Menu do struktur AVCHD (BR) - jak to robić?

deank

New member
Starych kompilacji nie posiadam bo robiłem tylko testy które kasowałem.
Przy nowych jest tak:
1) Przy wczytaniu pojedyńczych plików .MPL

This shouldn't happen if you import the WHOLE folder (not a single .mpl file).

Anyway, I found what causes the problem and fixed it few minutes after I read your post, so re-download the .rar and try again.

I'd strongly suggest to import AVCHD/BDMV folders (not single playlist files).

Dean
 

zieloony

New member
Wczytałem strukturę z poprzedniej wersji 3.1 (zrobiona 2 dni temu) dodałem dźwięk do menu i pozmieniełem nazwy tytułów. otrzymałem nową strukturkę ze statecznym menu i ruchomymi ikonami. Jedyny minus, to brak zmian w tytułach, dlaczego ?

Deank da się może to poprawić, chyba, że już działa ?
 
Ostatnia edycja:

deank

New member
I hate that this forum wants to re-authenticate each 5 mins!!!

***
@zieloony: I'm sorry, but I can't understand your question (and problem). If you can write it in English I may understand. Sorry.
 

zieloony

New member
I added a structure made a few days ago (V.3.1), changed titles, added a sound.
In the new structure of sound work, but the title was not changed.
This was confirmed also Sydon777

I hope now you understand:)
P.S. As for the forum, this information is at the top (orange text), "beta test, there may be problems"
 

Tomanek

New member
Hi Dean,
In all my structure only XMB menu working OK.
1) In menu type "Carousel" and "Slide" - do not working keys RIGHT/LEFT - all stay on first title. UP/DOWN changed between "Play" and "Title" - nothing more.
2) If I change options in menu - Menu preview is still the same (only XMB working good)

3) If all buttons are hidden why you left "Play" ? - This looks strange as there is only one.

Can You check this ?
Thx,
 

deank

New member
Buttons are hidden when the corresponding page is not available. You can 'remove' label PLAY if you delete its text in MENU/Misc.

I have no problems with XMB, SLIDE and CAROUSEL. All menu styles have proper navigation. If you don't have navigation and menu preview for SLIDE/CAROUSEL it means that something is wrong with these menu styles properties.

If a menu page generation fails (as in your case) then you can't navigate to non-existent menu pages.

I suggest you to play the AVS script when menu-page generation fails.
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Brawo Dean!
Po ostatnich poprawkach wszystkie zgłaszane przeze mnie istotne problemy zniknęły:
-kompilacja plików .MPL przebiega prawidłowo (również w zestawieniu z importowaną strukturą AVCHD)
-nie ma problemu z ikonami tzn. już nie tworzą się czarne (testowano pliki z kilkudziesięcioma rozdziałami). Oto przykład ilustrujący, że nie ma już "czarnych dziur":

Tło dla List Menu.jpg

a także
-pętla audio i video w ruchomym menu już we wszystkich tytułach jest prawidłowa
-edycja nazw tytułów jest uwzględniana w menu wynikowym
-wszystkie elementy nawigacji w XMB (na każdym poziomie menu) działają prawidłowo
A to przykład ruchomego menu (niestety musicie sobie wyobrazić własny podkład muzyczny oraz ruchomy obraz w tle, a także dla ikony tytułu głównego). To naprawdę działa super!

Ruchome Menu.jpg

Teraz już można kształtować swoją kompilację w dowolny sposób - choć jeszcze jakieś "pluskwy" tu i uwdzie zapewne się ukryły, ale Dean ma na nie sposoby.
Liczę na to, że ktoś zaprezentuje ekraniki z jakiejś dopracowanej pod każdym względem kompilacji (układ wielotytułowy z wieloma rozdziałami, odpowiednia organizacja ekranu oraz układ napisów z uwzględnieniem wielowierszowych nazw w tytułach itp). Opisałem dokładnie jakimi narzędziami można się posłużyć. Najlepiej zrobić to dla statycznego menu, bo w miejsce mniej udanych ikon (tworzonych automatcznie) można podstawić własne np. mogą to być klatki filmowe pobrane ze ściśle określonego miejsca, które wam najbardziej odpowiadają. Niech to będzie "żywa" reklama multiAVCHD - zasługuje na to.
 

gaspar

New member
Dziś i ja przetestowałem nową wersję. Próbne testy wyglądają bardzo obiecująco, poza drobiazgami nie dopatrzyłem się większych błędów. O drobnej przypadłości w TMT napisałem łamaną angielszczyzną na forum Dean'a.
Nie mogę jedynie znaleźć opcji (chyba że jest w planach), gdzie mógłbym wybrać ruchomy thumbnail tytułu w menu w założonym przeze mnie przedziale czasowym, na przykład od 0:45 do 1:00...

EDIT. Dean właśnie odpisał na swoim forum, że problem opisany przeze mnie jest mu znany i też go doświadczył. Chodzi o okazyjne problemy z title menu, szczegóły tutaj http://multiforum.deanbg.com/viewtopic.php?f=2&t=18&start=620
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
To są najtrudniejsze przypadki, gdy raz coś działa dobrze, a drugi raz już nie. Zdecydowanie łatwiej jest naprawiać, gdy coś źle działa zawsze.
Tak też jest z moimi "czarnymi dziurami". Po wczorajszych testach wydawało się, że raz na zawsze można o nich zapomnieć. Te tajemnicze stwory mają wymiary 128x128, a więc można też powiedzieć, że są to "czarne kwadraty". Ponieważ ich waga to mniej niż 1 KB, więc zaliczyłbym je do drobnoustrojów. Teraz gdy można bez problemu kompilować pliki .MPL, udało mi się ustalić w jakich okolicznościach powstają i gdzie powstają owe "czarne kwadraty", co zwiększa szanse, że Dean je dopadnie i całkowicie zlikwiduje.
Jak pamiętacie playlisty można kompilować w dwóch modach - jako "p" i jako "f". Wczoraj wszystko poszło tak gładko i szybko, że nawet nie zwróciłem uwagi, że moje 76 plików .m2ts obejęte jedną playlistą, zostały połączone w jeden plik. Najwyraźniej więc kompilowałem jako "f" i dlatego wszystko było dobrze. Dzisiaj dla tej samej playlisty postanowiłem zastosować mod "p" tak, aby pliki nie były łączone, gdyż właśnie taki przypadek nas najbardziej interesuje. I tutaj pojawiły się problemy już w czasie komilacji, bo powstał błąd w czasie kodowania menu. Na szczęście w ostatniej aktualizacji Dean wprowadził do programu zapytanie, czy mimo błędu należy kończyć kompilację. Oczywiście odpowiedziałem, że tak. Wynikowa kompilacja w PS3 się uruchomiła, ale nie wystartowała z menu tytułowego (bo ta strona nie została poprawnie zakodowana), tylko z title list menu, gdzie owe "czarne dziury" (black holes) bezwstydnie manifestowały swą obecność. Zaglądnąłem więc do ich gniazda czyli folderu HDAVCTN:

HDAVCTN.jpg

Pierwsza dwunastka - istny cud natury, bez jakichkolwiek ułomności, ale wszystkie kolejne, to typy "negroidalne". Zdumiała mnie ta liczba 12. We wcześniejszych spotkaniach z "czarnymi dziurami" też pierwsza 12 była bez ułomności, ale to były ikony zaimportowane z poprzedniej kompilacji, więc nie dziwiło. Teraz przy wczytaniu .MPL o żadnym imporcie nie może być mowy- co zresztą potwierdzają też data i czas powstania tych plików .jpg. Musi to być jednak jakieś echo tworzenia w poprzedniej wersji programu 12 ikon, do reprezentaci w menu wszystkich rozdziałów, gdy ich jest większa ilość.

Załączam też plik LOG, gdyż może być pomocny:
View attachment 20100211-082830-multiAVCHD.log.txt
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
A teraz z innej "beczki" więc jako nowy post.
Już dawno podejrzewałem, że Dean jest wyjątkowy i jemu sen jest niepotrzebny. Zaprzeczał temu, ale fakty mówią zupełnie co innego.
O godzinie 2:11 dzisiaj (w nocy) zamieścił ten materiał:
Doom9's Forum - View Single Post - multiAVCHD - author AVCHD/Blu-ray for Blu-ray players, camcoders & Viera TV or HD-DVD
(przeczytajcie go uważnie, bo to jest zupełnie coś nowego)
I bynajmniej nie poszedł spać, tytlko dopracowywał nowe opcje, bo ostatnia edycja materiału jest o 4:18
Pewno myślicie, że następnie spokojnie zasnął? O 5:01 zapisał nowe kody do pliku multiAVCHD.exe, a o 5:53 już tworzył na swoim forum.
Dean - odpocznij!!!!
 

deank

New member
There is something strange I noticed in your log:

[08:13:22] *** Playlist EXT format: BDMV 2.0

Either the .MPL file is corrupt, or you used this compilation with an older 730RC build (which I posted - corrupts the playlist file when adding the POP-UP menu). It was fixed a week or so ago.

The log should report EXT format: AVCHD 1.0 (unless your camcoder generates newer version).

It is important to see what the error is when the main menu is not created properly. I'll make mplayer play the .avs for you.

Not enough time to do everything in 24 hours. :)

I'll redo an older compilation (built with build 640) and will try to use more than 12 thumbs to replicate your problem.
 

Tomanek

New member
Buttons are hidden when the corresponding page is not available. You can 'remove' label PLAY if you delete its text in MENU/Misc.
I have no problems with XMB, SLIDE and CAROUSEL. All menu styles have proper navigation. If you don't have navigation and menu preview for SLIDE/CAROUSEL it means that something is wrong with these menu styles properties.
If a menu page generation fails (as in your case) then you can't navigate to non-existent menu pages.
I suggest you to play the AVS script when menu-page generation fails.

Thank you for your reply.
Regarding label PLAY - it is easy I did not think about it :?
Regarding to the SLIDE and CAROUSEL menu I have still the same problem.
I made a compilation of the old version (3.0) and everything works great.
After loading the structure to a new version of the navigation does not work.
The log does not show any bugs. I tried on three different computers.
Win7 is running on each, this could be the problem?
If bad work on my computer on my TViX M-6500 also not :(
I do not know what you mean to play the AVS script.
Thanks for the work you do for all.
Greetings ,
Tom
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Dean
-The .MPL file is not damaged (corrupt), it comes from a well-functioning structure.
-I used the latest version 730RC
Now do not think about it, or other problems - you need to rest. Take any few days trip . You have done the
fantastic program that works well nearly for 100%. Usually the entire programers' team needs much more
time to develop a similar program. You do it yourself and in such a short time, aditionally you have on your mind other problems of the users from all over the world.
The physical Dean deserve a little vacation, so give him respite.
 

Tomanek

New member
Hi Dean.
After many tests, I know why the menu Carousel and Slide not working.
NeroShowTime only showed what was happening.
I create the structure without a menu title-list, and with hidden buttons (Setup, Chapters and Title-list) leave only the label Play.
When playing a compilation, navigation buttons go after Nonexistent labels and do not change the menu.
In Nero can see the navigational square moves the empty places of the screen.
But why this is so only in my...
Regards,
Tom
 
Ostatnia edycja:

deank

New member
Dean
-The .MPL file is not damaged (corrupt), it comes from a well-functioning structure.
-I used the latest version 730RC

The file is definitely damaged/broken by multiAVCHD if you used it before. It should say AVCHD 1.0. There is a wrong byte at offset 0x11-0x14 (which should point the the chapter marks in the playlist). PS3 and TMT would ignore the problem, but it still exists.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
For me, no problem. I have the original. mpls files from the camera.
It is important that the cause of the error was found.
Thank you.
PS
The new "preview menu" in HD and other options - a very interesting and useful.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Chyba się pogubiłem, mam wersje 3.0 (729). Taka istnieje na serwerze, taka jest ostatnia w historii wersji. Skad macie 3.1? Rozumie, ze 729 jest na serwezrze jako ostania stabilna?
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Wspomniałeś poprzednio, że brakuje ci opcji, dającej możliwość wybrania przedziału czasu (od - do) przy tworzeniu ruchomego tła w menu tytułowym.
Taka opcja rzeczywiście mogłaby być przydatna, ale chyba bardzo kłopotliwa w realizacji dla Deana. Obecnie jako default dla ruchomego tła, tworzony jest rodzaji mixu z fragmentów video dla danego tytułu i to o ściśle określonym czasie trwania. To o czym piszesz przy obecnej organizacji programu byłoby proste w realizacji dla jednego tytułu. Jeżeli tytułów jest więcej, to obraz ruchomy z jednego tytułu nigdy nie będzie pasował do innego tytułu. Już teraz, jeżeli wskażesz audio dla ruchomego tła, to ono będzie obowiązywać dla wszystkich tytułów i to staje się mało ciekawe. Wygląda jednak na to, że Dean nosi się z zamiarem stworzena takiej organizacji programu, aby zarówno ruchomy obraz jak i audio użytkownika mogły być dobierane indywidualnie do każdego tytułu. Jeżeli to będzie faktycznie zrealizowane, to opcja o której pisałeś stałaby się bardziej realna, ale raczej tylko z możliwością wskazania czasu (miejsca) w danym pliku video, od którego ma się rozpoczynać sekwencja ruchomego tła (natomiast czas trwania będzie ustalony jako jednakowy dla wszystkich tytułów np 32s).
Wydaje mi się, że teraz jeszcze nie jest pora, aby wychodzić z takimi czy innymi postulatami zmian w programie. Dajmy Deanowi spokojnie dokończyć jego koncepcje i ustabilizować działanie programu. Także poczekajmy na ostateczne rezultaty współpracy Deana z owym francuskim grafikiem - to mu też absorbuje czas, ale zarazem pociąga. Natomiast między sobą moglibyśmy przedyskutować różne kwestie związane z multiAVCHD. Taka wymiana poglądów mogłaby ustalić jakieś realne poprawki (lub opcje) do programu, a zarazem wykluczyć z rozważań na przyszłość koncepcje, które mogłyby więcej sprawić kłopotu niż z nich byłoby pożytku. Jak widać, w miarę wprowadzania nowych opcji, konieczność przeorganizowania GUI, sama się narzuca Deanowi. Z drgiej strony, my jako użytkownicy kamer, możemy sugerować rozwiązania, których Dean by nie dostrzegł, bo multiAVCHD ukierunkowany jest raczej na filmy producentów komercyjnych, a nie amatorów. Przy obecnym stanie programu, każdy z nas ma drobne uwagi do jego działania, ale nie możemy mieć pewności, czy to wynika z niedomagań programu, czy też ze specyfiki środowiska, w którym program testujemy. Ktoś wrzuca problem "u mnie to i to działa tak- czy u was jest tak samo?" Mamy już małą drużynę testujących, a krzysztofradio jest jej potencjalnym członkiem. Może dołączą też inni. Może ktoś zamieści jakieś ekraniki ze swojej twórczości.
Czyli generalnie zostawiamy Deana na jakiś czas w spokoju, a dyskusja związana z multiAVCHD odbywa się tylko między nami - co wy na to?
 
Do góry