LG CINEMA 3D – telewizor LG LW5500 - wszystko o serii LW 5500

Dawid8602

New member
Witam, zakupiłem dziś ten telewizor i wszystko super, tylko efekt wychodzenia z ekranu słabiutki w porównaniu do tego co widziałem w mediamarkt, i stad moje pytanie, czy jest to kwestia filmów czy braku odpowiednich ustawień?
Testowałem 3d na Resident Evil: After Life 3d Blue ray na ps3 i także na kanale 3d cyfry - niby na residencie wychodziło cokolwiek za ramy telewizora ale nie był to taki efekt na jaki byłem nastawiony.
 

Dawid8602

New member
Porównałem dzisiaj ten sam film i ten sam kanał cyfry (nawet ten sam mecz Liverpool - Arsenal w 3d) z efektem 3d na telewizorze u znajomego Samsung UE40C6500 - i mój wniosek jest taki, że mój lg prezentuje ten efekt o wiele lepiej..

Z tego wynika, że jednak całe to 3d to trochę przereklamowana sprawa (tak jak pisałem, spodziewałem sie bardziej spektakularnego wychodzenia z ekranu). Ale widocznie materiał na którym sprawdzałem nie dawał takiego efektu - moze inne filmy będą pod tym względem lepsze.
 

zarembaz

New member
Witam
Jest nowym forumowiczem. Mam problem podczas oglądania filmów 3D. Mianowicie obraz na prawej górnej części ekranu jest rozmazany (niewyraźny).
No i nie wiem czy to wina tv. Infolinia LG się na mnie wypięła i powiedzieli że powinienem siedzieć prostopadle do tv, a ja tak siedzie.
pozdrawiam
 

nev7

New member
Może masz ustawioną za mocną konwersję na 3d. Ja jak zwiększałem efekt 3d na poziom 20 to też widać rozmazanie. Na 10 tak jak był od początku ustaiony ten efekt jest ok.
Dawid8602 efekt konwersji 2d -> 3d nie da Ci takich efektów (wychodzenie z ekranu, jedynie głębię na tle) jak materiał przygotowany specjalnie pod 3d
 

polarek80

New member
Witam.
Ja w innym temacie. Nie działa mi youtube, pojawia się komunikat że nie znaleziono aktualizacji. Nie rozumiem, jak jakiś czas temu dobrze działał. Soft sam się aktualizował na nowszy. Czy u was działa?
 

zarembaz

New member
Witam
Jest nowym forumowiczem. Mam problem podczas oglądania filmów 3D. Mianowicie obraz na prawej górnej części ekranu jest rozmazany (niewyraźny).
No i nie wiem czy to wina tv. Infolinia LG się na mnie wypięła i powiedzieli że powinienem siedzieć prostopadle do tv, a ja tak siedzie.
pozdrawiam

pomoże ktoś?
serwis LG 0800... olewa mnie i mówią że, aby 3d było ok trzeba siedzieć pod kątem 90stopni względem ekranu. skoro mi się obraz rozmazuje to źle siedzę. Nie da się z tymi ludźmi rozmawiać

pomocy:(
 

zarembaz

New member
tylko jak kolego. te głąby z infolinii nie chcą nikogo wysłać bo nie widzą problemu. Zrobiłem też zgłoszenie przez stronę internetową i narazie nic.
Może ktoś ma doświadczenie z serwisem LG i podpowie co można zrobić
 

zarembaz

New member
jeśli ktoś się zastanawia nad tym lub innym telewizorem LG to stanowczo odradzam przynajmiej ze względu na serwis, który wmawia że nie ma żadnego problemu z telewizorem i nie ma podstaw do wysłania serwisu
 

P_W

New member
Witam. Mam TV drugi dzień, TV UPC. Muszę powiedzieć że co do jakości HD nie ma zastrzeżeń, ale ta pikselioza przy szybkich ruchach na TVP1 i TVP2 to masakra. Też tak macie? Da się z tym coś poradzić? Mam jeszcze dwa pytania:
1. Jak zmienić apps które są w PREMIUM na głównej stronie? Chciałem tam dać np. YT, Face, Skype a nie jakies ORANGE i nie wiadomo co jeszcze.
2. Czasem sprzęga mi się skype podczas rozmowy. Kamerka z zestawu. Są jakieś rady na to? Da się w ogóle regulować wzmocnienie mikrofonu ?
Pozdrawiam, Piotrek.
 

tomwawa

New member
Po dłuższym użytkowaniu tv jestem z niego bardzo zadowolony lecz czuję lekki niedosyt w 3D. Podpowie mi ktoś coś na temat opcji w menu 3D "Punkt oglądania 3D" w lewo czy w prawo? Co to daje?

Czytałem u was śmigają dyski 1TB i większe a u mnie tak jak pisałem wcześniej 750gb max, oprogramowanie ściągam/ sprawdzam raz na tydzień, to albo dysk albo obudowa coś nie tak.

Obraz, kolory piękne szczególnie na kanałach DISCOVER HD SHOWCASE lub NATIONAL GEOGRAPHIC HD,
dźwiękowo bez rewelacji ja się wspieram Kinem LG z BR i jest znacznie lepiej.

Naprawdę mogę polecić każdemu ten TV

a pro po do postu wyżej, raczej nie można zmienić kolejności w Premium.
 

P_W

New member
No to jeszcze jeden problem/pytanie. Jak wspomniałem wyżej mam UPC i na poszczególnych kanałach mam znaczne różnice w kolorach. Czy u Was też tak? Jak ustawie kolory na dość przyjemne to kilka kanałów dalej już cukierkowe. Ogólnie kanały mogę podzielić na: cukierkowe, normalne, blade. Nie wiem czy to ten TV czy kablówka?
 

miro25lp

New member
Witam

Niedawno zakupiłem ten telewizorek i wszystko jest ok jednak nie mogę złapać kanałów DVB-T.

Nadajnik z którego mam prawdopodobnie sygnał to Rabka ( małopolskie ).

Kupiłem celowo nową antenę:
Antena telewizyjna UHF Dipol 44/21-69 Tri Digit ze wzmacniaczem LNA-177

Kable, cała instalacja jest nowa.
Sygnał, siła - 100, jakość -100. Tak pokazuje telewizor, oczywiście widzi ten sygnał, jednak jeśli dam "Dodaj" nie znajduje żadnych kanałów DVB-T.Analogowe oczywiście są.

Nie rozumiem dlaczego telewizor nie umie złapać samych kanałów. Dodam jeszcze że mam dekoder Maximum 102-t i na nim łapie bez problemu.

Czy telewizor może być uszkodzony? Czy jest to możliwe ( gdzieś w niecie wyczytałem ) że ten telewizor potrzebuje sygnału z nadajnika 8 kW, a nadajnik w rabce ma tylko 1 kW.

Bardzo prosiłbym o pomoc
 

Hooyraq

New member
Witam,
byłem w sklepie przetestować na 47LW5500 demka 3D i tu pojawił się problem.
ŻADNY z plików jakie miałem na pendrivie ( wszystko sbs, formaty: mp4, x264, mkv ) nie był poprawnie odczytywany przez ten tv.
Nawet ori demo LG FullHD 3D nie ruszyło poprawnie.
Co prawda głębię widziałem, jednak cały czas widać było dwa obrazy obok siebie ( lewa-prawa, bądź góra-dół ).
W opcjach 3D nie można było zmienić formatu wyświetlania - standardowo ustawione było konwertowanie 2D-3D.
Podejrzewam, że to mogło być przyczyną złego wyświetlania obrazu, jednak jak to zmienić??
Dodam, że sprzedawca nie miał pilota. Ustawialiśmy to ręcznie, na telewizorze.
Czy możliwe, żeby zmiany w opcjach 3D można było dokonywać tylko za pomocą pilota??
Pozdrawiam,
 

zawijas83

New member
Witam,
byłem w sklepie przetestować na 47LW5500 demka 3D i tu pojawił się problem.
ŻADNY z plików jakie miałem na pendrivie ( wszystko sbs, formaty: mp4, x264, mkv ) nie był poprawnie odczytywany przez ten tv.
Nawet ori demo LG FullHD 3D nie ruszyło poprawnie.
Co prawda głębię widziałem, jednak cały czas widać było dwa obrazy obok siebie ( lewa-prawa, bądź góra-dół ).
W opcjach 3D nie można było zmienić formatu wyświetlania - standardowo ustawione było konwertowanie 2D-3D.
Podejrzewam, że to mogło być przyczyną złego wyświetlania obrazu, jednak jak to zmienić??
Dodam, że sprzedawca nie miał pilota. Ustawialiśmy to ręcznie, na telewizorze.
Czy możliwe, żeby zmiany w opcjach 3D można było dokonywać tylko za pomocą pilota??
Pozdrawiam,
Witam ,
da się to zmienić bez pilota.
Jak juz uruchomisz demo musisz przycisnać "ok", ukaże się Tobie panel na ekranie , następnie wciskasz klawisz , którym zmieniasz programy w gół i podswietli sie klawisz stop , nastepnie klawiszem siła głosu + jedziesz w lewo aż dojdziesz do opcji 3D. Wybierasz opcję zgodną z zapisem , w Twoim przypadku SBS i ... gitara.
Pozdrawiam.
 
Do góry