Menu do struktur AVCHD (BR) - jak to robić?

erni111

New member
mam ten program ale jak mam tam umiescic wszystkie pliki? ja pier.....le normalnie czy musza byc filmy BD jedne tak robione a drugie innaczej? krew mnie zalewa normalnie
 

zieloony

New member
erni mógł byś wczytać do tego programu całe foldery z filmami (tylko nie wiem czy to ma sens-jeśli byś chciał mieć wszystkie filmy w jednej strukturze to może i tak) tam jest opcja wczytaj folder AVCHD/BDMV
ale może poprostu sprobuj zmienic nazwe folderu np z gladiator na BDMV i sprobuj to włączyć (cały folder).
Jak się nie da to chyba ci nie pomoge, musisz poczekac aż twojego posta zobacza mądrzejsi :) ja też opiero się uczę.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Dean wprowadził jeszcze wczoraj stosowne poprawki i teraz w PS3 działa nawigacja w komplecie - zarówno z poziomu Title Menu jak i z poziomu POP-UP Menu. Super!!
Dla przykładu podaje 3 ekraniki z testów:
ChaptersMenu.jpg

TłoTitleList.jpg

TitleList.jpg
Oczywiście napis tytułowy przynależy do innego materiału. Tu chodziło tylko o test nawigacji. - ekraniki zamieszczam tylko tak dla zachęty, aby inni też testowali i coś zamieścili.
 

Tomanek

New member
#erni - ja myslę że ten twój player nie wspiera odtwarzania AVCHD tylko pojedyńcze pliki m2ts potrafi oodtworzyć.
Na szybko znalezione w sieci:
PATRIOT BOX
Obsługiwane formaty wideo:
- MPEG-1 :MPG/MPEG/DAT do 1080p
- MPEG-2 :MPG/MPEG/VOB/ISO/IFO/TS/TP/M2TS aż do 1080p
- MPEG-4 :MP4/AVI/MOV do 1080p
- DivX 3/4/5/6/7, Xvid: AVI/MKV/ do 1080p
- H.264, AVC: TS/AVI/MKV/MOV/M2TS do 1080p
- WMV 9: WMV do 1080p
- FLV: FLV 352x288
- ISO: obrazy ISO
- Real Video 8/9/10:RM/RMVB do 720p

Dla przykładu
TVIX M-6500
Funkcja wideo: odtwarzane formaty : .mkv, .avi, .wmv, .mpg, .iso .vob, .ifo, .mp4, .asf, .tp, .trp, .ts, .m2ts, .mov(H.264)
Odtwarzane kodeki: MPEG 1 / 2 / 4, AVI, XVID, WMV9(MP@HL), H.264(BP@L3, MP@4.0 and HP@4.0) , AVC(HD)

Sprawdź dobrze w specyfikacji swojego sprzętu bo może niepotrzebnie się męczysz.
No chyba że się mylę....

A tak przy okazji jest do pobrania już najnowsza wersja multiAVCHD która przystosowuje POP-UP menu do rozdzielczości filmu.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
mam ten program ale jak mam tam umiescic wszystkie pliki? ja pier.....le normalnie czy musza byc filmy BD jedne tak robione a drugie innaczej? krew mnie zalewa normalnie

Nie ma co się złościć na rzeczywistość, tylko trzeba ją akceptować i samemu się do niej dopasować. Jeżeli nie możesz odtwarzać struktury AVCHD/BR, to połącz swoje pliki w większe bloki - operacja jest szybka i prosta. Tu masz przecież wątek na ten temat:
http://www.hdtv.com.pl/forum/kamery...amer-hd-krok-po-kroku-dla-poczatkujacych.html
Pamiętaj tylko o zainstalowaniu potrzebnych dodatków dla TSSplittera.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
......................
Jeszcze nie podoba mi się to, że przy włączeniu filmu start zaczyna się od miejsca w którym się ostatnio wyłączyło (osobiście uważam że lepiej by było gdyby zawsze film zaczynał się od menu).

To nie jest wada, a wielka zaleta w odtwarzaniu struktur AVCHD/BR. Jeżeli z jakiegoś powodu przerywasz oglądanie filmu, to chcąc go dokończyć w innym czasie, nie musisz szukać miejsca, od którego masz oglądać dalej. Natomiast jeżeli chcesz, aby film startował od menu, to przed jego zamknięciem najpierw wyjdź na menu tytułowe - przy takim zamykaniu film uruchamiany powtórnie wystartuje z menu.
 
Ostatnia edycja:

zieloony

New member
Jeżeli z jakiegoś powodu przerywasz oglądanie filmu, to chcąc go dokończyć w innym czasie, nie musisz szukać miejsca, od którego masz oglądać dalej.

Faktycznie, nie pomyślałem :) (brałem pod uwagę tylko to że przez to, że tak to się uruchamia, nie mogłem wejść w menu- jak jeszcze nie działała prawidłowa nawigacja z plikami MPG, a mój pierwszy tytuł jest właśnie MPG)
Teraz jest OK więc faktycznie jest to zaleta.
Dzięki
 

erni111

New member
dziekuje za info tylko mam maly problem . pobieram program z netu TSSplittera i nie moge odpalic wyskakuje mi blad APLIKACJA NIE ZOSTALA WLASCIWIE ZAINICJOWANA. VCO MAM ZROBIC
 

zieloony

New member
Tomorrow there will be an update which will make the POP-UP appear for 720x480/720x576 and 1280x720 resolutions.

Niby wszystko ok, ale pop-up w filmie 720x576 nie działa (w ogóle się nie pojawia niebieski pasek)
(wersja multiAVCHD najnowsza, z 212 strony forum.doom9)
 
Ostatnia edycja:

deank

New member
I tested only with 720x480p on my Playstation3, but it should work with 720x576i/p too... Let me give it a try.
 

erni111

New member
ok zrobilem jeden plik programem TS Splitter. plik juz zdrobionw wrzucam do M2TS MUXING ROBIE START I POJAWIA MI SIE TAKI KOMONIKAT Warning! The file G:\tomek\ggggg.ts has a M2TS format.
Not enought buffer for parse video stream. Current frame num 356 CO ROBIR NIR TAK????
 

zieloony

New member
***erni111*** musisz mieć rozszeżenie pliku m2ts a nie ts (spróbuj poprostu zmienić) a jak nie to jeszcze raz TsSplitter i jak powrzucasz do niego jakie pliki ma łączyć i gdzie zapisać to ustaw jak wyjściowy plik ma się nazywać i jakie rozszeżenie ma mieć czyli m2ts.


***deank*** zrobiłęm strukturę z 1 plikiem 720x576 i okazuje się że pop-up działa.

Pytanie teraz czy powinno działać jak w strukturze są różne tytuły: 720x576 oraz 1920x1080 ??
 
Ostatnia edycja:

deank

New member
***deank*** zrobiłęm strukturę z 1 plikiem 720x576 i okazuje się że pop-up działa. Pytanie teraz czy powinno działać jak w strukturze są różne tytuły: 720x576 oraz 1920x1080 ??

My tests were with 720x480p + 1280x720 + 1920x1080 in one compilation and all three had the proper pop-up menu (testing with Playstation 3).
 

zieloony

New member
hmm ??
No to już nie wiem.
Ja również testuję na Playstation3 + HDD

Możesz to sprawdzić z takimi plikami (720x576 +1920x1080)
W tytułach 1920x1080 pop-up działa, natomiast w tytułach 720x576 pop-up w ogóle się nie pojawia.

Ale dla pewności też sprawdzę jeszcze raz.
Chyba zaczynam to rozumieć. Zacząłem robić kolejną strukturę i dodłem 4 foldery. Jeden to struktura z działającym tytułem 720x576, drugi folder to poprostu pliki 720x576, kolejne 2 foldery to pliki 1920x1080
I tak się zaczeło:
Setting pop-up menu...
[23:09:48] *** [00001.mpls] - Adding pop-up menu [480p]...
[23:09:48] *** [00002.mpls] - Adding pop-up menu [1080p]...
[23:09:49] *** [00003.mpls] - Adding pop-up menu [1080p]...
[23:09:49] *** Completed!
No i tu widać że jeden tytuł nie będzie miał pop-up menu, tylko który ??
Wydaje mi się to będzie folder drugi (czyli pliki 720x576). wydaje mi się, że aby to działało to należy zrobić dwie struktury, jedną z plikami 720x576, a drugą z plikami 1920x1080 i później poprostu połączyć te dwie struktury. Ale zobaczymy jak to wyjdzi... dam znać


Edit: Wyobraźcie sobie moje zdziwienie jak zobaczyłem że we wszystkich 4 tytułach działa pop-up menu :)
Wszystko świetnie działa (w tytułach 480p niebieski pasek jest bliżej środka TV, ale to nie przeszkadza)
A dlaczego wcześniej, nie działało: wydaje mi się, że dlatego że dodawałem strukturę wcześniej już zrobioną (wersją która nie obsługiwała 480p), a teraz zrobiłem strukturę zupełnie od nowa, no i działa.


 
Ostatnia edycja:

deank

New member
Thank you for taking the time to test, zieloony.

I posted @doom9 that there was a problem with the popup menu yesterday, when trying to add old compilations - there was a bug, which 'destroyed' the popup. Latest update should be okay, as you experienced :)

The popup for 720x480 and 720x576 is the same, so it is expected to have it placed a bit higher when using 576i/576p sources (as it was designed for 480p).

It takes about 3-4 hours to prepare a popup for each resolution and I had not time today to deal with 576p/i (even I'm in the PAL region as you are :) ). Since it is a requirement of the Playstation3 (my only test machine) I'll see if I can find time to add *another* pop-up for 720x576.

Thanks again!

Dean
 

erni111

New member
mam 1 plik tego filmu BLU RAY czy program tsmuxer zrobi tak by pliki tego ilmu byly po ukladane? potrafie wlaczyc ten plik na moim playerku ale widzi tylko pczatek i pozniej ciemnosc. pokazuje czas trwania i dalej nic
 

Tomanek

New member
Testuje juz kilka dni ten nowy multiAVCHD i muszę stwierdzić że #deank zrobił kawał dobrej roboty.
Wraz z każdą wersją program jest coraz bardziej dopracowany.
Chciałem sie pochwalic przykładem z testów ale niestety na moim Windows7 za nic nie mogę zrobić zrzutu z ekranu komputera - próbowałem myków z wycinaniem i nic - PintScrn nie działa :sad:
Przy menu typu "static" wszystko jest super - jednak przy wybraniu "motion" obraz ruchomy jest jakby trochę rozmyty i nieostry - też tak macie ? Powodem może być to że do testów uzyłem filmów kręconych w czasie wyjazdu na Hungaroring F1 i na obrazie było bardzo dużo ruchu -(wiadomo bolidy F1 wolno nie jeżdżą :smile: )

Nie jestem biegły w pisaniu po angielsku dlatego zadam pytanie tutaj skoro deank czyta to forum.
Dlaczego po wyłaczeniu funkcji "Add title-list menu" na menu głównym dalej jest wyświetlane nieaktywne "Title list" ?
Ponieważ nie wszyscy w rodzinie mają odtwarzacze HD brakuje mi tylko transkodowania struktury AVCHD do formatu DVD. #deank już dawno zapowiedział że nie przewiduje takiego rozwiązania , a szkoda...

pozdrawiam

PS. testuję na Tvix M-6500HD
 
Do góry