LG BD370 wszystko o odtwarzaczu.

maiesky

New member
Myślę że "zajączkowi" chodzi czy filmy mkv będą lepiej wyglądać niż filmy DVD. Tutaj Kontrop zamiast wyjaśniać raczej zaciemnia obraz.
Masz rację afflux- mimo, że Kontrop chciał pomóc, to efekt osiągnął przeciwny przez zawiłe i dziwne tłumaczenie (bo film z dvd też jest cyfrowy, czy to dvd-5 czy dvd-9, a od blu-raya czy mkv HD różni go jedynie rozdzielczość).
W praktyce oryginały skompresowane do formatu mkv oferują lepszą szczegółowość przy oglądaniu na telewizorze HD niż wersje dvd.

Natomiast nie zgadzam się z tym:
Kontrop napisał:
Audio (tutaj w zaleznosci od BD..czy *mkv pliku mozesz majac odp. ampla
uzyskac Audio nie tylko w DTS..ale i w TS HD Master Audio..DTS-HD High RA..Dolby True
HD..itd.
Próbowałem odtwarzać .mkv z dźwiękiem DD HD i niestety bd-370 wyświetlił komunikat o nieznanym audio :(
 

Bucek

Banned
tez sie zastanawiam dlaczego material w mpeg2 na DVD ma nie byc cyfrowy podczas gdy x264 w mkv lub material na plycie BluRay tak :p

moze mnie ktos oswieci?
 

Yahoou77

Member
W praktyce oryginały skompresowane do formatu mkv oferują lepszą szczegółowość przy oglądaniu na telewizorze HD niż wersje dvd.
No większych głupot to już dawno nie czytałem... Ludzie nie wypisujcie takich farmazonów, bo inni to czytają i przekazują dalej! Od kiedy mkv jest formatem? No ręce opadają. Dramat...
 

Kristobal

New member
Aby zakończyć dyskusje nad wyższością mkv - hd kontra dvd5 / dvd9 - podsumuje - na podst. własnych doświadczeń:

1. Większość filmów mkv 720p wygląda lepiej niż dvd-5. Często wygląda dużo lepiej niż dvd-9.
2. Oryginalne płyty z filmami dvd-9 - potrafią czasami mile zaskoczyć - jakość bywa wyśmienita (często to efekt dość dobrego upscalingu playera - oczywiście musi być z czego upscalować - dobry transfer video itp).
3. Film na oryginalnej płycie bluray - jest dużo, dużo lepszej jakości, aniżeli mkv, nie wspominając już o dvd (na ekranie fullhd 50").
 

Rob-S

New member
Mam do Was takie pytanko.Chciałbym podłączyć neta do swojego LG BD370 (głównie chodzi mi o ten cholerny nowy soft V7.170,bo na stronie LG jak nie było tak nie ma),lecz nie wiem jaki router kupić,jaki sprawdził by się najlepiej,dodam że mam neostradę 2MB.Co proponujecie?
 

laycik

New member
laycik, wypalaleś? Napisz coś więcej. Czy ten BD 370 odtworzy taką himerę?
Ja też jestem tym zainteresowany.


niestety nie wypalalem, nie posiadam nagrywarku Bluray. Ale o ile mi wiadomo BD370 odczytuje pliki z plyt o kazdym rozmiarze. Ograniczenia dotycza podpietych dyskow twardych oraz pendrivow. Ostatnio nagralem film 8,3GB i poszedl bez problemow wiec mysle ze wieksze tez pojda.

A co waszym zdaniem ma byc powodem zeby to nie poszlo? Za duzy plik?
 

maiesky

New member
No większych głupot to już dawno nie czytałem... Ludzie nie wypisujcie takich farmazonów, bo inni to czytają i przekazują dalej! Od kiedy mkv jest formatem? No ręce opadają. Dramat...
Dobra- przyznaję się, pomyliłem format z kontenerem, ale to pierwsze określenie jest dla laika bardziej zrozumiałe (aczkolwiek faktycznie błędne).
 

Kontrop

New member
Dobra- przyznaję się, pomyliłem format z kontenerem, ale to pierwsze
określenie jest dla laika bardziej zrozumiałe (aczkolwiek faktycznie błędne).

Czesc!

Nic nie pomyliles!..mkv to format filmu podobny jak avi..rmvb..itp.


MKV, plik MKV format MKV, czym jest MKV, czym otworzyć MKV, co to za pliki MKV? Pliki z rozszerzeniem *.mkv


Formaty Filmow (Video i Audio)


Video:3gp/3g2 (Nokia, Siemens, Sony, Ericsson), asf, avi (DivX,H263,H263+,H264,XviD,MPEG4,MSmpeg4 etc..), dat, swf / fli / flc / flv (Flash), mkv , mpg (Mpeg I,Mpeg II), mov (H263,H263+,H264,MPEG4 etc..), mp4(H263,H263+,H264,MPEG4), ogg, qt, rm, ram, rmvb, str (Play Station), ts (HDTV), viv, vob, wmv
Audio: ac3, amr, mp2, mp3, mp4, mpc, ogg, ra, wav, wma
AviSynth: avs
Gwoli wyjaśnienia:
mkv - to jedynie kontener czyli mówiąc krótko sposób na upakowanie treści audio wideo
zapewniający odpowiednią między nimi synchronizację. Podobnie jak avi, mkv umożliwia splecenie w
jedno archiwum ścieżki wideo (różnie kodowanej, nie tylko H264) i wielu ścieżek audio (również
różnych) przy czym mkv jest daleko bardziej zaawansowany, umożliwia m.in. dodanie wielu napisów
z własnymi fontami, konstrukcje menu, obsługuje znacznie więcej różnych formatów strumienia wideo.
Żeby odtworzyć mkv potrzebny jest w systemie tzw, splitter. To takie coś co rozdzieli poszczególne strumienie i prześle je do odpowiednich kodeków. Polecam w tym celu: Haali Media Splitter.

Natomiast w dziedzinie dekoderów wideo dla materiału HD nadal uważam, że rządzi CoreAVC. Kodeki odwołujące się do funkcji wspomagania sprzętowego np.: Cyberlink H264 Decoder cierpią na problemy kompatybilnościowe.

Najlepszym playerem HD jest według mnie MediaPlayerClassic. Daje on pełną kontrolę nad grafem, ma już wbudowane splittery (ale nie ma problemu z wymuszeniem zewnętrznych) i niektóre dekodery (np: MPEG-2), kontroluje również render target umożliwiając np.: wymuszenie na karcie graficznej odpowiedniego trybu resizera dla nakładki VMR czy też wybór mojego ulubionego: Haali's
Video Renderer. Generalnie, bardzo zachęcam.

H.264 to standard nota bene o dość osobliwej przeszłości, który posiada kilkadziesiąt różnych
implementacji programowych. X.264 jest tylko jedną z nich. Dla niskich bitrate (okolice 4000, 5000
kbps) rządzi, im jednak wyżej tym różnice w stosunku do XVID się zacierają. Zawsze jednak XVID
będzie miał na moje oko swoisty "nalot" pochodzący z modelu psychowizualnego. To może być
nawet przyjemne w odbiorze ale od wzorca odleglejsze.
niestety nie wypalalem, nie posiadam nagrywarku Bluray. Ale o ile mi
wiadomo BD370 odczytuje pliki z plyt o kazdym rozmiarze. Ograniczenia dotycza podpietych dyskow
twardych oraz pendrivow. Ostatnio nagralem film 8,3GB i poszedl bez problemow wiec mysle ze
wieksze tez pojda.

A co waszym zdaniem ma byc powodem zeby to nie poszlo? Za duzy plik?

To nie o to chodzi czy pojdzie..tylko czy palnik Laptopa (BD-wypalarki) taka wielkosc wypali..no i
jakiego programu uzyc..Nie wiem, czy najn. wersje Nero;DVDFaba..lub jeszcze innego,
w ogole zobacza "nosnik" 25 GB

Jeszcze 1 sprawa:


Ktorys z Kolegow pisal wyzej, ze pliki *mkv moga zawierac kilka sciezek "audio"..jezeli
tak jest, to jaka sciezke "domyslnie" wybierze przy odtwarzaniu takiego pliku nasza 370?
Jaka jest mozliwosc wyboru sciezki dzwiekowej?..pod "Audio" na pilocie?..a moze wybor
sciezki wiaze sie z ustawieniami "Jezyka Audio" w "Konfigu"?


:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop
 
Ostatnia edycja:

laycik

New member
Czesc!


To nie o to chodzi czy pojdzie..tylko czy palnik Laptopa (BD-wypalarki) taka wielkosc wypali..no i
jakiego programu uzyc..Nie wiem, czy najn. wersje Nero;DVDFaba..lub jeszcze innego,
w ogole zobacza "nosnik" 25 GB


:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop


A czemu mialby nie wypalic? Nero juz w wersji 9 obsluguje BluRay wiec czemu mialby nie widziec takiej plyty? A swoja droga do nagrywania polecam ImgBurn :)
pozdro
 

maiesky

New member
Czesc!

Nic nie pomyliles!..mkv to format filmu podobny jak avi..rmvb..itp.

Pomyliłem się i nie pomyliłem się.
Dlaczego?
Ponieważ mkv jest formatem pliku do przechowywania danych multimedialnych (audio, video, napisy), a koledze Yahoou77 pewnie chodziło o formaty kodowania video, a tym kontekście pliki .mkv zawierają prawie zawsze video zakodowane wg standardu h.264
Mimo wszystko dziękuję za wsparcie chociaż wcześniej nakrzyczałem.

Ponieważ to temat o 370-e to coś napiszę na temat.
Denerwuje mnie, że na wyświetlaczu nie widać numeru odtwarzanej ścieżki z płyty audio CD- przecież nie będę włączał prądożernej plazmy czy wogóle telewizora, żeby widzieć numer ścieżki!
Napisałem do polskiego serwisu, ale skomentowali że tego nowe oprogramowanie nie zmieni.
No to napisałem do japońskiego, a tamci odpowiedzieli, że jedynie pomoże wymiana wyświetlacza, bo odtwarzacz był zaprojektowany z takim wyświetlaczem, który ścieżki nie pokaże! Co za pokrętne tłumaczenie- przecież to oprogramowanie wysyła na niego różne informacje w zależności od potrzeby. Coś nie bardzo im wierzę, że się nie da.
Jak ktoś zna adres do supportu, gdzie zajmują się oprogramowaniem do LG to proszę o kontakt.
A może również wyślecie do nich prośbę o takie drobne udogodnienia? Nie ma co walić długiej listy poważnych zmian, bo na pewno nie zrobią, co najwyżej pomyślą o tym w nowym modelu.
Ferguson pod tym względem wypada lepiej, bo zbiera opinie od użytkowników i od czasu do czasu to i owo poprawili/dodali w swoich odtwarzaczach.
Druga rzecz, że 370-ka nie pozwala przejść od razu do menu płyty dvd i trzeba obejrzeć wszystkie reklamy. Denerwujące.
A poza tym to dosyć udany odtwarzacz, chociaż nie grzeszy listą odtwarzanych formatów np plików .wav, .ac3 i .dts nie obsługuje, a tania Manta tak!
 
Ostatnia edycja:

adam6150

New member
Jeszcze 1 sprawa:

Ktorys z Kolegow pisal wyzej, ze pliki *mkv moga zawierac kilka sciezek "audio"..jezeli
tak jest, to jaka sciezke "domyslnie" wybierze przy odtwarzaniu takiego pliku nasza 370?
Jaka jest mozliwosc wyboru sciezki dzwiekowej?..pod "Audio" na pilocie?..a moze wybor
sciezki wiaze sie z ustawieniami "Jezyka Audio" w "Konfigu"?

Tu akurat zero problemów. Bd370 po prostu zagra tą ścieżkę którą sam sobie wybierzesz.Mam wiele plików mkv które pochodza od ruskich. Czyli jest obok ścieżki ang. rosyjska + napisy ru i eng. Ja doklejam pol txt i jazda.

Jesli to prawda, że nero pali BD-R to dobra wiadomość. Kiedyś kupie BD - nagr. zewnętrzną, jeszcze za drogo. pozdro
 

laycik

New member
Ponieważ to temat o 370-e to coś napiszę na temat.
Denerwuje mnie, że na wyświetlaczu nie widać numeru odtwarzanej ścieżki z płyty audio CD- przecież nie będę włączał prądożernej plazmy czy wogóle telewizora, żeby widzieć numer ścieżki!

Zgadzam sie, rowniez wg mnie powinien sie pokazywac nr rozdzialu aktualnie odtwarzanego filmu.


A poza tym to dosyć udany odtwarzacz, chociaż nie grzeszy listą odtwarzanych formatów np plików .wav, .ac3 i .dts nie obsługuje, a tania Manta tak!

A tu sie nie zgodze. Jak to nie obsluguje ac3, dts.... a niby w jaki sposob odtwarzasz dzwiek z filmow np dvd ktore zazwyczaj sa zakodowane w ac3?
 

Kontrop

New member
Jeszcze 1 sprawa:...

Tu akurat zero problemów. Bd370 po prostu zagra tą ścieżkę którą sam sobie wybierzesz.Mam wiele plików mkv które pochodza od ruskich. Czyli jest obok ścieżki ang. rosyjska + napisy ru i eng. Ja doklejam pol txt i jazda.

Czesc!

Mnie nie chodzi o plik napisow..chcialbym wiedziec w jaki sposob wybrac int.mnie sciezke
dzwiekowa..mam kilka plikow *mkv majacych obok sciezki ang. rowniez niemiecka i wloska
(na KMP mam mozliwosc wyboru), ale po otwarciu filmu 370 wybiera "domyslnie" angielska..
i nie za bardzo wiem gdzie i co nacisnac, zeby wybrac np. niemiecka...pisze o plikach *mkv
bo w DVD5 czy 9 mam mozliwosc wyboru w "menu"


:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop
 

adam6150

New member
Moze nie do końca wyrazilem sie jasno... ale chodzi mi dokładnie o to samo.
ŚCIEŻKĘ DZWIEKOWĄ ZMIENISZ PRZYCISKIEM -AUDIO- NA PILOCIE. KAŻDE NACIŚNIĘCIE KLAWISZA "AUDIO" POWODUJE ZMIANE ŚCIESZKI DZWIEKOWEJ NA INNA. POZDRAWIAM
 

Dan_DeeM

New member
Wydaje mi się, że domyślna ścieżka audio jest zapisana w kontenerze .mkv. Na przykład przy przerabianiu pliku przez "uncropmkv" mamy możliwość wyboru "default track flag".
 

derik

New member
Czesc!

Mnie nie chodzi o plik napisow..chcialbym wiedziec w jaki sposob wybrac int.mnie sciezke
dzwiekowa..mam kilka plikow *mkv majacych obok sciezki ang. rowniez niemiecka i wloska
(na KMP mam mozliwosc wyboru), ale po otwarciu filmu 370 wybiera "domyslnie" angielska..
i nie za bardzo wiem gdzie i co nacisnac, zeby wybrac np. niemiecka...pisze o plikach *mkv
bo w DVD5 czy 9 mam mozliwosc wyboru w "menu"


:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop

Co za żenada
człowieku od czego masz instrukcje
chociaż w sparwie wyboru audio jest zbędna skąd wy ludzie są??????!!!!!
 

Kontrop

New member
Co za żenada
człowieku od czego masz instrukcje
chociaż w sparwie wyboru audio jest zbędna skąd wy ludzie są??????!!!!!

Czesc!

Napisales co wiedziales..zreszta nie po raz pierwszy!

Jezeli chodzi skad jestem, to krotko:Z plemienia "Papalacaca"..to taki lud na wymarciu
z Papui-NG..mieszkamy niedaleko Dortmundu..stad ta "tepota umyslowa" w porownaniu do
mgr-inz...lub nawet dc hab .dr z Polski


A tak na powaznie:Wlasnie problem jest w tym ze z pilota nie mam mozliwosci wyboru
sciezki "audio", ale zauwazylem ciekawa rzecz:
Zmieniajac nie tylko "jezyk audio" w Konfigu..ale caly jezyk "Konfigu" z ang. np. na wloski
czy niem...to wtedy moja 370 "wybiera domyslnie" wlasnie audio w tych jezykach.
Ale tak sie dzieje na plikach *mkv sciaganych z niem lub ang. Warezow (W-bb..Warez.org..
German WT) ale z innych np. polskich (DW;Laki;DM;Peb) czy rosyjskich (stepashka.com)
roznie z tym bywa..raz pow. sposob dziala..a raz nie. :-(

Czyli chyba cos robie nie tak..albo moze cos "skopalem" w ustawieniach...ale co?

Zaznaczam, ze nie ma zadnego problemu z wyborem "sciezki A" na kopiach org. DVD (5 ;9) czy
org. BD z Videoteki...tutaj jest wsio OK..ale przycisk "audio" na pilocie w moich *mkv plikach nie dziala.
Sprawdzilem to rowniez na 390 sasiada..jest podobnie...wiec albo moje *mkv pliki
sa "skopane"..albo mamy jakis blad w "ustawieniach"..zawsze sprawdzam sciagniety film w tym
formacie na KMP...tam mam mozliwosc "wyboru sciezki audio"..czyli one sa..ale 370(390) wybiera
sciezke "domyslnie"...i obaj nie wiemy, jak to zmienic. :-(


:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop
 
Ostatnia edycja:

derik

New member
:grin:
Czesc!

Napisales co wiedziales..zreszta nie po raz pierwszy!

Jezeli chodzi skad jestem, to krotko:Z plemienia "Papalacaca"..to taki lud na wymarciu
z Papui-NG..mieszkamy niedaleko Dortmundu..stad ta "tepota umyslowa" w porownaniu do
mgr-inz...lub nawet dc hab .dr z Polski


A tak na powaznie:Wlasnie problem jest w tym ze z pilota nie mam mozliwosci wyboru
sciezki "audio", ale zauwazylem ciekawa rzecz:
Zmieniajac nie tylko "jezyk audio" w Konfigu..ale caly jezyk "Konfigu" z ang. np. na wloski
czy niem...to wtedy moja 370 "wybiera domyslnie" wlasnie audio w tych jezykach.
Ale tak sie dzieje na plikach *mkv sciaganych z niem lub ang. Warezow (W-bb..Warez.org..
German WT) ale z innych np. polskich (DW;Laki;DM;Peb) czy rosyjskich (stepashka.com)
roznie z tym bywa..raz pow. sposob dziala..a raz nie. :-(

Czyli chyba cos robie nie tak..albo moze cos "skopalem" w ustawieniach...ale co?

Zaznaczam, ze nie ma zadnego problemu z wyborem "sciezki A" na kopiach org. DVD (5 ;9) czy
org. BD z Videoteki...tutaj jest wsio OK..ale przycisk "audio" na pilocie w moich *mkv plikach nie dziala.
Sprawdzilem to rowniez na 390 sasiada..jest podobnie...wiec albo moje *mkv pliki
sa "skopane"..albo mamy jakis blad w "ustawieniach"..zawsze sprawdzam sciagniety film w tym
formacie na KMP...tam mam mozliwosc "wyboru sciezki audio"..czyli one sa..ale 370(390) wybiera
sciezke "domyslnie"...i obaj nie wiemy, jak to zmienic. :-(


:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop

:grin::grin::grin: dobrze, że znasz się na żartach.
Ja mam trochę filmów MKV i jeszcze nigdy nie zdarzyło się, żebym nie mógł wybrac ścieżki audio z pilota. Nie wiem co ty masz z tym swoim LG lub filmami.
Pzdr.
 

maiesky

New member
:grin:

:grin::grin::grin: dobrze, że znasz się na żartach.
Ja mam trochę filmów MKV i jeszcze nigdy nie zdarzyło się, żebym nie mógł wybrac ścieżki audio z pilota. Nie wiem co ty masz z tym swoim LG lub filmami.
Pzdr.
Może nie ma oryginalnego pilota?
Podejrzewam, że te filmy, na których player nie wybiera sam preferowanej przez ciebie ścieżki dźwiękowej nie mają określonego języka dla ścieżki audio czyli jest ona dodana ale jako 'undefined' zamiast np 'angielska' lub 'niemiecka'.

A tu sie nie zgodze. Jak to nie obsluguje ac3, dts.... a niby w jaki sposob odtwarzasz dzwiek z filmow np dvd ktore zazwyczaj sa zakodowane w ac3?
Chodzi o plik .ac3 albo .dts czyli zapisana tylko ścieżka dźwiękowa bez video- czyste audio.
Takiego pliku bd370 nie odtwarza niestety :(
 

Kontrop

New member
Może nie ma oryginalnego pilota?
Podejrzewam, że te filmy, na których player nie wybiera sam preferowanej przez ciebie ścieżki dźwiękowej nie mają określonego języka dla ścieżki audio czyli jest ona dodana ale jako 'undefined' zamiast np 'angielska' lub 'niemiecka'.


Chodzi o plik .ac3 albo .dts czyli zapisana tylko ścieżka dźwiękowa bez video- czyste audio.
Takiego pliku bd370 nie odtwarza niestety :(

Czesc!

Juz wsio OK..po wizycie w serwisie, cos tam ustawili i teraz pod przyciskiem "audio" jest
wybor sciezek.

Jezeli chodzi o AC-3 czy DTS jako tylko audio, to moja 370 czyta bez problemu takie CD
Moze sprawdzisz na jakims DTS pliku z pon. stronki:

DVB-BOARD-PL | Dostęp zabroniony.

Gdybys nie mogl otworzyc, to moge Ci podac kilka linkow do utworow w DTS na PW


:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop
 
Do góry