[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Bipo

Active member
Bez reklam
Kiedyś miałem oddzielnie jak było tylko oppo, pojawiły się inne źródła obrazu i musiałem puścić przez avr. Obecnie 4 źródła do avr i optykiem do jvc-a. Wszystko śmiga bez zajakniecia.. :)
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Też się pod to podepnę. Oczywiście jestem cały czas przed remontem. Mam zaplanowane do projektora podprowadzić dwa hdmi światłowód.(przesył 4k itd.) Jeden do blu ray, drugi do telewizji. Ale wszystko będzie przez ampli. Chyba?[emoji848] Czy coś pomieszałem? Czy jeszcze jaki kabel położyć do proja?
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
A jeszcze jedno. Jak robiłeś pomiary dźwięku przez firmę to nie proponowali Ci żadnych absorberów czy wygłuszaczy czy innych rzeczy do pokoju? Nie były potrzebne?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Do kina Bipo Home Theater trafił kolejny gadżet :
Maszyna do robienia popcornu... :) 3 min i otrzymujemy pyszna porcję cieplutkiego popcornu. ...
Wuzeczek stylizowany na prawdziwą maszynę która kiedyś stała przed kinem.. :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Własnie telepatycznie mnie urzpedziłes :D
Wiem, że to plastik fantasic, ale napisz proszę, jak to jest wyskakującym popcornem. Chodzi mi o ty czy duzy procent nieotwartych ziaren tez wylatuje? Róznie ludzie piszą, a niekore filmiki są wręcz tragiczne ;)
Ten model akurat daje radę?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Zrobiłem 10x już popcorn. Napisze tak, maszynka kosztuje 120zl czyli tania plastikowa zabawka ale swoje zadanie robi.
Po wsypaniu pełnej górnej miarki kukurydzy otrzymujemy po ok 2-3 min popcorn.
Tylko tak jak Krzysiek wspomniał wylatuja ziarenka w trakcie wystrzału popcornu. Nie jest tego dużo ale tak na oko ze 30 ziarenek na całą wsypaną miarkę.
Jeśli ktoś się zastanawia to polecam ten model bo dla mnie jest ok. Jedna uwaga urządzenie jest głośne coś jak elektryczna maszynka do mięsa lub młynek do kawy.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Specjalnie dla KR mini test urządzenia do popcornu.. :)
Po odmierzeniu pelnej miarki tj.65g


Otrzymujemy tyle popcornu


I 17g zostało wystrzelone po za maszynę
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Stelvio jeden dobry, sprawdzony kabel hdmi optyczny Ci wystarczy, który podepniesz pod AVR. Natomiast wszystkie urzadzenia wpinasz do avr.

Co do adaptacji akustycznej to u mnie w pokoju pomiar czasu pogłosu wyszedł 0.38s czyli poniżej 0.5s dlatego żadnego tłumienia i rozpraszania nie musze robić.
Mam cały salon zaadaptowany normalnymi rzeczami wystroju wnętrza , nie żadnymi audiofilskimi ustrojami akustycznymi bo to normalny salon do życia codziennego.
Tylko jest on urządzony w takim stopniu, że w miejscach gdzie powinny być ustroje akustyczne znajdują się rzeczy dnia codziennego. Np.:
- w miejscu pierwszych odbić przed miejscem odsluchu leży na podłodze gruby dywan typu shaggy 5cm włos
- po bokach dokładnie w miejscu pierwszych odbić od kolumn frontowych są: po jednej stronie półki z kwiatami i biokominek , po drugiej stronie 5m zasłon i firan plus stół i krzesła
- za kolumnami nie znajduje się płaska ściana a półki z płytami oraz ściana z kamienia gipsowego o różnej grubości,
- miejsce odsluchu nie jest przy tylnej ścianie a jest oddalone od tylnej sciany o jakiej 1.3m. Dodatkowo na tylnej ścianie za plecami mam 12m masywnych półek z książkami o nośności 500 kg.
- dodatkowo sam wypoczynek jest bardzo duży i gruby który też dodatkowo wpływa na akustyke.
Oczywiście można lepiej ale u mnie jest to kompromis pogodzenia hobby z użytkowaniem salonu.
Trzeba również uważać aby nie zrobić tzw.babcinego salonu czyli przytlumionego na maksa co również jest nie wskazane oraz salonu po nowoczesnemu gdzie nie ma praktycznie nic, jest dużo płaskich powierzchni oraz bardzo mało elementów wystroju wnętrza. Wtedy możemy mieć duży poglos i efekt echa.
Dlatego najlepiej wziąść sobie akustyka co zrobi pomiar i powie czy potrzeba cokolwiek dokładać a jak trzeba to co i gdzie.
 
Ostatnia edycja:

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Super. Wielkie dzięki za odpowiedź. Ja troszeczkę będę musiał się wspomóc. Budynek był budowany tak że było dużo drzwi. Zostały zaślepione płytami rigips a po drugiej stronie wnęki są wykorzystane na szafy czy szafki. Są wyraźne wibrację. Dlatego chcę wykorzystać pianki wygłuszające w te miejsca. Pod panele wsadzić podkład akustyczny. Aby piętro niżej nie narzekali na dyskomfort. Cała reszta podobnie. Dywan, zasłony itp. No i muszę coś wymyśleć z zamkiem w drzwiach i klamką bo też dźwiękiem potrafią irytować podczas seansu. Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
O dobrze Armaning że to wkleileś, bo do tej maszynki wkładamy ziarna kukurydzy które są podgrzewane ciepłym powietrzem. Otrzymujemy popcorn:
- bez grama soli
- bez tłuszczu
- żadnych przypalonych kawałków
A co najlepsze 1kg ziarna kukurydzy kosztował mnie 5zl... :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
O dobrze Armaning że to wkleileś, bo do tej maszynki wkładamy ziarna kukurydzy które są podgrzewane ciepłym powietrzem. Otrzymujemy popcorn:
- bez grama soli
- bez tłuszczu
- żadnych przypalonych kawałków
A co najlepsze 1kg ziarna kukurydzy kosztował mnie 5zl... :)

To w przyszlym sezonie zasieje popcorn dla ciebie :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
No i się zaczęło pozbyłem sie 80 filmów na dvd. Niestety ale złapałem się na tym iż przez ostatnie 2 lata nie obejrzałem ani jednego dvd. Dlatego paczka poszła do kolegi który jest mega zadowolony bo będzie miał co na święta oglądać a ma TV 32" :)
U mnie zrobiło się teraz miejsce na nowe płytki 4k i nie tylko ... :)
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Heh, ja też oddałem kilkadziesiąt płyt DVD za darmo, poco mają sie kurzyć.
Niestety, ale patrząc na moje zwykłe BluRaye bez UHD też taki smutny los za jakiś niedługi czas czeka..
 
Do góry