Na co teraz warto zbierać kasę?

pysio78

New member
WItam!
Troszkę się zaniepokoiłem. Czym? Mianowicie na jednym z portali podano cenę Alone In The Dark na konsole. Wszystko było by fajnie gdyby wśród konsol była czarnulka ale niestety tam jej nie było. Były za to Xkolcek, PS2, Wii i PC czyli wszelkie możliwe platformy. I teraz zaczynam się zastanawiać czy cena jaką podali(179.99,- dla konsol) tyczy sie tylko podanych konsol(bez pc dla którego cena wynosi 99,-) i na PS3 będzie wyższa, czy też na PS3 ten tytuł nie wyjdzie wogóle?
 

dienekes' shade

New member
Spokojnie, premiera AITD na ps3 zostanie "tylko" opóźniona. O ile? Myślę, że tego nikt, poza developerami, nie wie. Skąd to przesunięcie w czasie? To wydaje się oczywiste. Posiadacze ps3 już za 10 dni dorwą się do Metal Gear Solid 4 i w obliczu tak mocarnego tytułu, wypuszczenie na rynek AITD byłoby marketingowym samobójstwem. Z podobnych przyczyn musimy czekać na "Killzone 2" do lutego 2009 r. Pierwszeństwo mają min. LBP. Oficjalną przyczyną przełożenia premiery są kłopoty z frame ratem. Taka wersja zapewne przypadnie do gustu fanboy' om x klocka, a i usprawiedliwia developerów w oczach żądnych AITD właścicieli PS3.

W sumie, narzekać nie mogę. Właśnie zacząłem przygodę z GTA IV, a czasu brakuje mi choćby na ten tytuł. Pewnie zanim skończę szaleństwa "rezolutnego" Serba, AITD wyląduje w sklepach i po ukończeniu GTA stanę przed wyborem "MGS 4 vs. AITD vs. (tu wpisać inne gorące gry)"
 

Ogr

New member
Bez reklam
Nie nie nie !!!! Alone w wersji PS3 ma tyle błedów ze deweloperzy postanowili dopracowac ten tytuł ,tłumaczac ze nie maja doswiadczenia z ps3 :) hehehehe Poczytajcie oficjalna stronke:D I to jest fakt, a czas wydania moze doczekac konca roku ;)Zreszta wiele innych tak samo skaszaniono i wydano ,na szczescie ATARI mysli o zyskach z gry.Dziecko sony jest tak zajefajne ze przerasta ludzkie umiejetnosci hahaha to żart Kur.... a planowałem wersje na ps3 :D
 
Ostatnia edycja:

marcin0903

New member
Premiery gier w najbliższym czasie:
- Civilization Revolution, może być ciekawie, jak dla mnie pozycja numer jeden do obadania na ten miesiąć wykluczająć MGS4 :D
- DBZ: Brust Limit, dla fanów tego gatunku :p
- MGS4, bez komentarza
- Ferrari Challenge, hm... jakoś nie spodziewałbym się jakiegoś hitu, ale zobaczymy, mam nadzieję, że się myle :eek:k:
 

dienekes' shade

New member
Tak, tak, tak Ogrze :mrgreen: Łyknąłeś oficjalną wersję niczym młody pelikan :mrgreen: Lepiej pomyśl jak AITD wypadłby finansowo w konfrontacji z MGS 4 i zastanów się, czy gdybyś był producentem/ wydawcą wypuśiłbyś grę do takiej rywalizacji. Wciąż uważasz, że tak?:hmm:

Plus, fanom łatwiej przyjąć taką "prawdę" - każdy myśli sobie "Tak, tak, lepiej poczekać na dopracowany tytuł, warto...itp, itd, bla, bla, bla. Gdyby przyznali się do opcji "Czekamy, bo chcemy zarobić, jak najwięcej i nie chcemy knock out u od Konami", gracze nieźle by się zeźlili :-D a tego nikt przecież nie chce. Ja czekam cierpliwie.

Naturalnie, każdy i tak ma swoją wersję ;)

Swoją drogą pisanie gier pod 8 rdzeni na pewno stanowi nie lada wyzwanie, podczas gdy konkurencja może pochwalić się zaledwie połową tej wartości (vide PieC) i to jest dotychczasową fraszką (jak dla programistów, którzy klepią gry w tym układzie od lat - dla mnie to czarna magia, hehe).

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

marcin0903

New member
Może i tak jest jak kolega, dienekes' shade napisał, no cóż szkoda, ale wkońcu developer nie robi gry dla czyjejś przyjemności tylko dla swojego zysku... przynajmniej My, Gracze będziemy mogli sobie rozłożyć to jakoś finansowo :), a nie odrazu tyle tytułów kupować :eek:k: , z chęcią obadam wersję na X360, a później na PS3, zobaczymy, pożyjemy.
 

dienekes' shade

New member
Motywy działania, niezależnie czy myślimy o wariancie oficjalnym, czy też domniemanym, są jak najbardziej zrozumiałe. Prawdę znają tylko deweloperzy, ale biorąc pod uwagę brak doświadczenia przy pisaniu gier na Playstation 3 i premierę MGS 4, myślę, że "bezpiecznym" jest założenie, iż o opóźnieniu premiery zadecydowały oba czynniki, kumulatywnie.

Jak zauważył kolega marcin0903, wypuszczenie kilku "głośnych" tytułów w tym samym czasie, mocno bije po kieszeni, a w przypadku wielu osób, czyni nabycie choćby 2 gier niemożliwym - uh, ceny!!! (min. w Polsce). To właśnie z tego powodu wydawcy gier muszą sprytnie żąglować terminami premier, by nie doprowadzić do kolizji i nie narazić się na straty finansowe oraz słabe statystyki.

Pozdrawiam
 

Ogr

New member
Bez reklam
Myślicie jaka bedzie zwłoka,miesiac powinien wystarczyc heh ??? Ja tam wierze w moją wersje ,widzac takie błedy w innych grach na ps3 czego nie widac w wersji na 360 !!!.Co nam z tylu rdzeni jak produkt koncowy jest mierny:hmm: Graczy majacych dwie konsole jest pełno,na mnie straca jestem niecierpliwy i kupie na 360:D
 

dienekes' shade

New member
Ogr napisał:
Co nam z tylu rdzeni
Z czasem to pojmiesz :mrgreen: Mam nadzieję, że już na początku 2009 r. :mrgreen: Co do przewagi, jaką dzięki lenistwu i brakowi kompetencji programistów, posiada x box 360, nawet nie będę polemizował. Macie rację. Słuszne porównania mogą zachodzić jedynie pomiędzy tytułami pisanymi od podstaw na daną platformę - "excluziwami", reszta to marność, niestety. Przykład? GTA IV - pomyślcie jak wyglądałaby ta gra, gdyby programiści mieli do dyspozycji 50 GB pojemności Blu Ray i zoptymalizowali kod tylko pod jedną maszynę...Eh, marzenia :p

Ps. Ciekawe dlaczego Quake Wars na x boxa jest uboższy o widok z kokiptu pojazdów, podczas gdy wersja na ps3 go posiada :hmm:
 
Ostatnia edycja:

Free_Animator

New member
dienekes' shade napisał:
Z czasem to pojmiesz :mrgreen: Mam nadzieję, że już na początku 2009 r. :mrgreen: Co do przewagi, jaką dzięki lenistwu i brakowi kompetencji programistów, posiada x box 360, nawet nie będę polemizował. Macie rację. Słuszne porównania mogą zachodzić jedynie pomiędzy tytułami pisanymi od podstaw na daną platformę - "excluziwami", reszta to marność, niestety. Przykład? GTA IV - pomyślcie jak wyglądałaby ta gra, gdyby programiści mieli do dyspozycji 50 GB pojemności Blu Ray i zoptymalizowali kod tylko pod jedną maszynę...Eh, marzenia :p

Ps. Ciekawe dlaczego Quake Wars na x boxa jest uboższy o widok z kokiptu pojazdów, podczas gdy wersja na ps3 go posiada :hmm:

procesor nie ma 9 rdzenie tylko 1 glowny rdzen +5 pomocniczych jednostek do roznych przeliczen i o ile procek od ps3 jest jakies 50% szybszy od procesora z x360 o tyle karta graficzna jest juz wolniejsza o jakies 50%

:roll:
wiec cudow sie raczej nie spodziewaj w 2009 roku
ja bardziej przepadam za grami na ps3 majac obie konsole ale widze czesto jakie ciecia sa robione w grach by gry dzialaly na ps3 plynnie
zaleta konsoli sony sa bardzo dobre i doswiadczone studia ktore robia swietne gry i to ich glownie zasluga ze gry wygladaja tak dobrze ;)
 

dienekes' shade

New member
Heh, a kto pisał o 9 rdzeniach?? CELL ma 8 rdzeni, z czego 1 jest "uśpiony". A cudów się spodziewam :D Wspomnę choćby o Killzone 2 i, mam nadzieję, pełnym GT5 - już sam prolog pokazał, jak powinny wyglądać auta w grach. "Pełna" wersja może to zrobić tylko lepiej. Liczę też, że 2009 r. przyniesie nam trzecią odsłonę God of War.
 

szakal9999

New member
Ok, no to jak mówimy o specyfikacji technicznej to tak:
Konsola ma 8 rdzeni wektorowych 3.2 GHz. jednostka sterująca PPC. 1 rdzeń awaryjny (jak by któryś się zepsuł), 1 dla systemu i 6 dostępnych dla gier. 256MB RAM i 256 MB na grafikę. Grafika to, o ile dobrze pamietam, jakiś układ nVidia. Gdy mamy linuxa, dostępne mamy 2 rdzenie i brak dostępu do układu graficznego.
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dienekes shade: sorry chłopie, ale ty jakiś nawiedzony jesteś..
bawi cie wymyślanie teorii spiskowych ? polepsza ci to samopoczucie, czy może wyrównuje dysonans moralny po wydaniu grubej kasy na PS-a ? dzisiaj NIKT nie patrzy na to, czy inny tytuł wyszedł, czy też nie - liczy się czas, bo konkurencja nie śpi! im szybciej coś się wyda, tym więcej napaleńców się złapie! poucz się troche nowoczesnej ekonomii! dzisiaj najważniejsze jest, ile tytułów/biletów/sztuk opchniesz w pierwszym miesiącu - później ceny lecą na łeb i zainteresowanie maleje...

i to nie ma nic wspólnego z wyższościa jednych konsol na drugimi - IMO obie maja swoje mocne strony... PS3 pewnie dobrze się zdąży umocnić na rynku, jak MS bedzie musiał myśleć nad nowym sprzętem - ale to jeszcze długa historia.. narazie porównywanie wyników sprzedaży ma tyle samo sensu, co przepowiadanie kolejnej zimy na początku wiosny ("bo górale juz 3 lata drewno na opał zbierają").. opanuj troche swój niepohamowany zachwyt i napij sie chłodnej wody.. obie konsole mają technologiczne różnice, które w pewnych zastosowaniach mogą dawać im potężnego kopa, w innych boleśnie ograniczać.. wychwalanie jednej ponad drugą jest zwykłym... hmm.. no, nie ważne.. fanatyzm jest niezdrowy i lepiej go uśmiercać w zalążku..
 

dienekes' shade

New member
Uhuhu, toś się napocił :mrgreen: Nie dziwi mnie, że stanowisko odmienne od Twojego starasz się torpedować quasimerytorycznymi argumentami. Wiadomo, większości nie przekrzyczę, a posiadacze x boxów w Polsce dominują (przewaga roku na rynku, niższa cena + możliwość spiracenia w ramach pakietu "Ubogie Państwo"), stąd taki, a nie inny ton moich wypowiedzi. Spiskowe teorie? A pisalem o takich? Nie, choć pewnie fanatyzm, który mi zarzucasz, przysłonił Twój osąd i podszeptał co nie co :-D

Bywaj zdrów i ciesz się swoim sprzętem, o ile go posiadasz/ jeszcze się nie zepsuł.
 
Do góry