[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie jest wątek analogowy.. a są i tacy, którzy nie planują zakupu gramofonu, ale jak mogą to słuchają u kogoś takich płyt, a poczytać zawsze można. Nikt nikogo nie zmusza do czytania, więc Ci, którzy żyją wyłącznie plikami nie muszą czytać.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Spokojnie, napiszę nie teraz ale wkrótce co i jak oraz dlaczego wybrałem daną rzecz ponieważ jeszcze jakiś czas mi to zajmie. Z gramofonem trzeba na spokojnie aby się nie sparzyć na początku bo później zostaje długi nie smak.
Mam nadzieje, że jak wszystko pójdzie dobrze to do końca roku zagra u mnie czarna płyta.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ciekawe kto jeszcze 2-3 lata temu wzbraniał sie od gramofonu... :D

Fajnie, zamkniesz już temat różnych źródeł i będziesz tylko wybierał w zależności od chęci, i nastroju ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Whiplash Blu ray
Nie wiedziałem gdzie to napisać wiec napisze tutaj..
Film nie dawno zakupiłem dla uzupełnienia swojej kolekcji.
Po obejrzeniu stwierdzam jedno, film dla mnie genialny pod względem fabuły. Ma to coś, że ogląda się go od deski do deski.
Dźwięk bardzo dobry, efekty i solówki na perkusji pierwsza klasa.

Obraz
Tutaj napisze tak, film bardzo dobry do testów głębi czerni i odcieni szarości oraz kontrastu. Aktor na którego pada swiatlo reflektora a reszta wokół czarna to dobry test dla tv i projektorów. Tutaj mój JVC RS540 pokazał niesamowita klasę. W chwili kiedy gasną nagle światła w pokoju robi się nagle tak czarno że przez chwilę nie widać nic, kompletna ciemność. Na sony 270 widać było w takich scenach duża poświatę ekranu , tak jakby był włączone delikatnie podwietlenie. Tutaj jest praktycznie ciemność. Dopiero po dłuższej chwili jak nasze źrenice się przyzwyczaja do kompletnej ciemności zauważamy gdzie jest ekran.
Tutaj wielkie brava dla JVC bo na dwóch moich poprzednich sony takiego czegoś nie było.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Film z 2014 roku, a ty mówisz że to starocie ;) ??? ;)
Na mnie też zrobił wrażenie. Świetna gra aktorska zarówno głównego bohatera jak i drugoplanowa, nauczyciela. Świetny klimat, dialogi, muzyka i napięcie. Choć oglądałem go już dawno to pamiętam, że film nie był przewidywalny, kilkukrotnie zwrot akcji mnie zaskoczył.
Również gorąco polecam, nawet jeśli nie macie takiego kina jak Bipo. ;)

Starocie , ale fajny film.. na pewno jak ktoś nie oglądał to warto obejrzeć.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Szkoda ze usunęli z netflixa bo ogladalem raz i jeszcze ra bym obejrzał. Kompletnie nie moja bajka, ale oglądało sie świetnie
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Film z 2014 roku, a ty mówisz że to starocie ;) ??? ;)
Na mnie też zrobił wrażenie. Świetna gra aktorska zarówno głównego bohatera jak i drugoplanowa, nauczyciela. Świetny klimat, dialogi, muzyka i napięcie. Choć oglądałem go już dawno to pamiętam, że film nie był przewidywalny, kilkukrotnie zwrot akcji mnie zaskoczył.
Również gorąco polecam, nawet jeśli nie macie takiego kina jak Bipo. ;)

Dla mnie stary, może nie w 100% znaczeniu tego słowa, ale to juz jest stary film.. ale film jest fajny, choć jestem przekonany, że dla wielu ten film może nie być tak dobrym jak dla nas.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie do końca, bo film sprzed roku czy dwóch lat nie nazwałbym starym.. ale na upartego jak ktoś dużo ogląda filmów to i na taki film może powiedzieć, że jest starym. Ja wyraziłem tylko swoje zdanie. A dzisiaj mam lepsze rzeczy do oglądania niż filmy - LM :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Po zmianie szafki rtv kabelek od cd do wzmaka starcza mi na styk. Pomyślałem aby podmienić 0.6 na 1.0m Będąc u kolegi Worms dostałem przy okazji na testy 1.0m Regi intekonekt.
Podłącze i wypróbuję a co.....
Jakie było je mocne zdziwienie po odsluchu pierwszego utworu. Cała góra została zamatowiona ,*** mocno ją zgasiło a struny gitar straciły ten blask i dzwieczność który tak bardzo lubię.***
Jak pstrykniemy w dobrej jakości stal to ona brzmi jak trójkąt a tu było pyknięcie.
Vocal wyplaszczylo i bas dociążyło ale jakim kosztem... tutaj Kapusta by był mega zadowolony... :)
Niestety Van del Hul Second zostaje choćby nie wiem co....:) Po wpięciu ponownie VDH dźwięk powrócił taki jak lubię. Gitary brzmią czysto i z pazur a vocal jest przed nami... :)

***
 
Ostatnia edycja:

artiz_

New member
Bez reklam
Jak chcesz dobry kabel RCA bipo to polecam van den hull the orchid. Kiedys nawet się mówiło "nic tak nie zamula jak kable van den hula"[emoji38]
Te przysłowie jest jak by już dawno nie aktualne.
Kabel bardzo naturalny, b.mocno szczegółowy z wysuniętym wokalem. Bas rozdzielczy, sprężysty bardzo dobrze kontrolowany
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Niestety ale to prawda, wszystkie te podstawowe modele VDH tj. The name , d122 itd zamula system ale First ultimate mk 2, second czy orchid już nie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
VDH ma różne kable również i te które zamulają, co nie zmienia faktu, że ma w swojej ofercie fajne kable. Ale patrząc po ludziach, że tak się wyraże, dzisiaj VDH już mniej jest spotykany w systemach jak to miało miejsce jeszcze opowiedzmy 5-8 lat temu.. Inne firmy odjechały z kablami od tego holenderskiego Producenta.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Wszystkie suby mam ustawione na pełny zakres tj.lfe max oraz na ampli mam również ustawiony kanał dla lfe =120hz.
 
Ostatnia edycja:
Do góry