MOCNY ampli - co polecicie

nowy57

Member
krzysztof rozumiem twoje podejscie .. i w sumie popieral .. ale
decydujac sie na gorna polke moge byc zawiedziony ?
mase testow w necie nie moze byc "kupionych"

bardziej bym sie sklaniak ku temu ze wzmak bedzie przed kolumnami i ze moje klipsch F3 NIE BEDA WYRABIAC przy wyzszej mocy/glosnosci
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
klipsch F3 maja 8ohm
ja obecnie mam onkyo 608
wiec zebym odczul roznice w wysterowaniu potrzebuje mocy , mocy .. mocy ;)
onkyo 1010 ? :) ?

Nie sugeruj sie tak cyferkami, ja mialem 905 ktora wazyla ok.25kg a przy zestawieniu
z SR6006 polegla, fakt nie sa to ciezkie ampli ale co z tego? Wazne jak graja, kto zestawial ten wie,
szczegolnie w stereo.
Temat wagi byl walkowany na zagranicznych forach lata temu.
Odsluch i masz z glowy.
Ja bym poszedl od razu w Onkyo 5010 i masz spokoj, a najlepiej to system oparty na wzmacniaczach i masz bajke. Zobacz sobie Marantza wzmacniacze mocy/koncowki, czy tez innych producentow i masz bezkompromisowe rozwiazanie na lata, fakt ze gotowka juz wieksza ale jak ma byc 3x moc to nie ma zmiluj :)
 

nowy57

Member
juz mowie dlaczego nie 5010 oraz nie 3010
mam 5.1 glosniki i wiekszej ilosci nie zamierzam raczej kupowac
onkyo 1010 juz ma mysle dosc mocy oraz wystarczajaco wyjsc jak dla mnie bo 7.1 to az nadto .

ale ja nie chce sugerowac a licze wlasnie na podpowiedz osoby ktora miala stycznosc z owymi wmakami .
czy takie zestawienie ma sens ?
onkyo 1010 + klipsch F3 5.1
 
Ostatnia edycja:

chomik05

New member
Hej,

w sklepach Top Hi-Fi jest noworoczna wyprzedaż, byłem w Sopocie (są też ich sklepy w innych miastach polski),

Yamaha RX-A2020 Aventage przeceniona jest z 5895 zł na 4199!!

tak samo model RX-A1020 coś***ponad 3 tyś,

ponoć te ceny tylko do końca stycznia,
sam się***zastanawiam czy nie wymienić swojej starej RXV 1400 na nowy 1020 lub 2020 :)
 

DamianD

New member
Gdzie dokładnie widzisz tą przecenę ? Sprawdziłem ich strone i są przecenione, ale inne modele...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

chomik05

New member
fakt na stronie nie ma tych cen, byłem osobiście w piątek w sklepie Top Hi Fi w Sopocie, najlepiej zadzwoń i zapytaj,
model A2020 był za 4199, oczywiście ampli nowy na gwarancji chyba 3 letniej,
przy mnie w sklepie 2 sztuki za tą cenę zostały zamówione,

na początku też nie dowierzałem bo na stronie był starszy model RX-A2010 przeceniony na 3499, natomiast na www cena modelu A1020 wynosi 4599 zł

jutro będę w sklepie więc zapytam czy jeszcze są i do kiedy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja Ci radze przesluchac koniecznie tych ampli a nie brac w ciemno, przy zalozeniu 80% muzyki szczegolnie. Papier przyjmie wszystko.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Faktycznie, zasugerowalem sie brakiem przecinka.
Przy muzyce osobiscie nie mialbym dylematow, ale widze ze Cie ciagnie do Oknyo. Ja juz opisywalem swoje wrazenia z odsluchow (glownie stereo, ale to Cie nie interesuje) a i tak zawsze ktos wyskoczy z odmiennym zdaniem. Wiec generalnie o kant rozbic szczegolowe wrazenia, bo to wszystko subiektywne opinie. Ja bym nie zamienil sr7007 na NR1010, nie dlatego ze jest lepszy/gorszy szczegolnie ze Onkyo to kawal klocka, tylko barwa bardziej mi odpowiada u Marantza.
Mocy w obydwu bedziesz wystarczajaco.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To chyba nie ma sie nad czym zastanawiac jezeli to ma byc Onkyo a roznica do 3010 zaledwie 600zl, to pomijajac juz aspekty techniczne doplacilbym dla wlasnej satysfakcji.
 

nowy57

Member
ja tylko bardziej sie zastanawiam czy w moim zestawie aktualnym
glosniki sa najslabszym elementem czy jednak wzmacniacz ..
jesli glosniki moga zostac i wzmak wielokanalowy zalatwi sprawe to jestem na TAK :)
 
Do góry