[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Bipo

Active member
Bez reklam
A niech mi! Ty kupiłeś HECO 200F?? To tę co mi proponowałeś?
Jest problem Szefie.:( Duży problem. Tylko białe! Nie znasz kto czarne sprzedaje?
Steelbook'i zbierasz?

A niech mi! Ty kupiłeś HECO 200F?? To tę co mi proponowałeś?
Jest problem Szefie.:( Duży problem. Tylko białe! Nie znasz kto czarne sprzedaje?
Steelbook'i zbierasz?


Kilka sztuk kupiłem (mają też czarne...:grin: )...:mrgreen:

how to print screen on pc
forum image hosting

Na ścianie prezentuje się moim zdaniem bardzo fajnie...

image hosting 15mb

Jak zauważył już lobos (jego oko wszytko wypatrzy..:grin: ) zakupiłem 4 sztuki Heco music style 200f do DOLBY ATMOS.
Plany były aby zrobić 4 sufitowe ale był jeden zasadniczy problem:
- mamy niskie mieszkanie 240cm, jeśli bym obniżył sufit powiedzmy o te 15-18cm to przy moich 190cm zostaje mi tylko ok 30cm nad głową więc to odpada..:???:
- ponadto mam zabudowę przez środek salonu w którą chciałem zmieścić najmniejsze jakie udało mi się znaleźć głośniki instalacyjne heco inc62 76mm głębokości instalacyjnej.
I tu pojawił się problem ponieważ takie głośniki grają w miarę ok tylko przy zabudowie tj. wykonaniu odpowiednich skrzynek. Sprawdzałem taki głośnik z i w skrzynce i jest kolosalna różnica. Dlatego ponownie bym musiał robić remont salonu oraz obniżyć bardziej belkę z k/g tak aby zmieścić tam głośnik. Ponadto moim celem było 4 głośniki a nie 2, i tu zrodził się kolejny problem. Mianowicie tylne głośniki po testach i ustawieniu ich dokładnie wg. zaleceń DOLBY ATMOS wypadają pomiedzy tylnymi kolumnami a sofą tj. w pewnej odległości od tylnej ściany. Chcą umieścić głośniki instalacyjne tylne musiałbym wykonać ponownie zabudowę z k/g od tylnej ściany w strone pokoju co związane by było z jego obniżeniem na większym obszarze.
Wskutek czego chcąc nadal iść w stronę upragnionej instalacji dolby atmos nie poddałem się i znalazłem głośniki tylne efektowe ale o dużo mniejszej głębokości jak tylne.
Tutaj mamy gotową kolumnę w której odpada zabudowa, wieszamy i po sprawie. Po przedyskutowaniu z żoną i dostanie zielonego światła kolumny zostały zakupione...:)
Już miałem chwilę zwątpienia, że po moich planach, ale trzeba iść do przodu i się nie poddawać a na pewno coś się wymyśli. :)
Zdjęcia zrobię wkrótce jak to wyszło więc proszę się niecierpliwić...
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Pomału ale posuwam się do przodu.... Najlepsze jest to, żeby podłączyć te 4 kolumienki potrzebowałem zakupić 52m przewodu.... 2x2,5 mm2..;-) w salonie mam aktualnie ponad 100m przewodów od samych kolumn...
 
Brawo Ty Bipo ;)
Już nie mogę się doczekać finału.
Tak jak na pierwszych stronach patrzyłem na foty to i tak miałeś chyba Atmosa a sufitowe środkowe o ile dobrze widzę i pamiętam. Teraz bardzo mnie ciekawi jak to będzie rozmieszczone. Mega fajne te Heco, u Ciebie je widziałem białe u kapusta7 czarne i na żywo je przetestowałem. Nie żebym na Zensory1 narzekał ale brak u Dali takich płytkich kolumn.
Gratuluje zakupu i czekam na efekty :)


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Administracja napisała mi, że walczy z problemem zobaczymy z jakim skutkiem.... podobny problem mieli z wątkiem Kapusty i skończyło się na usunięciu całego tematu.... chyba bym się lekko wkurzył..

Ponadto dzięki namową Armaniga jak i Krzysztofraradio w końcu wypróbowałem za czym powiesiłem kolumny system 7.1. Kiedyś miałem okazję na Audioshow posłuchać systemu 7.1 ale nigdy nie miałem okazji posłuchać go na spokojnie w domowych warunkach. Tak jak tam w tłumie i w ferworze gapiów oraz słuchaczy nie zrobił system na mnie wrażenia to po załączeniu w domowych warunkach i puszczeniu kilku dobrze znanych mi filmów z dobrą pracą tylnych kolumn efektownych lekko mnie zatkało…. Dlaczego, ponieważ przy dobrej ścieżce dźwiękowej nagranej w systemie 7.1 mamy dodatkowe dźwięki nagrane dla poszczególnych kanałów tylnych. Na początku myślałem, że dodatkowe tylne kanały są po prostu uzupełnieniem tylnych w systemie 5.1. w taki sposób iż efekt otacza nas z dwóch stron a nie z jednej, a tu okazało się że:
- efekty mogą być ściśle przypisane do konkretnej kolumny tzn. mamy efekt w bocznej tylnej kolumnie i dalej już nie przechodzi do tylnej za plecami. Jest stricte przypisany danej kolumnie
- a mamy efekty które pięknie przechodzą od przednich poprzez boczne a kończąc na tylnych..;-)
Dlatego z pełną rekomendacją jeśli ktoś ma możliwości lokalowe na rozmieszczenie systemu w 7.1 to POLECAM a dozna i zasmakuję dodatkowych efektów, które z przyczyn fizycznych nie usłyszy na 5.1. Oczywiście zależy wszystko od jakości materiałów i samych efektów umieszczonych w filmie. Dany film ze ścieżką 7.1. może być spektakularny i pokaże pełną klasę zalety takiej konfiguracji, a może być film również nagrany w 7.1 a efekty kierunkowości i zabawy z przemieszczającym się dźwiękiem z kolumn tylnych bardzo słabe… wszystko zależy od źródła jakie zapodamy a następnie od systemu jaki posiadamy..;-)
 
Bipo, przy rozstawieniu kolumn w 7.1 to Filmy DTS-HD MA 7.1 super grają, a jak to jest u Ciebie przy Atmosie???
Ja przed aktualizacją do DTS Xa miałem info jak kalibrowałem w 7.1 że Atmos też na końcówki wzm będzie, teraz jak kalibruje i ustawiam końcówki wzm na 7.1 to nie mam info o Atmosie ani o DTS X, jak zmieniam np.na 5.1.2 to to jest. I teraz nie rozumiem, czyli że jak prędzej miałem Atmosa w 7.1 a teraz już nie???? :(

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Rafal7

Banned
Co do wątku to i tak go pewnie usuną.
Najpierw zniknie, będą gadać ze go badają, potem powiedzą żeby nowy założyć.
Tak jest najprościej.
 

lukaszalbert

New member
Przepraszam za swój wcześniejszy post. Pomyłka wątków. W razie czego można przenieść ;)

Gratuluję samozaparcia i efektów swojej pracy teraz i wczesniej, bo wygląda naprawdę fajnie.

Ps. Centralny nie był w planach kiedyś stąd tak wysoko stoi. Z dalszej odległości nie zrobie bo pół metra i koniec pokoju ;). To tak na zakończenie offtopu :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No to bipo jeszcze zakup 2 heco 200 na boki i kolega nam sie wypali... "this is the end", teoretycznie nie bedziesz mial juz w co inwestowac "audio/video"...

Jeszcze kefy sa fajne scienne cienkie, ktos tu na forum montowal.

Gratulacje. Ja wczoraj montowalem ekran, dzisiaj moze zaciemnie sufit. Jak mam jasne sceny to w pokoju tak widno sie robi ze hej.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Gratulacje Kolego dawno tutaj nie zaglądałem - szkoda że nie mogłeś na suficie powiesić pewnie troszkę lepszy efekt byłby w Atmosie z tego co w necie można wyczytać ale teraz za to wizualnie będzie fajniej-bardziej kinowo :)
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Może zamiast Atmosa , lepszym posunieciem z tymi glosnikami będzie Auro ?
Wiem , wiem koszta . Upgrejt , uchwyty ...
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Bipo, przy rozstawieniu kolumn w 7.1 to Filmy DTS-HD MA 7.1 super grają, a jak to jest u Ciebie przy Atmosie???
Ja przed aktualizacją do DTS Xa miałem info jak kalibrowałem w 7.1 że Atmos też na końcówki wzm będzie, teraz jak kalibruje i ustawiam końcówki wzm na 7.1 to nie mam info o Atmosie ani o DTS X, jak zmieniam np.na 5.1.2 to to jest. I teraz nie rozumiem, czyli że jak prędzej miałem Atmosa w 7.1 a teraz już nie???? :(

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Bali aby załączył się kodek od atmosa musisz mieć wlaczone i przypisane końcówki mocy do sufitowych bez tego ampli zdekoduje Ci Dolby True hd... ;-)

Ładnie lecisz z tematem Bipo 😀😉
Prawdziwy z Ciebie kinomaniak 😄
Gratuluję, pokój masz świetny.

Dziękuję, nio ja bardziej kinomaniak niż audiofi ;-)
No to bipo jeszcze zakup 2 heco 200 na boki i kolega nam sie wypali... "this is the end", teoretycznie nie bedziesz mial juz w co inwestowac "audio/video"...

Jeszcze kefy sa fajne scienne cienkie, ktos tu na forum montowal.

Gratulacje. Ja wczoraj montowalem ekran, dzisiaj moze zaciemnie sufit. Jak mam jasne sceny to w pokoju tak widno sie robi ze hej.
Lolo trzeba się cieszyć z obecnej konfiguracji i oglądać filmy a zawsze się coś znajdzie co możne dołożyć...:-D

Gratulacje Kolego dawno tutaj nie zaglądałem - szkoda że nie mogłeś na suficie powiesić pewnie troszkę lepszy efekt byłby w Atmosie z tego co w necie można wyczytać ale teraz za to wizualnie będzie fajniej-bardziej kinowo :)

Lolek ale te kolumny są u mnie na suficie do Dolby Atmos...:)
Może zamiast Atmosa , lepszym posunieciem z tymi glosnikami będzie Auro ?
Wiem , wiem koszta . Upgrejt , uchwyty ...

Tu nie chodzi o koszta tylko o żonę i jej aprobatę oraz zielone światło na kolejny pomysł knomanikalnego męża....:-D
Ps. Dwa lata mi zajęło dostanie zielonego światła na maźniecie sufitu na czarno...:grin:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A widzisz ja tak na szybkiego przeleciałem i myślałem że to zdjęcie co tam było to ze ściany a nie z sufitu..ale powiem Ci że żonkę masz mega wyrozumiałą :) bo to jednak deko zajmują take głośniki i w salonie użytkowym to rożnie mogłyby zareagować.. choć ostatnio w jednym z salonów Pan stwierdził że w sumie jakby się postarać to może i udałoby się umieścić głośniki w samym suficie pod podwieszania, tyle że kucia więcej i więcej to kosztuje..
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Jak masz coś nowego to zaktualizuj 1 strone. Bo nie widać czarnego sufitu,nowych głośników? Zegar zlikwidowałeś?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Adminiatracja tego forum musi sobie najpierw poradzić z problemem o którym pisałem wcześniej aby się nie okazało że skończy się tak jak z wątkiem kapusty. Zgłosiłem im i nadal problem z wejściem jest....
ps. zegar jest tylko na chwilę zawiesiłem zamiast niego kolumnę aby Savron zobaczył jak się prezentuję na ścianie... ;-)
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Jak zauważył już lobos (jego oko wszytko wypatrzy..:grin: ) zakupiłem 4 sztuki Heco music style 200f do DOLBY ATMOS.
:-D :-D :-D

Administracja napisała mi, że walczy z problemem zobaczymy z jakim skutkiem.... podobny problem mieli z wątkiem Kapusty i skończyło się na usunięciu całego tematu.... chyba bym się lekko wkurzył..
Najładniejszy salon i wizytówka tego forum miałby zniknąć?!:spam:
P.s. sprytnie to wymyśliłeś Kolego z tymi 200F :eek:k:
Brawo dla Heco, że robią kolumny w wielu opcjach do wyboru.
Czekamy na foty sufitu po zmianach :)
 

lukaszalbert

New member
Bipo u mnie żona ma pełne zaufanie do moich pomysłów. Jak będę chciał cały pokój na czarno to tak będzie. Jedyne co mnie ogranicza to na razie miejsce bo póki co brak swojego mieszkania i koszty.

Musisz swojej zrobic pranie mózgu.
 

DrWredman

Active member
Bipo, jaki masz pomysł na puszczenie kabli do Atmosów? Sufitem czy po ścianach? Tak czy siak kolejna demolka salonu się szykuje ;(
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Pewnie pusci od glosnika do podwieszanego sufitu, potem do sciany i za karniszami na sciane przednia i w dol :)

Cos takiego wczesniej opisywal.
 
Do góry