LG BD370 wszystko o odtwarzaczu.

Dan_DeeM

New member
Wydaje mi się, że domyślna ścieżka audio jest zapisana w kontenerze .mkv. Na przykład przy przerabianiu pliku przez "uncropmkv" mamy możliwość wyboru "default track flag".

Mała pomyłka. Chodziło mi o "MKVtoolnix". Tam jest opcja wyboru "default track flag".
A co do muzyki, to mam sporo w formacie .wav, zarówno dts jak bezstratne stereo i odtwarzacz tych plików po prostu nie "widzi". W jakim formacie jest dts u kolegi Kontropa, że jest odtwarzane ?
 

Kontrop

New member
...
A co do muzyki, to mam sporo w formacie .wav, zarówno dts jak bezstratne stereo i odtwarzacz tych plików po prostu nie "widzi". W jakim formacie jest dts u kolegi Kontropa, że jest odtwarzane ?

Czesc!

Sciag sobie ten Depeche Mode-Ultra DTS (Utwory i linki masz na PW)
Po wypakowaniu "rarow" bedziesz mial "obraz plyty" jako plik*nrg
mozesz go bezp. nagrac na CD (ja uzywam UltraISO) lub wypakowac
w jakims "Virtualnym" ..i chodzi w DTS na 100% na naszej 370


:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop

Gdyby Ktos jeszcze chial przetestowac to sa do dyspozycji linki do:

ENIGMA - Love Sensuality Devotion: The Remix Collection DTS

Płyta orginalnie nagrana w DD 5.1 i DTS 5.1 AMBRA - HONOR AND GLORY:
jako:w DD 5.1 identyczny jak na DVD oraz
w DTS 5.1 przekonwertowane do 16/44,1 by można było odtwarzać jak zwykłe CD-AUDIO
 
Ostatnia edycja:

Dan_DeeM

New member
OK. Wszystko jasne. Ten sposób jest mi znany ale miałem nadzieję, że jest sposób na bezpośrednie odtworzenie plików .wav. Cały zbiór mam na płytach DVD, a teraz pomału wypalam na CD jako audio. Zajmie to po prostu dużo więcej miejsca :)

A tak na marginesie, sądząc po linkach słuchamy tej samej muzyki :-o
 

laycik

New member
Chodzi o plik .ac3 albo .dts czyli zapisana tylko ścieżka dźwiękowa bez video- czyste audio.
Takiego pliku bd370 nie odtwarza niestety :(


A no chyba ze tak. Ja niestety nie slucham muzyki z DTS. Ale skoro czyta DTS z filmow to powinien tez czytac "taki normalnie nagramy". Zgram jakis DTS z filmu na pendriva i przetestuje to dam znac.


Edit:

Zgralem dzwiek DTS z filmu Tokyo Drift i faktycznie nie widzi takiego pliku...
 
Ostatnia edycja:

Kontrop

New member
A no chyba ze tak. Ja niestety nie slucham muzyki z DTS. Ale skoro czyta
DTS z filmow to powinien tez czytac "taki normalnie nagramy". Zgram jakis DTS z filmu na pendriva i
przetestuje to dam znac.


Edit:

Zgralem dzwiek DTS z filmu Tokyo Drift i faktycznie nie widzi takiego pliku...

Czesc!

Przeciez "tluczemy" to od kilku postow!

...Ten sposób jest mi znany ale miałem nadzieję, że jest sposób na bezpośrednie odtworzenie
plików .wav.
Nasza 370 nie odtwarza bezp. plikow*wav (nie tylko w 5.1 ale i w DTS)..a jak
je odtworzyc (tzn. przerobic do*cda) ?


Moze ponisze linki dadza Wam nieco wiecej Informacji:


problem - DTS.Audio.CD - Forum CDRinfo.pl

Obrazy płyt CD SearchEngines.pl

Przeciez to wszystko stosunkowo proste..troche wysilku i "gitara"


:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop
 
Ostatnia edycja:

Kontrop

New member
AVATAR działa pięknie i nawet szybko startuje :) (wolniej ładował się 2012 i Terminator:Salvation)


Czesc!

Macie racje!..zarowno Avatar jak i Zmierzch Tytanow (2010) pieknie ida na naszej 370.
Majac troche kontaktow i dojsc do linkow "No-public" mam Avatara i ZT w 3D..wprawdzie nie
sa to jeszcze Ripy..tylko DVDScreny (oficj. te wersje ukaza sie dopiero pod koniec
roku)..ale nawet w tej jakosci to pelny wypas :-D

Av3D.jpg



Av3D-2.jpg


:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop
 
Ostatnia edycja:

Kristobal

New member
Czesc!

Macie racje!..zarowno Avatar jak i Zmierzch Tytanow (2010) pieknie ida na naszej 370.
Majac troche kontaktow i dojsc do linkow "No-public" mam Avatara i ZT w 3D..wprawdzie nie
sa to jeszcze Ripy..tylko DVDScreny (oficj. te wersje ukaza sie dopiero pod koniec
roku)..ale nawet w tej jakosci to pelny wypas :-D

Av3D.jpg


:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop

OOo ciekawe:) oglądałeś to w jakichś okularach? Jaki efekt ? Dobrze widać 3D? No i powiedz na jakim telewizorze?
 

Kontrop

New member
OOo ciekawe:) oglądałeś to w jakichś okularach? Jaki efekt ? Dobrze widać 3D? No i powiedz na jakim telewizorze?

Czesc!

Tego typu Filmy mozna ogladac zarowno na Kompie jak i na TV uzywajac
"kolorowych" okularow typu Anaglyph (raz czerwone szklo na prawe oko..
lub odwrotnie w zaleznosci od Filmu)



Okulary.jpg



Nie wiem, czy nie dostane "kopa" od jakiegos Moda..ale zaryzykuje :fool:

comp.gif


Kazdy moze sobie sam przetestowac jak to wyglada:


Kod:
http://rapidshare.com/files/385985515/3D_Test.rar
Zycze przejemnej zabawy i duzo wrazen! :lol: :p


:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop
 
Ostatnia edycja:

bravo8

New member
Czy jest jakaś szansa że LG poprawi soft ?

Czy jest jakaś szansa że LG poprawi soft ? Mam pytanie odnośnie plików .mkv , przeczytałem prawie wszystkie posty odnośnie BD370 , ale mam problem jakby z przycinaniem się obrazu. Mój kolega ma TV Samsunga z wejściem USB Movie. Przyszedł do mnie z filmikiem 2012 .mkv 720p . U niego film ten leci płynnie bez wyraźnych zacięć, na moim BD370 regularnie się czka. Sprawdziłem ten film w programie UncropMKV i jest zakodowany z profilem 4.1, czyli teoretycznie jest ok. Z kolei na wszystkich samplach jakie udało mi się zdobyć z .mkv 1080p obraz jest regularnie rozjechany, jedna maź kolorów, z dźwiękiem nie ma problemu, być może był to profil 5.1 . Miałem nadzieję, że po ostatniej aktualizacji firmware a mam najnowszy sytuacja się poprawi, ale niestety nic. Co prawda natrafiłem na kilka sampli .mkv w 720p z którymi nie ma problemu i obraz idzie płynnie, ale to rzadkość. Odtwarzacz jest już trochę na rynku i to trochę dziwne że LG nic z tym nie zrobiło. Podobno z .mkv nie mają problemu odtwarzacze Samsunga. Czy słyszeliście jakieś wieści na temat rozwiązania tego problemu?
 

Kristobal

New member
Czy jest jakaś szansa że LG poprawi soft ? Mam pytanie odnośnie plików .mkv , przeczytałem prawie wszystkie posty odnośnie BD370 , ale mam problem jakby z przycinaniem się obrazu. Mój kolega ma TV Samsunga z wejściem USB Movie. Przyszedł do mnie z filmikiem 2012 .mkv 720p . U niego film ten leci płynnie bez wyraźnych zacięć, na moim BD370 regularnie się czka.

Jeśli możesz..to wytnij fragment tego filmu za pomocą mkvtoolnix i wrzuc na jakis upload.... chetnie sprawdze u siebie:)

Ja na razie nie spotkałem filmu, który by przycinał......
 

bravo8

New member
Poproszę kolegę to mi przytnie z jakieś 20-30 Mb, ale wolałbym przesłać ci to na emaila, jeśli tak to podaj na pw. Bardzo chętnie to sprawdzę , bo już sam nie wiem czy jest to problem mojego LG-ka czy ogólnie. Niestety uploadami nigdy się nie posługiwałem i też nie mam na nich konta.
 

Kristobal

New member

Kristobal

New member
Witam

Plik przesłałem, link na pw.

Dzięki za chęć sprawdzenia

Próbka pliku idzie na moim bd370 - bez zadnych zacięc!!
Ja myśle, że to nie wina bd370 - tylko... może masz kiepski pendrive, dysk usb?? Spróbuj ten plik nagrac na innym dysku, albo nagrac na dvd-r dl.

PS. Mam 2012 na bluray - różnica w jakości do tego pliku mkv jest... kolosalna :)
 

bravo8

New member
Witam, próbkę sprawdziłem na dwóch pendrivach, poza tym wypaliłem tez na płycie DVD-R, sampel zacina się, może nie jest to aż tak uciążliwe, ale wyraźnie widać że nie ma płynności i regularnie się przycina. Ale to tez dziwne, bo miałem dostęp do innego pliku .mkv 720p i ten poszedł bardzo płynnie. Robiłem tez różne eksperymenty z materiałem z kamery HD , konwersja do różnych formatów 1080p i tu nie miałem problemów z płynnością obrazu. Z xvidami wszelkiej maści też nie ma problemu. Już sam nie wiem, czy to tak ma, czy jest jakaś wina w sprzęcie. A jeśli to sprzęt to nie wiem czy aby szczeciński serwis to naprawi ;) . Płyty BR też idą bez problemu.

Pozdrawiam
 

Kristobal

New member
Czesc!

Macie racje!..zarowno Avatar jak i Zmierzch Tytanow (2010) pieknie ida na naszej 370.
Majac troche kontaktow i dojsc do linkow "No-public" mam Avatara i ZT w 3D..wprawdzie nie
sa to jeszcze Ripy..tylko DVDScreny (oficj. te wersje ukaza sie dopiero pod koniec
roku)..ale nawet w tej jakosci to pelny wypas :-D

Av3D.jpg


:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop

Czesc :))
Obejrzałem parę minut tego AVATARA 3D - ale na kartonowych okularach.... niestety porażka - nie da się tego oglądac - efekt 3d prawie żaden no i brudne, rozmyte kolory - może na jakichś innych okularach jest lepiej ?? - nie wiem.. poza tym oczy bolą :(
Jak na razie - 100 razy bardziej wolę, normalne wydanie 2D na bluray :))
 

laycik

New member
Mam 2012 na bluray - różnica w jakości do tego pliku mkv jest... kolosalna :)


Masz oryginalny film na blu ray czy jakis rip albo skompresowany bluray? ja mam 2012 w formacie bluray 1080p tzw BD9 i jest wypas :D ale pozycze sobie orginal zeby o\porownac jakosc kompresji z oryginalu do DVD-9
 
Do góry