LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

marekkurzyna

New member
A sciagales moze jakis film kotry podalem , jakbys mogl zobaczyc czy tez tak bedzie ze odpali sie normalnie i wyjdzie po paru minutach. Szukalem wszedzie i nie znalazlem takiego problemu

Na stronie tej z której pobrałeś króla lwa pojawiły się nowe linki niby pod LG. Spróbuj może rozwiąże Twój problem. Pzd.
 

memeczyslaw

New member
High@L5.0 co to wlaściwie jest? czyli na co zwrocic uwage przy ściąganiu filmow w full hd? wiem, że nie nalezy sciągać z dzwiękiem DTS tylko AC3 a co do obrazu jakie trzeba spełniać wymagania? myslałem, ze ten telewizor wszystko odtworzy ;/ aha jeszcze jedno pytanie czy film obsługuje napisy w txt? czy trzeba ja przekonwertować na inny format?

moze mi ktoś pomóc bo nie wiem jakie brać filmy full hd i na jaki format zmieniać napisy przy plikach avi
 

ovner

New member
Po wielkich bojach z dostępem do EZ_ADJUST celem odblokowania funkcji DVR w lw570s wreszcie się udało.
Prosty transmiter na port szeregowy
simple_transmitter.gif
niestety nie zadziałał, mimo że dioda wysyłała jakieś sygnały z programu winlirc.
Kolejny pomysł to kupno pilota uniwersalnego, lecz koszt ok 50zł to przerost formy nad treścią i ostateczność jak by nie zadziałał IR_Hacks.
IR_Hacks metoda prosta i skuteczna.
Nadajnik IR zbudowałem z 2 diód z pilota do TV według rysunku
irtransmiter.jpg
.
Pobieramy specialne pliki Wav z File:LG-service.zip - Openlgtv lub File:LG SERVICE IR WAV.zip - Openlgtv i rozpakowujemy.
Pliki wgrywamy do dowolnej MP3 lub telefonu , ewentualnie laptopa i podpinamy transmiter poprzez wzmacniacz audio lub aktywne głośniki do komputera celem wzmocnienia sygnału bo wzmacniacz w MP3 jest zasłaby żeby wysterować diody i odtwarzamy wybrany plik wav w pętli, jednocześnie zwiększając głośność, aż na ekranie pojawi się okno do wpisania hasła 0413 i już mamy dostęp do np. EZ_ADJUST. Koszt ok 3-4 złoty diody lub z odzysku z pilota + wtyk jack ok 2zł.
Dostępne kody :
EZ_ADJUST
IN_START
POWER_ONLY
SERVICE_MENU

Ingerując w menu serwisowe poprzez dostępne kody robisz to na własną odpowiedzialność i podejmujesz to ryzyko, mając świadomość utraty gwarancji i możliwe uszkodzenie TV, za co nie ponoszę odpowiedzialności.

DVR odblokowałem, nagrywanie działa tylko na dyskach HDD,SSD i tylko w USB1, pendrive nie jest obsługiwany jako nagrywarka.
W związku z tym mam pytanie do osób które już odblokowały DVR.
Jak wygląda ilość wolnego miejsca po inicjalizacji dysku?, u mnie na dysku 40GB po inicjalizacji jest tylko 18GB wolnego miejsca co daje 2:05h materiału HD lub ponad 5h materiału SD. Po podłączeniu dysku do komputera w zarządzaniu dyskami, dysk ma nieznane formaty partycji w wielkości 37,6GB i 50MB. Ciekawe co zżera 50% wolnego miejsca. Co z planowanymi nagraniami programów po wyłączeniu telewizora na stand-by ?
 
Ostatnia edycja:

molek1

New member
ovner: Jeden z ciekawszych postów w tym wątku - chętnie się tym pobawię.
Pod linkiem który podałeś nie znalazłem SERVICE_MENU, są tylko
EZ_ADJUST
IN_START
POWER_ONLY
Tak więc gdzie znajdę plik SERVICE_MENU?
No i co dają opcje EZ_ADJUST, IN_START, POWER_ONLY?
 

ovner

New member
Inne wersje plików wav do pobrania tu File:LG SERVICE IR WAV.zip - Openlgtv w środku plik SERVICE_MENU.

Zależnie od modelu tv i teoretycznych możliwości, praktycznie włącza się funkcje które nie są obsługiwane np. USB HUB, odtwarzanie plików divx, włączenie nagrywarki DVR, włączenie trybów THX obrazu i utracić gwarancje, z uszkodzeniem TV włącznie itp sporo pisze o tym na forum w różnych wątkach i na openlgtv gdzie znalzałem ten sposób na dostęp do ustawień serwisowych.
 
Ostatnia edycja:

gowen02

New member
Ja zrobiłem właściwie tym samym sposobem ale z jedną diodą.
Plik mp3 puszczam z telefonu motorola defy, diodę starą wymontowałem z ze starego podzielnika ciepła który miałem na kaloryferze....też działa tylko z bliska - ok 30 cm od TV
Zakupiłem dziś hub-a i idę testować czy zadziała.
Fajnie by było aby ktoś teraz po kolej podał co oznaczają poszczeglneopcje w menu serwisowym.
 

Balon14

New member
Działa wam to THX Kino i THX Bright Room w trybie TV 3D? np. po DLAN jak puszeczę film 3D to już nie ma tych ustawień THX Kino i THX Bright Room tak samo jest z filmami z USB :(
W takim razie po co te ustawienia THX Kino i THX Bright Room skoro nie można ich użyć z nagranymi filmami?







...
 
Ostatnia edycja:

gowen02

New member
Po dzisiejszych próbach z nagrywarką stwierdzam kilka faktów:
1. Nagrywanie działa tylko z naziemnej telewizji cyfrowej lub z kanałów niekodowanych telewizji cyfrowej kablowej.
2. Nie działa nagrywanie z wejścia HDMI (z dowolnego dekodera np UPC, Polsatu czy Canal )
3. Nie działa nagrywanie z TV analogowej
4. Dysk twardy musi być specjalnie przygotowany (zainicjowany) przez TV co powoduje że komputer w ogóle go potem nie widzi (trzeba go formatować) czyli nie można sobie przenosić filmów z komputera.

Reasumując - ja akurat posiadam dekoder UPC z nagrywarką więc dla mnie nagrywarka w TV jest bezuzyteczna do tego blokuje mi dysk twardy.
 

ovner

New member
Ze swojej strony dodam po testach nagrywarki, że po wyłączeniu TV nagrywarka nagrywa wcześniej zaprogramowane audycje. Nie wiem jak na dysku 2,5" bez zewnętrznego zasilania, ale testowałem na dysku 3,5" z przejściówką IDE-SATA/USB + zewn. zasilanie i ładnie się nagrywa, lecz dysk się kręci 24h :(
 

magic79

New member
4. Dysk twardy musi być specjalnie przygotowany (zainicjowany) przez TV co powoduje że komputer w ogóle go potem nie widzi (trzeba go formatować) czyli nie można sobie przenosić filmów z komputera.

A nie można dysku przed podłączeniem do Tv podzielić na dwie partycje tak aby jedną zainicjował sobie telewizor a drugą zostawić dla kompa?
 

erzlot

New member
No tak ale film pomimu poczatkowego napisu bledu wyswietla sie normalnie , dopiero po 5 minutach sie wylacza. Czy to jest wina wlasnie tego kodowania ? Z tego co sprawdzilem to chyba 1 film na 10 mial inne kodowanie niz 5.1 i w wiekszosci sa to jakies badziewa w stylu dinozaury,smoki i inne jaszczurki. Normalne filmy maja 5.1. I teraz kazdy film musze konwertowac przez program ktory podales zeby sie odpalal ? Jak sprawa wyglada z innymi telewizorami bo chyba musza na nich chodzic skoro jest robiona glownie taka konwersja. I czy jest mozliwe ze blad jest w innym miejscu bo nie pasuje mi troche ten blad. Tak jak z Krolem Lwem jescze bylo ok bo w ogole sie nie odpala film ale skoro nie czyta telewizor konwersji 5.1 to czemu odpala w innnych filmach pare minut i dopiero pozniej sie wylacza ?

Dzisiaj wypróbowalem film 5.1 i dzwiękiem DTS nagranym na HDD i odtwarzanym na dvd LG BD660.
Ukazał się komunikat "plik może być niewłaściwie odtwarzany" ale wszystko było OK. Film ma 2 ścieżki audio DTS, wszystko dobrze działa.:krol:
 

erzlot

New member
Ze swojej strony dodam po testach nagrywarki, że po wyłączeniu TV nagrywarka nagrywa wcześniej zaprogramowane audycje. Nie wiem jak na dysku 2,5" bez zewnętrznego zasilania, ale testowałem na dysku 3,5" z przejściówką IDE-SATA/USB + zewn. zasilanie i ładnie się nagrywa, lecz dysk się kręci 24h :(

Na dysku 2,5 też dobrze nagrywa. Dysk się wyłącza po wyłączeniu tv.
 

magic79

New member
ovner,nie potrzebuje materiału nagranego przez TV wrzucać na kompa.
Owszem gdyby była tak opcja to ok ale jak nie ma to też nic się nie stanie.
Pytałem czy da się to zrobić w taki sposób,że jedną partycję oddajemy telewizorowi,żeby sobie ją zainicjował,nagrywał na niej i godzimy się na to,że komputer jej więcej nie odczyta a drugą przeznaczamy np.na ściąganie filmów z netu i na odtwarzanie przez Tv.
 

Balon14

New member
Po wielkich bojach z dostępem do EZ_ADJUST celem odblokowania funkcji DVR w lw570s wreszcie się udało.
Prosty transmiter na port szeregowy
simple_transmitter.gif
niestety nie zadziałał, mimo że dioda wysyłała jakieś sygnały z programu winlirc.
Kolejny pomysł to kupno pilota uniwersalnego, lecz koszt ok 50zł to przerost formy nad treścią i ostateczność jak by nie zadziałał IR_Hacks.
IR_Hacks metoda prosta i skuteczna.
Nadajnik IR zbudowałem z 2 diód z pilota do TV według rysunku
irtransmiter.jpg
.
Pobieramy specialne pliki Wav z File:LG-service.zip - Openlgtv lub File:LG SERVICE IR WAV.zip - Openlgtv i rozpakowujemy.
Pliki wgrywamy do dowolnej MP3 lub telefonu , ewentualnie laptopa i podpinamy transmiter poprzez wzmacniacz audio lub aktywne głośniki do komputera celem wzmocnienia sygnału bo wzmacniacz w MP3 jest zasłaby żeby wysterować diody i odtwarzamy wybrany plik wav w pętli, jednocześnie zwiększając głośność, aż na ekranie pojawi się okno do wpisania hasła 0413 i już mamy dostęp do np. EZ_ADJUST. Koszt ok 3-4 złoty diody lub z odzysku z pilota + wtyk jack ok 2zł.
Dostępne kody :
EZ_ADJUST
IN_START
POWER_ONLY
SERVICE_MENU

Ingerując w menu serwisowe poprzez dostępne kody robisz to na własną odpowiedzialność i podejmujesz to ryzyko, mając świadomość utraty gwarancji i możliwe uszkodzenie TV, za co nie ponoszę odpowiedzialności.

DVR odblokowałem, nagrywanie działa tylko na dyskach HDD,SSD i tylko w USB1, pendrive nie jest obsługiwany jako nagrywarka.
W związku z tym mam pytanie do osób które już odblokowały DVR.
Jak wygląda ilość wolnego miejsca po inicjalizacji dysku?, u mnie na dysku 40GB po inicjalizacji jest tylko 18GB wolnego miejsca co daje 2:05h materiału HD lub ponad 5h materiału SD. Po podłączeniu dysku do komputera w zarządzaniu dyskami, dysk ma nieznane formaty partycji w wielkości 37,6GB i 50MB. Ciekawe co zżera 50% wolnego miejsca. Co z planowanymi nagraniami programów po wyłączeniu telewizora na stand-by ?


Da się tym sposobem uruchomić nagrywanie przez mp3 przycisk rec? Może jest gdzieś plik rec.mp3
Chodzi mi żeby telewizor sformatował dysk i działał timeshift.
 

Covsky

New member
Dzisiaj wypróbowalem film 5.1 i dzwiękiem DTS nagranym na HDD i odtwarzanym na dvd LG BD660.
Ukazał się komunikat "plik może być niewłaściwie odtwarzany" ale wszystko było OK. Film ma 2 ścieżki audio DTS, wszystko dobrze działa.:krol:

no wlasnie , tak myslalem ze to nie ot o chodzi , bo film by sie w ogole nie wlaczal. Wczoraj pierwszy test sie udal i film sie nie wylaczyl. Dzisiaj sprobuje pare kolejnych. ale z tymi peirwszymi caly czas tak jest i boje sie ze przedzej czy pozniej pojawi sie ten blad znowu wiec jakby ktos mial podobna sytuacje albo wiedzialby jak to naprawic to z gory wielkie dzieki za pomoc. Jest jescze mzoliwosc ze akurat niezlym pechem trafilem na wlasnie 3 wersje ktore byly zle nagrane.
 

Covsky

New member
Mam tez pytanie o ten adapter wifi. Szukalem w sklepach euro rtv ale nigdzie nie bylo do kupienia na miejscu i trzeba zamawiac . W takim razie ktory polecacie i gdzie moglbym poczytac jak to pozniej skonfigurowac, bo rozumiem ze dzieki temu moge rowniez puszczac filmy bezposrednio z laptopa bez podlaczania kabla .
 

ovner

New member
Da się tym sposobem uruchomić nagrywanie przez mp3 przycisk rec? Może jest gdzieś plik rec.mp3
Chodzi mi żeby telewizor sformatował dysk i działał timeshift.
Też się nad tym zastanawiałem, ale narazie zamówiłem pilota magic który powinien mi rozwiązać problem braku przycisku REC.
 
Do góry