MOCNY ampli - co polecicie

nowy57

Member
grzeje sie znacznie przy dluzszym obciazeniu
i jak kolega kilka stron wczesniej napisal - slychac wiatrak po glosniejszeszej kilkuminutowej chwili (nie jest uciazliwy)

wlasnie dokonalem upgraedu softu (trwalo to dobre 50min)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja bym połączył w bi ampingu żal nie wykorzystać takich końcówek mocy, może delikatnie będzie się mniej grzał, a nóż widelec coś w graniu się poprawi:)
 

nowy57

Member
kurna nie moge sie doczekac juz tych kolumn ...
w sumie to nie kolumn a bardziej chce sie juz dowiedziec czy bedzie gralo o niebo lepiej niz klipsch F3 ..... i czy powiem pod nosem łał !
:)
 

nowy57

Member
jest duza roznica , jest inny dzwiek, nie wiem czy to od innych ustawien czy innego procesu obrobki , dynamika jest wieksza .
 
D

Deleted member 121090

Guest
nowy57
Widzę, że kupiłeś zacne klocki. Ale z własnego doświadczenia muszę Cię zmartwić, że niestety nie będzie bardzo dobrze. Kupiłeś jedne z najtrudniejszych w prowadzeniu kolumn na rynku. One potrzebuję bardzo wydajnego prądowo pieca. Amplituner im nie podoła. Mam Onkyo 905 który mocowo jest bardzo podobny do Twojego. I mam dwie pary starych Infinity. W stereo Kappy 8.2i, dużo łatwiejsze od Twoich potworów a w kinie RSIIIb. Pod Onkyo niby grały ale dopiero jak na fronty dołożyłem do zestawu ASR Emittera 1 to zaczęły pokazywać co potrafią. A ten Emitter( 50kg żywej wagi) wyleciał u mnie ze stereo bo nie do końca potrafił zawładnąć Kappami 8.2i! Niestety nie ma najmniejszych szans żebyś u siebie usłyszał, co potrafią te stare skrzynie. Znajdź kogoś obok siebie kto ma prawidłowo zasilone stare Infinity to dowiesz się o czym mówię.
I jeszcze jedna ważna sprawa. Nie wkładaj Onkyo do szafki. One się grzeją niemiłosiernie. Postaw go na szafce jak chcesz żeby Ci długo i bezawaryjnie służył.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
Nie ma najmniejszysz szans. To są paki które schodzą poniżej 1Ohm. Nie ma na rynku nowego wzmaka stereo w cenie do 15-20tzł, który by pokazał pełnię ich możliwości. Stare Infinity są bardzo tanie w zakupie ale bardzo, bardzo drogie w zasileniu. Bi-amping to dobry kierunek, ale na drugim końcu tych drutów musisz coś ciekawego podpiąć. Ja w stereo mam właśnie Kappy 8.2i ( jedne z łatwiejszych) w bi-ampingu, do czterech końcówek mocy( ale w jednej obudowie), podłączone.
Na forum o tematyce audio jest klub posiadaczy tych kolumn. Możesz sobie tam wiele ciekawych informacji poczytać i znaleźć kogoś z Twojej okolicy, kto już ten temat przerobił. Posłuchaj co naprawdę potrafią i porównaj z tym co słyszysz u Siebie.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Bardzo polecanym zasileniem do Kapp jest stary dzielony zestaw Nakamichi PA7E+CA7E. Też go u siebie słuchałem. Można czasami w dobrym stanie upolować za 8-10tzł. Bardzo podobny brzmieniem do tego co mam obecnie w stereo. Z czasem dokupisz coś mocnego na fronty i będziesz miał rewelację.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I pamietaj o wyjeciu amplitunera z szafki bo dlugo nie pociagnie.... zreszta zadne onkyo nie lubi byc w szafce a im wieksze tym bardziej.....
lolek
 
Do góry