LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

erzlot

New member
Witam, wczoraj kupiłem 47LW650S w Saturnie za 4499,00 zł w rozbiciu na równe 50 rat 0% bez żadnego problemu. Cena taka sama jak w Euro za model 47LW570S więc myślę iż się opłacało. Jak na razie OK trochę się trzeba przestawić bo wcześniej była plazma LG ale po ustawieniach może być.

Gratuluję, tanio kupiłeś. Ja dzisiaj przełożyłem moduł C+HD do tego tv i wszystko hula bez kłopotów
(nawet EUP2HD, nie mówiąc o nowym transponderze 11411 5/6). Obraz świetny, będę więc miał tuner do sprzedania. Niestety (na razie ) wydaje się , że nie można nagrywać z sat na HDD (komunikat "brak sygnału do nagrywania"). Ale się cieszę, bo wreszcie chodzi C+3D a tam niedługo będą transmisje sportowe m.in. Barca vs Real.:eek:k:
 

Covsky

New member
1. chodzi mi o to Czy te filmy z pena działają? np po nagraniu ich na penie.
2. Jaki masz długi kabel łączący HDD zew. z TV?
3. czy z plexa lub nero media idą Ci te filmy?
4. Sprobuj przywrocic ustawienia fabryczne tv z menu TV

1. Probowalem tylko z pena , nawet dwoch roznych bo nie mam jescze karty wifi.
2. Jak wyzej nie lacze
3.jak wyzej
4. Zaraz tak zrobie i zobacze co i jak

Myslalem tez zeby pojsc np do medi amartku z penem i z jednym z filmow ktore nie chca pojsc i sprawdzic czy sie odpali albo czy ktos z was moze kiedykolwiek mial cos podobnego albo sciagnal jeden z tych filmow co podawalem
 

Covsky

New member
Chodzilo o ustawienia fabryczne razem z aktualizacja itp ? Bo jedyne jakie znalazlem to ustawienia obrazu itp ktore ustawilem do fabrycznych ale nic nie pomoglo. Poki co to badziej mysle jak ten towar zwrocic bo szukalem juz nawet na anglojezycznych forach i nie moge znalezc podobnego problemu, moglby ktos sprobowac sciagnac jeden z tych filmow ktore podawalem i zobaczyc jak u niego bedzie to wygladac ? Bylbym mega wdzieczny. Np ten :

Epoka Lodowcowa 3 - 3D (SBS) Era Dinozaurw 2009 Dubbing PL BluRay 1080p Side-by-Side ť EXSite.pl - Portal ze wszystkim

Wylacza sie po 5.37 min
 

zbyniu4

New member
Mam pytanie związane z 3D. Jakie właściwie pliki filmów z 3D odtworzy LG LW570S. Chciałbym trochę filmów w 3D obejrzeć tylko nie wiem co kupić-ściągnąć.
Głównie chodzi mi o pełnometrażowe filmy a nie demo.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Mam pytanie związane z 3D. Jakie właściwie pliki filmów z 3D odtworzy LG LW570S. Chciałbym trochę filmów w 3D obejrzeć tylko nie wiem co kupić-ściągnąć.
Głównie chodzi mi o pełnometrażowe filmy a nie demo.

Jeśli chodzi o mkv (większość HD) to o profilu max High@L4.1 przy maksymalnej ilości klatek referencyjnych 8, z dźwiękiem nie DTS :)

edit:albo 4, nie pamietam już dokładnie
 
Ostatnia edycja:

zbyniu4

New member
Jeśli chodzi o mkv (większość HD) to o profilu max High@L4.1 przy maksymalnej ilości klatek referencyjnych 8, z dźwiękiem nie DTS :)
edit:albo 4, nie pamietam już dokładnie
Jeszcze jedno pytanie. Skąd można ściągnąć takie filmy jak wskazałeś . Trudno mi się w tym wszystkim połapać, jak można to proszę o wskazanie stron gdzie je można pobrać.
 

Covsky

New member
Jeszcze jedno pytanie. Skąd można ściągnąć takie filmy jak wskazałeś . Trudno mi się w tym wszystkim połapać, jak można to proszę o wskazanie stron gdzie je można pobrać.

exsite.pl albo filmyhd.pl , w opisie przewaznie masz opisane jakie jest kodowanie video. Ale Sam jestem w fazie sprawdzania i wydaje mi sie ze w 5.1 tez odtwarza , chociaz w wielu przypadkach mam problemy ale o tym pare ostatnich postow .

DLa tych co pytali sie o napisy do mkv , to najlatwiej i najszybciej uzywajac progrmay mkvtoolnix. W ciagu 60sek wrzuca napisy srt do filmu. Jak ktos ma w txt to przez Konwerter online napisów filmowych txt-srt oraz plików tekstowych. raz dwa zamienia na srt i wrzuca przez program do filmy i wszystko pieknie sie na tv odtwarza.

Pozostal tylko ten cholerny blad z wylaczaniem sie niektorych filmow 3d, pls niech ktos sprawdzi na tej epoce lodowcowej co wrzucilem czy tez ma taki problem
 

Covsky

New member
I jak panowie , sprobowal ktos z tym filmem ?

Kupilem tez dzisiaj adapter wifi. Probuje go podlaczyc przez wifi do routera i po wybraniu sieci i wpisaniu opprawnego klucza przy 1 kroku pojawia sie blad. Nie mozna polaczyc z siecia. Sprawdz czy w bramce ustawiono DHCP. Jesli nie,adres Ip nalezy ustawic recznie. Przy zadnym urzadzeniu nie musialem nigdy nic podawac i wszystko lapie internet automatycznie. O co chodzi?
 
Ostatnia edycja:

neo292

Member
I jak panowie , sprobowal ktos z tym filmem ?

Kupilem tez dzisiaj adapter wifi. Probuje go podlaczyc przez wifi do routera i po wybraniu sieci i wpisaniu opprawnego klucza przy 1 kroku pojawia sie blad. Nie mozna polaczyc z siecia. Sprawdz czy w bramce ustawiono DHCP. Jesli nie,adres Ip nalezy ustawic recznie. Przy zadnym urzadzeniu nie musialem nigdy nic podawac i wszystko lapie internet automatycznie. O co chodzi?

1. Mam ten sam film i chodzi płynnie z plexa po wi fi (adapter)
2. wi fi na ruterze musi mieć rozgłaszanie SSID włączone
3. jeśli to nie pomoże podłącz kablem, wejdź w ustawienia TV wifi, przepisz te ustawienia do klucza adaptera, odłacz kabel,
 
Ostatnia edycja:

barteknowack

New member
Bez reklam
mozesz napisac w jaki sposob mozna zmienić High@? jaki program to przekonwertuje, film nie straci przez to na jakości? dzieki

w tsMuxer ładujesz plik mkv, przełączając się na Demux wybierasz "change level" na 4.1 czy niżej. Po eksperymencie masz rozczepiony mkv na plik video, dźwięk napisy co tam wcześniej było. Tera w mkvmerge GUI dodajesz kolejno te pliki czyli video, dźwięk itp przy czym video juz ma level 4.1 . Podajesz liczbę klatek (wymagane!) i mux. Wsio, plik zmuxowany w mkvmerge GUI nie chodzi dobrze w PowerDVD , przynajmniej u mnie, wiec jak używasz tego odtwarzacza, może być problem. Jeśli odtwarzasz na TV, powinno chodzić.

Jest to sposób sztucznego oszukania blokady w TV na filmy z profilem wyżej niż 4.1, faktycznym czynnikiem warunkującym to jest liczba klatek referencyjnych (ReFrames w MediaInfo). Jeśli w oryginalnym pliku masz ich więcej niż 4, zmiana z 5.1 na 4.1 nic nie da, musisz na nowo przekodować film (MediaCoder).

Jednak z tą liczbą to nie jestem pewnie, 4 albo 8 tych klatek :neutral:

Video nie traci na jakości, prof. 4.1 ma max. bitrate chyba 20Mbps
 

radzio99

New member
Może mi ktoś powiedzieć dlaczego ustawiajać parametry na ekspert1 nie mam takich możliwości jak temp barw,poziom czern, ??

Natomiast w trybie standartowym mam temp barw ale nie ma wiekszosci zaawansowanych opcji. Wiec jak mam ustawic wszytko jak nie ma profilu, na ktorym dostepne sa wszytkie opcje ?

Dodatkowo jak ustawic takie opcje podczas USB, DVD gdzie nie ma trybu expert ?
 
Ostatnia edycja:

Covsky

New member
1. Mam ten sam film i chodzi płynnie z plexa po wi fi (adapter)
2. wi fi na ruterze musi mieć rozgłaszanie SSID włączone
3. jeśli to nie pomoże podłącz kablem, wejdź w ustawienia TV wifi, przepisz te ustawienia do klucza adaptera, odłacz kabel,

1. Dzieki wielkie jak tylko zrobie wifi sprobuje odpalic przez lapa.

2/3. Mialem wlaczone to ssid i po wylaczeniu i wlaczeniu tv zadzialalo o i jestem w kroku 3 czyli DNS. Tam natomiast teraz wyskakuje : Nie mozna polaczyc sie z serwerem DNS. Siec domowa jest dostepna. SPrawdz adres serwerna DNS i skontaktuj sie z operatorem internetowym...
Pod tym pojawia sie tez adres Mac i IP. W opcjach tez mam komunikat ze siec domowa jest podlaczona.


Skoro mam tez siec domowa podlaczona to Plex powinien juz dziala prawda ? Sciagnalem program , co prawda mimo ze dodaje foldery to nadal nie widze filmow w tym managerze a na tv mam caly czas komunikat ze nie znaleziono serwera multimediow. Sprawdz stan polaczenia miedzy teleziwozrem a serwerem i zebym sciagnal plex. Tylko skoro mam to odpalone juz na kompie to chyba powinno widziec i smigac. Bo problem z DNS to jest jedno i chodzi o dostep do internetu a z siecia domowa jest juz polacozny

Dlaczego w takim razie mam ten zakichany komunikat ktory mowi zebym sciagnal plex... I laptop i telewizor sa polaczone z tym samym routerem
 
Ostatnia edycja:

Covsky

New member
Sprobowalem z wylaczeniem firewalla i udalo mi sie w koncu polaczyc i tak dopiero za chyba 10 razem bo mimo ze znajdywal moj komputer to sie z nim nie laczyl. W koncu udalo mi sie az dojsc do momentu odpalenia filmu i jedyne co widze to latajace kolko w srodku z wczytywaniem... Mam lacze 15mb wiec caly czas cos nie gra i moje pomsyly tez sie juz skonczyly

EDIT : Teraz za to znowu nie widzi zadnego urzadzania/serwera i nie moge sie polaczyc, z routerem wszystko jest ok bo mam inne urzadzenia podlaczone i nie ma zadnych problemow


EDIT : Po kolejnym wylaczeniu tv teraz jest internet za to znowu raz dziala raz nie dziala plex i zaczynam sie zastanawiaac czy to przypadkiem z routerem nie jest cos nie tak mimo ze na innych urzadzeniach wszystko smiga , albo adapter mam trefny , sprobuje na innym routerze jutro zobaczyc jak to bedzie wygladalo bo jesce troche i bede mogl sprezentowac komus czesci jak wyrzuce tv przez okno
 
Ostatnia edycja:
Do góry