LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

bblleennoo

New member
Mam tez pytanie o ten adapter wifi. Szukalem w sklepach euro rtv ale nigdzie nie bylo do kupienia na miejscu i trzeba zamawiac . W takim razie ktory polecacie i gdzie moglbym poczytac jak to pozniej skonfigurowac, bo rozumiem ze dzieki temu moge rowniez puszczac filmy bezposrednio z laptopa bez podlaczania kabla .


Zamow sobie w euro rtv ja czekalem dwa
potem go tylko wpinasz
a jak jecesz puszczac z lapka to musisz sobie sciagnac program Plex Media Server i zainstalowac na lapku
 

Covsky

New member
ok thx , myslalem ze jest kilka do wyboru bo nawet nie powiedzili mi ceny za ten tkroi chcieli sciagac. Jescze ostatnie pytanie odnosnie odtwarzania filmow, jest jakis sposob odpalenia na tv pliku iso? Pewnie bede mogl to zrobic jak juz kupie adapter i prezz progream uruchamiajac wirtualny obraz przez kompa. Ale cz mozna to jakos skonwertowac ew cokolwiek zrobic z tym plikeim zeby zgrac go na dysk i odpalic przez tv?
 

ovner

New member
Jakim sposobem usunąć z listy jeden kanał z DVB-C? , bo skanowanie na nowo całego pasma odpada, ponieważ związane jest to z ponownym ustawianiem kolejności 140 kanałów na co nie mam ochoty.
W analogu niema problemu klawisz LIST potem klawisz czerwony, kanał i OK wybrać pozycje Usuń i zatwierdzić pytanie. W DVB-C niema Usuń jest tylko Oglądaj, Ustaw jako ulubiony, Pomiń, Edycja numeru, Zablokuj.
 

Covsky

New member
i znowu , po chwilowym spokoju i obejrzeniu kilku filmow odpalilem epoke lodowcowa , nawet nie bylo komunikatu o zadnym bledzie , film sie normalnie odpalil polecial 5 minut i sie wylaczyl. Sprawdzalem wszystkie opcje i naprawde nie wiem co moze byc nie tak .

Dodatkowo w zadnym filmie napisy nie wyswietlay sie poprawnie , mimo ze sprawdzam na kompie i wsyzstko jest ok w tv zawsze jest opoznienie , robie sunchronizacje ale po chwili i tak wszystko znowu sie tak przesuwa ze po prostu musze je wylaczac.

Moze mam jakis trefny model, tylko jak to sprawdzic , przeciez nie zadzwonie na infloinie LG ani nie pojde do Media powiedziec ze kopie zapasowe filmow 3d wylaczaja sie po 4 minutach...

Jak ktos znajdzie rozwiazanie to szczerze ozloce :)

P.S Kontrolnie jeszcze spytam czy jest mozliwosc zwrotu towaru w media markt tak jak w Angli czy Stanach nie podajac przyczyny ? Telewizor kupilem 16 dni temu
 
Ostatnia edycja:

m.markus

New member
Witam, wczoraj kupiłem 47LW650S w Saturnie za 4499,00 zł w rozbiciu na równe 50 rat 0% bez żadnego problemu. Cena taka sama jak w Euro za model 47LW570S więc myślę iż się opłacało. Jak na razie OK trochę się trzeba przestawić bo wcześniej była plazma LG ale po ustawieniach może być.
 

neo292

Member
i znowu , po chwilowym spokoju i obejrzeniu kilku filmow odpalilem epoke lodowcowa , nawet nie bylo komunikatu o zadnym bledzie , film sie normalnie odpalil polecial 5 minut i sie wylaczyl. Sprawdzalem wszystkie opcje i naprawde nie wiem co moze byc nie tak .

Dodatkowo w zadnym filmie napisy nie wyswietlay sie poprawnie , mimo ze sprawdzam na kompie i wsyzstko jest ok w tv zawsze jest opoznienie , robie sunchronizacje ale po chwili i tak wszystko znowu sie tak przesuwa ze po prostu musze je wylaczac.

Moze mam jakis trefny model, tylko jak to sprawdzic , przeciez nie zadzwonie na infloinie LG ani nie pojde do Media powiedziec ze kopie zapasowe filmow 3d wylaczaja sie po 4 minutach...

Jak ktos znajdzie rozwiazanie to szczerze ozloce :)

P.S Kontrolnie jeszcze spytam czy jest mozliwosc zwrotu towaru w media markt tak jak w Angli czy Stanach nie podajac przyczyny ? Telewizor kupilem 16 dni temu


Jaką masz wersję Firmware? TV
 

lukbor2

New member
Po wielkich bojach z dostępem do EZ_ADJUST celem odblokowania funkcji DVR w lw570s wreszcie się udało.
Prosty transmiter na port szeregowy
simple_transmitter.gif
niestety nie zadziałał, mimo że dioda wysyłała jakieś sygnały z programu winlirc.
Kolejny pomysł to kupno pilota uniwersalnego, lecz koszt ok 50zł to przerost formy nad treścią i ostateczność jak by nie zadziałał IR_Hacks.
IR_Hacks metoda prosta i skuteczna.
Nadajnik IR zbudowałem z 2 diód z pilota do TV według rysunku
irtransmiter.jpg
.
Pobieramy specialne pliki Wav z File:LG-service.zip - Openlgtv lub File:LG SERVICE IR WAV.zip - Openlgtv i rozpakowujemy.
Pliki wgrywamy do dowolnej MP3 lub telefonu , ewentualnie laptopa i podpinamy transmiter poprzez wzmacniacz audio lub aktywne głośniki do komputera celem wzmocnienia sygnału bo wzmacniacz w MP3 jest zasłaby żeby wysterować diody i odtwarzamy wybrany plik wav w pętli, jednocześnie zwiększając głośność, aż na ekranie pojawi się okno do wpisania hasła 0413 i już mamy dostęp do np. EZ_ADJUST. Koszt ok 3-4 złoty diody lub z odzysku z pilota + wtyk jack ok 2zł.
Dostępne kody :
EZ_ADJUST
IN_START
POWER_ONLY
SERVICE_MENU

Ingerując w menu serwisowe poprzez dostępne kody robisz to na własną odpowiedzialność i podejmujesz to ryzyko, mając świadomość utraty gwarancji i możliwe uszkodzenie TV, za co nie ponoszę odpowiedzialności.

DVR odblokowałem, nagrywanie działa tylko na dyskach HDD,SSD i tylko w USB1, pendrive nie jest obsługiwany jako nagrywarka.
W związku z tym mam pytanie do osób które już odblokowały DVR.
Jak wygląda ilość wolnego miejsca po inicjalizacji dysku?, u mnie na dysku 40GB po inicjalizacji jest tylko 18GB wolnego miejsca co daje 2:05h materiału HD lub ponad 5h materiału SD. Po podłączeniu dysku do komputera w zarządzaniu dyskami, dysk ma nieznane formaty partycji w wielkości 37,6GB i 50MB. Ciekawe co zżera 50% wolnego miejsca. Co z planowanymi nagraniami programów po wyłączeniu telewizora na stand-by ?
A ja mam takie pytanie: czy DVR da się uruchomić także w pv350?
 

Covsky

New member
Dalej to samo , myslalem ze jest jakas regula ale jeden wylacza sie np po 5;37 odtwarzania a kolejny po 10 min , mimo ze wczesniej wszystko super gra
 

zbyniu4

New member
m. markus gdzie, w którym mieście -Saturnie kupiłeś tego swojego LG 650s. Fajna jest teraz opcja 50x0%. Skorzystam z niej jak tylko dotrwa do świąt-początek grudnia. Jakie są twoje pierwsze oceny i wrażenia z TV. Opisz jak możesz króciutko i najważniejsze rzeczy: "chmurki", kontrast, 3D i odbiór SD i HD.
 

Covsky

New member
A jak z pena? Sprobuj przywrocic ustawienia fabryczne tv

tak z pena wgrywalem. Dopiero teraz robilem aktualizacje wiec wczesniej byly chyba fabryczne

Odpalalem tez inne filmy w roznych jakosciach i nie bylo problemu poza napisami. W 3d tez udalo mi sie dwa zobaczyc cale. Ale zdecydwaoana wiekszosc po prostu sie wylacza
 
Ostatnia edycja:

neo292

Member
tak z pena wgrywalem. Dopiero teraz robilem aktualizacje wiec wczesniej byly chyba fabryczne

Odpalalem tez inne filmy w roznych jakosciach i nie bylo problemu poza napisami. W 3d tez udalo mi sie dwa zobaczyc cale. Ale zdecydwaoana wiekszosc po prostu sie wylacza

1. chodzi mi o to Czy te filmy z pena działają? np po nagraniu ich na penie.
2. Jaki masz długi kabel łączący HDD zew. z TV?
3. czy z plexa lub nero media idą Ci te filmy?
4. Sprobuj przywrocic ustawienia fabryczne tv z menu TV
 

uberman

New member
Witam, mam pytanie - problem. Po zainastalowaniu PLEXA server i próbie skorzystania, pada sieć.
Po restarcie routera (TL-WR340G) udaje się połączyć TV z PC i odtworzyć np. film, ale tylko raz. Drugie połączenie już jest niemożliwe.
I co gorsza, traci się dostęp do internetu. Świruje modem TP (ZXDDSL 801AII). Coś się w nim poprzestawia i pomaga dopiero zdalny restart adsl przez TPsa. Czy ktoś wie o co tu chodzi? Dodam, że połączenia zrobione są kablem.
 

m.markus

New member
m. markus gdzie, w którym mieście -Saturnie kupiłeś tego swojego LG 650s. Fajna jest teraz opcja 50x0%. Skorzystam z niej jak tylko dotrwa do świąt-początek grudnia. Jakie są twoje pierwsze oceny i wrażenia z TV. Opisz jak możesz króciutko i najważniejsze rzeczy: "chmurki", kontrast, 3D i odbiór SD i HD.

W Gdańsku ale wszedłem dzisiaj na stronę Saturna i zauważyłem że mają w ofercie 47LW980S za 7299zł. Podpięty mam go pod 'n'-ke wcześniej używałem 4 letnią plazmę LG.
3D naprawdę ekstra, super sprawa jeżeli chodzi o okulary lekkie, duża ilość 7szt w komplecie, a co najważniejsze za darmo. Jeżeli chodzi o HD to porównywalnie do plazmy, SD ok Filmy z USB i twardego chodzą naprawdę przyzwoicie bez zacinania. Jeżeli chodzi o chmurki - właśnie oglądam FC Bayern-Dortmund (0-1) jest ok może plazma trochę lepiej ale za to więcej prądu żarła i się wypalały znaczki.
 

neo292

Member
Witam, mam pytanie - problem. Po zainastalowaniu PLEXA server i próbie skorzystania, pada sieć.
Po restarcie routera (TL-WR340G) udaje się połączyć TV z PC i odtworzyć np. film, ale tylko raz. Drugie połączenie już jest niemożliwe.
I co gorsza, traci się dostęp do internetu. Świruje modem TP (ZXDDSL 801AII). Coś się w nim poprzestawia i pomaga dopiero zdalny restart adsl przez TPsa. Czy ktoś wie o co tu chodzi? Dodam, że połączenia zrobione są kablem.

Jaki masz system na pc? sprawdź czy jest akualizacja plexa. Odłącz tepse i sprawdź czy działa bez modemu. Sprawdź kabel i końcówki RJ-45.
 

uberman

New member
Jaki masz system na pc? sprawdź czy jest akualizacja plexa. Odłącz tepse i sprawdź czy działa bez modemu. Sprawdź kabel i końcówki RJ-45.
Mam windows 7 home. Plexa pobrany bezpośrednio ze strony, ale nie sprawdziłem czy jest aktualny przyjmując, ze na stronie producenta taki będzie. Przed pobieraniem była co prawda informacja, że dla windows jest to wersja bet,a ale na forum nikt nie zgłaszał niestabilnej pracy. Przeciwnie- wszyscy byli zadowoleni. Może jeszcze dodam, że zdarzyło się to drugi raz. Pierwszy, po zainstalowaniu plexa na innym komputerze także z win 7. Na innym kablu - PC stoi w innym pomieszczeniu.
 

uberman

New member
Jaka jest długość kabla łączącego ruter z tv? Czy plex działa stabilnie po odłączeniu modemu DSL?
Kabel jest długi ok.15m. Chciałem sprawdzić pracę plexa bez modemu adsl, ale:
Ściągnąłem jeszcze raz plexa, odłączyłem modem adsl i uruchomiłem instalację. Niestety nic się nie działo, prawdopodobnie instalator jeszcze coś chciał dociągnąć. Nie było też żadnej informacji. Po dłuższym czasie zrestartowałem kompa, myśląc, że w ten sposób przerwę prace instalatora. Ale po uruchomieniu się kompa i dołączeniu modemu wszystko znowu padło. Trzeba było ponownie zainstalować modem adsl. To czarna magia. Poddaję się. Chyba wyłożę trochę gotówki na dysk multimedialny i będzie spokój - tak przynajmniej myślę :). Dziękuję za pomoc.
 

neo292

Member
Kabel jest długi ok.15m. Chciałem sprawdzić pracę plexa bez modemu adsl, ale:
Ściągnąłem jeszcze raz plexa, odłączyłem modem adsl i uruchomiłem instalację. Niestety nic się nie działo, prawdopodobnie instalator jeszcze coś chciał dociągnąć. Nie było też żadnej informacji. Po dłuższym czasie zrestartowałem kompa, myśląc, że w ten sposób przerwę prace instalatora. Ale po uruchomieniu się kompa i dołączeniu modemu wszystko znowu padło. Trzeba było ponownie zainstalować modem adsl. To czarna magia. Poddaję się. Chyba wyłożę trochę gotówki na dysk multimedialny i będzie spokój - tak przynajmniej myślę :). Dziękuję za pomoc.

1. Długość kabla jak i jakość jego ma ogromne znaczenie ja na 5m no name miałem tak jak TY. Podłącz na próbę krótkim ok 1.5m i sprawdź. (przynieś PC do pokoju z TV)
2. Odinstaluj i wyczyść wszystkie pozostałości po Plexie również w rejestrze. zainstaluj ponownie
3. Zrób to wszystko bez podłączenia aDSLa
4. Jak ruszy Plex i bedzie działał prawidłowo to dopiero podłącz aDSla
5. Po co wydawać kasę jak można pokombinować i na pewno się uda
 
Do góry