Menu do struktur AVCHD (BR) - jak to robić?

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Bez przerwy namawiasz mnie, abym wyjaśniał problemy, które w żadnej mierze nie dotyczą posiadaczy kamer. Już tłumaczyłem, że nie można zmieniać charakteru tego wątku. Jeżeli są to sprawy wspólne dla posiadaczy kamer i miłośników filmów, to zgoda - w przeciwnym wypadku ten wątek stanie się niestrawny w swej istocie. Przecież swego czasu zgodziłeś się z tym. Na zakończenie więc:
Quolity/Speed służy do ustalania jakości i szybkości transkodowanie. Do wyboru jest transkodowanie jedno lub dwuprzebiegowe o różnych stopniach szybkości. Oczywiście dwuprzebiegowe jest korzystniejsze, ale trwa dłużej. Podobnie z szybkością transkodowania - im większa tym mniej precyzyjna. Najlepiej doświadczalnie dobrać dla siebie optymalny sposób transkodowania.
Zaznaczenie opcji "Scale 1920x1080 to 1280x720 if bitrate is less then 4500kbps" oznacza, że gdy wybrany nośnik wymaga transferu poniżej wymienionej wartości, to transkodowanie będzie do niższej rozdzielczości.
 

gaspar

New member
nagdob napisał:
gaspar!
jak masz to wrzuć ją na ogólnie dostępny upload np. DVHK.
a tym płaceniem na rapid to trochę przesada!!!

Nie bardzo rozumiem z tym rapidem... Przecież nie trzeba płacić, żeby ściągnąć plik :) Wybierasz opcję "Free" i oprócz czasu, który musisz odcierpieć i wolniejszego transferu, za nic nie wydasz ani grosza :) Przy wielkości instalki multiAVCHD to żaden problem - problem jest wtedy, kiedy chcesz za free pociągnąć jakieś bardzo duże archiwum, np. film mkv podchodzący pod 10GB...

DVHK coś nie działa, więc nie mogę wrzucić instalatora.
Wrzućcie propozycję innych serwerów hostingowych, dla "nie-rapidowców", skąd chcecie pobierać, a będę wrzucał najnowsze release'y programu Dean'a.

Wesołych Świąt !! :)
 

gianbuffon

New member
przeciez na stronie autora jest tez mirror na videohelp.com
http://www.videohelp.com/tools?d=multiAVCHD_3.0.exe
wejdz na strone, poczekaj chwile i zacznie sie sciagac. a jak nie, to kliknij na click here

mam problem z dwoma koncertami. moze ktos pomoc?
1. jest dzwiek, nie ma obrazu. nie robilem zacznego transkodowania, tylko muxowanie. w logach wszystko bylo ok.
http://img696.imageshack.us/i/madb.jpg/
2. obraz jest, ale dzwieku nie ma. tzn przez kilkanascie jest, ale pozniej zanika. jest to chyba bluray. rowniez bylo tylko muxowanie i program zmienil format dzwieku (po drugiej probie) na ac3 i w logach bylo ok.
http://img132.imageshack.us/i/rihr.jpg/

WESOŁYCH ŚWIĄT :)
 
Ostatnia edycja:

gaspar

New member
Coś mi nie pasuje, 2 screen - Format: MPEG-PS... Winno raczej być MPEG-TS, albo Blu-ray - dźwięk też wydaje się być mp2 - może przetranskoduj i sprawdź jeszcze raz...? Pierwszy przypadek wydawać się powinien ok, wiec czy odtwarzanie samego mkv bezpośrednio daje ten sam efekt, czyli brak obrazu?...
 

gianbuffon

New member
no wlasnie tez sie zdzwiilem jak mi wyskoczylo .PS w mediainfo. pierwszy raz sie z takim formatem spotykam. ale w rozszerzeniu plik ma .ts
co do drugiego filmu, to na kompie jak odpalam mkv, to jest obraz.
 

gianbuffon

New member
moze ktos pomoc?
zrobilem strukture w multiavchd z 4 filmami. jak dodaje do niej kolejne filmy, to w ps3 w tych nowych filmach nie mam napisow. wszystko robie tak jak poprzednio, w konsoli mam do wyboru napisy, moge je wlaczyc, ale ich nie pokazuje. dodam jeszcze, ze przy tych filmach podczas ogladania na ps3 jak chce sprawdzic czas filmu, to w pokazuje, ze trwa on ponad 13h...
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Dopracuj osobno w multiAVCHD każdy film, który chcesz dodawać do istniejącej struktury i jeżeli wszystko będzie dobrze, to i po dodaniu tych filmów nie bedzie problemów.
 

gianbuffon

New member
Dopracuj osobno w multiAVCHD każdy film, który chcesz dodawać do istniejącej struktury i jeżeli wszystko będzie dobrze, to i po dodaniu tych filmów nie bedzie problemów.

nie rozumiem :) w jakim sensie mam dopracować te filmy?
Robię tak jak zawsze robiłem, tj. po dodaniu każdego filmu, wchodzę do edycji i tam zmieniam: nazwę filmu, liczbę rozdziałów, opcje, aby po zakończeniu filmu było przejście do głównego menu, usuwam niepotrzebne napisy (to nie wpływa na mój problem, bo nawet jak nie usuwam napisów, to tych moich z pliku .srt też nie wyświetla<ale mogę je wybrać w menu>). Ze swoimi napisami nic nie robię a w edycji pokazuje, że one są. I tyle
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Dopracować pojedynczy film w multiAVCHD, to znaczy wykonać jego kompilację i sprawdzić czy wszysko chodzi dobrze. Jeżeli coś jest nie tak jak powinno być, trzeba ustalić przyczynę błędu i powtórnie wykonać kompilację tego filmu, celem sprawdzenia czy już wszystko jest poprawnie. To nie jest stracony czas, bo film raz skompilowany poprawnie, przy dodawaniu już nie będzie kompilowany powtórnie, więc proces będzie bardzo szybki bazując na już istniejących plikach (przy dodawaniu filmu wczytujemy folder gdzie został zapisany wynik kompilacji, a nie sam plik (pliki) filmowy). Natomiast przy kompilacji pojedynczego filmu znacznie łatwiej i szybciej można ustalić przyczynę ewentualnego błędu. Po co mamy kompilować całą wielotytułową strukturę i na końcu dowiedzieć się, że coś jest źle? Czasami też możemy sobie przy okazji zniszczyć tę część, która już była dobra. Tworzyłem już struktury obejmujące ponad dwieście tytułów filmowych i nigdy mi się nie zdarzyło, aby przy dodowaniu (łączeniu) kolejnych struktur "dopracowanych" (czyli sprawdzonych we wcześniejszej kompilacji) obejmujących jeden lub więcej tytułów filmowych, powstał jakiś błąd. Mogę więc z całą pewnością napisać, że nigdy przyczyną błędu nie jest fakt dodawania do siebie dobrych struktur. Błędy powstają jedynie przy wadliwej kompilacji jakiegoś tytułu w wyniku wadliwych części składowych mających tworzyć dla niego strukturę AVCHD/BR lub w wyniku błędu w postępowaniu użytkownika przy ustawianiu kompilacji - a tych zawsze może być naprawdę dużo. Jeżeli wykonujemy kompilację na plikach z kamer, to zawsze mamy do czynienia z jednolitymi składnikami audio i video. Jeżeli dodajemy napisy lub dodatkowe ścieżki dźwiękowe, to sami je wykonujemy i one mają zawsze te same parametry. W takich przypadkach raz opanowana metodyka postępowania prowadzi bardzo szybko i bezbłędnie do pożądanego celu. Jeżeli ktoś chce tworzyć kompilacje z plików filmowych pochodzących z innych źródeł, to musi mieć świadomość ogromnej różnorodności elementów składowych, które często wymagają indywidualnego podejścia w procesie kompilacji, a nawet wykonania pewnych procesów wstępnych, aby kompilacja dała poprawne wyniki. Takimi przypadkami się tu jednak nie powinniśmy zajmować, bo nie podlegają one tematyce kamer.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Autor programu multiAVCHD cały czas wprowadza jakieś zmiany, korekty i udoskonalenia, ale adresowane są one głównie do opracowujących materiały filmowe z innych źródeł, a nie z własnych kamer i dlatego tych zmian nie komentuję. Nie tak dawno Dean udostępnił opcję umożliwiającą ukrywanie w menu wybrane tytuły. Opcja ta już wcześniej była zapowiadana. Główną ideą tej opcji było zmniejszenie ilości tytułów wyświetlanych w menu, a więc ułatwienie nawigacji. Okupione to jest jednak brakiem możliwości bezpośredniego dotarcia do tytułów ukrytych, no i oczywiście tracą sens rozdziały w tych tytułach. Ukrycie pewnej części tytułów nie zwiększa nam przy tym dopuszczalnej ilość wszystkich plików filmowych, a więc limit 1399 nadal obowiązuje. Jest tu więcej strat niż korzyści, więc tej opcji w odpowiednim czasie nie komentowałem. Do opcji wartych komentarza należy wprowadzona ostatnio możliwość poziomego ustawiania ikon rozdziałów w menu XMB (Stack chapter thumbs horizontally - niestety nie jest jeszcze udostępniony zaktualizowany angieldski plik językowy, więc nie magę min. tej opcji wprowadzić do polskiego pliku językowego).
Dean ilustruje tę opcję (http://multiforum.deanbg.com/viewtopic.php?f=2&t=18&p=4642#p4642) takim ekranikiem:
Ustawienia dla XMB Deana.jpg
i komentuje "The 12th chapter goes a bit off-screen, but it is not that bad." - oczywiście, że fakt iż ostatnia ikona rozdziału wychodzi częściowo poza ekran nie jest czymś bardzo złym. Można jednak przecież zrobić inne ustawienie i wszystko się zmieści na ekranie. Ja przykładową kompilację zrobiłem przy takich ustawieniach:
Ustawienia dla XMB własne.jpg
Testowa strona menu.jpg
Przystępując do testwania nowej opcji miałem nadzieję, że jeżeli zestaw ikon dla rozdziałów usunięty zostanie z górnej części strony menu, to teksty tytułów w tej częsci ekranu już nie będą obcinane. Niestety nadal tak nie jest. Przypuszczam, że Dean ciągle nie ma świadości, że te teksty są obcinane, mimo że została wprowadzona opcja, aby ich nie obcinać. Poza tymi obcięciami właściwie niczego mi nie brakuje w multiAVCHD, chociaż przygotowane miejsce na "menu użytkownika" mogłoby wnieść coś miłego (nie tak dawno odpowiadając komuś odnośnie ruchomego menu i wprowadzenia muzyki w tle, Dean stwierdził, że może w następnych realizacjach-chyba więc ciągle nad tym pracuje). Poczekamy, choć to co już jest teraz może być źródłem dużej satysfakcji przy opracowaniu własnych filmów.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Powyższy post już nie jest dostępny do edycji więc muszę pisać nowy.
Dean ostatnio już jednoznacznie potwierdził, że będzie ruchome menu i opublikował filmik pokazujący jak to będzie działało w XMB:
"Motion menu will be available in the next few weeks with version 3.1. I'm doing some tests and will publish it soon.
I already published a preview here:
multiAVCHD - author AVCHD/Blu-ray for Blu-ray players, camcoders & Viera TV or HD-DVD - Page 202 - Doom9's Forum"
Czyli jego koncepcja polega na tym, aby tło strony menu przynależnej do danego tytułu odtwarzało fragment tego tytułu. Przewiduje też opcję z ruchomymi ikonami dla tytułu i rozdziałów. To rzeczywiście powinno umożliwiać uzyskanie interesujących efektów, niespotykanych w innych programach do authoringu.
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Mam nadzieję, że w tym wątku zaczną się wkrótce wypowiadać i inni.
Dzisiaj Dean udostępnił materiał testowy AVCHD ilustrujący nową koncepcję multiAVCHD z ruchomym Menu.
Doom9's Forum - View Single Post - multiAVCHD - author AVCHD/Blu-ray for Blu-ray players, camcoders & Viera TV or HD-DVD
Struktura przeznaczona do odtwarzania z USB u mnie na PS3 chodzi poprawnie (w sensie nawigacji, bo uruchamiać jeszcze nic nie można) i wygląda to naprawdę ciekawie. Wiadomo już, że nowa odsłone nie będzie miała kursora nawigacyjnego tylko podświetlanie elementu wybranego, co nadaje programowi profesjonalny charakter. Na stronie menu obok ikon tytułowych i dla rozdziałów pojawiły się też elementy sterujące (Setap i Title list) - ciekawe jaka bedzie ich zawartość. Z zapowiedzi wcześniejszych wynika, że nie będzie już ograniczenia do 12 ikon dla rozdziałów. Zastanawiałem się jak to będzie rozwiązane. Teraz już zostało powiedziane, że prawdopodobnie po próbie wybrania 13 ikony, na ekranie ukaże się kolejny pakiet 12 ikon dla rozdziałów i sumarycznie może ich być do 48, czyli kolejne bariery zostały zniesione. Jeżeli zaglądnąć do folderu STREAM, to okazuje się, że ekran menu już nie jest na pozycji 1411, a na pozycji 91411 - przypuszczalnie oznacza to zniesienie kolejnej bariery (co swego czasu sugerowałem) ograniczającej liczbę plików A/V w strukturze AVCHD.
W materiale testowym ruchome tło, przedstawiające fragment koncertu Bon Jovi, jest czarno-białe, a ikony kolorowe - myślę jednak, że tak jak dotychczas dla tła będzie możliwość uzyskania dowolnego nasycenia kolorem. W testowym menu u mnie nie ma synchronizacji dźwięku z obrazem, co trochę razi - ale być może to tylko kwestia ustawień w przyszłości. Dotychczas ustawieniem ikon rodziałów można było manewrować, tak aby napis "Chapter selection.." nie był przycinany - jeżeli ta opcja zostanie zachowana, to będzie można usunąć aktualne "przycięcie" tego napisu (i polskiego odpowiednika) występujące w testowej stronie menu.
Z ostanich wypowiedzi Deana da się wyczuć dużą emocjonalność związaną z nowymi opcjami-autora najwyraźniej rozpiera duma z osiągniętego sukcesu. To ciągłe dopytywanie się przez użytkowników o ruchome menu musiało mu doskwierać, aż wreszcie podjął tę tytaniczną prace i chyba długo się z nią zmagał (wystarczy zaglądnąć do mp-mt). Już po tym co pokazał można mu gratulować sukcesu -i wspierać stosownym datkiem.
Tak na marginesie: Jak wiemy po awanturze, która swego czasu wybuchła w związku z menu Carousel, Dean zdecydował się na opuszczenie forum Doom9 i założenie własnego. Ale użytkownicy Doom9 kontynuowali tam dyskusję o multiAVCHD i Dean stopniowo wracał na to forum. Najwyraźniej docenił wartość zgromadzonej tam elity ze wszystkich stron świata w zakresie programowania i użytkowania AVCHD/BR, bo aktualnie tam zamieszczane są w pierwszej kolejności nowe informacje o multiAVCHD i obszerniejsze komentarze autora, a na forum własnym raczej później i często w formie odsyłaczy.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
SYDON trzy kosy:
Czytamy, czytamy.

Wczoraj zrealizowałem demo koleżance - vokalistce.
Klip nagrany w HD.
Zrobiłem flagę audio dts MA 5.1
Nagrałem na BD.
Poszła do wydawcy. Puścili i buty im spadły.
A wszystko to dzięki multiAVCHD.
Jest w tym excesie także wielka Twoja zasługa.
Dzięki i pozdro dla Deana.
To jest pionierska robota.
Czekam na sprawniejsze menu bo postanowiłem przegrać koncerty z HD DVD na BD. Mowa o pozycjach nigdy nie wydanych na BD (CREAM, Eagles, Lee Ritenour).
HD DVD player zawsze może się zapsuć więc kopia na BD jest niezbędna.
Oczywiście będzie audio dts MA 5.1.
Na razie ograniczenie do 12 rozdziałów wstrzymuje mnie przed realizacją projektu. No ale to już wkrótce.

No i czekam na setup z opcją wyboru ścieżki audio.
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Czymś zupełne nowym w multiAVCHD będzie POP-UP Menu (takie "podręczne" menu), z którego można się dostać do innych menu (Title Menu, Chapters Menu i Title List) oraz do poprzedniego i następnego tytułu lub ewentualnie zamknąć POP-UP Menu.
Jak takie menu ma wyglądać można zobaczyć tu:
Doom9's Forum - View Single Post - multiAVCHD - author AVCHD/Blu-ray for Blu-ray players, camcoders & Viera TV or HD-DVD
Mnie bardzo cieszy pojawienie się tutaj menu Title List. Od dawna takie dwupoziomowe menu widziałem oczyma wyobraźni (pisałem o tym jako "hibrid" menu, bo stanowi jakby połączenie klasycznego menu typu lista i menu tytułowego np. XMB). Dotychczasowe menu tytpu lista, pozwala bardzo szybko wybrać dowolny tytuł nawet dla pełnego (maksymalnego) ich zestawu w całej strukturze AVCHD/BR. Jeżeli teraz przez wybranie z listy jakiegoś tytułu można będzie przejść do menu dla tego tytułu, to mamy ostatecznie rozwiązany problem szybkiej nawigacji, bez utraty szczegółowych danych dla wybranego tytułu i jego rozdziałów (co było poważnym mankamentem zrealizowanej już koncepcji "ukrywania" wybranych tytułów).
Niestety projekty zrealizowanych już struktur (kompilacji) w dotychczasowych wersjach multiAVCHD, nie będą kompatybilne z nową wersją tego programu (oznaczoną prawdopodobnie jako 3.1). Będzie można natomiast wczytywać do nowej wersji programu struktury zrealizowane dotychczasową (czyli 3.0)-przynajmniej ja to tak rozumię. Jest tylko kwestia co nowa wersja programu będzie "pobierać" z istniejącej kompilacji. Sądzę, że będzie to całe jądro struktury AVCHD/BR, czyli komplet plików filmowych .m*ts z przynależnymi do nich plikami informacyjnymi i playlistami. Chciałoby się jednak, aby pobierane były także wszystkie ikony z folderu HDAVCTN (bo przecież użytkownik może tu mieć wiele własnych podstawień) oraz kompletną nazwę wszystkich tytułów (np. początek nazwy do znaku \n wstawiany byłby do Title List, a pełna nazwa do Title Menu).
Taka realizacjia bardzo ułatwiłaby "transfer" dużych struktur w nowe szaty. Użytkownik oczywiście musiałby poustawiać w programie wszystkie nowe opcje, ale resztę zrobiłby już komputer. Dla dużych struktur będzie to trwało naprawdę długo (bo przecież w miejsce dotychczasowych b. krótkich stron tytułowych wejdą filmy o złożonej strukturze, a do wykonania filmu dla każdego tytułu trzeba wiele minut), ale to już zmartwienie komputera, który to będzie robił.
Już w dotychczasowej wersji programu brakowało opcji dokładania do istniejącej struktury jednego lub kilka nowych tytułów, tak aby wszystkie strony menu, które nie podlegają zmianom, nie były tworzone od nowa, a w całości były przejęte z istniejącej struktury (wraz z przynależnymi im plikami). Teraz taka opcja wydaje się wręcz koniecznością, bo po co komputer ma wykonywać kolejny raz coś, co już jest zrobione. Piszę to w formie postulatywnej, bo jeżeli teraz Dean musi "przenicować" cały program i skonstruować go jakby od nowa, to zapewne łatwiej jest coś takiego zaprojektować teraz niż w drodze "updatowania".
Moje przypuszczenie, że w nowej wersji zniesiony zostanie dotychczasowy limit na liczbę plików filmowych .m*ts, zostało dzisiaj przez Deana potwierdzone (Deanowi należy się wdzięczność za pamięć o tym postulacie-wyrażonym przecież dawno temu). Jest to bardzo konkretny gest w stosunku do posiadaczy kamer. Teraz zapewne wczytywanie playlist obejmujących kilkadziesiąt plików m*ts stanie się powszechne, a wzrośnie zarazem znaczenie programu HD Writer (w którym użytkownik takie playlisty potrafi tworzyć). Jestem przekonany, że w tej sytuacji wielu użytkowników zrezygnuje z łączenia fizycznego plików. Wreszcie będą mogły być wykrzystane zalety wynikające z faktu, że nowoczesne kamery zapisują każde ujęcie w oddzielnym pliku. Dla wielu też raz na zawsze zniknie problem asynchronizacji A/V. Fakt ten zarazem zachęci wielu do tworzenia właśnie dużych struktur AVCHD/BR i opcja z "szybkim" dołożeniem nowego tytułu (tytułów) jest tym bardziej wskazana. Wydaje mi się, że w nowej wersji multiAVCHD na każdej stronie tytułowej menu Dean umieści tylko jedną ikonę reprezentującą wybrany tytuł. Jeżeli tak będzie, to opcja z "dokładaniem" czegoś nowego do istniejącej struktury uprościłaby się, bo na każdej tytułowej stronie nie będzie już tego "zazębiania" się ikon z tytułów sąsiednich.
Teraz już Dean nie przewiduje żadnego "updatowania" wersji dotychczasowej multiAVCHD, a więc będzie okres wyczekiwania na pojawienie się nowej wersji. Jest to dobry czas na wyjazd na narty min. celem zgromadzenia nowego materiału filmowegao do testów wersji 3.1
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Właśnie powróciłem z tygodniowego pobytu na nartach i oczywiście zaglądnąłem na forum Deana, który dzisiaj rano napisał:
" I'm almost ready with the motion menu + 8 chapter pages and will release the version for tests later these days". Tak więc jest szansa, że jeszcze dzisiaj zobaczę jakąś fragmentaryczną kompilację z ruchomym menu z naszego pobytu na nartach. Zachęcam też was do testowania tej nowej odsłony multiAVCHD. Ja już pod tym kątem w swoim materiale filmowym nie łączyłem plików filmowych, więc dotychczasowa wersja programu utworzyła mi setki ikon (których program później i tak nie wykorzystuje i mam nadzieję, że w nowej wersji zostanie to wyeliminowane). Ponieważ ruchomego menu i tak nie da się zaprezentować na forum, więc aby czymś wypełnić czas oczekiwania, zrobiłem poniższe robocze ekraniki, które postaram się następnie animować. Ponieważ górska sceneria zimowa jest inspirująca, kto jeszczce nie był na stokach w tym sezonie, niech to jak najprędzej uczyni i dużo, dużo filmuje (bo przecież mamy ocieplenie klimatu i może już takich zim nie będzie?)
Menu1.jpg

Menu2.jpg
Wstrzymam się z opisem swych wrażeń związanych z animacją menu, licząc że ktoś z was wcześniej opisze swoje doznania i uwagi.
Filmowanie na stoku narciarskim ma swoją specyfikę i warto na ten temat zebrać kilka wskazówek. Wg mnie najlepiej:
-być z kimś, kto pewnie się czuje na nartach i nie musi używać kijków nawet przy otrych stokach i dużych szybkościach zjazdu
-wychodzić na stok jak najwcześniej, gdy jeszcze trasy są dobrze wyrównane ratrakami i nie ma na nich wielu miłośników białego szaleństwa
-filmować należy z wolnej ręki, a nie kamerą gdzieś umocowaną (np na kasku)-wówczas można uzyskać bardzo atrakcyjne ujęcia (filmujący może objeżdżać filmowanego z różnych stron, mając kamerę zawsze skierowaną na niego, a głową może swobodnie obracać, tak aby wybierać najlepszą linię zjazdu i swobodnie obserwować innych użytkowników stoku
-filmujący powinien mieć ubraną elastyczną rękawiczkę (skórzaną) - pamiętajmy, że w górach są teraz bardzo niskie temperatury, a duża prędkość zjazdu i metaliczny kontakt ręki z kamerą szybko odmraża palce
Z mojego doświadczenia wynika, że w ten sposób można rejstrować wielokilometrowe zjazdy, a brak 100% -owej stabilizacji obrazu raczej podkreśla całą dynamikę sytuacji niż drażni oglądającego. Do długich zjazdów potrzebny jest stosowny podkład muzyczny - oczywiście oryginalny hałas musi być dobrze wyciszony, ale koniecznie trzeba pozostawić określony jego poziom, aby słyszalny był świst wiatru i odgłos nart.
Oczywiście na niezbyt długim odcinku zjazdu filmujący może stać w miejscu i "prowadzić zjeżdżającego zoomem", ale to już nie jest TO!.
A jakie są wasze doświadczenia z tego zakresu?
 

zieloony

New member
Witam Sydon777, zazdroszczę, zazdroszczę (jeszcze nie miałem okazji na nartach w tym sezonie pośmigać) w połowie lutego zamierzam pofilmować na stoku i dzięki za dobre rady.
Pytanie tylko jak zrobić coś takiego "Do długich zjazdów potrzebny jest stosowny podkład muzyczny - oczywiście oryginalny hałas musi być dobrze wyciszony, ale koniecznie trzeba pozostawić określony jego poziom, aby słyszalny był świst wiatru i odgłos nart" da się to wszystko w multiAVCHD zrobić ?
 

gaspar

New member
W multiAVCHD nie da się tego zrobić. Wg mnie należałoby zdemuxować ścieżkę audio, wrzucić np. do darmowego edytowa audio Audacity, zmiksować "stosowny podkład muzyczny" wraz z wyciszoną oryginalną scieżką i ponownie wmuxować w multiAVCHD. Jeśli natomiast twórca chciałby kompletnie pozbyć się oryginalnego dźwięku (szum, świst wiatru, itp) i podłożyć inny podkład muzyczny, to wówczas w zupełności wystarczy program Dean'a.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Ciągle czekamy, ale testowa wersja nowej odsłony multiAVCHD jednoznacznie została zapowiedziana na dzisiaj. Już można pooglądać ekraniki różnych stron menu min. tu Doom9's Forum - View Single Post - multiAVCHD - author AVCHD/Blu-ray for Blu-ray players, camcoders & Viera TV or HD-DVD
Co już wiadomo:
"Title List Menu" nie będzie tekstowe jak można było przypuszczać, ale będzie stanowiło rodzaj tabeli z 12-toma tytułami na stronie, reprezentowanymi stosownymi ikonami z nazwą tytułu u dołu. Menu takie może występować samodzielnie lub w połączeniu z innymi (xmb/slide/carousel), które będą mogły być statyczne lub ruchome i także z podkładem muzycznym.
Menu XMB statyczne będzie wyglądało jak dotychczasowe, ale oczywiście będą tu umieszczone dodatkowe przyciski (już wcześniej opisywane). Po wywołaniu "Chapters" pojawi się nowa strona tej samej planszy menu, na której zostanie nałożone menu z 12 ikonami rozdziałów dla tytułu głównego (takich stron może być 4, gdyż ilość rozdziałów została zapowiedziana na 48.
POP-UP menu będzie takie jak już opisano. W ruchomym (montion) menu zarówno tło jak i ikony będą fragmentami odpowiedniego video. Na stronie takiego menu będzie nie jedna tytułowa ikona (jak można było przypuszczać), ale tak jak dotychczas czyli siedem. Takie rozwiązanie może być trudne w odbiorze z uwagi na nadmiar ruchu i dobrze byłoby mieć do dyspozycji opcje ograniczającą ruchomość wszystkich ikon, a nawet ich ilość na stronie (gdyby była tylko ikona aktualnego tytułu, to ruchome tło takiej strony tytułowej byłoby bardziej komunikatywne i oczywiście opcja z dokładaniem nowego tytułu do istniejącej kompilacji byłaby bardzo prosta w realizacji, poprzez wykorzystanie wszystkich już istniejących elementów).
Tak czy inaczej zostały wyznaczone nowe kierunki rozwoju programów authoringowych.
Myślę, że wcześniej czy później sięgną po to narzędzie także tradycjonaliści, którzy muszą swoje HD "masakrować" (przepraszam - powinienem napisać raczej "dopieszczać") w klasycznych programach NLE. Jeżeli bez tych "fantastycznych" przejść między scenami nadal nie będą się mogli obejść, to przecież mogą tworzyć kompilacje AVCHD/BR z produktów z takim trudem przerabianych przez owe tradycyjne programy (a jestem przekonany, że z czasem owe przejścia zaczną im przeszkadzać i zatęsknią za "krystalicznym", bo źródłowym materiałem HD, który bezpowrotnie stracili).

Edit
No więc jest:
http://forum.doom9.org/showpost.php?p=1370336&postcount=4154
Testujemy!!!!
Co nieco dorzucono:
96 rozdziałów na 8 stronach dla tytułu

Edit 2
Dla tych co nie doczytali co z tym robić:
Trzeba mieć w komputerze pełną wersję multiAVCHD built 729. W kartotece zawierającej tę wersję wstawiamy rozpakowane pliki (pliki dotychczas tam istniejące o tych samych nazwach uprzednio przesunąć w inne miejsce lub zmienić im nazwę. To samo warto zrobić z plikiem .ini). Jeżeli wczytujemy kompilację z poprzedniej wersji, to należy usunąć z kartoteki plik projektu .mpf (także z kartoteki multiAVCHD).
Pierwsze pliki programowe nowej wersji (udostępnione do pobrania) miały błąd, tak że można było uzyskać poprawne działanie tylko kompilacji ze statycznym menu. Później Dean błąd poprawił i przy aktualnie pobieranych plikach również działa kompilacja z ruchomym menu. U mnie jeszcze mam problem z wywołaniem POP-UP menu. Ale ogólnie całość wygląda rewelacyjnie - garfika, ruch i muzyczka. Tego nam było potrzeba, bo teraz są nieograniczone możliwości także dla posiadaczy kamer.
Zachęcam do pisania uwag z waszych doświadczeń z nową wersją multiAVCHD - pamiętajmy, że to jest ciągle wersja testowa i nie do końca wszystko jest udostępnione. Byłoby wskazane, aby ktoś zamieścił ekraniki z własnej kompilacji - ruchomych stron oczywiście nie pokażemy, ale przecież wszystko inne też tu jest nowe i bardzo atrakcyjne.
Jak tylko Dean udostępni angielski plik językowy do nowego GUI przystosuję go do naszego języka.
 
Ostatnia edycja:

zieloony

New member
Witam.
Ja jestem pod wielkim wrażeniem nowej wersji multiAVCHD, poprostu pełen wypas.
Nawigacja normalnie pełna profeska :)

Ale u mnie jest coś nie teges:
w strukturze oprócz filmów z kamery HD mam pliki MPG (z kamery SD) i przy ich odtwarzaniu nawigacja nie działa, nie da sie wejsc do menu trzeba przewijac aż zmieni się tytuł na taki z filmami m2ts.

Nie działa poprawnie opcja chapters menu (podczas odtwarzania filmu jak w to wejdę to kicha jakieś niebieskie kwadraciki są w prawym górnym rogu, ale nie wiadomo co to ?
jak na nie kliknę to włącza się inny tytuł.
No spróbuję pobrać jeszcze raz program, może mam tą wersję nie do końca sprawną. jak włącze w menu ikonki do danego tytułu i jest ich mniej niż 12 to nie da się zejść do znaku "x" aby zamknąc to okno.

P.S. nawigacja Title list WYPAS!!!
P.S. sorki za jakość zdj.
 

Attachments

  • DSC_0033.JPG
    DSC_0033.JPG
    243,1 KB · Wyś: 164
  • DSC_0034.JPG
    DSC_0034.JPG
    234,7 KB · Wyś: 175
  • DSC_0035.JPG
    DSC_0035.JPG
    337,8 KB · Wyś: 79
  • DSC_0036.JPG
    DSC_0036.JPG
    265,1 KB · Wyś: 75

deank

New member
Navigating to the close [X] button is available when the FIRST thumbnail is active and then pressing "UP". It is for title-list menu and for chapter pages.

LEFT/RIGHT/UP/DOWN when another thumbnail is active will ease the scrolling to other pages.

I'll try to make the last thumbnail to point to < > X when RIGHT/DOWN button is used.

***

The 'blue' rectangle you see during the movie playback shouldn't be there. What player did you use for testing?

I didn't quite understand about the MPG files...
 
Ostatnia edycja:
Do góry