LG CINEMA 3D – telewizor LG LW5500 - wszystko o serii LW 5500

Papay69

New member
Witam

Wczoraj kupiłem 42 lw5500 i nie mogę zainicjować pilota magic motion, po prostu nie mam tego kursować na ekranie... Pomożecie?
 

kodishu

New member
Smutną wiadomość LG ma niestety dla posiadaczy telewizorów z ubiegłego roku. Wszystko wskazuje na to, że nie otrzymają nowych serwisów. To nie jest niestety fair – wsparcie dla telewizorów powinno obejmować przynajmniej dwa, o ile nawet nie trzy lata. Koreańscy rywale właśnie zaprezentowali Evolution Kit, który ma umożliwić upgrade hardwareu w kolejnych latach, a już wcześniej seria B i C była wspierana w kolejnych latach (modele z 2010 roku niedawno dostały tvn player). To budzi pewnien niepokój przy decyzji zakupowej nowych modeli. Trzeba jedynie mieć nadzieję, że za rok LG już nie popełni tego błędu.


To pewnie dotyczy LW570S jak i LW5500 :x

No kuźwa właśnie niedawno kupiłem 42LW5500!!! Czekałem na tvn player. Ostatnia aktualizacja firmware sprzed kilku dni jednak go nie przyniosła. Myślałem, że trzeba jeszcze poczekać, a tu taki news. Niech to szlag!!!
 

kodishu

New member
No kuźwa właśnie niedawno kupiłem 42LW5500!!! Czekałem na tvn player. Ostatnia aktualizacja firmware sprzed kilku dni jednak go nie przyniosła. Myślałem, że trzeba jeszcze poczekać, a tu taki news. Niech to szlag!!!

Potwierdził to niestety koleś na chacie LG. Producent nie przywiduje wprowadzenia TVN playera dla tego modelu. O żeby im się dupa zrosła...
 

Papay69

New member
Problemy z dubbingiem

Witam mam problem z ustawieniem dubbingu w formatach mkv, opcja zmiany języka jest jakby zablokowana i na przykład muszę oglądać Avatara tylko po rosyjsku, a Piratów z Karaibów tylko po niemiecku.:hmm: Wydawało mi się, że ten format filmów nagrywa się ze wszystkimi opcjami językowymi i powinno się go zmieniać z ekranu ustawień tv... Poza tym wiele filmów np.Priest, który ma również format mkv odtwarza mi się na komuterze, natomiast na telewizorze okazuje się mieć niebsługiwany format audio :(.
Stawiam piwo jak ktoś mi pomoże :mrgreen:.


Pozdrawiam.
 

laska1973

New member
Pex Media Manager

Witam mam pytanie czy na forum był poruszany temat Plex Media Manager jak tak to proszę o linka .

Od niedawna bawię się tym programem na Tv Lg LW5500 wszystko fajnie , ale gdy odtwarzam plik BDMV z filmem to nie mam możliwości ustawienia ścieżki audio na pl tylko włącza się przeważnie angielski dlatego moje pytanie czy ktoś już rozszyfrował ten program dobitnie i czy jest ta możliwość zmiany w samym plex .

P.S Oczywiście gdy jest ścieżka audio tylko pl to nie ma problemu jak są dwie lub więcej to jest pomocy!!!!:niewiem::niewiem::niewiem:
 

misiekjunior

New member
a ja z innej beczki posiadam bo chcialem sie dowiedziec jak sprawdzic jaka mam wersje oprogramowania ? bo jedna aktualka poszła .. i niby 4,, cos tam .. a teraz nie moge zobaczyc jaka mam bo ewentualnie chcial bym pobrac gdzies najnowsza (ewentualnie prosze o linki i opis jak zaktualizowac) dodam ze neta mam non stop podłaczonego pod tv

Oraz chcialem sie dowiedziec jak podłaczyc dobrze kino domowe ? chodzi mi przez czincz .. posiadam Yamahe amplituner ale dosyc daleko od tv i to jedyne wyjscie przez czincz ... Bo mam dodane do tv 2 kabelki z 3 X czincz + dzek .. ale nie bardzo one dzialaja ..
Posiadam tv "n" . podlaczone przez hdmi - (bialy dekoder) Ale to mniej wazne chce jak ogladam filmy czy cos korzystac z dzwieku kina domowego
 

kodishu

New member
Witam mam problem z ustawieniem dubbingu w formatach mkv, opcja zmiany języka jest jakby zablokowana i na przykład muszę oglądać Avatara tylko po rosyjsku, a Piratów z Karaibów tylko po niemiecku.:hmm: Wydawało mi się, że ten format filmów nagrywa się ze wszystkimi opcjami językowymi i powinno się go zmieniać z ekranu ustawień tv... Poza tym wiele filmów np.Priest, który ma również format mkv odtwarza mi się na komuterze, natomiast na telewizorze okazuje się mieć niebsługiwany format audio :(.
Stawiam piwo jak ktoś mi pomoże :mrgreen:.


Pozdrawiam.

Ja ci pomogę ale będzie to kosztowało :D
Miałem ten sam problem, że tv nie czytał mi wszystkich formatów i do tego czasami miałem problem z odtworzeniem napisów. Rozwiązałem to inwestując w WIWA HD5 - Ceneo.pl Całkowity koszt z kablem HDMI to ok 200 zł, a jak do tej pory nie zdarzyło mi się jeszcze żeby czegoś nie odtworzył. Czyta wszystko jak leci, nie ma problemów ze zmianą ścieżki dźwiękowej itp. Samo urządzenie jest wielkości karty kredytowej i z podłączonym dyskiem, położone pod TV (u mnie jeszcze obok konsoli) nie zwraca niczyjej uwagi a robi super robotę. Na tę chwilę zewnętrzny odtwarzacz multimedialny to chyba jedyny sposób na ograniczenia telewizorów w odtwarzaniu różnych formatów plików.
 

zdz111

New member
re

a ja z innej beczki posiadam bo chcialem sie dowiedziec jak sprawdzic jaka mam wersje oprogramowania ? bo jedna aktualka poszła .. i niby 4,, cos tam .. a teraz nie moge zobaczyc jaka mam bo ewentualnie chcial bym pobrac gdzies najnowsza (ewentualnie prosze o linki i opis jak zaktualizowac) dodam ze neta mam non stop podłaczonego pod tv

menu, ustawienia, na dole ikonka "?"
, tam wsio jest
 

eJay

New member
Witam.

Mam w planach zakup LW5500 (42 cale) jednak mam kilka pytań. Przepraszam z góry, jeśli część odpowiedzi pojawiła się na poprzednich stronach:

1. Co tak naprawdę wymagane jest do korzystania z netu w tym TV? Mam sieć bezprzewodową w domu i czytałem, że LW5500 może działać właśnie w ten sposób. Czy wystarczy zwykły kabel ethernet (jak do kompa) czy może TV sam wykrywa sieć bez kabla?

2. Jak wygląda sprawa z SD? W niedługim czasie przechodze na HD (Cyfra +), ale na pewno do Euro 2012 bede zmagać się z SD. Czy telewizor jakoś sobie radzi, czy może będzie rozciągnięta kaszka?

3. Jak wyglądają filmy z YT? Nie ma straty jakości?

4. Czytałem o problemach z odczytem mkv. Czy zdarzają się jakieś ścinki, błędy z dźwiękiem etc,?

5. Co z serwisem LG? Widziałem już sporo opinii i są one różne. Czy LG dalej wspiera ten model?

I w sumie bonusowe pytanie - czy w tej klasie cenowej można znaleźć coś lepszego?
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Mam w planach zakup LW5500 (42 cale)

A niech Cię ręka boska broni przed kupnem tego trupa. To model na rok 2011.
W stosunku do nowych modeli to śmiech na sali.

To model na 2012 rok 42LM660S LG 42LM660S - Ceneo.pl

- nieporównywalnie lepszy dizajn
- lepszy dźwięk (grubsze głośniki)
- dźwięk DTS z USB (ważne przy plikach MKV)
- Motion Clarity Index 400 Hz (w starym modelu jest 200 Hz), w obydwu TruMotion jest 100 Hz
- wbudowany moduł Wi-Fi
- wbudowany tuner satelitarny DVB-S
- lepsze czytanie plików multimedialnych
- pilot Magic Motion w zestawie (nowy model z rolką do przewijania stron www)
- więcej dostępnych treści do oglądania online (bardziej rozbudowane Smart TV)
- 3 x USB
- nowy model okularów 3D (lepsze pole widzenia)
- dołączona 1 para nakładek 3D do okularów korekcyjnych (tzn. powinna być, ale czasem psiekrwie nie dają jej do pudełka)
- bardziej rozbudowane ustawienia efektów 3D w menu TV
- niższe zużycie prądu
- przy nowym modelu zawsze aktualizacje pociągniesz jeszcze przez jakiś czas (niewielki, ale zawsze), a przy starym modelu dupa zbita.
 
Ostatnia edycja:

darrek4

New member
A niech Cię ręka boska broni przed kupnem tego trupa. To model na rok 2011.
W stosunku do nowych modeli to śmiech na sali.

To model na 2012 rok 42LM660S LG 42LM660S - Ceneo.pl

- nieporównywalnie lepszy dizajn
- lepszy dźwięk (grubsze głośniki)
- dźwięk DTS z USB (ważne przy plikach MKV)
- Motion Clarity Index 400 Hz (w starym modelu jest 200 Hz), w obydwu TruMotion jest 100 Hz
- wbudowany moduł Wi-Fi
- wbudowany tuner satelitarny DVB-S
- lepsze czytanie plików multimedialnych
- pilot Magic Motion w zestawie (nowy model z rolką do przewijania stron www)
- więcej dostępnych treści do oglądania online (bardziej rozbudowane Smart TV)
- 3 x USB
- nowy model okularów 3D (lepsze pole widzenia)
- dołączona 1 para nakładek 3D do okularów korekcyjnych (tzn. powinna być, ale czasem psiekrwie nie dają jej do pudełka)
- bardziej rozbudowane ustawienia efektów 3D w menu TV
- niższe zużycie prądu
- przy nowym modelu zawsze aktualizacje pociągniesz jeszcze przez jakiś czas (niewielki, ale zawsze), a przy starym modelu dupa zbita.



Tak gwoli ścisłości Motion Clarity Index w modelu LW5500 jest 600 Hz ;)
 

Papay69

New member
Witaj, powiedz proszę czy lepiej oceniasz model LG 47LM620S od 47LW5500?
Kupiłem już 47LW5500, ale mam jeszcze jeden dzień na wymianę (będę wdzięczny za szybką odpowiedź). Niestety 47LM660S jest dla mnie już za drogi...
Pozdrawiam.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Kupiłem już 47LW5500, ale mam jeszcze jeden dzień na wymianę

Wysłałem PW.
Między 47LW5500, a 47LM620S jest około 240 zł różnicy (pewnie to sprawdziłeś).
47LM660S nie bierzemy pod uwagę.
A nowinki i multimedialność 47LM620S są lepsze od 47LW5500.
 
Ostatnia edycja:

Papay69

New member
Witajcie, czy orientujecie się gdzie można kupić nowego pilota magic motion i jak on w ogóle się zwie???
 
Do góry