LG BD370 wszystko o odtwarzaczu.

Kristobal

New member
Masz oryginalny film na blu ray czy jakis rip albo skompresowany bluray? ja mam 2012 w formacie bluray 1080p tzw BD9 i jest wypas :D ale pozycze sobie orginal zeby o\porownac jakosc kompresji z oryginalu do DVD-9

Ja mam oryginalny bluray z "2012" :) Jakoś dźwięku i obrazu - referencja ! Taką płytę (jak i Avatar) to powinien mieć każdy miłośnik kina wysokiej rozdzielczości!
 

Kontrop

New member
Czesc :))
Obejrzałem parę minut tego AVATARA 3D - ale na kartonowych okularach.... niestety porażka - nie
da się tego oglądac - efekt 3d prawie żaden no i brudne, rozmyte kolory - może na jakichś innych
okularach jest lepiej ?? - nie wiem.. poza tym oczy bolą :(
Jak na razie - 100 razy bardziej wolę, normalne wydanie 2D na bluray :))

Czesc!

Wszystkie obecnie dostepne org. BD-Filmy w 3D (Final D 4..podroz do wnetrza ziemi..itd)
maja jedna wielka wade:Trzeba do ich ogladania uzyc wysokiej klasy okularow Anaglyph
(zadnych papierowych czy jakis innych tanich) i to najlepiej z regul. bazy oczu...koszt ok 35€

Ale i one moga powodowac bole glowy!

Zaczyna sie "era" 3 D...cytat mojego postu z innego Boarda:

Kod:
Widzialem dzisiaj u nas w Saturnie 52" Samsunga (Led 3D) cena~ 3700€.

On ma w "Menu" m/in. wybor 2D i 3D.
Puszczali  BD "Avatar" w 2D..po przelaczeniu w "Menu" na 3D i zalozeniu
okularow (wygladaja podobnie jak Imax-okulary..cena 80€) i byl 
pseudo-3D efekt..wiec dla jaj podjechalem do domu i przywiozlem mojego 
"Avatara" jako TS w 3D..zabierajac i "kolorowe okulary"..efekt: na  Imaxie 
zadnego efektu, natomiast na zielono-czerwonych szedl w 3D

[B]Reasumujac:[/B]
Uzywajac okularow Imax mozna cos tam zobaczyc (nawet jak film jest w 2D)
na "kolorowych" zadnego efektu..i odwrotnie..dostepne BD w 3 D 
(Coraline; Noc zywych tropow; krwawe Walentynki..czy tez Shrek) tylko na  "kolorowych"

Mysle, ze jeszcze duzo czasu uplynie nim bedzie "koordynacja" 3D LCD +  3D 
TV+ 3D DVD (BD), bo w chwili obecnej to dopiero "raczkowanie"
dodam moze jeszcze, ze na Astrze 3D jest emitowany specj. 3D kanal Samsunga..i te
treilery ogladane na nim przy pomocy ich okularow, to pelny odlot..jak w Imax-Kinie.


:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop
 
Ostatnia edycja:

Kristobal

New member
trochę offtopic bo 3d:) ale...... na kanale 159 telewizji "N" jest test Canal+3D - własnie leci mecz - niestety nie wiem czy sa jakies okulary, które by to prawidłowo wyświetliły, ponieważ po prostu obraz jest podzielony na dwie części:
d2168.jpg


nie jest to więc obraz anaglifowy - pewnie trzeba miec specjalny tv:)
Swoją droga... może kupie te "droższe" okulary do zwyklych - anaglifowych filmów 3d:)
 

anacapa

New member
Witam.
Mam mały problem, posiadam od niedawna 370 i przyznam szczerze, że trochę się zawiodłem.
A mianowicie, posiadam tv pan TX-P42G10E i po podłączeniu mojego BR obraz wcale nie był taki rewelacyjny jak to sobie wyobrażałem gdy czytałem opinie na forum.
Zastanawiałem się co może być powodem, byłem w sklepie i powiedzieli, że może kabel HDMI.
Kupiłem najlepszy kabel jaki był i wciąż obraz jest średni tzn. jest on dużo lepszy jak na zwykłym DVD, jednak wciąż nie taki jak oczekiwałem, mam wrażenie, że gdy włączam np. Animal Planet w HD obraz jest lepszy niż na na mojej 370 w 1080p.
Czy ktoś miał podobne doświadczenia? może coś jest nie tak z jakimiś ustawieniami.
zastanawiam się też, czy to przypadkiem nie jest to wina tego, że testowałem 370 jedynie na takich filmach jak dystrykt 9 czy Quantum of Solace - dodam, że filmy były oryginalne BR.
 

Kristobal

New member
anacapa - musisz podać jakie masz ustawione parametry obrazu/video w bd370.....
u mnie obraz na bd370 - czy to z oryginalnych płyt bluray, czy też odcinki seriali w mkv dają o wiele lepszy efekt niż animal planet HD z telewizji "n":)
 

maiesky

New member
Moim zdaniem obraz w Dystrykcie 9 nie ukazuje pełni potencjału HD, dużo tam scen dynamicznych, a te statyczne ujęcia statku obcych przedstawiają go za zanieczyszczeniami powietrza itp.

Gdybyś miał możliwość zobaczenia nagrań z ostatniej olimpiady zimowej od razu byś spostrzegł jakość HD.
Też mam Panasa, model 42S10
Pozdrawiam
 

anacapa

New member
Moim zdaniem obraz w Dystrykcie 9 nie ukazuje pełni potencjału HD, dużo tam scen dynamicznych, a te statyczne ujęcia statku obcych przedstawiają go za zanieczyszczeniami powietrza itp.

Gdybyś miał możliwość zobaczenia nagrań z ostatniej olimpiady zimowej od razu byś spostrzegł jakość HD.
Też mam Panasa, model 42S10
Pozdrawiam

No właśnie oglądałem olimpiadę w HD i byłem zachwycony. Wszyscy mówili, że obraz z BR w 1080p jest dużo lepszy, dlatego kupiłem BR i właściwie ten obraz jakoś specjalnie mnie nie powala. Niektórzy mówią, że wybrałem sobie złe filmy, co o tym myślicie?
 

Kristobal

New member
@anacapa:

włącz na bluray "Avatar" albo "2012" - jedne z najlepiej zrealizowanych filmów :)

a jeśli to nie pomoże.. hmmm... może podłącz odtwarzacz bluray do innego hdmi w telewizorze?
napewno masz ustawione 1080 na wyjściu w bd370 oraz na wejsciu w TV?
 

setunia

New member
Bez reklam
@anacapa
Napisz jeszcze z jakiej odległości oglądasz filmy w domu. Często w sklepie stoimy pół metra od telewizora oglądając promo - przejaskrawione i wyostrzone do granic możliwości no i z bitratem ponad 40Mbitów. Potem kupujemy tv, odtwarzacz BR i pędzimy do domu. Tam siadamy 4m od tv, puszczamy film z bitratem 20Mb/s i dziwimy się, że z DVD było prawie tak samo.
Podstawa przy 42" to usiądź sobie 2m od tv i wtedy puść DVD i BR. Na pewno zobaczysz różnicę ;-)
 

bravo8

New member
Brak współpracy z dyskiem Sata/USB 3,5 cala.

Witam


Mam pytanie do użytkowników odtwarzacza LG BD370. LG nie widzi przenośnego dysku Samsung 160 GB SATA, 3,5 cala. Dysk jest z formatowany na system Fat32, jedna partycja. Podłączyłem go do do LG poprzez adapter IDE/SATA na USB. Odtwarzacz w tym momencie dosłownie zawiesza się, nie widzi dysku. Na pewno jest to Fat32. Po wyjęciu wtyczki z gniazda USB wszystko wraca do normy. Mam w domu inny starszy dysk IDE 40 Gb i podłączyłem go za pomocą tego samego adaptera, i tu nie ma problemu, odtwarzacz widzi dysk. Co dziwne, dysk SATA (Samsung 160 Gb) podłączyłem do komputera za pomocą wspomnianego wyżej adaptera i nie ma żadnych problemów. Dysk jest widoczny i sprawny. Czy też macie podobne problemy z dużymi dyskami SATA 3,5 cala . Może ten adapter jest jakiś dziwny, że nie chce pracować z odtwarzaczem, choć z kompami pracuje bez kłopotu.


Dzięki za pomoc.
http://oze.szczecin.pl/o-osrodku.html
 

despi82

New member
Witam. Ja mam też dysk 3,5 o wielkości 1 tera w tym jedna partycja 500 giga w fat32 i wszystko hula. A może najnowsza aktualizacja?? A jak nie to servis. Bo rozmawiałem ze swoim przedstawicielem handlowym LG i bd370 nie ma problemów z dyskami zewnętrznymi, oczywiście w fat32.
 

bravo8

New member
Dzieki za informacje, dysk na pewno jest sprawny, przypuszczam, że z tym adapterem z Allegro coś może być nie tak w przypadku połączenia sata, tzn. współpraca z odtwarzaczem.
 

bravo8

New member
Okazało się jednak, że był źle zformatowany dysk, po prawidłowym formacie dysk jest widoczny w odtwarzaczu.

Pozdrawiam
 

afflux

New member
Problem

Witam mam taki problem z filmem X-Men w mkv profil 4.1. Film ma około 8GB jest fullhd i biterate 8Mbs. Po nagraniu go na dvd-dl i po włożeniu go do LG zawiesza mi się sprzęt w 26 sekundzie. Pomyślałem tak - miałem już problem z filmem w profilu 4.1 więc przerobie go w uncropMKV. Więc tak zrobiłem i po wypaleniu go na płytkę dwuwarstwową problem pozostał (płyty są sprawdzone inne filmy działają) zaznaczę że film nie jest uszkodzony na PC idzie dobrze. Może ktoś miał podobny problem i może mi pomóc, ale też za wszelkie inne sugestie z góry dziękuję i pozdrawiam
 

afflux

New member
adam6150 dzięki za sugestie chociaż nie chciało mi się wierzyć że wina leży w prędkości wypalania ponieważ inne filmy wypalałem nawet x8 i było OK. Ale postanowiłem sprawdzić niestety znowu zawiesza się 370 (wszystko inne chodzi nadal bez problemowo) więc nie wiem co jest grane.
 

Kontrop

New member
Czesc!

Zastanawiam sie na kupnem jakiegos Full HD camcordera..jest na
ebay.de np. taki:
Panasonic HDC-SD10 Full HD Camcorder +NEU/OVP/Garantie+ bei eBay.de: (endet 18.06.10 20:22:31 MESZ)

Problem w tym, ze (chyba?) nasza 370 nie widzi formatu AVCHD. :(
Ten format jest "glownie obecnie stosowany jak i przyszlosciowy" i 99% Full HD Camcorderow
foruje wlasnie jego.
Powiedzmy, ze nagram na SD-16 Gb "taki material" jako Full HD..i co dalej?..
Do jakiego formatu taki AVCHD przerobic..bez straty jakosci (rozdzielczosc..audio..bitrate)
Avi..mkv..mpeg 2 ???..albo jak to odtworzyc na naszej 370..mysle, ze skopiowanie
z SD na pena plikow w AVCHD nic nie da..jasne, ze moge odtworzyc je laczac CaMc z moim LCD-Sony
bezp. po Hdmi..ale nie o to mi chodzi..chce to "wypalic..i dac kopie "dzieciom..
ale jak i jako co (format)?


Moze jakies rady Kolegow majacych nagrania w w/w formacie!


:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop
 

afflux

New member
W pierwszym momencie myślałem że to podchwytliwe pytanie ponieważ na odtwarzaczu widnieje znaczek AVCHD także na stronie LG w specyfikacji pisze że 370 powinna odtwarzać AVCHD. I pewnie odtwarza ale niestety nie z roższerzeniem .mts a w takim rozszerzeniu nagrywają kamery wideo HD. Znalazłem kilka programów do konwertowania np. Free AVCHD Converter do innych rozszerzeń widocznych dla 370 ale myślę że więcej się dowiesz na dziale kamery. Ja teraz jestem w trakcie przeglądania tego działu bo też mam zamiar kupić kamere HD. Kończąc szkoda że jest tak namieszane z tymi formatami myślałem że kupując kamerę nagrany materiał wypalę na dvd i tyle a chyba trzeba konwertować.
 
Do góry