Menu do struktur AVCHD (BR) - jak to robić?

gaspar

New member
Sydon777, oczywiście masz rację, Dean ma sporo na głowie, więc moje sugestie mogą być realizowane w późniejszym czasie, jak najbardziej :) Nie są one w tym momencie niezbędne.

O ile ruchome tło jako mix fragmentów video jest ok, o tyle bardziej chodziło mi o ruchome miniatury reprezentujące dany tytuł. Wydaje mi się, że teraz jest tak, że bierze do ruchomego thumbnail'a pierwsze 777 klatek (patrząc na wyniki działania kodeka x264). Gdyby więc na karcie właściwości tytułu można było wprowadzić przedział czasowy od - do, lub na przykład "klatka od" - "klatka do", to myślę, że nie byłoby to mocno kłopotliwe do oprogramowania. Ale w tej sprawie lepiej jakby wypowiedział się Dean :)
 

zieloony

New member
A ja napisze o przyciskach do menu (play, setup itd.)
Poprzesuwałem przyciski w taki sposób aby były w jednej pionowej linii.
I aby przejść z przycisku "play" do kolejnego, należy przycisnąć strzałkę w prawo (a nie w dół jak by mogło się wydawać), dalej już idzie normalnie, czyli działa strzałka w dół. Jest to zapewne efekt tego, że oryginalnie przycis "play" ustawiony jest bardziej z lewej, no ale skoro jest opcja przesuwania przycisków, to wydaje mi się, że powinno się po nich poruszać, bardziej logicznie :)
Ale to tylko tak o tym piszę, w ramach kosmetycznych poprawek, które zapewne kiedyś nastąpią.
 

Tomanek

New member
Sydon zgadzam się z Tobą w 100% - cięzko jest pisać Deanowi że to czy tamto działa lub nie działa bo on i tak swoje preference czym po kolei się zająć - ale my sobie możemy opisywać i dzielić się spostrzeżeniami. Tymbardziej , że testujących na tym forum jak widac za dużo nie ma.
Dean wprowadził w krótkim czasie tak dużo poprawek , a w głowie ma pewnie jeszcze dużo nowych które powodują destabilizację programu w wielu miejscach. Program ten ma tak wiele zastosowań i używany jest przez ludzi do różnych zadań więc siła rzeczy sam Dean nie jest w stanie wszystkiego przetestować. Jak dla mnie na dzisiaj największa bolączką jest przeskakujący kursor w menu po polach które są ukryte (co za tym idzie nie przełącza menu) - już różne cuda robiłem dziesiątki albo setki testów i nic...
Najbardziej dziwi mnie to, że dzieje się to tylko u mnie. Mój TVIX na ekranie telewizora pokazuje dokładnie to samo. Różnica jest taka, że NeroShowTime to pokazuje tak jak i TVIX a PowerDVD nie.
Niem mam jak zrobić zrzutu ekranu z odtwarzanego filmu a na pojedyńczych plikach .m2ts tego nie widac. Jest jeszcze kilka innych kwiatków ale z tymi to mysle że Dean sie powoli upora.
Tak wiec Ci co testują niech piszą co u nich nie działa a inni w miare możliwości to sprawdzą, co pozwoli wyeliminować ewentualne nieprawidłowości np. błedne kodeki czy inne składniki systemu.
Pozdrawiam
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Rozumię, że ciągle masz na uwadze menu Carousel i Slide. A zatem przetestujmy to jeszcze bliżej.

zieloony
Póki co, to możemy sobie ten przycisk ustawiać trochę z lewej strony, przy dowolnie przesuniętych pozostałych - a później zobaczymy. Jeżeli chodzi o te przyciski, to ja najchętniej wszystkie bym ukrył - łącznie z Play, bo on wówczas do niczego nie służy, jest mrtwym elementem (z POP-UP menu jest dostęp do wszystkiego, a to co jest w Setup - mam na pilocie).

gaspar
Zgoda, ale to na to samo wychodzi. Ustawienie ruchu musi być powiązane z tytułem. Teraz jest to związane z menu jako takim. Jeżeli Dean przeniesie ustawienia ruchu (i dla tła i dla ikon) np do właściwości tytułu, to twoja propozycja już w sposób naturalny mogłaby być zrealizowana i jestem absolutnie za. Myślę, że w takim przypadku sam Dean nawet to zaproponuje-podobnie w pewnym sensie było z wyborem ikony dla menu statycznego, bo można było ustawić strefę skąd ma być pobierana lub samemu ją pobrać lub dołączyć z zewnątrz. Tu mogłoby być podobnie, czyli twoja propozycja mogłaby nawet być rozszerzona o możliwość wstawiania dowolnego video z zewnątrz (czyli np użytkownik mógłby także sobie sam zrobić mix z materiału tytułowego lub podstawić cokolwiek, na co ma ochotę).
 

Tomanek

New member
Bardzo byłbym wdzięczny za sprawdzenie.
Szczególnie przez osoby które posiadają TVIX M-6500
Być może PS3 radzi sobie z tym dobrze.
podaje moje ustawienia.




Kompilacja wynikowa "SONY Playstation 3"
Aby było szybko można to zrobic na 2 krótkich scenach .m2ts

Dzięki.
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
Trochę się ostatnio zaniedbałem w śledzeniu forum.
Czy mogę prosić o informację jaka jest najnowsza wersja multiAVCHD i skąd ją można pobrać? Czytam tu o wielu ciekawych zmianach i funkcjach, ale moja wersja (3.0 build 729) chyba tego nie potrafi, albo nie wiem jak je uruchomić.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Przeprowadziłem test na kompilacji z trzema tytułam i z menu Slide przy ukrytych przyciskach. Niestety nie mam aktualnie do dyspozycji TVIX 6500 tylko PS3 (ale w tym przypadku to chyba już bez znaczenia). Wszystkie elemeny sterujące działają tu poprawnie, jedynie przewijanie w menu tytułowym jest zablikowane. Przejście do poszczególnych tytułów jest możliwe wyłącznie poprzez POP-UP menu (poprzednii , następny).
W sumie jest to mała usterka, ale koniecznie musi być naprawiona i niewątpliwie Dean bez problemu to zrobi w odpowiednim czasie. Chapters menu i list menu działają bez zarzutu.

Edit
Pisałeś jeszcze o przeskakującym kursorze po ukrytych polach. U mnie takiego zjawiska nie ma - kursor jest poprostu przyklejony do Play i nie reaguje na żaden przycisk kierunkowy w pilocie.
 
Ostatnia edycja:

Tomanek

New member
Dzięki Sydon za test .... a więc jest to nie tylko u mnie.
Według mnie nie jest to mały bug tylko duży ponieważ jest menu po którym nie można się poruszać.
A co zrobić jak nie chcesz POP-UP menu ? wtedy nic oprócz 1 części nie uruchomisz. Problem jest bardziej złozony , bowiem gdy ukryjesz dowolny label z menu to i tak program nawiguje do niego :shock:
Dla Deana jest to chwila roboty tylko ktos musi mu o tym powiedzieć i dobrze to opisać.
Gdy się utworzy menu z wszystkimi elementami tego problemu nie ma.

edyta:
Użyj NeroShowTime albo TVIXa to zobaczysz jak kusor skacze po ekranie :)
 

deank

New member
Sorry about that... It was a silly copy/paste error... I never took the time to test hiding all buttons :) and I use XMB for all my tests... that's why I didn't catch the bug earlier.

It is fixed anyway. Thank you guys. You'll have to re-download the .rar.

***

@Tomanek: Yes, you can see WRONG things in NERO Showtime - not the best software to test with. You would never get such things in TMT or a REAL blu-ray player. multiAVCHD is about hardware players, not software ones.

+ Blu-ray players DO NOT have a MOUSE to let you go to places where you're not supposed to go, so I don't think it is a problem at all. Making a single button disappear/hidden takes me hours and I added the feature for people like you, so please cut me some slack. + TViX is not a blu-ray player nor AVCHD player. I got numerous requests from their (or some similar korean twin-company) for explanation on how AVCHD works and a way to implement it in their players.
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
I już nie ma problemu.
Małymi krokami zbliżamy się szybko do celu.
Ten tekst kieruje do polskich użytkowników. Dean nie powinien tracić czasu na czytanie zawiłych wywodów. Jak będą konkretne wnioski, to wówczas krótko i jasno o tym napiszemy.
Ale zanim zgłoszę prośbę, to trochę tekstu informacyjnego i wyjaśniającego kontekst:
Dzisiaj zrobiłem też taką już trochę docelową kompilację, zawierającą 12 dużych tytułów i menu z ruchomymi ikonami. Wśród tych 12 tytułów były 2 tytuły nagrane w SD - chodziło mi o przetestowanie ustawienia AR na 16:9, bo z tym w strukturach AVCHD ciągle mam jakieś problemy - plik filmowy ze struktury odtwarzany samodzielnie idzie dobrze, a wmontowany do AVCHD przechodzi na 4:3, mimo że w opowiedniej opcji jest zaznaczone 16:9. Pozostałe tytuły były reprezentowane przez pliki .MPL, w skład których wchodziło prawie 500 plików .MTS . Kompilacja ta powstała po wczytaniu projektu, zapisanego przez multiAVCHD przy realizacji tej kompilacji, gdzie wszystkie ikony reprezentujące rozdziały powyżej 12 były czarne. Teraz jednak dla wszystkich tytułów skorzystałem z modu "f" (zamieniłem "m"-y, które w tym przypadku były odpowiednikami "p"). Całkowicie z wczytywanej struktury usunąłem folder HDAVCTN, który zawierał także owe czarne ikony. Tworzenie kompilacji zajęło kilka godzin, ale wszystko przebiegło normalnie i w rezultacie nigdzie nie ma czarnych ikon, a odtwarzanie oraz nawigacja na wszystkich poziomach są bez zarzutu. Piszę o tym nieco szczególowiej, aby podkreślić, że uzyskano całkowicie poprawny wynik, mimo że we wczytywanej strukturze były pliki .MPL, które wczytywane oddzielnie dawały wadliwe menu.
Dla mnie jest to zastanawiające, dlaczegoi plikom .MPL podczas poprzedniej kompilacji program multiAVCHD zamienił jakiś "bit" na niewłaściwy. I dlaczego w PS3 odtwarzanie przebiega normalnie (chodzi o tę strukturę, którą teraz użyłem do stworzenia tej ostatniej), a ten sam program multiAVCHD tych własnych plików .MPL nie potrafi poprawnie wykorzystać, gdy są one wczytywane oddzielnie, natomiast nie ma problemu, gdy są wczytywane w strukturze.
Nasuwa się też pytanie, dlaczego w poprzednich wersjach nie istniały takie problemy.
Trochę jestem też zaskoczony, że wszystkie ikony w foderz HDAVCTN są teraz o rozmiarach 640x360. Widać z tego, że Dean doszedł do wniosku, iż rozmiary 1920x1080 dla ikon rozdziałów są rozrzutnością. Wygląda jednak na to, że te zmniejszone ikony są także podstawą kodowania całych stron tytułowych, gdy dla nich ustawimy nieruchome tła.
Czy mógłby ktoś wczytać do multiAVCHD jakąś źródłową strukturę utworzoną przez kamerę lub HD Writer oraz niezależnie jakieś ze dwa pliki . mpl* z takiej struktury, a następnie opisać jaki będzie wynik kompilacji (dla modu "p" przy tytułach)? Jeżeli kompilacje zakończą się powodzeniem, to ich wynik powtórnie wczytać do multiAVCHD i oczywiście opisać rezultaty.
 
Ostatnia edycja:

zieloony

New member
Sydon proszę wyjaśnij o co chodzi z tymi literkami ("p", "f", "m"), nie bardzo rozumiem co to oznacza. A myślę, że przydało by się to wiedzieć.
 

deank

New member
[m] - multiAVCHD playlist (fast mode)
[p] - external playlist (camcoder/tsMuxeR/Blu-ray/AVCHD) (fast mode)
[f] - file OR playlist in FULL processing mode
-----
[a] - Audio title
[d] - DVD title
-----
[r] - playlist in re-author mode
- playlist in re-author mode with sub-path (menu elements)


Dean

***

The difference between [m] and [p] playlists is that [m] playlist contents (.m*ts) will be MOVED to the destination folder and [p] contents will be COPIED (unless [x] all option is enabled).
 
Ostatnia edycja:

Tomanek

New member
Nie było mnie w domu cały wieczór.
Czy mógłby mi ktoś wysłać na email ostatnią opublikowana wersję multiAVCHD ponieważ "pobieralnia" nie działa.

z góry dzięki.

mój email: tomanek1@o2.pl
 

Tomanek

New member
Hi Dean,
Thank you very much for the solution of the problem of navigation through the menus, and now it works perfectly :)
I have only one question, why access to the chapter is only as selecting "Create chapter menu pages" ?
What is the "Show chapter extraction"?

Regards,
Tomanek
 

Tomanek

New member
Mam pytanie do znawców tematu video.
Wraz z filmami posiadam duże kolekcje zdjęć.
Jak wiadomo wiele odtwarzaczy stacjonarnych ma problemy z poprawnym odtwarzaniem zdjęć i często są one przeskalowywane co daje niezbyt dobry efekt na ekranie telewizora.
Robię więc sobie z owych zdjęć filmiki .m2ts uporządkowane tematycznie i ustawiam aby każde miało stałą rozdzielczośc 1920x1080.
Powstają pliki .m2ts dość dużej "wagi".
Po zapisaniu takich plików z różną ilością Kb/s pomiedzy 24000 a 18000 nie widac żadnej róznicy.
I tutaj moje pytanie.... Z jaką minimalna ilością Kb/s mozna zapisac plik .m2ts aby nie zepsuć płynności ?
Czy ktoś testował takie ustawienia (np. na filmach) i jakie były rezultaty ?
 

deank

New member
I have only one question, why access to the chapter is only as selecting "Create chapter menu pages" ?

What is the "Show chapter extraction"?

These are two questions :)

1) I can't understand the question. [x] Create chapter menu option CREATES the chapter pages. How would you access/select a chapter from a menu if it is not generated? If you don't create chapter menu pages you can skip chapters with the remote control of your player.

2) It is an option which will display the progress of extracting chapter thumbnails (and in case of many chapters it will slow down multiAVCHD).

Dean
 
Do góry