MOCNY ampli - co polecicie

Dareksa

New member
W Onkyo, poza szeregiem zalet, wkurzające są trzy rzeczy:

1) Przy odtwarzaniu FLAC, amplituner dodaje pomiędzy utworami swoje kilka sekund przerwy. Dla płyt z gdzie w oryginale są przerwy ok. 2 sek. daje to przerwy rzędu 4-5 sekund. A dla płyt z płynnym przejściem między utworami wychodzi ok. 2-3 sekundy. I posłuchaj tu np. Pink Floyd płytę "Dark Side of the Moon". Onkyo oświadczyło oficjalnie, że tego nie naprawi, a Denon (Marantz), czy Pioneer w swoich najnowszych skrzynkach zapewniają odtwarzanie bez przerw (gapless). Oprócz tego np. w połączeniu z NAS Synology, czy Qnap, podczas odtwarzaniu FALC nie działa funkcja "Pause", "skip". Problem podobno leży nie po stronie Onkyo, ale inni producenci amplitunerów nie mają z tym problemów.
2) Menu ekranowe zrobione jest małymi czcionkami - jak ktoś nie ma sokolego wzroku, to z normalnej odległości, z jakiej ogląda się np. film, trudno jest coś odczytać. Denon, czy Yamaha, ma to lepiej zrobione.
3) Onkyo mając na wejściu HDMI sygnał video 23,976Hz psuje go i na wyjściu do TV robi 24,000Hz (większość filmów blu-ray i ich ripy zrobione są w 23,976Hz). Powoduje to, że co około 40 sekund wstawiana jest dodatkowa klatka i widać lekkie "przycięcie" obrazu. Jeśli ktoś tego jeszcze nie zauważył, to nich się nie wpatruje - bo jak już raz zauważysz, będziesz widział już zawsze. Problem jest znany, wystarczy wpisać w google "onkyo 24p issue". Podobno w Onkyo myślą jak to zwalczyć.

I to by było na tyle. Nie, żebym zniechęcał, ale lepiej być świadomym pewnych kwestii przed zakupem, niż po.

1.) Zgadzam się
2.) Bez przesady, nie ma z tym żadnych problemów, ale może zależy na czy się ogląda.
3.) Do 818 Onkyo ma już opracowany firmware który rozwiązuje kwestie 24p, pewnie za chwilę pojawi się oficjalna aktualizacja.

A co do wiatraków.
Chyba w nowszych modelach uporali się z ciepełkiem. W 818 jeszcze nie zauważyłem (a na pewno nie usłyszałem) żeby się włączyły, a ampli jest całkiem chłodny.
 
Ostatnia edycja:

robertpos

New member
Do nowy 57:

Szczerze, to sam się zastanawiam na wymianą ampli. W kręgu moich zainteresowań są Onkyo 1010, Yamaha RX-A3020 i Pioneer SC-LX76. Wszystkie są mniej więcej w tej samej kwocie. Swą opinię o Onkyo już wyraziłem. Aha, Onkyo ma wiatraczki.

Yamaha to dobry sprzęt, solidnie wykonany. Wystarczy spojrzeć, na tylną ściankę i na zaciski - zrobiona z grubej blachy, porządne zaciski, nic się nie wygina przy podkręcaniu kabli, jak u Denona, czy Onkyo. Kto miał możliwość porównać te amplitunery, powinien to zauważyć. I nie ma wiatraczków. Natomiast obecnie mam Yamahę, tyle że niższy model i trochę narzekam na bas. Miałem w domu na odsłuchu Denona i Onkyo - bas był lepszy. Innych zastrzeżeń do Yamahay nie mam.

Pioneera z kolei nie mam możliwości wypożyczyć, a w sklepie, na innych kolumnach, to nie to samo. Ale z recenzji, zarówno ekspertów (zakładam, że niektóre z są sponsorowane) oraz z opinii użytkowników na forach, wynika, że bas w Pioneerze jest wyśmienity. Jak się poczyta "Official Pioneer SC-68/67 Thread" na avsforum, to generalnie użytkownicy są wyraźnie zadowoleni. W mojej opinii poziom entuzjazmu piszących jest większy niż w "owner's thread"-ach Yamahy, czy Onkyo. Słucham też dużo muzyki i dla mnie dużą zaletą u Pioneera jest gapless FLAC. Model SC-LX76 to to samo co wyższy model 86, ale bez wbudowanego USB DAC i bez 7.1 analog_in - czego i tak nie będę używał. No i model 76 ma pilota na podczerwień, a 86 radiowy, który nie da się łatwo zastąpić np. przez Harmony ONE. Pioneer ma wiatraczki. I jeszcze jedno co rzuciło mi się w oczy. Przy zmianie ampli na nowy model ludzie często zmieniają producenta, np. miałem Yamahę - kupuję Onkyo. Ale jest wyjątek, przynajmniej jeśli chodzi o Pioneera serię LX-xx, tutaj ludzie najczęściej zmieniają Pioneer na Pioneer. Dodatkowo, o dziwo, Pioneer w Polsce, porównując do reszty Europy, jest akurat najtańszy.

I jeszcze taka generalna uwaga, może nie najwyższej wagi, ale warto o tym wspomnieć. Pioneer jako jedyny ma wzmacniacz impulsowy (klasa D), co w praktyce oznacza, że zużywać będzie około połowę energi mniej niż Oknkyo, czy Yamaha, pracujące w klasie AB. W klasie AB po prostu duża część energii przez cały czas wytracana jest na radiatorze. Kto wie na czym polega różnica miedzy zasilaczem liniowym, a impulsowym, doskonale rozumie o co chodzi. W testach przeprowadzonych przez Audiovision, w tych samych warunkach, gdy Yamaha, czy Onkyo pobierały ok. 200W, to Pioneer pobierał poniżej 100W. Z tego powodu nie ma co oceniać Pioneera na tle innych amplitunerów, przez pryzmat wielkości ich transformatorów w zasilaczach - Pioneer może mieć mniejszy transformator, bo działa na innej zasadzie niż pozostali, a i tak waży podobnie jak konkurenci, co chyba o czymś świadczy.


Podsumowując ten przydługi post, tez waham się z wyborem. Mijają dni, tygodnie... a decyzji zakupu nie ma.

Rob.
 

nowy57

Member
a jednak cos wiecej powiedzieles robercie !
dzieki za konkluzje zebranych przez siebie wiadomosci .
-------------------------------------------
amplituner onkyo 3009 (czarny) ZAKUPIONY
6080zl z przesylka do PL

--------------------------
teraz mnie zaciekawily fronty
KLIPSH REFERENCE RF-7 (pierwsza wersja)
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
amplituner onkyo 3009 (czarny) ZAKUPIONY
6080zl z przesylka do PL
w tym czasie jak to jedzie do Ciebie ja bym już się zaopatrywał w porządną (mam na myśli serio porządną) listwę sieciową do tego pieca, to już prawie mała elektrownia :)
swoją drogą dobra cena :eek:k:
 

nowy57

Member
:) oki kupie ..

a co powiecie w zetstwieniu stereo

infinity kappa 8 lub 9
czy np klipsch reference RF7 lyb RF7 II
?
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
środkowy model chyba jest najładniejszy i ma najlepsze parametry, szkoda że nie widać dwóch średniotonowych, bo dolne pasmo prezentuje się wyśmienicie :D:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i brawo! To sie nazywa impuls. Jak niewiele trzeba aby podjac szybka decyzje :)

Nastepnym razem jak bede sprzedawal kolumny, to juz wiem jakie fotki zrobie :-D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jesli chodzi o kształty zdecydownie kappa :) Jakie brzmienie, to juz nowy 57 będzie wiedział, mnie ciekawi na jaką częstotliwość zestrojone sa otwory bass reflexu :)
 

nowy57

Member
@suchy - 7500zl kappa 9 (wraz z dowozem i zestrojeniem )
@krzysztof - ale kappa 9 nie maja bass flexu
z wygladu paskuda mam nadzieje ze odwrotnie proporcjonalnie bedzie z odsluchem
 

nowy57

Member
przyszedl wzmak :D
jest MOC :)
ciesze sie bo mozna podlaczyc kolumny w bi-amplingu
wiec kappa 9 dostanie to czego chce :)

20130204_164628.jpg


20130204_164552.jpg


20130204_164602.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry