[Nasze Zestawy AV] Moje zabawki

Ataszek

Active member
Bez reklam
Lolek i jak ten Rose RS250 ? Jakie Twoje odczucia słuchowe i jak z funkcjonalnością - jak chodzi apka ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie świetny, fajniejszy niż wszystko to co do tej pory słuchałem. Do tego aplikacja bardzo dobra co najmniej tak dobra jak w Luminach, czy też aurelikach, a naszym zdaniem co testowaliśmy jest fajniejsza i to jak jest fajny do sterowania i łatwość obsługi i funkcjonalność tego urządzenia - bardzo fajny. Do tego barwa, dynamika, szczegółowość i taki spokój jak się słucha z tego urządzonka, zabawka przednia, patrząc, ze nie kosztuje kosmos.. Dwóch kolegów już kupiło w tym jeden miał lumina i sprzedał, a drugi miał Arcama ST 60 i również sprzedał.. ja również zamówiłem :bober:, pod koniec sierpnia powinien być u mnie. W poniedziałek zamawiam zasilający i IC RCA do niego :)
Ps. Oczywiście całościowo Lumin T2 , Rose 150 były deko lepsze, ale 100% droższe , jak dla mnie i dla tych dwóch znajomych, odtwarzacz sieciowy jest drugim źródłem i nie warto było dla nas dokładać tej kasy. Natomiast Coctail Aaudio ten za 20a tysi to porażka KOlego.. szkoda kasy zwykła 45 zdecydowanie duzo lepiej się prezentuje w stosunku cena-jakość. Tylko ten pro lepiej wykonany jest.. i to widać namacalnie.. w stosunku do 45.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Patrząc całościowo to ilość plusów jest przeważająca w stosunku do tego, że brak będzie XLR-ów, a tym bardziej, że to źródło u mnie będzie wykorzystywane jako drugie, a główne pozostaje cdik, bo jest on dla mnie lepszy, jeśli chodzi o jakość dźwięku. Streamer ma uzupełniać, a fakt, że jeden z kolegów miał na XLR Lumina i sprzedał, a kupił Rose 250ę świadczy o tym, że zarówno pod względem dźwięku jak i obsługi i funkcjonalności ten streamer jest lepszym i fajniejszym urządzeniem. Drugi miał również możliwość podłączenia XLR-ów a słuchał Arcama na RCA, bo brzmiało mu bardziej analogowo, ale też sprzedał i kupił Rose. :) A pod koniec sierpnia, bo po pierwsze nie mam teraz do niego kabli, dopiero są zamówione, a po drugie chce to zgrać z inną jeszcze sprawą, ale czy się uda to zależy od drugiego dystrybutora. :) Ja podchodzę do streamera jak kot do jeża, ale to urządzonko jego zalety jak i funkcjonalność spowodowała, że troszkę zacząłem inaczej patrzeć, a do tego dość bardzo przyjemnie gra i będzie można posłuchać tego, czego nie ma na płytach, a jest troszkę tego, albo posłuchać spokojnie to co chce się kupić. Plus można posłuchać pojedynczych utworów, gdzie w przypadku cdika nie ma takiej możliwości, bo musisz kupić płytę, aby np posłuchać jednej, czy dwóch piosenek z płyty.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W końcu się przekonałeś do strumieniowca, no i dobrze.
Nie wiem jak tam z obsługą radia internetowego, bo to, że jakość będzie gorsza wiemy, ale tutaj też warto się pochylić z uwagi na niesamowitą wręcz różnorodność utworów.
Tych stacji są tysiące, ale niektóre mają genialny wręcz repertuar. Coś, czego człowiek w życiu by nie odkrył.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Stacji radiowych jest od groma i mało tego można sobie wejść w konkretne Państwo i wyszukać sobie stacji lokalnych z tych Państw. I tak jak napisałeś repertuar jest wszelakiej maści, tego po prostu nie ma na płytach. Jego funkcjonalność zabija, pod wielkim wrażeniem jestem, jak co niektóre te streamery mnie strasznie irytowały pod względem funkcjonalności oraz aplikacji jaką posiadały, to w tym przypadku jest to naprawdę fajne, a i jakość naprawdę jest zadawalająca.
A dzisiaj mi przyszła podstawka z granitu pod streamer :) kable też już zamówione, więc wszystko idzie ku dobremu :) Tablecik samsunga 8,7 cala zamówiony, niestety w tych rozmiarach nie ma wyboru zbytniego, ale najnowszy A7 z tego roku do sterowania aplikacjami w streamerze na spokojnie wystarczy.



Natomiast z innej beczki rozpiep... mi się BR laser poleciał, a on w tym BR składa się tak jakby z trzech i jakieś kondensatorki się porozklejały, dałem do serwisu , cenę mi powiedzieli to szał, ale wszyscy już po rezygnowali z robienia odtwarzaczy, zostały po 1300 czy 2000 zl plastikowce, wiec pewnie przyjdzie mi go naprawić, tylko mam nadzieję, że dobrych kilka lat posłuży. Odtwarzcz DVD Onkyo duzo więcej przeżył filmów, plus muzyka z niego też leciała , a ten tylko filmy (zdecydowanie mniej obejrzanych filmów) i koncerty i padł na dobre. Onkyo mniej awaryjne w moim przypadku i u niektórych moich znajomych.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nigdy na taki pomysł nie wpadłem z płytami cd :) , z filami trzeba było tak uczynić, bo strasznie duzo miejsca zajmują, a do większości i tak już pewnie nie wrócę.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Nigdy na taki pomysł nie wpadłem z płytami cd :smile:
No tak,to na razie tylko jedna ściana :D
32e7e2a6f354e1a2ef12987d5ce66635.jpg
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolekcja robi wrażenie, ale takiej ilości to już nie da się odsłuchać, chyba że jest się na emeryturze. :-o Ale na fejsie są ludzie, którzy mają pokaźne ilości płyt. Osobiście najwięcej widziałem u jednej osoby ponad 1300 płyt cd i około 1200 płyt winylowych i coś takiego to już naprawdę robi wrażenie na zmysłach.:p
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jeszcze brak streamera, ale poprzez amplituner można już się pobawić. :)


Kabelki do streamera powinny być za jakieś dwa tygodnie, także powoli, powolutku i będzie wsio do streamingu. Elektronika zamówiona, tylko cierpliwości potrzeba.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I to już ostatnia, chyba :) rzecz od AQ*** stałem się właścicielem kabla Ethernetowego Cinnamon.*** USB też AQ carbon :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I stało się dopłynął z powietrzem z kraju kwitnącej wiśni. Accu E-800 i Accu DP-570 :bober::blagam: :bober:




Zabawki będą podpięte IC holenderskiego producenta, który wypuścił kabel na 35 lecie istnienia firmy - Siltech Crown Princess na wtykach Oyaide XLR Focus 1 (piny wykonane z brązu fosforowego, (srebrzony - 1,5 μm i rodowany - 0,3 μm, zewnętrzna obudowa: chromowany mosiądz).




I teraz pozostaje tylko słuchać i można się w końcu na spokojnie

Choć to jeszcze nie koniec...
I chyba już bez złośliwości mogę kupować lepsze płyty cd/sacd itp. :)
 
Ostatnia edycja:

vvv

Well-known member
Bez reklam
WooW !!!
Już myślałem ze mam po uŸtopie ale jak obserwuje Temat to
Nic innego mi nie zostało jak na ... wprosić się do Ciebie !
Oczywiście jakiś 15 letni .... wezmę :)
Lolek ale MASZ teraz Zagwozdkę !
Czekam na WIEŚCI !!!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jutro powinny kabelki przyjść do streamera, a potem już sam odtwarzacz . Najgorsze, że to na kabel głośnikowy jeszcze trzeba bezie długo poczekać.. stolik też trzeba zamówić, ale do końca tygodnia musze myśli zebrać i złożyć zamówienie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Doszły kabelki włoskiego producenta Ricable do streamera:
1. Ricable Magnus Power MK II

2. Ricable Invictus Signal RCA

Tak jak pisałem wykonanie tych kabli jak i jakość dźwięku w stosunku do ceny tych kabli jest świetna, poprzez dystrybutora można sobie zamówić każdą długość kabla, dosłownie co do centymetra, do tego można sobie zmienić kolor oplotu na jak nam pasuje, który ten producent posiada i ja tak uczyniłem przy IC. Jestem naprawdę zadowolony i nie mogłem uwierzyć, kiedy pierwszy raz je zobaczyłem i podpięliśmy pod sprzęt, że za tego typu pieniądze można otrzymać tak dobre jakościowo kable i tak świetnie wykonane.





 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Gratki Lolek :eek:k:- to już jest "gruby" sprzęt a kabelki fajnie się prezentują na fotkach - skrobnij coś jak trochę posłuchasz (jak się wszystko poukłada dźwiękowo)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dam znać jak troszkę posłucham jak już będzie streamer. Za kilka dni na tydzień śmigam na Mazury, jak widzisz latem nie potrafilmy usiedzieć długo w domu, są ciekawsze rzeczy do robienia niż słuchanie muzyki, albo oglądanie filmów.:-D
Ale dwa tygodnie i streamer będzie w domku.
 
Do góry