Menu do struktur AVCHD (BR) - jak to robić?

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Dean
Zaskoczyłeś wszystkich tą nową wersją programu multiAVCHD. Jest w nim znacznie więcej nowych elementów niż można się było spodziewać po wcześniejszych zapowiedziach. Duża ilość różnych opcji pozwoli każdemu użytkownikowi zrealizować własną koncepcję menu. Program staje się wszechstronny i uniwersalny i masz wszelkie powody do dumy i satysfakcji, że Twoja tytaniczna praca nad programem dała tak wspaniałe rezultaty. Myślę, że i odpowiednie wsparcie finansowe ze strony użytkowników też będzie wyrazem uznania dla Twego talentu, wiedzy i ogromnego wysiłku. Podjęte testy nad już opublikowaną wersją zapewne pozwolą Ci doprowadzić program do jego pełnej funkcjonalności i stabilności. Natomiast znając Twój charakter i radość tworzenia czegoś zupełnie nowego, można przypuszczać, że jeszcze ostatniego słowa nie powiedziałeś w zakresie multAVCHD. Czytam z uwagą wszystkie Twoje posty i odniosłem wrażenie, że sam jesteś zaskoczony rezultatem swojej pracy. To tak jabyś odkrył drugiego Deana, który gdzieś w Tobie był dotychczas ukryty. Po przekroczeniu pewnej bariery (poznania!) wszystko zaczęło się jakby samo układać w zupełnie nową całość i już nie ma rzeczy niemożliwych.
Zaglądaj czasami na nasze Forum i wspieraj swymi radami w rozwiązywaniu pojawiających się problemów. Zresztą sama świadomość, że jesteś z nami da nam poczucie przynależności do tej ogólnoświatowej społeczności, którą udało Ci się zgromadzić wokół siebie.
Gratulacje i podziękowania!
-----------------------------------------
A my testujemy dalej !!! - zieloony dał przykład, że można. To powinno zachęcić innych - wypowiadajcie swoje uwagi i zamieszczajcie ekrany swego menu, niech nie czuję się taki odosobniony. Wszelkie problemy są po to, aby je wspólnie rozwiązywać.
 

zieloony

New member
Normalnie czuje się wyjątkowo (sam deank odpowiedział na mój post)

What player did you use for testing?

I didn't quite understand about the MPG files...

PS3

Pierwsze dwa tytułu (to tytuły SD, pliki MPG), i jak je odtwarzam to nie mogę nic zrobić (oprócz przeskoczenia o jeden do przodu), nie da się wyjść do menu.
Ale to już nie tylko przy tych plikach MPG. Przy normalnych tytułach (dziś rano włączyłem to jeszcze raz) i film wystartował z miejsca gdzie wczoraj zakończyłem odtwarzanie (chyba bo po kliknięciu w AVCHD włączył się filmik któryś tam z kolei). I nie chciało się włączyć menu (na pilocie title menu, na padzie kwadrat) poprawnie działał jedynie R1. Po naciśnieciu "x" włączył się inny film ?!?!(dopiero po kilku razach przyciskania to menu to kwadrat to 'X' weszło menu.
Jak wrócę z pracy spróbuje jeszcze raz pobrać tą nową wersję multiAVCHD
P.S. jak to zrobić jeszcze raz (wczytać tą struktrę co już zrobiłem, czy wczytywać wszystko od nowa , każdy tytuł ??
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Problem był zgłaszany i są już nowe poprawki. Możesz wczytać całą kompilację, ale do testów to lepiej ograniczyć się do 2 lub 3 tytułów. Zapewne wystąpią jeszcze inne sprawy więc na większe kompilacje przyjdzie czas.
 

zieloony

New member
Panowie pomocy. Chciałem zmienić multiAVCHD na najnowsze (znalazłem na forum Deana) i zamieniłem dwa pliki tak jak poprzednio i kicha.
Jak cokolwiek robię wyskakuje takie coś:
19:10:07] Cannot detect file size: (D:\multiAVCHD\20100203-191006-avstest.avs.264)
[19:10:07] Avisynth is not working properly! Menu will not available!
[19:10:07] Re/Install Avisynth 2.58, ffdshow, haali splitter.
[19:10:07] Check if mx264.exe is running in Task Manager and kill the process.
[19:10:07] Cannot detect file size: (D:\multiAVCHD\20100203-191007-avstest.avs.264)
[19:10:07] Avisynth is not working properly! Menu will not available!
[19:10:07] Re/Install Avisynth 2.58, ffdshow, haali splitter.
[19:10:07] Check if mx264.exe is running in Task Manager and kill the process.

Oczywiście próbowałem przeinstalować te programy i dalej nic, szukałem tego procesu mx264.exe i ja go nie mam. Jak temu zaradzić, bo nie mogę nic testować ??
 

zieloony

New member
A więc po raz drugi przerobiłem swoją strukturę (niepotrzebnie całą) bo: trao to 3,45h masakra.
Domyślam się że powodem tego było wybranie ruchomego menu (i program transkodował obraz do menu, mam nadzieje że nie transkodował filmów, bo to chyba nie dobrze), bo innego wytłumaczenia nie mam, wczoraj ta sama struktura zrobiła się w niecałą godzinę, ale menu było stałe.

Co zaobserwowałem: dużo lepiej mi chodzi nawigacja, w zasadzie bez problemów, jedynie co zauważyłem to przy odtwarzaniu plików MPG nie da się włączyć tego niebieskiego paska z nawigacją, poza tym rewelka.

P.S. zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Jak w jakmś filmie wejdę w opcje niebieskiego paska pomocy (że tak to nazwę) i dam chapters menu przejde strzałkami po niebieskich kwadracikach (których podobno tam być nie powinno), następnie zamknę chapters menu i dam title menu, to włączy się pierwszy film (u mnie jest to plik MPG- nie wiem czy to ma na to wpływ) i pada cała nawigacja, nie da się zrobić nic oprócz L i R 1 lub stop. Jak dam stop i włącze strukturę jeszcze raz, to film zaczyna się od momentu w którym dałem stop i dalej nie da się nic zrobić (jak daję przycisk display- nie ma informacji o czasie filmu, a zanim wszedłem w chapters menu to taka informacja była), przy innych opcjach typu tilte menu na pilocie czy przewijaniu i innych przyciskach wyświetla się "tej operacji nie moża tu wykonać" .
Ale jazda nie mogę z tego wyjść, czyżby struktura uległa jakiemuś uszkodzeniu ??
przewijałem wszytkie sceny R1 z nadzieją że jak dojdę do plików m2ts to zacznie wszystko działać a tu lipa, po ostatniej scenie z 2 filmu MPG zaczełą się 1 scena 1 filmu MPG (zapętliło się) o co biega ??
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
O pliki filmowe możesz być spokojny, ich jakość nie ulega zmianie - one są tylko kopiowane lub przesuwane (w zależności od ustawień). Długiego czasu kompilacji można się było spodziewać, bo przecież teraz program musi stworzyć bardzo dużo nowych plików zarówno .jpg jak i .m*ts. Nowa wersja programu działa szybciej niż poprzednia, ale ta rozbudowa nawigacyjna, a zwłaszcza ruchome menu, zajmuje komputerowi sporo czasu. Także wyłapanie wszelkich błędów programowych zajmie też trochę czasu - tego się nie da uniknąć, zwłaszcza przy tak dużych zmianach w programie. Właściwie należy się dziwić, że tak szybko poszło z opanowniem nawigacji. U mnie już wszystko działa sprawnie nawet dla kompilacji wielotytułowej, gdzie w każdym tytule jest kilkadziesiąt rozdziałów. Są nadal pewne problemy z POP-UP menu (menu podręczne - to ten niebieski pasek) o czym zresztą piszesz. Ale jeżeli testerzy (tacy jak ty) zgłaszają problem, to Dean szybko reaguje i wprowadza poprawki. Jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Jak aktualnie udostępnione opcje zostaną opanowane w 100%, zajmiemy się szczegółowymi opisami plusów (i związanych z tym nowych możliwości), ale także minusów i sugestiami odnośnie możliwości ich zminimalizowania.
Byłoby wskazane, aby więcej użytkowników włączyło się do testów, bo łatwiej jest wyłapać błędy, gdy się kompiluje materiał zróżnicowany i przy różnych konfiguracjach.

Edit
Muszę napisać jeszcze o innym doświadczeniu, bo to będzie dobrą ilustracją jak działanie programu może zależeć od konfiguracji.
Zrobiłem kompilację testową dla PS3 i tutaj z POP-UP menu jest tak:
Wywołanie menu podręcznego (POP-UP menu) następuje na pilocie poprzez przycisk VIEW (oznaczony czerwonym kwadracikiem), a więc tak jak w dotychczasowych kompilacjach z multiAVCHD wywoływało się menu tytułowe. Na ekranie pojawia się pięknie zaprojektowana beleczka z tekstami, poprzez które można wywołać min. menu tytułowe, menu typu lista natomiast nie działa wywołanie menu rozdziałów (a właściwie źle działa, bo widać tylko owe niebieskie prostokąciki nawigacyjne, a ikonek brak).
Na pilocie PS3 jest też przycisk opisany POP UP/MENU, ale ten wywołuje na ekranie tylko komunikat, że operacja w tym miejscu jest niedostępna
Tę samą kompilację uruchomiłem na TVIX M-6500M i jakie było moje zdziwienie, gdy po naciśnięciu na pilocie TITLE zostało wywołane menu tytułowe. Moje zdziwienie powiększyło się, gdy po naciśnięciu MENU pojawiło się POP-UP menu. Dobra sprawa - dwa różne przyciski do niezależnego wywołania różnego typu menu. W PS3 też niby są dwa, ale jeden z nich ma funkcję niedostępną. Moje zdziwienie osiągnęło jeszcze wyższy poziom, gdy okazało się, że POP-UP menu w TVIX działa absolutnie poprawnie. Tutaj zamiast owych niebieskich prostokątów nawigacyjnych można uzyskać kompletne menu rozdziałów i normalenie z niego korzystać.
I co programista ma począć? Zmieniać to co dobrze działa (być może nie tylko na TVIX), czy wprowadzić dodatkową opcje konfigurującą menu dla PS3, ale jednocześnie pozostawić to co teraz jest dla użytkowników innego sprzętu?
 
Ostatnia edycja:

deank

New member
Google is not so good with the translation and I can't understand everything...

About PS3 and the pop-up menu: I posted a lot of times about this - in AVCHD mode (DVD/USB/SDHC) playstation does NOT support pop-up menu. SONY removed the feature 2 years ago (along with the BD-J support).

If the compilation is burnt to BD-R disc, then the pop-up menu will work.

I'm not really sure, but I guess you're saying that when you activate the POP-UP menu you can see blue rectangles like those for the TITLE-LIST/CHAPTERS menu? I had no time to fix it, but I will...

I updated the .rar 15mins ago and now navigation in title-list and chapters is perfect.

Dean

edit: Now, thinking about it - I think it is possible to trick the PS3 :) But the pop-up menu will be activated with the [ENTER] / [X] buttons on the remote/joypad. :)

edit2: it works ;)
multiAVCHD_PS3-popup.JPG
 
Ostatnia edycja:

zieloony

New member
Nie rozumiem co przedstawia zdjecie Deana, samo pop-up menu przecież się włączało (tylko nie z pilota przyciskiem pop-up tylko kwadratem).
Ale nadal nie wiemy czy działa opcja chapters menu ? (pojawiały się niebieskie ikony)
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Dean
Ja wiem, że Tobie jest trudniej zrozumieć nasze teksty z Google - ale ostatecznie dobrze się komunikujemy, bo my doskonale bezpośrednio rozumiemy co Ty piszesz, a to jest najważniejsze.
W kompilacji z multiAVCHD "POP-UP Menu" wywołuje się bez problemu w PS3. To nie przeszkadza, że przycisk POP UP /MENU nie może być użyty na pilocie (remote), jeżeli można to robić przyciskiem VIEW (remote/joypad). Tu nic nie musi być zmieniane. Jedyny problem, to wyłącznie źle funkcjonujące menu rozdziałów (Chapters Menu) wywołane z wyświetlanego na ekranie tekstu "Chapters Menu" (link) w "POP-UP Menu" z multiAVCHD. Inne wywołania z tekstu wyświetlanego na ekranie "POP-UP" Menu (Title Menu, Title List, Previous Title, Next Title, X) działają bardzo dobrze. Jeżeli to uda się zmienić (lub już udało), to wszystko inne jest już dobre.

Edit
Dean jednak dobrze zrozumiał o co chodzi, bo to jasno napisał:
"Yes.. there seems to be a problem with Playstation3 I just tested it now and got the same problem (no navigation boxes).
Re-download the archive..."
http://forum.doom9.org/showpost.php?p=1370950&postcount=4174
I jest już problem rozwiązany.
Uważa też, że jednak zastosuje (w najbliższym czasie) dodatkowe wywołanie POP-UP menu dla PS3
 
Ostatnia edycja:

deank

New member
Hmmm.. It is my fault... I never tried the SQUARE button (VIEW)... I was so surprised to see that the playstation3 showed the pop-up menu :)

Now I saw the problem with navigating to CHAPTERS and TITLE LIST MENU from the POP-UP menu. For some reason Playstation3 IGNORES the commands it is given and simply does not show the correct pages.

If you test the same folder in TMT or NERO - it works, but not in the PS3.

I just found a way to make it work properly, so a bit later I'll post @ doom with the updated version :)

***

It is fixed now. The pop-up menu works as it should. All buttons are ok.
Dean
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Ale Title List z POP-UP menu działało i nadal działa dobrze. Natomiast teraz po poprawce u mnie przestało działaćTitle Menu.
Trzeba to na spokojnie przeanalizować.
 

erni111

New member
witam wszystkich. mam playera hd i mam kilka filmów BD w w kilku filmach jest plik z calym filmem wiec odpala mi i jest ok dzwiek i napisy. ae mam kilka filmow BD co tych plikow jest ok 130-160 i nie ma takiego jednego pliku z calym materialem videoa i kicha. tylko sceny moge ogladac a to jest tragedia. jak moge polaczyc te pliki w programie tsmuxer? czy wszystkie pliki musze zaznaczyc w tym programie? i jak pousuwac np dodatki filmowe bo nie potrebne mi to jest. prosze o pomoc. pozdrawiam
 

zieloony

New member
napisz na czym masz te pliki (jaki nośnik) jaki format jest tych plików i czy są one w jakiejś strukturze folderów ?


********
Wygląda na to że ostatnia wersja 3.1 działa świetnie.
Oczywiście przy odtwarzaniu filmów SD nie działa pop-up menu, ale poza tym wszystko wydaje się być OK.
Jeszcze nie podoba mi się to, że przy włączeniu filmu start zaczyna się od miejsca w którym się ostatnio wyłączyło (osobiście uważam że lepiej by było gdyby zawsze film zaczynał się od menu).
 
Ostatnia edycja:

erni111

New member
DZIEKUJE ZA ZAINTERESOWANIE. TO DLA MNIE BARDZO DUZO!!! WIEC MOJ player TO patriot box. widzi on wiekszosci plikow. i mam kilka filmow BLY RAY czyli podlaczony jest dysk zewnetrzny do playera. wiec mam fil np ZAPOWIEDZ i fchodze w folder BDMV pozniej do flderu STREAM i mam kilkanascie plikow M2TS. wybieram najwiekszy bo jest taki w tym filmie i jest caly film!!!! ogladam!!! ale jest tez kilka filmow np GLADIATOR ANIOLY I DEMONY bo je tez mam i tak samo wchodze w te foldery tylko ze plikow M2ts mam ok 160 i nie ma tam zadnego calego filmu!!! to sceny ktore trwaja po 10-20 minut. jak zrobic by odpalic z 1 pliku!!! filmy DVD odpala z MANU!!! pozdrawiam prosze o pomoc
 

deank

New member
@zieloony:

Tomorrow there will be an update which will make the POP-UP appear for 720x480/720x576 and 1280x720 resolutions.

I'm not sure what is that you don't 'like' with the 'movie-resume' function.
 

zieloony

New member
***erni111*** musisz włączyć cały folder z plikami a nie pojedyncze pliki m2ts, jest pewnie podobnie jak na PS3 : czyli na dysku jest pierwszy folder w moim przypadku AVCHD a w nim BDMV i dalej STREAM to nie wchodze nigdzie tylko włączam folder "AVCHD" i start, wtedy powinno wszystko ładnie chodzić. (tak mi się wydaje, ale jak nie to mam nadzieje że ktoś zaraz mnie poprawi)

***deank***I'm not sure what is that you don't 'like' with the 'movie-resume' function.

Tak, jak mogę to wyłączyć ?
 

zieloony

New member
Prawdopodobnie masz strukturę AVCHD
Czyli powinno to wygladać tak:
AVCHD
*HDAVCTN
*BDMV
***BACKUP
***CLIPINF
***PLAYLIST
***STREAM (i tu są pliki m2ts, które do tej pory włączałeś)

A powinieneś włączać folder AVCHD (czy jaki ty tam masz) bo to jest struktura i wszystko wtedy bedzie ładnie chodzić cały film będzie odtwarzany jako całość.

A jeżeli nie masz takiej struktury, to możesz programem multiAVCHD zrobić sobie taką strukturę i mieć na niej wszystkie filmy i w menu wybierać sobie który film chcesz włączyć.
 

erni111

New member
gosc jestes zielony ze mi pomagasz. kolega robil mi te filmy i nie wiem jakim programem. wiec struktura wyglada pokolei foldery np GLADIATOR, a w nim BDMV i CERTIFICATE. otwieram BDMV a tam AUXDATA, BDJO, JAR, PLAYLIST, BACKUP, CLIPINF, META, STREAM i to tylem poszukam ten program co mi podales. polapie sie w nim? pozdrawiam
 
Do góry