Najlepszy amplituner KD do stereo

d@miano

New member
Jednak jest słyszalna różnica w jakości między serią 5 a 6?
Planowałem max. 2500zł. dać na ampli i właśnie kupić jakoś teraz jak są wyprzedaże a resztę na początku roku. Nie ukrywam, że 2000zł. brzmi dużo lepiej ;-)
Chyba, że zna ktoś źródło gdzie kupię za 2500zł. czarnego SR6008 to biorę od razu i stawiam flachę! ;-) ...albo może ktoś planuje zmianę? Sam już nie wiem czy Marantz czy Denon do JBL/Klipsch? Gdyby nie ta wieczna pogoń w ciągu dnia to już bym dawno był gdzieś na odsłuchu.
 

lll

New member
A jak wypadłoby, może na pierwszy rzut oka nieco dziwne, porównanie dźwięku: amplituner KD z wyższej półki Marantz SR6008 - kontra budżetowy wzmacniacz stereo Pioneer A-30?
 

lll

New member
Pionek zagra lepiej w stereo.
Czyli, przy założeniu że liczy się dla mnie głównie stereo, mój zamysł zakupu budżetowego (ale przecież nie najgorszego) zestawu: amplituner Pioneer VSX-924 + wzmacniacz Pioneer A-30, jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż zakup samego amplitunera Marantz SR6008?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli interesuje Cie stereo, to tak.
Tylko odsłuchaj, czy oby na pewno to konkretne brzmienie Pionka (czy każdej innej firmy) będzie Cie zadawalać.
Podobnie jest z amplitunerem, może się okazać, że nie masz aż takich dużych wymagań i stereo z SR6008 też Cie zadowoli.
Kwestia indywidualnych oczekiwań i poziomu akceptacji.
 

lll

New member
armaniq
wymagania mam duże. O wiele za duże, jak twierdzą osoby z mojego najbliższego otoczenia. Gorzej z kasą. Jednak stereo z amplitunera zdecydowanie mnie nie zadowala. Najchętniej wziąłbym zestaw Marantza (SR6008, PM6005, UD5007), ale nie bardzo mogę sobie teraz pozwolić na wydatek dwukrotnie większy niż przy zakupie zestawu Pioneer (VSX-924, A-30, BDP-170) - szukam złotego środka, najlepszego stosunku ceny do jakości. Dziękuję Ci za wszystkie dobre rady, pozdrawiam!

Edit:
Pozostając przy ampli Pionka, być może wybiorę całkiem inny wzmacniacz z drugiej ręki - w podobnej cenie, za to o klasę czy dwie wyższy niż nowy A-30 ze sklepu - i to pewnie byłoby najlepsze rozwiązanie.
 
Ostatnia edycja:

lll

New member
Ostatecznie żenię moje Dali Zensor 5 już na pewno z Marantzem.
W tej chwili wybieram ostatecznie pomiędzy SR5008 a NR1504. Dlaczego te? Ponieważ szukam możliwie najtańszego rozwiązania z Pre-out, mając w planach zakup wzmacniacza stereo (raczej z drugiej ręki, niekoniecznie Marantz) za jakiś czas. Jednak do tego czasu chciałbym amplituner, który będzie radził sobie możliwie dobrze w stereo.
Na wczorajszym krótkim odsłuchu różnice pomiędzy ww. amplitunerami były na granicy sugestii (jakby lepiej wypadł SR5008, ale nie była to znacząca różnica - co prawda odsłuch to wiele niezależnych i odmiennych od finalnych warunków zmiennych, nie wiem nawet na jakich ustawieniach grał sprzęt). Tak czy inaczej, niezależnie od moich odczuć, SR5008 jest na pewno modelem lepszym, o wiele mocniejszym, stoi o klasę wyżej. Jest też droższy o kilkaset zł (to istotna kwestia) i coraz trudniej dostępny.
Moja powierzchnia odsłuchu to około 11 m2, a całkowita powierzchnia pokoju ponad 17 m2.
Natomiast moje pytanie brzmi - czy NR1504 da radę fajnie napędzać Zensor 5, czy też jego niewielka moc będzie mimo wszystko problemem? Fajnie jest mieć zapas mocy, dźwięk wydaje się wówczas taki "nie wysilony". Choćby przez ten pryzmat, chyba warto dołożyć do SR5008. Aczkolwiek przy zakupie wzmacniacza stereo w możliwie niedalekiej przyszłości, te rozważania tracą jakby sens, i w tym przypadku chyba korzystniej kupić tańszy amplituner? Kurcze za bardzo się miotam z tym zakupem i różnymi opcjami, zdaję sobie z tego sprawę, ale przecież wielu z Was przeżywa(ło) to samo. :) Co o tym wszystkim sądzicie?
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Jak masz możliwość to kup SR5008, więcej mocy, druga strefa, jeśli będziesz chciał wykorzystywać do drugiego pomieszczenia.
 

lll

New member
Właściwie wszelkie dodatkowe funkcjonalności nie mają dla mnie znaczenia, są mi niepotrzebne. Chodzi tylko o moc, a ta w SR5008 jest kusząca, zwłaszcza w porównaniu z NR1504. Z drugiej strony, to ponad 500 zł różnicy, więc nie wiem czy warto tylko i wyłącznie dla tej mocy. :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli te 500 zł nie jest dla ciebie jakimś znacznym problem, to warto.
Chyba, że te 500 zł przeznaczysz jako początek w zbieraniu na wzmak ;)
 

piechu

Member
Bez reklam
przychylam się do tego co pisze henry. Jesli Cię stać to się nie zastanawiaj i bierz 5008 :) Jesli jednak uczciwie odłozysz te 500 zł na wzmak i nie tkniesz to wtedy bierz 1504, jeno wzmaka wtedy kupuj rychło w czas ;)
 

lll

New member
Takie jest założenie - jeśli NR1504, to kasa odłożona i wzmak w ciągu kilku miesięcy. Jeśli SR5008, to wzmak nieprędko (raz z powodu kasy, dwa z powodu większej/wystarczającej mocy i wyższej klasy tego ampli). :)
 

xgutti

New member
Bez reklam
Trochę przetestowałem amplitunerów kina domowego poszukując dobrego stereo bez potrzeby zakupu wzmacniacza stereo i jeśli miałbym coś polecać to Arcam i modele od AVR 400 a także Harman i modele AVR 660 i 760.
 

lll

New member
Fajnie o nich choćby poczytać..

Teraz tak patrzę i tytuł wątku jest mylący, powinno tam być wplecione słówko "budżetowy". ;)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Natomiast moje pytanie brzmi - czy NR1504 da radę fajnie napędzać Zensor 5, czy też jego niewielka moc będzie mimo wszystko problemem? Fajnie jest mieć zapas mocy, dźwięk wydaje się wówczas taki "nie wysilony". Choćby przez ten pryzmat, chyba warto dołożyć do SR5008. Aczkolwiek przy zakupie wzmacniacza stereo w możliwie niedalekiej przyszłości, te rozważania tracą jakby sens, i w tym przypadku chyba korzystniej kupić tańszy amplituner? Kurcze za bardzo się miotam z tym zakupem i różnymi opcjami, zdaję sobie z tego sprawę, ale przecież wielu z Was przeżywa(ło) to samo. :) Co o tym wszystkim sądzicie?

Zensory ze swojej natury grają dość łagodnie. Jak dołożysz niezbyt wydajne końcówki mocy wyjdzie mało dynamicznie. Do muzyki soul może być ale np rock będzie bezpłciowy.
Moje Klipsche grają potężnie ale na 1504 muzyce brakowało im "jajec" (choć jakość rewelacyjna).
Marantze ogólnie grają niezbyt mocno (nie ma tego mięcha).

Z drugiej strony masz połowę mniejszy metraż niż ja...
 

lll

New member
Dziękuję za rady.

Panowie, jakie kable głośnikowe zastosować do połączenia Zensorów z Marantzem? O dobrym stosunku ceny do jakości, nie przesadnie drogie.
 
Do góry