LG BD370 wszystko o odtwarzaczu.

despi82

New member
witam, kupiłem dziś odtwarzacz, wszystko działa super, mam tylko jeden problem, przy odtwarzaniu pliku mkv są artefakty( kwadraty), chciałem wrzucić plik do programu uncropMKV i zmienić profil na 4.1, niestety przy wskazaniu pliku po naciśnięciu start na sekundę pojawia się jakieś czarne okno i tyle!co tu poradzić... może jakiś inny program? a może nie umiem po prostu tego uncrop'a obsłużyć( dodam że po wybraniu pliku, film się do programu nie ładuje) POMOCY

Witam. Tak samo miałem ten problem, kilka stron wcześniej jest opisane jak dokładnie zainstalować unkrop i co jeszcze razem znim, bo takto takie cyrki się dzieją. A po krótce ściągnij AviSynth_255, ffdshow_rev3316, MatroskaSplitter i unkrop i po koleji wszystko zainstaluj, a potem wszystko już gładko idzie tylko długo. Radzę też zainstalować najnowszego softa w bd370, bo teraz większośc filmów już nie ma artefaktów:eek:k:
 

maiesky

New member
problem z aktualizacją przy połączeniu przez hdmi z tv Panasonic

podlaczylem do neta, zrobilo aktualizacje do v7.170

Witam
Miałem taki problem: ściągnąłem aktualizację, ale proces nie postepował dalej- widoczna była tylko tapeta i żadnej reakcji odtwarzacza. Przyczyną było połączenie do telewizora Panasonic poprzez hdmi, konkretnie problem z systemem SimpLink. Może dlatego, że w menu telewizora wyłączyłem możliwość włączania przez hdmi, bo mnie denerwowało uruchamianie tv po włożeniu płyty audio.
Serwis zalecił podłączenie do ostatniego (u mnie trzeciego) wejścia hdmi w tv, ale zapobiegawczo po prostu połączyłem kablem komponentowym i rozłączyłem hdmi. Blu-ray trzeba wyłączyć przyciskając POWER przez kilka sekund. Po takim przygotowaniu ponowna próba aktualizacji oprogramowania się powiodła.
Może powyższy opis się komuś przyda.
 

Tommy23

New member
Hejka wszystkim,
Po wielu mordęgach :) w końcu zaktualizowałem soft na BD 370 i od razu odpaliłem Jamesa Bonda w mkv , którego wcześniej nie dało się oglądać ze względu na artefakty. Niestety aktualizacja nic nie poprawiła tego stanu rzeczy. Macie jakieś informacje kiedy LG ostatecznie poprawi to ?
Tomek
 

afflux

New member
Widocznie masz film zakodowany w profilu 5.1, a nie 4.1. Przed odtwarzaniem ostrzega cię o możliwych problemach?


Nie do końca jest to prawdą, faktycznie filmy w profilu 4,1 które wcześniej mi "kostkowały" po zmianie softu na najnowszy wyświetlane są poprawnie, ale wczoraj wgrałem sobie film z serii Pixar short "Presto" w profilu 4,1 (takie info wyświetlił mi KmPlayer) i film "kostkuje". Więc jednak są problemy z filmami w profilu 4,1. No szkoda liczę że nadal LG jak dotychczas będzie pamiętał o swoim produkcie i jego użytkownikach. A tak na marginesie marzy mi się youtube HD na 370, ale to tylko marzenie,pozdrawiam.;)
 

maiesky

New member
Denerwuje mnie, że podczas odtwarzania płyt audio BD370 nie pokazuje na wyświetlaczu numeru ścieżki. Jak słucham muzyki instrumentalnej np poważnej to jak mam rozpoznać utwór? Włączanie telewizora jest bez sensu. No i ile prądu żre plazma. Zna ktoś adres emailowy serwisu anglojęzycznego (głównego?)- chętnie do nich napiszę z tą uwagą- może łaskawie uwzględnią to w kolejnym (jeśli będzie) oprogramowaniu.
 

Tommy23

New member
Maeisky...nie mam żadnych komunikatów o błędach przed odtwarzaniem filmu, ani w trakcie. Tylko ta denerwująca pikselizacja. Pewnie w BD390 jest lepiej pod tym względem?
 

deusexe

Member
Zamierzam nabyć ten odtwarzacz. Interesują mnie dwie rzeczy o których nie mogę nic znaleźć:
1. Jak i czy odtwarzacz skaluje divxy sd do FullHD albo chociaż HD;
2. Jak odtwarza napisy w formacie txt typ czasowy (00:00:05:) czy tekst jest wyświetlany do momentu pojawienia się następnego tak jak np w DVD Philipsa, czy znika po chwili tak jak w formacie klatkowym {0}{100} . W niektórych DVD LG znikał.
 

Kristobal

New member
Na naszych stronach LG jeszcze nie ma nowego softu, pojawił sie za to na japońskiej stronie, zastanawiam się czy można go zainstalować na bd370 zakupionym w naszym kraju? (soft przeznaczony dla BD370-JM - nie wiem czy to sie czymś różni od wersji sprzedawanej w PL?)

LG??????? BD370
 
Ostatnia edycja:

deusexe

Member
Divxy przerabia na Blu-Ray!!!. Skąd takie pytanie?

Napisy txt chodzą ok. Ne znikają te w formacie TMPlayer. Wklejaj micro DVD lub mpl2.

Dzięki za odp. ale co to pierwszego pytania, to co w tym dziwnego, że skaluluje divxy :shock: (nie przerabia) skoro DVD-Video skaluje, to divx chyba też. Tak jak np większość odtwarzaczy DVD Pioneera
 

uciu

Member
Czy rzeczywiście bd370 ma problemy z NTFS? Czy jak podepnę dysk Segate 500GB w NTFS to będzie on widoczny?

Jak jest z głośnością pracy odtwarzacza w przypadku płytki Audio cd?
 

laycik

New member
Witam. Przeczytalem caly temat uff.... 66 stron.

I tak nachodzi mnie pytanie...

1. co do uncrop'a to jak on wogole dziala? transkoduje film od nowa? jesli tak to jest strata na jakosci. zmienia on rozdzielczosc samego filmu (dodaje czarne pasy na dole i gorze?) ??

2. co do robienia z mkv to bardzo fajny sposob, zwlaszcza TSmuxer ktory nawet zmienia profil z 5.1 na jaki chcemy ale.... przy nietypowych rozdzialkach... np 1920x800, nie wiem dlaczeg ale zmieniaja sie jakby proporcje obrazu. znikaja czarne pasy na dole i gorze oraz obraz jest jakby scisniety... (z logo "unicersal" kula ziemska zamiast okragla to jest z niej doslownie jajo...). domyslam sie ze to z powodu praku przekodowania filmu... brakujace 280 linii poziomych program uzyskuje "rozciagajac" obraz w pionie?

za to przerobka trwa doslownie 5min dla 8GB filmu.


3. multi AVCHD... co to jest "2 GOP"?? mam wersje 4.0 ktora jest niestety angielska i nie ma tam takiej zakladki, pozatym przy rozdz 1920x800 program konwertuje film... ;/ pozatym przekodowalem nim film

Resident.Evil.Extinction\Resident.Evil.Extinction.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 6,81 GB
Czas trwania : 1h 34 min.
Całkowita przepływność bitów : 10,4 Mb/s
Tytuł filmu : Resident.Evil.Extinction.2007.1080p.BluRay.x264-SZ
Zdekodowana data : UTC 2010-02-05 16:29:37
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.9.7 ('Tenderness') built on Jul 1 2009 18:43:35
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L5.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 8 klatek
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@5.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 34 min.
Przepływność bitów : 9.132 Kb/s
Nominalna przepływaność : 9.347 Kb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 800 pikseli
Proporcje obrazu : 2,40:1
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozdzielczość : 24 bity
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.248
Rozmiar strumienia : 6,00 GB (88%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 57 svn-709C
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / fpel_cmp=sad / subme=7 / me-prepass=0 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=0 / threads=3 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=9347 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30
Język : Angielski
ze zmiana profilu na 4.1 i wciaz artefakty ;/

4. polaczenie z internetem.... brak... jestem w sieci osieedlowej LAN. wszystkie dane (IP itd) odczytalem z kompa i wpisalem do odtwarzacza i nic, a net na kompie smiga, na dynamicznym tez nie dziala :(


5. co do sygnalu audio... to moje podlaczenie BR do TV na HDMI oraz BR do kina domowego LG-HT552 ktore robi mi jako amplituner narazie przez kabel optyczny jest wystarczajace. sygnal jest odbierany przez "amplituner" taki jak idzie z plyty zarowno AC3 5.1 jak i DTS.
 
Ostatnia edycja:

frantic6

New member
posiadam ten model od miesiąca, nierobiłem jeszcze żadnej aktualizacji, ale po przeczytaniu niektórych opini, zastanawiam się czy ją wogóle zrobić czy zostać na obecnej. więc proszę o sugestie, czy duzo daje/zmienia na korzyść najnowsza aktualizacja??
pozdr.
 
Do góry