Najlepszy amplituner KD do stereo

lll

New member
Zdecydowanie 2,5 mm2.
Zdecydowanie bez wtyków (brak kasy na dobre, a słabych nie ma sensu, zresztą nie planuję przepinania kabli - podłączam i tyle).

Pytanie jaki - ten QED 79 wydaje się sensowną propozycją, dzięki.
Dotąd myślałem o Klotz Twinax LY225. Choć np. QED Ruby (mam w cenie 29 zł za metr) również chodził mi po głowie.
 

lll

New member
Jakieś 1,25 m w poziomie w każdą stronę, ale kable żeby ładnie poprowadzić wezmę "standardowe" po 2,5 m.
Zaszaleć (do 25-30 zł za metr) mogę, tylko właśnie z jakimi. :)
A tak po prawdzie, to przy tym sprzęcie (o ile w ogóle) różnicy w kablach nie usłyszę, nie ma co szaleć. ;) Wczoraj rozmawiałem z narzeczoną, co ewentualnie chciałaby w brzmieniu poprawić kablami (oczywiście poprawić na granicy sugestii), i później poszukać kabli o - przynajmniej teoretycznie - takiej charakterystyce. Okazało się, że nic. :) Mi przy ostatnim odsłuchu brakowało szczegółowości, detaliczności, pazura. Ale też wiem, że w praktyce kablami tego nie poprawię, wiem też że podczas odsłuchu istnieje zbyt wiele zmiennych zupełnie innych od naszych domowych warunków, i ciężko wnioskować o ostatecznym efekcie.
Miłego dnia!
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak się kolumny wygrzeją, to wypożycz w jakimś sklepie ze dwa komplety kabli i wtedy też możesz zobaczyć czy kable coś wniosą ;)
pzdr
 

piechu

Member
Bez reklam
III, Też mi się wydawało, że różnice brzmienia spowodowane kablem to bujda na resorach... Odszczekałem to bardzo szybko ;) I tu nawet nie chodzi o super drogie kable. Różnicę usłyszałem na kablach tego samego producenta tylko o różnym przekroju 2,5mm2 vs 4,0mm2 - dla mnie byłą to duża i od razu odczuwalna różnica.
Poza tym popatrz na to co piszesz... gdybyś nie uważał, że kable są ważne to nie pytał byś o to jakie kupić tylko poleciałbyś do pierwszego lepszego marketu budowlengo i kupił przewody za 3zł od metra ;)
 
Ostatnia edycja:

lll

New member
Poza tym popatrz na to co piszesz... gdybyś nie uważał, że kable są ważne to nie pytał byś o to jakie kupić tylko poleciałbyś do pierwszego lepszego marketu budowlengo i kupił przewody za 3zł od metra ;)

Ja nie napisałem że nie są ważne, ja tylko napisałem, że przy tej (jakby nie było, budżetowej) klasie sprzętu pewnie i tak nie usłyszę różnicy. Tzn. tak sądziłem, zobaczymy jak będzie.
Ja ogólnie lubię audio, lubię sprzęt, cieszy mnie nawet wybieranie kabli - jak najbardziej uważam, że warto poruszyć i ten, dla wielu marginalny, temat. Ale już o kablach zasilających raczej nie będę pisał. :) Choć dla wielu mają one większe znaczenie niż głośnikowe.
 

daro_stg

New member
Kolego lll napisz, czy jesteś zadowolony z tego marantza SR5008. Mam dokładnie taki sam dylemat co Ty miałeś :) Ogólnie mam pokój 20 metrów i na stereo bardziej mi zależy. Słucham muzyki elektronicznej. Najgorszym problemem jest miejsce, bo nie mam zbytnio gdzie ustawić kolumn podłogowych, najchętniej bym kupił jakieś wiszące - ale wydaje mi się, że będą kiepskie.
 

lll

New member
Napiszę chętnie i obszernie, ale dopiero po podłączeniu, czyli w Święta. A więcej po jakimś czasie, po wygrzaniu kolumn i poustawianiu wszystkiego. Więc gdybyś myślał o SR5008, to raczej nie czekaj, bo na pewno będzie już wtedy niedostępny. ;)

Jeśli chodzi o kolumny, to mając na nie pewien założony budżet, na pewno lepsze (często o wiele lepsze) okazałyby się jakieś podstawkowe/monitory niż podłogowe. Np. za 2 tys. zł jesteś w stanie kupić o wiele lepsze podstawkowe niż podłogowe. Ja niestety uwielbiam podłogowe i nie kupuję innych kolumn na fronty, ale właściwie prz moim pomieszczeniu to wręcz błąd w sztuce. :)
 

daro_stg

New member
Koledzy, proszę powiedźcie czy warto dokupić wzmacniacz do Marantz SR5008? Nie są one tanie bo około 1500zł (nie wiem jaki model dokładnie). Cały czas się zastanawiam czy warto kupić go, wiem że później może być ciężko z zakupem dlatego wolałbym jak już to razem. Proszę o opinie na ten temat. I jakie kolumny polecacie? Słucham muzyki elektronicznej np. trance, dubstep.

Pozdrawiam Darek
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Za 1500zł znalazłeś wzmacniacz z wejściem na końcówkę mocy? Używany rozumiem? Co to za sprzęt?

...Mi przy ostatnim odsłuchu brakowało szczegółowości, detaliczności, pazura. Ale też wiem, że w praktyce kablami tego nie poprawię

Z moich odsłuchów tych kolumn to już taki charakter Zensorów.
 
Ostatnia edycja:

lll

New member
Panowie czy Waszym zdaniem są zauważalne różnice w dźwięku (zwłaszcza stereo) amplitunerów Matantz SR6008 i SR5008?
Zastanawiam się, który z nich wybrać ostatecznie. Przy czym ich moc jest porównywalna, a dodatkowe funkcjonalności SR6008 właściwie nie mają dla mnie znaczenia. Chodzi tylko o jakość dźwięku, do tego głównie stereo.
Czy te modele różnią się budową (to prawda że SR6008 ma płytę czołową stalową, a SR5008 plastikową)?
Słowem - co radzicie, dołożyć 500 zł do SR6008, czy SR5008 da taką samą jakość dźwięku za 500 zł mniej?
 

piechu

Member
Bez reklam
Jeśli chcesz wzmacniacz stereo to bez sensu dokładać - różnice w cenie możesz przeznaczyć na ów wzmacniacz. Sr5008 tez ma metalowa płytę czołową. Plastikowe są te zaoblone boki.
 

lll

New member
Tzn. przy zakupie ww. ampli Marantza, zakup wzmaka odsunie się w czasie. Wzmacniacz miał wjechać szybko przy zakupie NR1504. ;) Jednak wolę lepszy ampli na kilka lat, a poczekać na wzmaka.
Dlatego właśnie przez ten pryzmat pytam, czy warto dokładać do SR6008. :)
 

daro_stg

New member
Za 1500zł znalazłeś wzmacniacz z wejściem na końcówkę mocy? Używany rozumiem? Co to za sprzęt?

Wstyd się przyznać, ale myślałem że każdy wzmacniacz będzie pasować... Wychodzi na to że te z wejściem końcówki mocy kosztują grubo ponad wartość samego RS5008. Chyba kupię sam ampli 5008 i do tego jakieś kolumny tylko nie wiem jakie :( Znajomy zaproponował Klipsch F10/C10/B20 do słuchanej przeze mnie elektro muzyki. Ale z wyglądu nie podobają mi się
 

lll

New member
Ale z wyglądu nie podobają mi się

To je olej. Na rynku jest tyle modeli, że na pewno znajdziesz taki, który przypasuje Ci zarówno dźwiękowo jak i wizualnie. Osobiście wybrałem Dali Zensor 5, ale to z racji niewielkiego obecnie pomieszczenia odsłuchowego. Natomiast ich wygląd również odgrywał rolę (zwłaszcza dla mojej lepszej połowy). :)
 

daro_stg

New member
A polecisz mi jakieś kolumny? Najważniejsza jest dla mnie jakość słuchanej muzyki. A słucham elektro w 20 m pokoju. Niestety daleko mam do jakiegokolwiek sklepu, dlatego szukam pomocy w internecie. Myślę, że plus minus 3 tys na kolumny będzie spoko - ale jak będzie duży skok jakościowy to dołożę. Pozdrawiam
 

lll

New member
Mam nadzieję, że bardziej doświadczeni - i przede wszystkim osłuchani - koledzy pomogą. Budżet masz wystarczający, by kupić coś naprawdę dobrego. Ja przy tym budżecie i metrażu zerknąłbym na Pylon Sapphire 31, aczkolwiek nie wiem czy do Twojej muzyki nie znajdzie się lepszy wybór - jest naprawdę wiele dobrych modeli w tym budżecie. Już nie mówiąc o używanych.
 

lll

New member
Pytanie do posiadaczy amplitunera Marantz SR5008 (a może i innych) - jaki tryb przypisania wzmacniacza (str. 164 instrukcji) stosujecie dla podłączonych dwóch kolumn frontowych stereo?
 
Do góry