[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

P-U-M-A

New member
Modyfikujesz ekran rozwijany?. Zapodaj jakieś zdjecia

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Właśnie szukam inspiracji trochę. Ale myślę nad czarną roletą która będzie sie rozwijać z 5-10mm przed ekranem na odpowiednią wysokość a ekran główny po prostu podniosę wyżej.
Teraz mam ekran manualny więc po testuję czy takie coś się nadaje. Do celowo będzie ekran elektryczny więc musiało by to się jakoś automatyzować.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Właśnie szukam inspiracji trochę. Ale myślę nad czarną roletą która będzie sie rozwijać z 5-10mm przed ekranem na odpowiednią wysokość a ekran główny po prostu podniosę wyżej.

Teraz mam ekran manualny więc po testuję czy takie coś się nadaje. Do celowo będzie ekran elektryczny więc musiało by to się jakoś automatyzować.
Myślałem, że już to testujesz. Armanig takie coś ma zrobione

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

P-U-M-A

New member
Bipo nie myślałeś o jakiejś modyfikacji ekranu żeby był wieloformatowy? Dzisiaj zwykłym materiałem na szybko zmodyfikowałem ekran 16/9 na 21/9 i jestem zachwycony. Muszę pomyśleć o jakimś ciekawym rozwiązaniu

Myślałem, że już to testujesz. Armanig takie coś ma zrobione

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Jedynie ręcznie złapałem czarne płutno na jeden seans i wiem że tego mi trzeba.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Przy tym to trzeba mieć chyba duży calaż. Bo te 21/9 zmniejsza obraz. To prawda.? Chyba minimum 120" trzeba mieć. Żeby to się jakoś prezentowało.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tutaj masz wątek który założyłem odnośnie ekranów Multiformat.
Pisz tam, żeby koledze nie zaśmiecać.
http://www.hdtv.com.pl/forum/projek...do-21-9-domowej-roboty-wykonanie-pomysly.html
Zdjęcia niestety zostały usunięte z serwerów które wklejałem, ale w wolnej chwili dorzucę.

Dla mnie już nie ma powrotu, absolutnie nie wróce już do "tradycyjnego" ekranu.
Z dwóch przyczyn:
1. W tańszych projektorach ta czerń (góra/dół) nie będzie tak dobra, a po fizycznym "odcięciu" DRASTYCZNIE poprawia się jakość odbioru.
Powiedziałbym, że zamiast wymieniać na lepszej klasy projektor, lepiej wymienić ekran. Więcej będzie pożytku z wymiany ekranu, jak z wymiany projektora i ponownie wrzucenie na tradycyjny ekran.
2. W droższych, topowych projektorach naturalnie jest już lepiej, ale tutaj tym bardziej inwestując w projektor rzędu 10, 20, 50tyś. tym bardziej nie wyobrażam nie dopieścić tego aspektu.

Co do 21:9, to zdecydowana większość filmów jest w tym formacie - czyli z tzw. "pasami"
Trzeba o tym pamiętać, to co super optymalnie wygląda na 16:9, już na materiale 21:9 jest mniejsze i chciałoby się delikatnie obraz poszerzyć z uwagi na już zmniejszoną wizję (pasy), dlatego absolutnym ideałem są ekrany multiformat, ale także z poziomem. Do tego oczywiście projektor musi mieć możliwość wpasowania się optyką, ale to już zupełnie osobny temat.
 
Ostatnia edycja:

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Aha. Bo ja mam 105" ale jeszcze nic nie oglądałem bo jeszcze brak projektora. [emoji57]
I się tak zastanawiałem jak o tym piszecie, bo płyt już też trochę mam. A tam to chyba popularny format.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Tutaj masz wątek który założyłem odnośnie ekranów Multiformat.
Pisz tam, żeby koledze nie zaśmiecać.
http://www.hdtv.com.pl/forum/projek...do-21-9-domowej-roboty-wykonanie-pomysly.html
Zdjęcia niestety zostały usunięte z serwerów które wklejałem, ale w wolnej chwili dorzucę.

Dla mnie już nie ma powrotu, absolutnie nie wróce już do "tradycyjnego" ekranu.
Z dwóch przyczyn:
1. W tańszych projektorach ta czerń (góra/dół) nie będzie tak dobra, a po fizycznym "odcięciu" DRASTYCZNIE poprawia się jakość odbioru.
Powiedziałbym, że zamiast wymieniać na lepszej klasy projektor, lepiej wymienić ekran. Więcej będzie pożytku z wymiany ekranu, jak z wymiany projektora i ponownie wrzucenie na tradycyjny ekran.
2. W droższych, topowych projektorach naturalnie jest już lepiej, ale tutaj tym bardziej inwestując w projektor rzędu 10, 20, 50tyś. tym bardziej nie wyobrażam nie dopieścić tego aspektu.

.
Tak tak ok. Koniec tematu. Czytałem to już kiedyś.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do PUMY pisałem ; ) kilku Kolegów już ma i jest kilka wskazówek.
Czekam aż Bipo w końcu się przekona, ale z tego co pamiętam jest problem z napisami (?) czyli wylatują po za ekran, u mnie jest Shield, a filmy zrzucane, więc można przesunąć na film napisy.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Armaning Rozpoznanie w temacie zrobione. Plan jest tylko trzeba jeszczcze akceptację WAŻ i coś się zadzieje w temacie.... po malutku... :)
Co do napisów to nie ma problemu oppo ma możliwość zmiany poziomu napisów :)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Wczoraj oglądałem Życie pi w 4k HDR , obraz mnie poprostu oczarował. Tak dobrego efektu hdr dawno nie widziałem. Dodajac do tego kontrast natywny JVCa i czerń obraz wyszedł jak na oledzie...:)

Wiadomo telefon przekłamuje ale oboje z Żoną zstwierdzilismy że obraz w tym filmie robi efekt wow.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Oglądałeś może już na kinie domowym Godzillę II ? Czytałem że to dobry film jeśli chodzi o dźwięk. U mnie na dwóch klipsch r-112 sw chciało ściany przesunąć. Nie wiem czemu ale bardzo korci mnie przejście na svs, bo wszyscy twierdzą, że tu dopiero jest zejście. Teraz jeszcze inny kolega kupił svs sb3000 i jest zadowolony. Wcześniej u Ciebie słyszał sb2000. Czy to faktycznie taka różnica? I to jeszcze w konstrukcji zamkniętej? Kurcze na razie nie mam gdzie tego posłuchać. Nie znam kompletnie tej konstrukcji. Ostatnio rozmawiałem z szewim i on tam jest zadowolony ze swoich DALI E-12. A to podobna półka chyba co moje klipsche. Ale człowiek cały czas coś chce zmienić. Wiem że Ty też kiedyś nie byłeś przekonany do subów zamkniętych. Czy one dają taką frajdę jak otwarte? Ja lubię krótkie konkretne walnięcie. Nie lubię ciągnącego się. U siebie uzyskałem to przy zmianie fazy. Jest walnięcie i koniec. Ale dywan się konkretnie rusza. Czy warto przejść już na svs? Plus to też małe gabaryty.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Rafał i Szewi byli u mnie więc przechodząc na SVS słyszał Rafał jak gra taki svs w konstrukcji zamkniętej. Tym bardziej, że miał u siebie 4 suby z bas refleksem.
Byłem u Szewi wielokrotnie i znam jego system doskonale. Ponadto ostatnio mu pomagałem skalibrować kino na dwa suby dali. Ten bas u niego z tych dwóch dali jest zupełnie inny niż u mnie. To nie tak, że suby z bas refleksem grają źle lub lepiej od tych zamkniętych i odwrotnie. Są to zupełnie inne konstrukcje i zupełnie inny bas. Ja po tym czasie w jakim użytkuje suby zamknięte na obecną chwilę wolę bas z obudowy zamkniętej.
Dużo zależy od preferencji. Bas z obudowy zamkniętej jest ultra szybki, bardzo precyzyjny i do tego mocno odczuwalny taki w punkt.
Przy bas refleksie masz wrażenie głębszego zejścia i wydłużenie basu. Jednym to bardziej pasuje innym nie. Może się okazać, że po zakupie dwóch subów w obudowie zamkniętej powrócisz do bas refleksu bo będzie Ci czegoś brakować.....
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Rafał i Szewi byli u mnie więc przechodząc na SVS słyszał Rafał jak gra taki svs w konstrukcji zamkniętej. Tym bardziej, że miał u siebie 4 suby z bas refleksem.
Byłem u Szewi wielokrotnie i znam jego system doskonale. Ponadto ostatnio mu pomagałem skalibrować kino na dwa suby dali. Ten bas u niego z tych dwóch dali jest zupełnie inny niż u mnie. To nie tak, że suby z bas refleksem grają źle lub lepiej od tych zamkniętych i odwrotnie. Są to zupełnie inne konstrukcje i zupełnie inny bas. Ja po tym czasie w jakim użytkuje suby zamknięte na obecną chwilę wolę bas z obudowy zamkniętej.
Dużo zależy od preferencji. Bas z obudowy zamkniętej jest ultra szybki, bardzo precyzyjny i do tego mocno odczuwalny taki w punkt.
Przy bas refleksie masz wrażenie głębszego zejścia i wydłużenie basu. Jednym to bardziej pasuje innym nie. Może się okazać, że po zakupie dwóch subów w obudowie zamkniętej powrócisz do bas refleksu bo będzie Ci czegoś brakować.....

Mi się wydaje, a nawet jestem przekonany, że sub z BR w wielu wypadkach jest dobrym, czy nawet bardzo dobrym wyborem. Kwestia jest jedna, że tego typu sub wymaga więcej zabawy i lepszego salonu pod względem akustycznym. Jakby człowiek miał salon dedykowany do KD, powiedzmy 40 m z odpwoidnią akustyka itp to taki sub pewnie wielu przypadkach mógłby być lepszym rozwiązaniem, nawet być może lepszym niż mój ulubiony sub, czyli Velodyne z serii DD. Chociaż miałem okazję dwóch naraz słyszeć w akcji DD18 na prawie 50 m i było fantastycznie. Nie mniej jednak w wielu wypadkach sub z BR jest tańszym, więc kupując dwa dobre suby tego typu naprawdę w kinie domowym w takiej salce można uzyskać dobry efekt.
A mając salon w bloku, czy nie za duży salon rodzinny w domu, wybór suba zamkniętego jest wygodą i mniej zabawy z nim, aby taki sub zagrał na odpowiednim poziomie.
 
Ostatnia edycja:

mariusz025

New member
Dzięki, mam identyczny rozkład pokoju i proj wisi w tym samym miejscu dlatego pytam żeby nie cieło, a jeszcze jedno, do JVC video oddzielnie a do AMP dźwięk oddzielnie czy na jednym kablu przez AMP?
 
Do góry