LG CINEMA 3D – telewizor LG LW5500 - wszystko o serii LW 5500

lukasz30

New member
Witam,

Mam LG 5500, w przeglądarce internetowej jest flash 8 i z tego co się dowiedziałem to nie będzie już aktualizacji flasha aby móc oglądać filmy w przeglądarce, gdzie wymagany jest flash 11, wszystko pięknie działa, tylko bardzo zawiodłem się flashem, może jest możliwość zaaktualizowania własnoręcznie flasha?
Pozdrawiam
 

nikon62

New member
Lg 47lm620s

Od dwóch dni posiadam LG 47LM620S i jestem nim zawiedziony.Miał być 400hz a ma tylko 50hz i chyba z tego powodu obraz nie jest płynny.TRU-MOTION to poprostu lipa.Próbowałem już wszystkich możliwych ustawień i nic.Mam do tego dekoder n-ki Zanim kupiłem LG miałem 40 calowyego Philipsa z którego byłem super zadowolony.Obraz jak brzytwa,kanały HD i wszystko inne chodziło jak należy. Ruchy płynne, obraz w odpowiednim kontraście i kolorystyce.Dla Philipsa wielkie brawa natomiast do LG mam jednak wątpliwość dotyczącącą tego nieszczęsnego TRU-MOTION. Bo wszystkie moje Pliki mkv w 3d ściągnięte z netu odtwarzane z twardego dysku działają dobrze. Mam do Was w zwiazku z tym pytanie,Może moglibyście na forum - Wy wszyscy własciciele LG47LM620S - napisać mi co mógłbym zrobić aby poprawić tru-motion. Może ktoś z Was ma też taką bolączkę. Dużą wagę przykładam do tego jak działa mój sprzęt a cena za tego LG raczej nie jest mała więc uważam że coś należałoby z tym zrobić. Za opinie i porady z góry dziękuję i czekam na odzew. Pozdrawiam.
 

Soryu

New member
Bez reklam
Ale masz info, że "trumotion = 50hz"? Raczej nie. Zapewne informuje, że kanał jest nadawany w 50Hz, co jest prawdą, bo inaczej nie będzie (ewentualnie 60Hz np. z satelity). Przy oglądaniu materiałów z zewnętrznych źródeł (dvd, dixv, mkv...) masz dostępne także inne częstotliwości odświeżania, np. 23,976, 25, 29,9, 50, max 60Hz (zależnie jak dany film został zakodowany).
Natomiast TruMotion to proces działający w tle, sztucznie wkładający dodatkowe klatki, np. w materiał 50Hz (telewizja PAL) dodaje co drugą klatkę dając w efekcie 100Hz. Ogólnie poprawia to płynność, ale powoduje (w zależności od ilości wstawianych klatek), że obraz wygląda jakby przyspieszony.
Reasumując: Tru Motion może być przydatne do programów informacyjnych, teleturniejów, quizów, sportu, ale do oglądania filmów (zwłaszcza 24p) lepiej wyłączyć.
 

jacor4

New member
Witam,

Mam LG 5500, w przeglądarce internetowej jest flash 8 i z tego co się dowiedziałem to nie będzie już aktualizacji flasha aby móc oglądać filmy w przeglądarce, gdzie wymagany jest flash 11, wszystko pięknie działa, tylko bardzo zawiodłem się flashem, może jest możliwość zaaktualizowania własnoręcznie flasha?
Pozdrawiam

Witam
ja mam ten sam problem słyszłem gdzieś że mozna wgrać wtyczkę ale nie wiem narazie nic więcej nie znalazłem:(:(:(
Liczę że może któryś z kolegów forumowiczów się juz rozprawił:-D:-D:-D
pozrawiam
 

nikon62

New member
Ale masz info, że "trumotion = 50hz"? Raczej nie. Zapewne informuje, że kanał jest nadawany w 50Hz, co jest prawdą, bo inaczej nie będzie (ewentualnie 60Hz np. z satelity). Przy oglądaniu materiałów z zewnętrznych źródeł (dvd, dixv, mkv...) masz dostępne także inne częstotliwości odświeżania, np. 23,976, 25, 29,9, 50, max 60Hz (zależnie jak dany film został zakodowany).
Natomiast TruMotion to proces działający w tle, sztucznie wkładający dodatkowe klatki, np. w materiał 50Hz (telewizja PAL) dodaje co drugą klatkę dając w efekcie 100Hz. Ogólnie poprawia to płynność, ale powoduje (w zależności od ilości wstawianych klatek), że obraz wygląda jakby przyspieszony.
Reasumując: Tru Motion może być przydatne do programów informacyjnych, teleturniejów, quizów, sportu, ale do oglądania filmów (zwłaszcza 24p) lepiej wyłączyć.
dzięki soryu za info już wiem o co wtym wszystkim chodzi
 

misiekjunior

New member
Chcialem sie dowiedziec jeszcze jedna sprawe mianowicie mam filmy zajmujace po ok 20Gb .. i chce odpalic je z kompa laptopa przez kabel hdmi .. niestety nie moge zmienic 3d sbs ... jest tylko ta nieszczesna konwersja 2d na 3d .. czy poradzicie cos na to ? czy ewentualnie pozostaje mi tylko dysk zewnętrzny na usb ... jezeli tak prosze o pomoc .. nie chce wielkiego oby byl na filmy :) i sie nie zacinał ?
 
Ostatnia edycja:

pawi595

New member
Nie pomogę Ci w temacie komp-hdmi,bo takowego nie używam.Mam dwa dyski zewnętrzne: samsung 320-usb 2.0 i Seagate 500-usb 3.0.Obydwa działają bez zarzutu,nic nie przycina, są szybkie i nie zdarzyło mi się jeszcze,żeby były problemy z odtworzeniem jakiegokolwiek materiału.
 

nikon62

New member
Chcialem sie dowiedziec jeszcze jedna sprawe mianowicie mam filmy zajmujace po ok 20Gb .. i chce odpalic je z kompa laptopa przez kabel hdmi .. niestety nie moge zmienic 3d sbs ... jest tylko ta nieszczesna konwersja 2d na 3d .. czy poradzicie cos na to ? czy ewentualnie pozostaje mi tylko dysk zewnętrzny na usb ... jezeli tak prosze o pomoc .. nie chce wielkiego oby byl na filmy :) i sie nie zacinał ?
Ja mam Toshibe 500 GB i śmiga bez zacinania
 

misiekjuniorex

New member
Kurcze troszke nie widzi mi sie kupowac dysku skoro mam lapka :/ ... najbardziej chcialbym jakos połaczyc kompa z tv .. bez zabawy :) ... chyba ze jest jakis kabel usb usb .. co mozna podłaczyc lapka i zeby widzialo jako dysk przenosny ;) .. no niewiem bardzo bym sie cieszyl jak by mi ktos doradzil inna opcje niz zakup dysku ...
Moze jakis program "player" do sbs ... i wtedy przez hdmi bylo by dobrze
 

Balon14

New member
Kurcze troszke nie widzi mi sie kupowac dysku skoro mam lapka :/ ... najbardziej chcialbym jakos połaczyc kompa z tv .. bez zabawy :) ... chyba ze jest jakis kabel usb usb .. co mozna podłaczyc lapka i zeby widzialo jako dysk przenosny ;) .. no niewiem bardzo bym sie cieszyl jak by mi ktos doradzil inna opcje niz zakup dysku ...
Moze jakis program "player" do sbs ... i wtedy przez hdmi bylo by dobrze

Podłącz laptop przez sieć (skrętka) do tv, udostępnij zasoby filmowe przez dlna z lapka i po problemie.
 

valec

New member
Kalibracja obrazu

Znalazłem kilka kalibracji lg 42lw5500 ale żadna nie rzuca na kolana. Ma ktoś może jakieś ustawienia obrazu, które będą maksymalnie najlepsze dla tego modelu. Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam i z góry dziękuję.
 
Do góry