Nagrywarka PIONEER DVR-555H-S

ArtS007

New member
Bez reklam
Ano z powodu sporych strat z niesprzedanych DVD.

Oczywiście to tylko taka (żartobliwa) spiskowa teoria dziejów z mojej strony. :)

ArtS :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wpłynęło dopiero kilka wpisów użytkowników "niebieskich" - ale wszyscy są badzo zadowoleni . na razie nie dopatrzono sie żadnych wad.
No i radzę sie pośpieszyć - bo stany nawet dla niebieskich mocno się skurczyły.
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dostałem odpowiedź z Pioneera odnosnie różnicy wyglądu nagrywarki i pilota w rzeczywistości i na ich stronach: "Witam,
W odpowiedzi na pana pytanie, odnośnie nagrywarki DVR-555, pragnę poinformować, ze różnice wynikające z wyglądu są spowodowane tym, że na zdjęciu w Internecie jest przedstawiony model DVR-555 z wbudowanym tunerem DVB-T. My do polski nie sprowadzamy tych modeli."
 

piterson1

New member
Nagrywarka ogólnie rzecz biorąc chodzi świetnie:)
Ale mam pewien problem, ponieważ nagrywarka ma wejście USB a ja od czasu do czasu lubię sobie obejrzeć Divixa;) czy jest jakiś sposób na to by móc kopiować z pendriva pliki divix na hdd (nagrywarka akceptuje tylko pliki WMA mp3 i jpg) można by wtedy oszczędzić laserek:cool:
 

sh4rky

New member
Witam, zastanawiam sie nad PIONEER DVR-555H-S albo PANASONIC DMR-EH770

Dokladnie interesuje mnie wejscie USB, a jeszcze dokladniej..
z tego co wyczytalem ani jedno ani drugie nie odtwarza divx (*.avi) z pendrive..
i nie mozna rowniez zawartosci z pendrive zgrac na dysk...

1. Czy jest to pewne/prawda ?
2. Czy jesli jest to prawda, to czy istnieje jakas dobra nagrywarka wlasnie z mozliwoscia ogladania filmow *.avi z pendrive
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pioneer DVR555 - Pewne i prawda sprawdzona doświadczalnie, jeśli chodzi oczywiście o divixy - pozostały materiał - zdjęcia i muzyka zgrywa się bez problemu :) - pozdrawiam.
 

Huwi

New member
kanal hostingowy czy to dziala

Witam

No wlasnie tez zakupilem pionka 555 i zastanawiam sie czy u nas w polsce da sie jakos zsynchronizowac go z Cyfra+ - chodzi o te kanaly hostingowe tak by mogl ladnie sobie sam nagrywac co trzeba itp. Samym dekoderem (standardowy cyfry - tez pioneer) steruje bez problemu przy pomocy G-linka. Ale kanalow hostingowych jakos nie ma :( Czy rozgryzliscie ta funkcje?

Pozdrawiam, Huwi
 

ArtS007

New member
Bez reklam
W Polsce ta usługa jest na razie niedostępna. Musisz korzystać z ręcznego Timera. Skoro GLink działa poprawnie, to nie będzie to tak pracochłonne. Mnie osobiście przedzieranie się przez RPG denerwuje, ale mój tuner nie ma ręcznego timera.

ArtS :)
 

Huwi

New member
wspolpraca z KUro

Witam ponownie

Teraz pytanko o mozliwe formaty do wyswietlenia. Chwilowo nagrywareczka podpieta jest do LCD LG 32". Docelowo ma byc Kuro. Niepokoi mnie kilka spraw odnosnie wyswietlanego formatu. Otoz tv wczesniej podpiety byl wprost po euro do tunera cyfry i z roznymi formatami nie mialem najmniejszego problemu. Moglem do woli skalowac 16:, 4:3, 2 rodzaj zooomu i Smart (czyli w pewnej czesci obraz rozciagniety a w centralnej nie). Teraz po puszczeniu sygnalu cyfry do nagrywarki a z nagrywarki po hdmi do tv zostaly mi tylko dwa formaty do wyboru 16:9 i 4:3. Przy kanale nadajacym w 4:3 nie chce ogladac po bokach tych kaszetek i tu zawsze ustawialem smart i bylo ok. Teraz moge tylko 16:9 a tu jest juz kaszana (wszystko ostro splaszczone) - nie wiem czy to wina tv czy nagrywarki. Jesli nagrywarki to w Kuro tez to moze byc problemem. Jak to rozwiazac? Moze zrezygnowac z polaczenia hdmi i puscic po euro. Nie mam tylko dodatkowego kabelka i nim kupie pytanko czy jest sens (szczegolnie ze juz kupilem nie njagorszy kabel hdmi)?

Pozdrawiam,Huwi
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też bawiłem sie z Guide plus + - i oczywiście nic z tego - najgorsze ze mam tunerek sat. Fergusona, którego Pioneerek nie obsługuje :( i według serwisu pioneera nic sie tu juz nie wymysli :(
 

szajbek

New member
1) Czy można nagrywać programy z platform cyfrowych (np. Cyfra +)? Czy da się tak nagrany film zgrać na płytkę?
2) Czy można zgrywać film z płytki dvd na hdd?
3) Czy da się powiększyć czcionkę przy divix'ie?
4) Czy odtwarzacz czyta .txt?
5) Jak rozumieć tą informacje na stronie jednego ze sklepów internetowych: "
Max. (HDD) 455 godzin"?

Będę wdzięczny za odpowiedz na moje pytania.

 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
mam ten model od zaledwie 5 dni, ale powiem co już wiem :mrgreen:

>1) Czy można nagrywać programy z platform cyfrowych (np. Cyfra +)?
jasne!
>Czy da się tak nagrany film zgrać na płytkę?
oczywiście!
>2) Czy można zgrywać film z płytki dvd na hdd?
nie próbowałem, ale pewnie w większości przypadków się nie uda (zabezpieczenia)
>3) Czy da się powiększyć czcionkę przy divix'ie?
mi się nie udało
4) Czy odtwarzacz czyta .txt?
czyta jako napisy do filmów (w tym polską czcionkę)
samych plików .txt jako takich nie otwiera bo nie ma do tego przeglądarki
>5) Jak rozumieć tą informacje na stronie jednego ze sklepów internetowych: "
Max. (HDD) 455 godzin"?
przy maksymalnej kompresji zapisu (najsłabsza jakość) tyle można nagrania uzyskać, ja nagrywam jednak na zwykłych ustawieniach - jakość fantastyczna, nie ciągnie mnie do longplaya, bo nie mam takiej potrzeby

W sumie: znakomity odtwarzacz, który bardzo polecam.
Zacytuję co napisałem kiki'emu (dzięki btw!):
Świetna jakość obrazu (zarówno z odtwarzacza płyt, z HDD, jak i z wewn. tunera!), b.szybki i wygodny w użyciu. Czyta pięknie po USB zdjęcia i mp3 (divixów nie sprawdzałem, ale podobno nie).
Ładnie odtwarza DivXy z płyt, są polskie napisy (trochę małe literki).
Do audio CD raczej się nie nadaje, chyba że komuś słoń na ucho nadepnął. :wink:

To ostatnie zdanie dotyczyło audiofili oraz nabywców o wrażliwym uchu, którym się zdawało, że minimalizując liczbę urządzeń odtwarzających uzyskają zwiększenie współczynnika WAF (Wife Acceptance Factor) :p
Aha, przy odtwarzaniu płyty CD zauważyłem lekkie pogorszenie obrazu który z kablówki i C+ przechodzi do TV przez Pioneera, ale kto włącza obraz TV do odsłuchu CD? ;)
Jakość obrazu z wbudowanego tunera jest o dziwo wyraźnie lepsza niż z tunera mojego TV Sony (CRT)! Jakość otwarzania płyt DVD spowodowała, że przeniosłem swój dotychczasowy odtwarzacz (Grundig Xenaro) do innego pokoju. Jakość nagrań dokonanych na HDD nie różni się od oryginału (kablówka i C+) przy standardowej prędkości nagrywania.
Na duży plus obok jakości obrazu - intuicyjność i wygoda obsługi!
Co mi sie nie podoba? Kiepsko przetłumaczona na polski instrukcja, sporo w niej błędów. W zestawie była kupa instrukcji obsługi, ale w egzotycznych dla mnie wersjach językowych (nie było po angielsku).
Nie zdążyłem sprawdzić jeszcze wielu funkcji, więc na tym kończę mikro-recenzję...
Jak dla mnie: sprzęt REWELACJA! Zastąpił u mnie magnetowid i staje się domowym centrum multimedialnym (biblioteka zdjęć cyfrowych, odtwarzanie mp3 przez USB, zgrywanie materiału z kamery cyfrowej przez wejście DV i mojej starej analogowej przez SVHS, itp.)
 
Ostatnia edycja:

szajbek

New member
Wielkie dzięki za szybką odpowiedź :)

I chciałbym zapytać się o jeszcze pare rzeczy...
1) Jak czytałem filmów z pendriva nie odtworzymy, ale czy da się je wrzucic na HDD i z niego obejrzeć?
2) Zabezpieczonych płyt nie wrzucimy na HDD, to już wiadomo dzieki postowi Hoodzielca, ale czy da radę skopiować niezabezpieczone płyty?
3) Czy jest możliwość nagrywania filmów w 720p nie tracąc jakości? (np. Canal + Film itp)?
4) Czy na HDD jest możliwość tworzenia własnych folderów (oddzielne na filmy, oddzielne na zadjęcia itp) i je ustawiać jako docelowe miejsca nagrań filmów?


Zapomniałbym o jeszcze jednym pytanku. Byłem ostatnio w Electro Worldzie żeby sprawdzić kilka TV. Wziąłem swój odtwarzacz DVD, film, kabelek HDMI (Pro Linka) i wyruszłem na test. Większośc TV, które sprawdzałem wypadły bardzo słabo (smużenia itp) gdy były podłączone przez HDMI. Podłączyliśmy więc przez componenty i obraz był dużo lepszy. Sprzedawca powiedział mi, że wina leży po stronie mojego odtwarzacza, ponieważ nie radzi sobie ze skalowaniem czy coś takiego i przez to obraz jest gorszy. Czy na tym Pioneerze wszystko będzie ładnie grać przez HDMI?
 
Ostatnia edycja:

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ad1. z usb nie przegrasz filmów na hdd
Ad2. Kopiować mozna do woli
Ad3. Nie sprawdzałem - mam zwykłą cyfrę
Ad4. Mozna tworzyć foldery
Ostatnie - wypróbuje jutro - po zakupie Kuro :)
 

szajbek

New member
Miałbym do Was jeszcze jedno pytanie. Już jakiś czas temu kupiłem Pioneera DVR-555H-S, ale nurtuje mnie ciągle jedna sprawa. Czy jest możliwość zgrywania filmów w formacie Divx na dysk? To dośc ważna funkcja dla mnie...
 
Do góry