LG CINEMA 3D – telewizor LG LW5500 - wszystko o serii LW 5500

Hooyraq

New member
Witam ,
da się to zmienić bez pilota.
Jak juz uruchomisz demo musisz przycisnać "ok", ukaże się Tobie panel na ekranie , następnie wciskasz klawisz , którym zmieniasz programy w gół i podswietli sie klawisz stop , nastepnie klawiszem siła głosu + jedziesz w lewo aż dojdziesz do opcji 3D. Wybierasz opcję zgodną z zapisem , w Twoim przypadku SBS i ... gitara.
Pozdrawiam.


Do tej planszy z możliwością wyboru opcji 3D dotarłem, jednak ani "+" od głosu, ani "+" od wyboru programu nie da się przejść na 3D sbs, czy góra/dół.
Jak już pisałem jest standardowo ustawione na konwersję 2D-3D.
 

Hooyraq

New member
Do tej planszy z możliwością wyboru opcji 3D dotarłem, jednak ani "+" od głosu, ani "+" od wyboru programu nie da się przejść na 3D sbs, czy góra/dół.
Jak już pisałem jest standardowo ustawione na konwersję 2D-3D.


zawijas83 jak możesz to sprawdź czy u Ciebie będzie możliwość odpalenia materiału 3D jak należy.
Ja próbowałem na tym o wadze 1,17GB z chomikuj.pl o nazwie LG DEMO DISC 3D (OU) 2011 ENG BluRay+1080p.mkv
Niestety linka podać nie mogę, za mało mam jeszcze wypowiedzi :( ale ławo go znaleźć.
Z góry dzięki :)
 

kokos73

New member
LG LW5500 a LW5590

Koledzy jestem w trakcie wyboru nowego Telewizora na święta i mam pytanie dotyczące różnic między modelami LG LW5500 a LW5590. W specyfikacji obydwu modeli nie zauważyłem żadnych różnic a cenowo ten drugi jest znacząco droższy. Może ktoś wie w czym tkwi różnica i czy warto dołożyć do modelu o wyższym symbolu.
 

foxtrotecho

New member
Działają wam filmy na serwisie ipla ? Od jakiegoś czasu nie działają filmy na ipla seriale działają normalnie, filmu testowego też nie da się odtworzyć .
TV 42LW5500, Internet stałe łącze 25Mb/s
Wcześniej było wszystko ok.
 

bodosz

New member
Witam użytkowników.
Posiadam LG47LW5500 i jest wszystko ok ale ostatnio walczę z napisami do filmów.
Robię wszystko jak wyczytałem na forum i raz działa a raz nie.
Nawet ostatnio oglądałem Transformers 3D i jednego dnia napisy działały a na drugi dzień jak chciałem skończyć już nie.
Ten sam dysk zabrałem do kolegi który ma 47LW570S i u niego wszystkie moje filmy z napisami działają poprawnie.
Myślałem że to może wina softu. Ja mam 05.11.06 tylko nie chce mi się zaktualizować. Dochodzi do 22% i dupa.
Ściągnąłem sobie bezpośrednio ze strony LG 05.01.10 i 05.11.07. Plik 290mb i jak rozpakowuje to wywala mi błąd plików.
Ma ktoś może jakiś pomysł i na napisy i na aktualizację.
Dodam tylko że tv mi pokazuje że jest dostępna ver 05.11.08.
Może jest gdzieś na innym serwerze ta aktualizacja która działa.
Poydrawiam
 

bodosz

New member
Wiecie co. Chyba po problemie.
Spróbowałem teraz z 15 raz zaktualizować i się udało. Przeszło całe i napisy już działają na wszystkich plikach.
Przepraszam za zamieszanie i pozdrawiam
ps. tv jest zajeb...sty
 

piotrek616

New member
Działają wam filmy na serwisie ipla ? Od jakiegoś czasu nie działają filmy na ipla seriale działają normalnie, filmu testowego też nie da się odtworzyć .
TV 42LW5500, Internet stałe łącze 25Mb/s
Wcześniej było wszystko ok.

mam to samo tv LG46 LW5500 .pisalem do ipla powiedzieli ze moze pomoc aktualizacja frimware tv.pisalem do lg narazie cisza.
 

foxtrotecho

New member
Panowie dzwoniłem do LG w sprawie serwisu iPla a raczej jego zawiechy. Pan poinformował mnie że pierwsze słyszy o jakichś problemach w związku z tym mój apel. Nie działa coś to dzwońcie do LG lub piszcie, niech wiedzą że są problemy i muszą popracować nad poprawką błędów
 

berti82

New member
witam.mam pytanko. wyczytalem kiedys ze w tych tv jesta opcja ustawienia równego dzwięku na reklamy i całą reszte.może mi ktoś powiedzieć gdzie to jest bo nie moge znaleść.
 

FxJ

New member
Kod:
General
Complete name                            : 
Format                                   : AVI
Format/Info                              : Audio Video Interleave
Format profile                           : OpenDML
File size                                : 6.37 GiB
Duration                                 : 2h 0mn
Overall bit rate mode                    : Variable
Overall bit rate                         : 7 558 Kbps
Movie name                               : BDROM.Title0.Bluray3DRip
Writing application                      : Lavf53.21.0
Original source form/Name                : BDROM

Video
ID                                       : 0
Format                                   : AVC
Format/Info                              : Advanced Video Codec
Format profile                           : High@L5.1
Format settings, CABAC                   : Yes
Format settings, ReFrames                : 2 frames
Format settings, GOP                     : M=3, N=15
Codec ID                                 : H264
Duration                                 : 2h 0mn
Bit rate mode                            : Variable
Bit rate                                 : 7 327 Kbps
Maximum bit rate                         : 11.0 Mbps
Width                                    : 1 280 pixels
Height                                   : 720 pixels
Display aspect ratio                     : 16:9
Frame rate                               : 30.000 fps
Color space                              : YUV
Chroma subsampling                       : 4:2:0
Bit depth                                : 8 bits
Scan type                                : Progressive
Bits/(Pixel*Frame)                       : 0.265
Stream size                              : 6.17 GiB (97%)

Audio
ID                                       : 1
Format                                   : AC-3
Format/Info                              : Audio Coding 3
Mode extension                           : CM (complete main)
Codec ID                                 : 2000
Duration                                 : 2h 0mn
Bit rate mode                            : Constant
Bit rate                                 : 224 Kbps
Channel(s)                               : 2 channels
Channel positions                        : Front: L R
Sampling rate                            : 48.0 KHz
Bit depth                                : 16 bits
Compression mode                         : Lossy
Stream size                              : 193 MiB (3%)
Alignment                                : Aligned on interleaves
Interleave, duration                     : 32 ms (0.96 video frame)
Nie mogę odpalić takiego filmu 3D SBS, co mogę zrobić aby TV 42LW5500 go odczytał ?
 

zawijas83

New member
Witam ,
spróbuj zmienić ustawienie Video format profile z high@5.1 na high 4.0.
Mozesz to zrobić programem tsMuxeR GUI. Czasami pomaga , chociaż u mnie czyta high@5.1 na filmie postrach nocy w 3D.reguły nie ma a może jest ale jest mi ona nieznana ;-]
 

mertos80

New member
Witam. Niedawno stałem się posiadaczem telewizora 42LW5500. Ogólnie wszystko jest w porządku, ale problem pojawia się w momencie kiedy chcę podłączyć telewizor do internetu. Posiadam łącze (UPC) o prędkości 25Mb/s oraz modem WiFi Thomson TWG870. Zaznaczam, że chcę mieć połączenie kablowe między TV a modemem. Zakupiłem 5 metrowy kabel RJ-45 (kategoria 5). W momencie podłączenia kabla do tv i modemu - telewizor nie widzi żadnego połączenia z internetem. Resetowałem modem, wyłączałem go z zasilania, ale nic nie pomaga. Kiedy podłączam kabel do komputera internet działa normalnie. Co może być tego przyczyną, jest jakieś rozwiązanie tego problemu? Zaznaczam, że nie chcę korzystać z połączenia WiFi. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 

foxtrotecho

New member
Witam. Niedawno stałem się posiadaczem telewizora 42LW5500. Ogólnie wszystko jest w porządku, ale problem pojawia się w momencie kiedy chcę podłączyć telewizor do internetu. Posiadam łącze (UPC) o prędkości 25Mb/s oraz modem WiFi Thomson TWG870. Zaznaczam, że chcę mieć połączenie kablowe między TV a modemem. Zakupiłem 5 metrowy kabel RJ-45 (kategoria 5). W momencie podłączenia kabla do tv i modemu - telewizor nie widzi żadnego połączenia z internetem. Resetowałem modem, wyłączałem go z zasilania, ale nic nie pomaga. Kiedy podłączam kabel do komputera internet działa normalnie. Co może być tego przyczyną, jest jakieś rozwiązanie tego problemu? Zaznaczam, że nie chcę korzystać z połączenia WiFi. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

wchodzisz w ustawienia->sieć->ustawienia sieci- jeśli wyświetla "Przewodowa" to jest ok. teraz wchodzisz w przewodowa i ustawiasz automatyczne ustawianie IP jak byś miał jeszcze problem to pisz na michal.g@foxtrotecho.pl
 

mertos80

New member
wchodzisz w ustawienia->sieć->ustawienia sieci- jeśli wyświetla "Przewodowa" to jest ok. teraz wchodzisz w przewodowa i ustawiasz automatyczne ustawianie IP jak byś miał jeszcze problem to pisz na michal.g@foxtrotecho.pl

Problem w tym, że nie mogę wejść w ustawienia sieci ani w status sieci, a wygląda to tak :

Ustawienia sieci : Brak (tu nie można wejść)
Status sieci : Nie podłączono (tu nie można wejść)
Ustawienia Smart TV (tu można wejść)
Uwaga prawna (tu można wejść)
 

foxtrotecho

New member
Problem w tym, że nie mogę wejść w ustawienia sieci ani w status sieci, a wygląda to tak :

Ustawienia sieci : Brak (tu nie można wejść)
Status sieci : Nie podłączono (tu nie można wejść)
Ustawienia Smart TV (tu można wejść)
Uwaga prawna (tu można wejść)

Bardzo ważna sprawa to podłączenie kabla enternet . Podłącz go po całkowitym odłączeniu zasilania od telewizora ( wypnij przewód z gniazdka ) i dopiero po tym podłącz z powrotem i włącz telewizor
 

tom4sz

Member
Smutną wiadomość LG ma niestety dla posiadaczy telewizorów z ubiegłego roku. Wszystko wskazuje na to, że nie otrzymają nowych serwisów. To nie jest niestety fair – wsparcie dla telewizorów powinno obejmować przynajmniej dwa, o ile nawet nie trzy lata. Koreańscy rywale właśnie zaprezentowali Evolution Kit, który ma umożliwić upgrade hardwareu w kolejnych latach, a już wcześniej seria B i C była wspierana w kolejnych latach (modele z 2010 roku niedawno dostały tvn player). To budzi pewnien niepokój przy decyzji zakupowej nowych modeli. Trzeba jedynie mieć nadzieję, że za rok LG już nie popełni tego błędu.


To pewnie dotyczy LW570S jak i LW5500 :x
 

Vesper86

New member
Witam was serdecznie,

Przed świętami kupiłem sobie 42LW5590 (dodatkowo możliwość podłączenia dysku i nagrywania) i mam kilka pytań uwag do użytkowników:

1. Czy wam też youtube tak zacina przy wpisywaniu textu do wyszukiwania i że po każdej wprowadzonej literze od razu szuka filmów?

2. Dlaczego na youtube nie odtwarza filmów znanych wykonawców? pokazuje mi avatary a jak klikam play to pokazuje tekst ze niestety "film jest niedostepny" choć na kompie jak sie zaloguje i sprawdzam moją playliste to film działa normalnie??? o co kaman? jakas cenzura???

Czy jest w ogole jakaś alternatywna aplikacja dla YT???

Przed kupnem czytałem że ponoć miał być iplex ale jakoś nie widze ani żadnych innych wypozyczalni......... Coś wiadomo o tym?

Dziękuje i pozdrawiam forumowiczów
 
Do góry