[Nasze Zestawy AV] Moje zabawki

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mówią o tym w różnych branżach, w motoryzacji również i to nie w jednym salonie. Aczy się potwierdzi, zobaczymy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, że masz rację, tylko do tego trzeba dodać jakiegoś grajka ala plastik, który atmos robi na 20 głośników i to już jest pełnia szczęścia. A i oczywiście dobry net, żeby ściągać filmy i muzykę. :blagam:
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, że masz rację, tylko do tego trzeba dodać jakiegoś grajka ala plastik, który atmos robi na 20 głośników i to już jest pełnia szczęścia. A i oczywiście dobry net, żeby ściągać filmy i muzykę. :blagam:

Śmieszne i zarazem smutne,ale chociaż gogle VR pójdą do przodu ;-)
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
No masz rację Lolek !
Dlatego cieszę się że zakupiłem na początku roku nowe (czytaj wymuszone bo się zepsuły)
Sprzęty AGD wyszło że niezłe złote udało się nie wydać :)
Teraz został mi Ekspres do kawy co się dwa dni temu (zapalił ) :)
Widzę że muszę szybko myśleć :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Stolik na elektronikę zamówiony, po wielu dniach przemyśleń nad ofertami od firm zajmujących się produkcją tego typu akcesoriów w audio, wybór padł na stolik (pod indywidualne zamówienie) od Producenta Audiophilar, model High End Line III S fornir Heban Cayenne. Zamówienie złożone, teraz 8 tygodni i będzie można powiedzieć magiczne zdanie: stoliczku nakryj się.. :) mam nadzieję, że nie będzie***żadnych niespodzianek.***Szkoda tylko, że przez ostatni rok tak ceny poszybowały w górę. :-(
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kto bogatemu zabroni, wklej jakieś fotki, jak to na żywo będzie się prezentować razem ze sprzętem. Ja w stoliki osobiście nie wierzę - w kontekście jakichkolwiek właściwości poprawiających brzmienie, tudzież nie wprowadzających "zakłóceń", ale jak sprzęt drogi, to dlaczego nie dedykowany porzadnie wykonany stolik ; )
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Troszkę inaczej podchodzę do tego tematu, ja zawsze byłem tego zdania, że stolik nie gra i dalej tak twierdzę, ale to może dlatego, że nigdy nie byłem, nie jestem i nie będę audiofilem. :) Ale ma być wykonany stolik wzorcowo i ma spełniać swoje zadanie, czyli sprzęt na nim postawiony ma być bezpieczny. szkoda tylko właśnie, że w przeciągu roku tak poszły ceny, ale to nie tylko w tej branży. A pomimo tego zobaczcie jaki jest czas oczekiwania ... :) A przecież wszystko jest na miejscu, a pomimo tego , ludzie zamawiają, chcą jeszcze coś kupić, zanim inflacja zje im kasę.

Taki fornir mniej więcej, bo zdjęcie oszukuje zawsze po trosze.

 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kto bogatemu zabroni, wklej jakieś fotki, jak to na żywo będzie się prezentować razem ze sprzętem. Ja w stoliki osobiście nie wierzę - w kontekście jakichkolwiek właściwości poprawiających brzmienie, tudzież nie wprowadzających "zakłóceń", ale jak sprzęt drogi, to dlaczego nie dedykowany porzadnie wykonany stolik ; )

Armanig jak pytałem się o stoliki każdemu Producentowi mówiłem od razu, że mi stolik nie gra.. i żaden z nich słowem się nie odezwał :) Stolik ma być wykonany wzorcowo Ale są ludzie, którzy, którzy twierdzą inaczej i maja takie prawo.. Miałem stolik jeden za rozsądne pieniądze, z litego drewna, ale raz, że trzeba mieć pewność, ze to drewno jest odpowiednio składowane itp sprawy, a gościa się nie zna, to nie SF, ze wiem jak oni to przetrzymują i kupując kolumny po części z drewna mam pewność, że nic się nie stanie z nimi , co by mnie wnerwiło.. A druga sprawa, wszystko fajnie wyglądało z daleka, ale jak już się zobaczyło jak nogi są mocowane do blatów to niestety już to wyglądało zdecydowanie słabiej.. niestety coś za coś..
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ja tam myślę, że dobry stolarz zrobiłby tak samo solidny stolik za 1/3 ceny.

Naprawdę interesuje Cię jak składowane jest drewno na stolik? To nie więźba dachowa, żeby miało to znaczenie :D Ale nic trzeba sobie jakoś tłumaczyć wybór stolika audio za 6k zł.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz to nie o to chodzi, czy mnie to interesuje, dwie osoby mi znane miały stolik pod audio z litego drewna, gdzie im obu blaty się powyginały i tam nie było 100 czy 200 kg na blacie, a jednak... wykończenie też na tych stolikach się różni, każdy ma wybór, ale znam osoby co mają takie stoliki i tak jak napisałeś powiedzmy za 1/3 tej ceny i na razie nic się im nie dzieje. Ale mówią, że jak coś to już nie kupią drugi raz... Tamte dwie osoby co miało stolik od stolarza w tej chwili już mają zupełnie inne stoliki... raz kupili, nie wyszło , drugi raz tego samego numeru nie powtórzyli.
Kolego 6 to wielu by chciało aby było.. .. :) a to i tak by było drożej niż rok temu.. tak naprawdę to uzależnione od wielu rzeczy choćby czy się chce MDF, czy sklejka, która jest droższa itp sprawy, sam fornir to tez różnica w cenie, wysoki połysk to kolejne pieniądze itp..
Ale tu nie chodzi o tłumaczenie, bo ja sobie zdaje sprawę, że to nie jest adekwatne do tego co się dostaje, a jak bym chciał sobie to tłumaczyć, to bym nie kupił, bo to nie ma sensu swój zakup zrobić i potem sobie tłumaczyć.. ma się chęć i się kupuje.. z kablami jest bardzo podobnie, a tam ceny są zupełnie inne ..:)
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Jasne, nabijam się. Niech kosztuje i 20k zł, nic mi do tego. Podejście chociaż masz zdrowe i nie wmawiasz sobie, że audio lepiej zagra na tym stoliku :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bo ja mam swoje podejście do audio, choć szanuje zdanie tych, którzy twierdzą, że im stolik gra, mi nie, pewnie słuchu nie mam.. ale jakoś muszę z tym żyć. A stolik chce mieć taki jaki mi sprawi przyjemność i tyle... :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja tam myślę, że dobry stolarz zrobiłby tak samo solidny stolik za 1/3 ceny.

Pewnie, że by zrobił. Tylko weź znajdź porządnego, wytłumacz mu co konkretnie chcesz, niech znajdzie odpowiednie materiały (nóżki, nakrętki itp.) następnie oczekuj, że to wszystko będzie faktycznie wyglądać perfekto i stricte "audiofilsko", bo to, że stolik nie gra doskonale wiemy. Jak się uda, to masz za ułamek ceny, a jak nie masz, a chcesz mieć pewność, to idziesz do kogoś kto się w tym specjalizuje. Widz polega na tym, że specjalizacja w danej dziedzinie zawsze kosztuje więcej, a że producent (czyli mądry stolarz) trafił w odpowiednią branże, to doi kasę. Biznesowo strzał w 10.
Tutaj liczy się pomysł i kompleksowa obsługa, a dla klienta święty spokój i m.in za to się placi tą nadwyżkę.
Patrz ASO, jak ktoś nie ma zaufanego mechanika, a chcesz przyoszczędzić, to zaczyna się tułaczka i poszukiwania, siedzisz w jakiś obskurnych poczekalniach i łazisz po błocie obok serwisu, w ASO bulisz więcej, ale w zamian dostajesz jakiś standard, nawet jeżeli pozorny, ale siedzisz na skórzanej sofie, a kawusie podaję elegancka uśmiechnięta dziunia ; )

PS. Ja wiem, że niektórzy wolą latać po błocie obok serwisu, mieć tak samo dobrze naprawione auto, a za zaoszczędzone pieniądze pójść do klubu go go i finalnie więcej ugrać, ale nie każdy lubi/potrafi, czy nawet chce kombinować. Lolek płaci i ma święty spokój, czyli coś za coś ; )
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dla mnie stolik musi po pierwsze utrzymać sprzęt, który ma na nim stać bez ryzyka wyginania czy uszkodzenia, ale również ma cieszyć oko bo stoi przeważnie w widocznym miejscu.
Lolek, masz już fajny sprzęt to stolik jest brakującą wisienką...jak dojedzie fotki obowiązkowo :)
 
Do góry