audio wideo poszło ok 10.000
Obstawiam, ze to nie koniec :)
Niezapomnijmy dodac ze to co wydajemy , to sa pieniazki wydawane systematycznie latami , a nie wywalenie majatku na sprzet bo mamy akurat kaprys .Malymi kroczkami a do celu ;-)
Pewnie, ze tak, nikt nie karze nikomu pokazywać paragonu na 50 tys. za sprzęt. Wiemy jak jest. To tu się coś wymieni, to za chwilę tam... :)
Jeśli pozwolisz to się nie zgodzę z tymi latami ;) patrząc na moją sytuację, oprócz projektora który posiadam, to stoję na starcie.... więc nie kupię centralnego i za jakiś czas frontów itd :) żeby to na lata rozłożyć. Wiadomo, że na start muszę zewrzeć poślady na fronty ampi i okablowanie, resztę faktycznie trzeba będzie przesunąć w czasie. Ja się łapię na 50 w skali Krzysztofa, sala którą buduję plus sprzęt (docelowy).
Tez się zgadza. Tym bardziej dotyczy to zależności, że im większe pomieszczenie, to większe kolumny, mocniejsza elektronika, dłuższe kable i koszty rosną znacznie szybciej tylko po to by lepiej się słuchało. Nie wliczajmy tylko do tego budowlanki ;)
To tak jak z samochodem (ach te porównania do motoryzacji :) ), im lepszy, droższy tym więcej pali, większe ubezpieczenie, droższe serwisy, części, przeglądy, tylko po to by przyjemniej się jeździło :)
Ja poważnie zaplanowałem na początek 5 tys. Niestety w miarę jeżdżenia na odsłuchy szybko zdałem sobie sprawę, że to sporo za mało. U mnie największy jednorazowy wydatek to były kolumny od razu 5.1, a dodatkowo biały High Gloss więc na dzień dobry 10% drożej. Potem już po klocku, po dwóch, kable, pierdoły i gdyby podsumować to po cenach sklepowych z czasów kiedy to kupowałem to zero należałoby dodać. Dobrze, że żonka się nie doliczyła :D
 
Ostatnia edycja:
Jedno jest pewne, szybko rozdysponowalibyśmy te "pare" wolnych stówek ;)
Zdrówko.

Niestety KOlego świat jest pełen zabawek i do tego pełen niespodzianek i do tego z pięknymi widokami więc jest na co wydawać kasy ... tak sobie pomyślałem ile trzeba byłoby mieć żeby np w 60% część swoich marzeń spełnić :)
 
Ja przez tą salę zaliczyłem wtopę z paragonem na sprzęt do windsurfingu z 4 klopsy :) żona przyszła mi pomóc wynosić duperele z tego pomieszczenia i znalazła w szafie skitrany paragon :) także sprzęt na necie oglądam w samotności.
 
U mnie puki co ns sprzet audio wideo poszło ok 10.000

Gdyby nie to forum, to na KD wydałbym założone wstępnie 3-3,5K... [emoji16]
A tak... Nawet się boję policzyć o ile już przekroczyłem założony budżet, o którym wie małżonka ;)

I cytując klasyka: "Obstawiam, że to nie koniec" :)
 
Ostatnia edycja:
też przerabiałem to przez te forum i może dzięki niemu. Zamiast kupić zestaw kina za 3 tysie z subem. Wydałem prawie 6tysi bez suba heh:D. Na audio video planowałem wydać razem 5-6 tysia a wydałem jakieś 11, i to wszystko dzięki kolegą na forum :)
 
Do góry